Szerverre lépéssel, csapatrádióval, szabályokkal, jogosítvánnyal és óvással kapcsolatos információk.
Lezárt
Avatar
Tony
Hozzászólások: 1461
Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 7:02 pm
Admin: Admin

Nemzeti Forma1 Bajnokság 2010: Büntetések, bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Tony » pén. márc. 26, 2010 9:13 pm

Ezennel átadom a Bíróknak a terepet a 2010-es szezon versenyeivel kapcsolatos bírói döntéseknek, összegzéseknek.

Tom
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 1131
Csatlakozott: vas. jún. 04, 2006 10:27 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tom » szomb. márc. 27, 2010 9:51 am

Köszönöm Tony!

Na Uraim!

Az idei évben szigorítunk!
Ez köszönhető a nagy létszámnak, a mechanikai hibák kikapcsolásának!
Ennek fényében idén az adminisztrációs szabálysértés kivételével megszűnnek a figyelmeztetések!!!
Előtérbe kerülnek a már régóta beígért pontlevonások, illetve rajthely büntetések!
Ha minden egyes figyelmeztetést papírra írtunk volna, akkor már megtelt volna egy sportcsarnok!
Kérek mindenkit hogy fogadja el ezt a tényt!

És akkor a fent említettek szerint:

2010 március 14 Bahrain

Aktivitási szabálysértés:

-Knife
Bírói döntés ellen óvott, aminek helyt adok!
Büntetésben nem részesül!

Óvás ugyan nem történt, ennek ellenére az első pár kört leellenőriztem.

Ereco vs Ede
5. kör 0:29
Ereco kilöki az elörébb lévő Edét a pályáról ezért a legközelebbi rajthoz álláskor 5 rajthelyes büntetésben részesül!!

A bírói döntéseket 24 óráig lehet megóvni.
Ebben a témában benyújtott óvásokat töröljük!
Kérünk mindekit, problémáját megfelelő helyen (Óvásoknál) jelezze !


A rajthely büntetéseket még szeretném egyeztetni az adminokkal, hogy mennyire kivitelezhető a dolog! Ha nem, akkor vagy pontlevonás, vagy áthajtásos büntetés!

Ha úgy gondoljátok, hogy ez a szigorítás nem fair, kérlek jelezzétek!

üdv: Bíróság
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Tom szomb. márc. 27, 2010 1:07 pm-kor.

danikosz
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1693
Csatlakozott: kedd máj. 05, 2009 11:46 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: danikosz » szomb. márc. 27, 2010 9:56 am

szeretném megkérdezni hogy miért kaptam figyelmeztetést? Futamra jelentkeztem és rajt előtt kénytelen voltam elhagyni a szerót mer mindenki laggolt és nem akartam hogy kilökjek 10embert...
Molnár Dániel #99
Kép
KépKép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Gadfly » szomb. márc. 27, 2010 11:43 am

Tom írta: A rajthely büntetéseket még szeretném egyeztetni az adminokkal, hogy mennyire kivitelezhető a dolog! Ha nem, akkor vagy pontlevonás, vagy áthajtásos büntetés!
Részemről nem megoldható, mert mikor a játékból Alt+Tab-al, ki akarok lépni a win-be, akkor kifagy a játék. Így nem tudom a szerveren a sorrendet állítani.
Véleményem szerint olyan (külsős) valakinek kéne ezt állítani, aki nem versenyzik. Szerintem Metosz és Tony is inkább a futam felkészülésére koncentrálna és nem az admin feladatok ellátására. Természetesen az Ő nevükben nem akarok vélekedni, erről majd Ők nyilatkoznak.

Egyébként hasonló okok miatt döntöttünk úgy, hogy Bedy lesz majd a fő online steward, így az ő szava és döntése lesz a mérvadó a futamokon. Ezt viszont csak Ő tudja, hogy a büntetések beállítását be tudja e pluszként vállalni v. sem!?
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dietrich » szomb. márc. 27, 2010 12:32 pm

Bocs, hogy beleszólok..a HRC-nél a V8 bajnokságban handikepp rendszer van ami abból áll, hogy forditott rajtsorrand van a 2. futamnál. Tom kilép a szerverről az 1. futam után megcsinálja a sorrendet egy progival majd visszalép wu alatt és utána go.

Egyébként meg
/editgrid <pos> <name>

admin parancs, hogy egy bizonyos játékost egy adott pozícióba tegyen a startrácson
szóval egy ember esetében simán meglehet tenni adminként.
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Tom
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 1131
Csatlakozott: vas. jún. 04, 2006 10:27 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tom » szomb. márc. 27, 2010 12:46 pm

Köszi az infót, ki fogjuk próbálni!
Remélhetőleg 1-nél több embernek nem is kell ilyesmit osztani!

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Gadfly » szomb. márc. 27, 2010 12:48 pm

Dietrich írta:Bocs, hogy beleszólok..a HRC-nél a V8 bajnokságban handikepp rendszer van ami abból áll, hogy forditott rajtsorrand van a 2. futamnál. Tom kilép a szerverről az 1. futam után megcsinálja a sorrendet egy progival majd visszalép wu alatt és utána go.

Egyébként meg
/editgrid <pos> <name>

admin parancs, hogy egy bizonyos játékost egy adott pozícióba tegyen a startrácson
szóval egy ember esetében simán meglehet tenni adminként.
Ismerem a parancsot, csak sajnos volt már precedens arra, hogy nem változtatta a sorrendet. Mondjuk ez FPL szerveren volt (lehet ott gáz vmi), de szerintem az a tuti, ha kint szerveren van ez beállítva. rf és néhány mod, tud érdekes dolgokat produkálni... :) pl. ennek az mmg-nek az egyik bugja, hogy ha sima restart weekend van, akkor totál lagos lesz a szeró... :(
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dietrich » szomb. márc. 27, 2010 12:48 pm

teszteljétek le..wu alatt kell átirni aztán léptetni a szervert versenyre és az illetőnek ott kell lennie ahova beirtátok a rajtrácsra.
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » szomb. márc. 27, 2010 7:31 pm

A rajthely büntetések megoldhatok.
WU-n alatt kell szerveren megcsinálni vagy admin parancsos verzió is létezik. Megkérdezem Bedy-t vagy magam megcsinálom - ez rendben van.
A futam kiírásban viszont a ezt szerepeltetni kell. A már kirót büntetéssel a Melbourne kiírást frissítem. Továbbá kérem, hogy erre a jövőben a mindekori futam kiírok figyeljenek és nézzenek be a kiírás előtt ide, különben a pálya-adminok...................

Nem hiszek a büntetésekben csak a megelőzés létezik, kicsit több a meló vele de hosszútávon sokkal tisztább, szóval nyilván szakmai ártalom, de nem mellesleg mindenhez a figyelmeztetéseken felül adminisztárciós rendszer kell, amiben nem lehet hibázni. A szabályban szerepeltetni kell, hogy a pilótának is jelezni kell a WU alatt a büntetést...stb. felelősséget megosztani.

Viszont az ebben a témában beírt szövegeket - ahogy ezt a hozzászólást is -törölni fogom és ahogy eddig is csak a tiszta döntések lesznek a jövőben láthatók. Amennyiben lehetséges, kérek szépen mindekit, a témát a pilóta fórum erre szabott csevegőjében folytassuk.
Kép

Tom
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 1131
Csatlakozott: vas. jún. 04, 2006 10:27 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tom » szomb. márc. 27, 2010 7:46 pm

Tőlem maradhatunk a "figyelmeztetés" rendszernél, de akkor gyakorlatilag nincs szükség bírókra.
Senki nem lesz óvatosabb, ha tudja hogy úgyis megússza egy fejcsóválással. De lehet én gondolom rosszul. És természetesen ezzel nem arra célzok, hogy mindenki szándékosan szabálytalankodik.

Nehéz dolog ez. Nem igazán tudom hogy mi lenne a helyes megoldás!

üdv: Tom

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » szomb. márc. 27, 2010 8:20 pm

Tom írta:Tőlem maradhatunk a "figyelmeztetés" rendszernél, de akkor gyakorlatilag nincs szükség bírókra.
Senki nem lesz óvatosabb, ha tudja hogy úgyis megússza egy fejcsóválással. De lehet én gondolom rosszul. És természetesen ezzel nem arra célzok, hogy mindenki szándékosan szabálytalankodik.

Nehéz dolog ez. Nem igazán tudom hogy mi lenne a helyes megoldás!

üdv: Tom

Válasz a pilóta fórumban :wink:

Ott folytassuk.
Kép

Tom
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 1131
Csatlakozott: vas. jún. 04, 2006 10:27 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tom » szomb. ápr. 03, 2010 5:25 pm

2010 Március 28 Melbourne

Aktivitási szabálysértés történt.

Bazso megszegte az aktivitási szabályt mivel nem jelzett semmit.
1 figyelmeztetés! Második figyelmeztetés már büntetést von maga után.

Óvás:

Knife nyújtott be óvást Edével szemben: 3:34 Ede-Knife (rajt után harmadik kanyar).

Óvás elfogadva: Ede a következő futamon 5 rajthelyes büntetésben részesül.
( Sajnos az olyan magyarázatokat, mint akadás, vagy "le van véve a grafika, és ezért nem láttam az autót" , figyelmen kívül kell hagyni az ilyen esetekben. Remélem mindenki megérti és elfogadja ezt a tényt.)

A bírói döntéseket 24 óráig lehet megóvni.
Ebben a témában benyújtott óvásokat töröljük!
Kérünk mindekit, problémáját megfelelő helyen (Óvásoknál) jelezze !

Ereco
Pilóta
Pilóta
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: hétf. márc. 08, 2010 9:16 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Ereco » szer. ápr. 07, 2010 5:10 pm

Üdv

Edétől elnézést kérek nem volt szándékos a Bahrain-i kilökés!!
A büntetést tudomásul vettem!!!

Tom
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 1131
Csatlakozott: vas. jún. 04, 2006 10:27 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tom » csüt. ápr. 15, 2010 11:00 am

Urak!

Tekintve, hogy nincs szünet Sepang és Kína között, ezért valószínűleg a két futam a jövő héten lesz bíróilag lezárva! Türelmeteket előre is köszönjük!


üdv: Bíróság

Tom
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 1131
Csatlakozott: vas. jún. 04, 2006 10:27 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tom » szer. máj. 05, 2010 5:35 pm

2010 Április 11 Sepang

Aktivitási szabálysértés történt.

Cpt Genio megszegte az aktivitási szabályt mivel nem jelzett semmit.
1 figyelmeztetés! Második figyelmeztetés már büntetést von maga után.

Óvás nem érkezett!

A bírói döntéseket 24 óráig lehet megóvni.
Ebben a témában benyújtott óvásokat töröljük!
Kérünk mindekit, problémáját megfelelő helyen (Óvásoknál) jelezze !

Tom
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 1131
Csatlakozott: vas. jún. 04, 2006 10:27 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tom » szer. máj. 05, 2010 5:52 pm

2010 Április 18 Sanghai

Aktivitási szabálysértések történtek.

Cpt Genio
Ereco
Bazsó
Megszegték az aktivitási szabályt mivel nem jeleztek semmit.
Mindegyiknek 1 figyelmeztetés!

Mivel Cpt Genionak ez volt a második figyelmeztetése, ezért a következő futamon 5 rajthelyes büntetést állapítok meg!

Óvás nem érkezett!

A bírói döntéseket 24 óráig lehet megóvni.
Ebben a témában benyújtott óvásokat töröljük!
Kérünk mindekit, problémáját megfelelő helyen (Óvásoknál) jelezze !

Tom
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 1131
Csatlakozott: vas. jún. 04, 2006 10:27 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tom » hétf. máj. 24, 2010 5:05 pm

2010 Monaco

Sajnálatosnak tartjuk ami történt a versenyen, hiszen az első körök semmiképpen sem mutattak méltó képet egy több éve versenyző csapathoz képest. Mi MaSzimosok csináltunk már csodát monacóban és hibátlan első köröket majd 70% feletti beérkezéssel teljesítettünk. A lehetőség tehát meg van, ellenben az új pilóták és a beugrók – tisztelet a kivételnek – ezt most elrontották. Monaco egy igazi maratoni verseny és az nyerne normál körülmények között, aki nem hibázik, ezt 20-30 street palánk futam után már tudja az ember.

Magát a bíráskodást első sorban egy dicsérettel kezdenénk, Gombocfej és Inferno vezetése annyira fair és korrekt, hogy mindenképpen ki szerettük volna emelni őket a sok rosszból ami következik. Sajnos pontokkal nem tudjuk értékelni teljesítményüket, de mindannyiunk szemében megnyerték a futamot! Köszönjük!

Büntetések:
Első kör 8 mp
Buksi baleset elkerülés miatt vág, de az előnyt – mivel a vágással előzést hajtott végre – nem adja vissza, ezért figyelmeztetésben részesül.

Első kör 17 másodperc
Figyelmeztetés kockázatos vezetésért, Eduka veszélyes vezetés,

Első kör 22 mp
Óvás elfogadva
Spike-ot kilöki Danikosz büntetés 5. rajthelyes hátrasorolás a következő futamon,

Első kör 25 mp
Roós András Bosst kifordítja – figyelmeztetésben részesül.

Első kör 36 mp
Boss figyelmeztetésben részesül – meg kellett volna várni míg elmegy a mezőny.

Finger óvását sajnálatosan el kell utasítani mivel pontos időpont megjelölés nélkül nem tudunk egy óvással érdemben foglalkozni, megértését köszönjük. Nem hivatalosan Monacóban mindkét pilótától nagyobb toleranciát kérünk a jövőben.

Első kör 54 mp
Metosz rosszul méri fel a sérült autó irányíthatóságát Gadfly-al ütközik, ezért figyelmeztetésben részesül.

Második kör 66mp
Roós András túl sok kockázatot vállal és Giorgonak hajt, figyelmeztetésben részesül.

Negyedik kör 24mp
Roós András Aflacnak ütközik, 5 rajthelyes büntetésben részesül.

Negyedik kör 29-46 mp
Aflac Giorgioval folyamatosan ütközik mindkét versenyző figyelmeztetésben részesül, mindkét versenyzőtől nagyobb toleranciát kérünk a jövőben.

Egyenlőre ennyi, elképzelhető, hogy lesz folytatás!

A bírói döntéseket 24 óráig lehet megóvni.
Ebben a témában benyújtott óvásokat töröljük!
Kérünk mindekit, problémáját megfelelő helyen (Óvásoknál) jelezze !

Finger
Pilóta
Pilóta
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: szomb. máj. 08, 2010 5:19 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Finger » vas. máj. 30, 2010 5:21 pm

Elnézést, rossz helyre írtam.
Szász GP 4ever

Németh Balázs, Páli Péter, Ujj Levente

and the boss: Szász Miklós

Tom
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 1131
Csatlakozott: vas. jún. 04, 2006 10:27 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tom » kedd júl. 13, 2010 3:11 pm

Tisztelt pilótatársak!

Bizonyára észrevettétek, hogy Monaco óta nem volt bírói döntés.
Ennek igen egyszerű oka van.
Nem történt óvás az utóbbi 4 futamon!

Az aktivitási szabálysértések terén, pedig változások lesznek, ahogy azt egy másik topicban Gadfly jelezte.

Ennek fényében az utóbbi 4 futamot ( Istanbul, Montreal, Valencia, Silverstone ) lezártan tekintem.

A bírói döntéseket 24 óráig lehet megóvni.
Ebben a témában benyújtott óvásokat töröljük!
Kérünk mindekit, problémáját megfelelő helyen (Óvásoknál) jelezze !

Tom
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 1131
Csatlakozott: vas. jún. 04, 2006 10:27 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tom » csüt. júl. 15, 2010 10:05 am

Sziasztok!

Az aktivitási szabályokkal kapcsolatban született néhány döntés!


Jelenleg 1 pilótánk van, akiről semmi hír (tehát nem is ír a jelentkezéshez, hogy jön v. sem) ez pedig Petersen!
Istanbulban volt utoljára és az utolsó 3 futamon egyáltalán nem!
Épp ezért Petersen aktív státuszát megszüntetjük!

Továbbá:

Knife:
10-ből 4 futamon volt jelen, ebből az utolsó 5 futamon folyamatosan nem volt!

Danik0sz:
10-ből 3 futamon volt jelen, ebből az utolsó 4 futamon folyamatosan nem volt!
( Ráadásul ő még egy futamot sem fejezett be )

Ede:
10-ből 6 futamon volt jelen, ebből az utolsó 4 futamon folyamatosan nem volt!

A felsorolt 3 pilótának, amennyiben rajthoz akarnak állni az elkövetkezendő futamokon részt kell venniük egy tesztfutamon, hogy megerősítsék aktív státuszukat.
Viszont mind 3 pilóta már bizonyított az évek során, ezért ha valami miatt hivatalos tesztfutamon nem tudnak részt venni, viszont versenyre jönnének, akkor legalább a szerveren mutassanak aktivitást, lehetőleg ne csak a verseny napján. És természetesen elfogadható mért idő is legyen a nevük mellett a hotlapon.

Ezeket a döntéseket Gadfly, mint fő admin, Metosz és Tom, mint versenybírók hozták meg!

Lezárt

Ki van itt
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég