Szerverre lépéssel, csapatrádióval, szabályokkal, jogosítvánnyal és óvással kapcsolatos információk.
Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MF1B 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Csaba » pén. júl. 19, 2013 7:03 pm

8. Futam Nürburgring

Rajt: Marcell Darvasi Nagyon mély féktávot vesz, nem lehet pontosan megítélni, hogy ebben közrejátszott-e, hogy egy pillanatra a jobb kerekei a füvön voltak. Az első kanyarban eltalálja Turit aki megússza néhány pozíció vesztéssel. Marcell ezzel szemben sok helyet veszít. Rajtbaleset okozásért a szokásosnál súlyosabb büntetések járnak, de az előző indokok miatt csak egy figyelmeztetést adunk Marcellnek és felhívjuk a figyelmét, hogy nem a rajtnál kell eldönteni a versenyt.

4:17 Vik Túl rövid féktávot vesz és eltalálja Bandi autójának elejét. Komoly baj nem történik, így nincs büntetés. De megkérjük Vik-et, hogy átgondoltabban próbáljon előzni.
5.54 Giorgio ugyanott ahol az előző esetnél túl rövid féktávot vesz és eltalálja Bandi autóját, aki ettől megpördül és sok helyezést veszít. Giorgio nem várja meg Bandit.
Giorgio büntetése figyelmeztetés
6.56 CsaB próbál bebújni Giorgio mellé kívülről, de túl későn fékez és eltalálja az elöttük lévő Vik-et. Vik helyezéseket veszít. Az esetért nem adunk figyelmeztetést, mert CsaB láthatóan tudja, hogy hibázott, de azért megkérjük, hogy ne csak az aktuális üldözöttet figyelje, hanem a közvetlen közelében lévő összes pilótát.

Összegezve:
Marcell Figfyelmeztetés
Giorgio Figfyelmeztetés
Buchert Csaba

Avatar
minikimi
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: szomb. feb. 16, 2013 9:19 pm

Re: MF1B 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: minikimi » vas. aug. 04, 2013 3:06 pm

tudom, hogy nem akkor dol el a futam bevallom tenyleg eleg nagyot hibaztam nem szoktam ilyet...
beneztem akinek nekimentem attol meg elnezest kerek plane ha elrontottam a versenyet bocsanat...
Marcell Darvasi
Kép

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MF1B 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Csaba » szer. aug. 21, 2013 9:21 am

MF1B 2013 - 10. Futam Hungaroring

A rajt után Gadfly túl későn fékez és nekimegy Bodnárnak, majd többen is összeérnek, amiért viszont már nem tehető Gadfly felelőssé, mivel az általa okozott baleset jól látható és óvatosabb megközelítéssel megelőzhető lett volna. A rajt utáni balesetekért súlyos büntetések járnak, de az előző indoklás miatt egy jóval csekélyebb büntetést határoztunk meg: Gadfly 10 rajthelyes büntetésben részesül.

Függőben lévő büntetések:
Giorgio Figfyelmeztetés
Gadfly 10 rajthelyes büntetés
Buchert Csaba

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: MF1B 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Gadfly » szer. aug. 21, 2013 11:24 am

Ok, elfogadom
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MF1B 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Csaba » kedd szept. 03, 2013 7:56 am

MF1B 2013 - 11. Futam Spa

3.03 - Zsozsesz a felvezető kör végén nekimegy Bandinak majd Gadfly Zsozsesznek. Megkérjük Zsozseszt, hogy nagyobb odafigyeléssel a felvezető körön is.

4.00 . Tommy78 kiugrik a rajtnál majd hirtelen belefékez, de akkor már a többiek is elindultak amit Bercisan már nem tud lereagálni. Tommy78 stop&go büntetést kapott a versenyen így nincs további büntetés.

4.07 - Matte az első kanyarban picit nekimegy a Zsozsesznek. Mattet megkérjük kicsit nagyobb távolságot tartson maga előtt!

4.44 - Bandi megcsúszása miatt Doozi picit nekiér hátulról, versenybaleset.

6.07 - BengA az első kanyar féktávján nekimegy Matte-nak. Benga figyelmeztetés!

10.33 - Doozi nekimegy Kopinak, Doozi sokat veszít. Nincs büntetés!

19.13 - Bandi lecsúszik a kanyarról és ahogy jön vissza Doozi nem tudja elkerülni a koccanást. Versenybaleset!

63.39 - Makako akarja elengedni Bercisan-t, de ez nagyon rosszul sikerül, mert Makákó keresztbe-megy az ideális íven és Bercisan nekimegy. Makákó figyelmeztetés!

67.31 - Tommy78 az első kanyarban nekimegy Metosz-nak. Tommy78 Figyelmeztetés!

Függőben lévő büntetések:
- Giorgio figyelmeztetés
- Benga figyelmeztetés
- Makákó figyelmeztetés
Buchert Csaba

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: MF1B 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: BengA » kedd szept. 03, 2013 8:06 pm

Ez a minimum és még egyszer elnézést Matte! -uh-
Kép

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: MF1B 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » kedd szept. 03, 2013 8:46 pm

Elfogadom a büntit.

Avatar
Matte
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 655
Csatlakozott: pén. márc. 23, 2012 3:25 pm
Admin: Admin

Re: MF1B 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Matte » kedd szept. 03, 2013 8:59 pm

BengA írta:Ez a minimum és még egyszer elnézést Matte! -uh-
Semmi gond bárkivel megeshet esőben. -vv-
Kép

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MF1B 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Csaba » szer. szept. 11, 2013 1:38 pm

MF1B 2013 - 12. Futam Monza

5:25 - Csab ráhuzza az autót Metoszra, az eset szabálytalan, de mivel Csab tisztában vele, hogy hibázott(magát óvta meg) valamint nem is lett komoly következménye így nincs büntetés. Viszont megkérjük Csab-ot, hogy legközelebb hagyjon helyet a mellette levőnek.

6:29 - Kopi az első sikánban meglöki Csab-ot. Csab megpördül és sok helyet veszít. Kopi továbbhajt ezért 5 helyes rajtbüntetésben részesül!

23:19 - Csaba az utolsó sikánban más ritmusban gyorsít ki mint az őt éppen megelőző Gilberto és hátulról megpöcköli. Gilberto autója ettől megcsúszik és a falnak csapódik. Gilberto néhány méter múlva feladja a versenyt. Csaba 10 helyes rajt büntetést valamint Figyelmeztetést kap!

46:38 - Zsoszesz szélesen veszi a Lesmo I-et , Gadfly meg neki megy mert nem elég figyelmes, csak picit el kellett volna venni a gázt, de nyilván arra számított, ha már kisodródott Zsozsesz, akkor majd csak mögé fog visszajönni. Versenybaleset!

56:17 - Csaba és Gadfly nagy csatában vannak amikor Csaba az első kanyarban kívülről próbál rövidebbet fékezni. A féktáv végén az autó megcsúszik és jobbra fordul ahol nagyon közel van Gadfly és hozzáér, így mindketten megpördülnek. A baleset további következménye, hogy Kopi ütközik Csabával. Csaba néhány kanyar múlva visszaengedi Gadfly-t. Versenybaleset!

Függőben lévő büntetések:
- Kopi 5 rajthelyes büntetés
- Csaba 10 helyes rajt büntetést valamint figyelmeztetés
- Giorgio figyelmeztetés
- Benga figyelmeztetés
Buchert Csaba

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MF1B 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Csaba » szer. szept. 11, 2013 1:38 pm

Természetesen elfogadom a büntetést!
Buchert Csaba

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MF1B 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Csaba » kedd okt. 01, 2013 7:30 am

MF1B 2013 - 13. Futam Singapore

A versenyen semmilyen említésre méltó incidens nem történt, gratulálunk!
Buchert Csaba

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MF1B 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Csaba » szomb. okt. 19, 2013 5:47 pm

MF1B 2013 - 14. Futam Korea

3.38 - Vik - BengA : BengA kisodródik a 2 kanyar kijáraton, Vik pedig mivel közvetlen mögötte haladt, összeértek. Versenybaleset.

19.11 - Kopi - Zsozsesz : Zsozsesz későn fékez és eltalálja az előtte haladó Kopit, aki kiforog, és két pozíciót veszít, de mivel Zsozsesz megvárja így csak Figylemeztetésben részesül.

57.40 - Vik - Bandi : Vik picit később fékez, és hozzáér Bandihoz, aki nem vesztett se időt se pozíciót, így az eset Versenybaleset.
Buchert Csaba

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MF1B 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Csaba » szomb. okt. 19, 2013 6:19 pm

MF1B 2013 - 15. Futam Suzuka:

3.57 - Metosz - Kopi : Végignéztük az első 5 helyezettet, hol és milyen tempónál kezdi meg a fékezést, valamint Kopi időmérős köreihez is viszonyítva az alábbiakat láttuk:
Mindenki a jobbos kerékvető fele és a vége között kezdték meg a fékezést, és ezt megelőzően 250-255 km/ó-val mentek ezen a ponton mielőtt megkezdték volna a fékezést. Kopi már a kerékvető előtt (ránézésre felső nézetből, kb 3,5 autó hossznyival) megkezdte a fékezést, amikor a tempója 244 volt, majd ahol az előbb említett 5 versenyző 250-255 km/ó-ról fékezett, azon a ponton Kopinak 181 km/ó volt a sebessége. Ami minimum 70 km/ó-ás sebesség különbséget jelent, amit feltehetőleg esélytelen lett volna Metosznak lekövetnie, mire észlelte, hogy Kopi fékez már késő volt és 255-ről 230-ig tudott lefékezni, de az ütközés elkerülhetetlen volt ilyen tempónál.
Az ilyen balesetekért mindig a hátul jövő a felelős, de a körülmények miatt Metoszt csak egy figyelmeztetésben részesítjük.

57:28 Tommy78 - Szentpéteri Peti óvás: Szentpéteri Péter levágja a jobbos kanyart és megelőzi Tommyt és így jogosulatlan előnyhöz jut. Mivel a pozíciót két kanyaron belül nem adta vissza, így a szabályzat 9/l pontja alapján Szentpéteri Péter-t 10 másodperces büntetés-ben részesítjük, amivel módosul a futam végeredménye is, Kérem Gadflyt módosítsa az eredményt.

63:52 Gilbertó - Makákó óvás: Gilbertó a Degner utáni jobb törésben éri utol és körözné le Makákót, aki a pálya bal részéről a jobbról mellé érkező Gilbertre ráhúzza a kormányt, a tükörben jól látható Gilbert így feltehetőleg figyelmetlenségből adódott az ütközés. Az esetért Makákó a felelős és Figyelmeztetésben részesül.

Összegezve:
Makákó és Metosz figyelmeztetés
Szentpéteri Péter 10 másodperc büntetés
Buchert Csaba

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: MF1B 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Gadfly » vas. nov. 03, 2013 6:02 pm

MF1B 2013 - 16. Futam India

3.18 - Bandi túl rövidet fékez és nekimegy Bercisannak. Bercisan nem szenved emiatt látható hátrányt viszont Bandi elveszíti az első szárnyát és így folytatja a verseny első körét. Mivel ez eset a verseny rajtja után történik Bandi figyelmeztetésben részesül.

3:54 - (Benga első óvása:) Az előző baleset miatt Bandi lecsúszik a pályáról, mögötte lemaradva jön Benga aki majdnem ütközik a pályára visszatérő Bandival. Az óvást nem hagyjuk helyben mégpedig azért, mert Benga a dupla balos első kanyarját túl szélesen veszi és a második kanyarról is látszik, hogy le van maradva. Ha az ideális íven közlekedett volna, akkor bően elfért volna Bandi mellett.

4.58 - Makákó túl optimistán méri fel a helyet a pálya bal szélén és nekikoccan Gilberto autójának. Versenybaleset.

17.12 - CsaB - RPeti Peti picit túl rövidet fékez és nekimegy Csab-nak. Versenybaleset.

19.07 - (Benga második óvása:) BengA megelőzi CsaB-ot majd Csab visszahúz a szélárnyékba. A féktáv előtt Csab ismét picit irányt vált és rámegy a magas kerékvetőre ami miatt az autója irányíthatatlanná válik. Csab teljesen összetörik és eltalálja Bengát is. Az eset egy teljesen felesleges manőver miatt alakult ki, így Csab-ot figyelmeztetésben részesítjük és megkérjük mellőzze az ehhez hasonló túl agresszív irányváltásokat.
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: MF1B 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: BengA » vas. nov. 03, 2013 6:58 pm

Gadfly írta:MF1B 2013 - 16. Futam India
3:54 - (Benga első óvása:) Az előző baleset miatt Bandi lecsúszik a pályáról, mögötte lemaradva jön Benga aki majdnem ütközik a pályára visszatérő Bandival. Az óvást nem hagyjuk helyben mégpedig azért, mert Benga a dupla balos első kanyarját túl szélesen veszi és a második kanyarról is látszik, hogy le van maradva. Ha az ideális íven közlekedett volna, akkor bően elfért volna Bandi mellett.
Nem értek egyet a döntéssel, ugyanis a pálya azért van, hogy használjam. Ha az ideális íven mennék egész verseny alatt, akkor a bajnoki címért mehetnék.
Kép

Avatar
Tony
Hozzászólások: 1461
Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 7:02 pm
Admin: Admin

Re: MF1B 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Tony » szer. nov. 06, 2013 4:45 pm

@BengA,
tudom, hogy ismered a szabályokat, és legfeljebb véletlenül hibázol ellene. Itt nem hibáztál, ez tény. De Bandi sem. A bukótérben haladt egy darabig, majd utána visszatért a pályára, és a hangsúly a visszatér szón van, ugyanis nem keresztbe, ne adj' Isten mondjuk tolatva rontott vissza (velem megtörtént régen egy ilyen). Éppen rosszkor voltál rossz helyen, mert az is tény, hogy nem véletlen hívják az angolok az ideális ívet "racing line"-nak. Ebben a kifejezésben minden benne van.
Szerencsére súlyosan nem is sérültetek. Ez egy igazi véletlen, sajnos megesik, ilyenkor nincs mit tenni (személy szerint én ilyenkor elveszem mind a két kezem a kormányról, meglendítem a levegőben, aztán megyek tovább).
Ez csak az én véleményem, abszolút ne mérgelődj emiatt, vár a COTA. -gg-
Kép

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: MF1B 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: BengA » szer. nov. 06, 2013 4:47 pm

Tony írta:@BengA,
tudom, hogy ismered a szabályokat, és legfeljebb véletlenül hibázol ellene. Itt nem hibáztál, ez tény. De Bandi sem. A bukótérben haladt egy darabig, majd utána visszatért a pályára, és a hangsúly a visszatér szón van, ugyanis nem keresztbe, ne adj' Isten mondjuk tolatva rontott vissza (velem megtörtént régen egy ilyen). Éppen rosszkor voltál rossz helyen, mert az is tény, hogy nem véletlen hívják az angolok az ideális ívet "racing line"-nak. Ebben a kifejezésben minden benne van.
Szerencsére súlyosan nem is sérültetek. Ez egy igazi véletlen, sajnos megesik, ilyenkor nincs mit tenni (személy szerint én ilyenkor elveszem mind a két kezem a kormányról, meglendítem a levegőben, aztán megyek tovább).
Ez csak az én véleményem, abszolút ne mérgelődj emiatt, vár a COTA. -gg-
Értem, és köszi a választ!
Kép

Lezárt

Ki van itt
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég