Verseny részvétel, illetve hiányzás bejelentés a futamokra kötelező! Minden futamkiírás első hozzászólásában találhatok a hivatalos információk, illetve a szerverre lépéshez szükséges adatok, modok, pályák, kiegészítések.
Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » vas. márc. 28, 2010 9:03 pm

danikosz írta:sajna az indy cikk kikerülése után a junior is eltűnt,nem tudom feltűnt-e :)
már nem.
Kép

Knife
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1714
Csatlakozott: hétf. jan. 16, 2006 4:38 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Knife » hétf. márc. 29, 2010 8:28 am

Hát mit ne mondjak nem erre számítottam.
Mindenesetre grat mindenkinek!

Nekem az időmérő lett a vesztem, mert egy gyors kört akartam menni és azt is elszúrtam. Ennek következtében középről indulhattam és természetesen össze is törtek harmadik kanyarban. kb5 tizedet lassultam legalább, a végsebességem is lecsökkent. Ennek ellenére ment az előzgetés, voltak jó kis csaták is, aztán elkaptam a fekvőrendőrt és gyakorlatilag függőleges repülésbe kezdtem. Zuhanás után hátsó szárny minusz, amit visszaraktak ugyan, de se sebesség, se irányíthatóság nem maradt.
Korábban szó volt róla, hogy javítani fognak rendesen, de ezek szerint ennek beállítása elmaradt.

Az meg hogy nem egy ember úgy megy a teli autóval mint üressel... nem mint más üressel, hanem hogy verseny elejétől a végéig ugyanaz a sebesség...
Vagy a modban van valami nagyon de nagyon elqrva, vagy... Csak látnánk a dolgot...

Norbi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 12:06 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Norbi » hétf. márc. 29, 2010 9:25 am

Grat IsTi. Nem tudom mit csinálsz, de hogy téged nem nagyon lehet megfogni az tuti :D
Knife írta:természetesen össze is törtek harmadik kanyarban
Én is így jártam. téged akartalak kikerülni, de valaki oldalról belémjött, így sérült a jobb hátsó felfüggesztés és szenvedtem.
Inkább kiléptem...
]

Ede
Pilóta
Pilóta
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: kedd jún. 20, 2006 8:51 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Ede » hétf. márc. 29, 2010 9:27 am

hi,
unalmas lesz ismét a beszámolóm.
ismét a technika ördögével játszottam... az első néhány kör úgy-ahogy elment, de ahogy elrepül a fejem felett egy autó, minden megváltozott.
a váltóm késve reagált fel is és le is, mintha néhány tizeddel lassabban reagálna mindenre, így a fék és a gáz is, mindemellett folyamatosan akadozott. Reméltem csak átmeneti, de ezalatt visszakerültem a mezőny végére, ahonnan már csak az elhulló pilótákon keresett pontok jártak az eszemben. az időm a 24 közepe végéről 25 vége felettiekre cserélődött - ha mázlim volt. a végén már élveztem is a randomparádét.. azon izgultam, hogy nehogy valami gyors autó előtt bénázzak, így ahogy megjelent mögöttem valaki, irány a fű.
picit kezdek elkedvetlenedni, mert már a második év, hogy mindig van valami külső ok, ami miatt nem sima a futamom. a gép már majdnem atomerőmű, a net szélsebes, a grafikai és minden más beállítás a béka segge alatt.
ahogy pedig Knife írja, totálisan nem értem, hogy - bocs Isti, ne értsd félre - de valaki percek alatt a semmiből az élre. és nem is akárhogy...
tarthatnánk egy nyílt napot, ahol egy gépen mindenki megmutatná, hogy kell ezt csinálni, hogy lássam - gondolom más is kíváncsi lenne rá. Net és sumák kizárva. Sajnos nem tudok már mire gondolni:( bocs.
akinek van ötlete, mi okozhat még lagot - vagy mit.. - az írjon.
a gép:
3.6 dual core amd
4 gb ram
1 gb grafikus kártya - valami ati radeon HD4670 ddr3 1gb
win7 64bit
a netem digi 30/10 modemen keresztül, de már próbáltam egyenesen a gépbe, úgy sem jobb
E.

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Gadfly » hétf. márc. 29, 2010 9:31 am

Knife írta: Korábban szó volt róla, hogy javítani fognak rendesen, de ezek szerint ennek beállítása elmaradt.
SE_Base.hdv ezen belül [PITMENU]. Bedyvel és Spike-al közösen állítottuk be a dolgokat. Ha esetleg vmi kimarad v. nem jó, akkor kérlek jelezd! ;)


Futamról:
Az időmérőn nem sikerült túl jól, de számítottam is rá, mivel hosszú első 2 etapot terveztem. Egyesekkel ellentétben én nehéz autóval nem tudtam olyan gyors lenni, mint könnyűvel, és futamon is ahogy fogyott a benya, úgy gyorsultam. Sikerült egy jó gumikímélő beállítást összehoznom, így ezek kopása sem hatott ki a teljesítményemre.
A rajtnál és az első körökben túl óvatos voltam és egy előttem lévő baleset miatt a pálya szélére kényszerültem, így a 9. helyről visszaestem a 14. helyre. Nem mondhatom, hogy unalmas versenyem volt, mert végig a mezőnyben autóztam. Sajnos volt három megpördülésem is, melyekkel komoly mp-eket vesztettem, de a futam második felében sikerült stabil és számomra gyors köröket mennem, így fel tudtam jönni pár pozíciót. Az utolsó körökben Ulvarral csatáztam és végül a 6. helyen gurultam be a Hondával.

Összességében szerintem egy jó futamon vagyunk túl. Örülök, hogy a szezonnyitóhoz képest most elmaradtak a rajtprocedúrás dolgok, melyek remélhetőleg a jövőben is így fognak maradni. ;)

Nagy gratuláció IsTinek a visszatéréséhez és természetesen mindenkinek, akik célba értek!

:arrow: Malajzia
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
Kazard
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 479
Csatlakozott: vas. szept. 21, 2008 8:19 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Kazard » hétf. márc. 29, 2010 3:47 pm

Üdv! Én már az időmérőn elszámoltam a köreimet így csak 1 kört tudtam jönni. Rajtom nem volt valami jó, aztán vissza is estem. Próbáltam felzárkózni ami többé kevésbé össze is jött. A 2. boxkiállásnál kaptam egy áthajtásos büntetést de épp volt elegendő előnyöm ahhoz hogy ne veszítsek pozíciót. Grat mindenkinek!

IsTi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 3:13 pm

Hozzászólás Szerző: IsTi » hétf. márc. 29, 2010 3:56 pm

Ede írta:ahogy pedig Knife írja, totálisan nem értem, hogy - bocs Isti, ne értsd félre - de valaki percek alatt a semmiből az élre. és nem is akárhogy...
tarthatnánk egy nyílt napot, ahol egy gépen mindenki megmutatná, hogy kell ezt csinálni, hogy lássam - gondolom más is kíváncsi lenne rá. Net és sumák kizárva. Sajnos nem tudok már mire gondolni:( bocs..
Na ez számomra egy kicsit erős volt (percek alatta semmiből az élre?) . Én szívesen megmutatom ,hogy hogyan megyek a pályán nem gond köv találkozóra viszek gépet, kormányt.
Meg amúgy sem értem ezeket a siránkozásokat, iRacingben (eddigi legjobb szimulátor) nem 1 hanem 2-3 másodperceket is kapok az elmenőktől és nem kérem számon őket hogy hogyan csinálják persze elgondolkodok és megnézem a visszajátszását hátha találok kiskaput vagy valamit jobban csinált és megpróbálom leutánozni ami többnyire nem sikerül de akkor sem az jut először az eszembe hogy csaló! Bocs máshogy nem tudtam értelmezni a hozászolásod

Knife
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1714
Csatlakozott: hétf. jan. 16, 2006 4:38 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Knife » hétf. márc. 29, 2010 5:01 pm

IsTi nem erről volt szó, és nem egy embernél előforduló problémákról. Ráadásul mivel már 2 éve itt versenyzel velünk nem is elsőre ez jutott eszébe senkinek.
De ahogy írtam, ha nem pilótáknál, akkor am odban keresendő hiba van. Mert semmilyen szimulátorban nem tudsz, nem lehet azonos időt menni tele és üres tankkal konstans köröket hozva. Ezt szerintem te is így látod.

Ede
Pilóta
Pilóta
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: kedd jún. 20, 2006 8:51 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Ede » hétf. márc. 29, 2010 8:12 pm

IsTi írta:
Ede írta:ahogy pedig Knife írja, totálisan nem értem, hogy - bocs Isti, ne értsd félre - de valaki percek alatt a semmiből az élre. és nem is akárhogy...
tarthatnánk egy nyílt napot, ahol egy gépen mindenki megmutatná, hogy kell ezt csinálni, hogy lássam - gondolom más is kíváncsi lenne rá. Net és sumák kizárva. Sajnos nem tudok már mire gondolni:( bocs..
Na ez számomra egy kicsit erős volt (percek alatta semmiből az élre?) . Én szívesen megmutatom ,hogy hogyan megyek a pályán nem gond köv találkozóra viszek gépet, kormányt.
Meg amúgy sem értem ezeket a siránkozásokat, iRacingben (eddigi legjobb szimulátor) nem 1 hanem 2-3 másodperceket is kapok az elmenőktől és nem kérem számon őket hogy hogyan csinálják persze elgondolkodok és megnézem a visszajátszását hátha találok kiskaput vagy valamit jobban csinált és megpróbálom leutánozni ami többnyire nem sikerül de akkor sem az jut először az eszembe hogy csaló! Bocs máshogy nem tudtam értelmezni a hozászolásod
Isti, félreértettél, de nem magyarázkodom. Knife megértett! Bocs ha bántott.

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » hétf. márc. 29, 2010 9:33 pm

Ede írta: Isti, félreértettél, de nem magyarázkodom. Knife megértett! Bocs ha bántott.
:roll: hát a percek alatt a semmiből az élre igencsak erős volt - tekintve az előzményeket - lévén IsTi 2007-ben csatlakozott 2008-ban az élen csatázott, 95Replayben ahol tudott aratott, futamot is nyert beugróként, 2009-ben bajnok lett F1-ben, majd 91Replayben főleg a végén magasan aratott. 5 bajnoki 3 szezon óta ösmerjük.
Első versenysen kiesett nem igazán jelent többet mint, hogy kiesett.
Kép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dietrich » kedd márc. 30, 2010 8:13 am

[quote=akinek van ötlete, mi okozhat még lagot - vagy mit.. - az írjon.
a gép:
3.6 dual core amd
4 gb ram
1 gb grafikus kártya - valami ati radeon HD4670 ddr3 1gb
win7 64bit
a netem digi 30/10 modemen keresztül, de már próbáltam egyenesen a gépbe, úgy sem jobb
E.[/quote]

rFactor laggolási gondra:
A következőt kell átírnotok, UserData/"sajatnev" mappán belül találjátok multiplayer.ini fájlt, amiben a 35. sorban a következő szövegnek kell lennie:
Auto Join Chat Server="0"
Akinél 1 van írva azok akadnak. Írjátok át 0-ra!

valamint adminok nézzék át a szerveri fájlt és ott is írják át!
még valami..szerver inditáskor vegyétek ki a pipát a racecast és matchmakerből ha van. teljesen felesleges ha úgyis jelszavas a szerver és mindenki IP alapján csatlakozik viszont simán belaggoltathat.
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Ede
Pilóta
Pilóta
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: kedd jún. 20, 2006 8:51 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Ede » kedd márc. 30, 2010 8:16 am

Fiúk!
Úgy érzem nem a lényeget halljuk ki egymás mondanivalójából... Ha le akarok valakit csalózni, le fogom, nem kerülgetem, de azt tényekre alapozom. Isti, Metosz - minden elismerésem a tudásotok előtt, én nem vagyok jó pilóta - és időm sincs túl sok -, viszont szeretem a versenyzést. A VERSENYZÉST!
Részemről a futamokon való résztvétel sajnos régóta kinlódás. Legfőképp és valószínű technikai okok miatt. Egyedül körözni nagyon unalmas.
Számtalanszor megosztottam veletek minden tapasztalatomat, jót, rosszat, gyanúsat. Sosem beszéltem mellé, és nem is fogok ezentúl sem, de a tény, hogy ilyen a tapasztalatunk 2 dolgot jelenthet - a mod által adott lehetőségek, vagy kiskapuk, setupolás, bármi.., amikre már valaki rájött, és kíváncsi vagyok rá, vagy egyén által talált más lehetőségek, amire szintén kíváncsi lennék.
A dologhoz hozzá tartozik, hogy rengetek fórumon látom, hogy a csalással bíbelődnek, és sajnos többször is belefutottam magyar érdeklődőbe. Ez is tény.
Nyilván, ha van sumák - és magyar ligában volt már rá példa - a szomorú, és meg kell találni, de akinek nincs ezen aggódni valója, az ne tegye! Ha meg valaki zseni, ossza meg azt, nincs mit szégyellni rajta.
Remélem egyértelműen fogalmaztam, és egyformán a lényeget halljátok belőle.
E.

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dietrich » kedd márc. 30, 2010 8:18 am

Knife írta:IsTi nem erről volt szó, és nem egy embernél előforduló problémákról. Ráadásul mivel már 2 éve itt versenyzel velünk nem is elsőre ez jutott eszébe senkinek.
De ahogy írtam, ha nem pilótáknál, akkor am odban keresendő hiba van. Mert semmilyen szimulátorban nem tudsz, nem lehet azonos időt menni tele és üres tankkal konstans köröket hozva. Ezt szerintem te is így látod.
vannak modok ahol teli tankkal jobb időket lehet menni mint üressel pl. V8, Historic mert az autó kiegyensúlyozottsága jobb lesz. Na de az nem OW..ez itt inkább mod hiba lesz a ti esetetekben.
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Zsoltee
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: szer. jan. 07, 2009 4:36 pm

Hozzászólás Szerző: Zsoltee » kedd márc. 30, 2010 2:32 pm

Knife írta: De ahogy írtam, ha nem pilótáknál, akkor am odban keresendő hiba van. Mert semmilyen szimulátorban nem tudsz, nem lehet azonos időt menni tele és üres tankkal konstans köröket hozva. Ezt szerintem te is így látod.
Srácok elég sok dolgot nem vesztek figyelembe, egyrészt Isti kb 1 mp-el lassabb köröket jött mint üres tankkal tudott volna, másrészt jóval kevesebb benzinnel rajtolt mint pl. a valós futamon rajtoltak, hiszen itt csak a verseny 80%-át futjuk le. 100%-os táv esetén ez kb 3 kiállás lett volna, amiről meg mindenki tudja hogy ilyenkor az autó jóval gyorsabb mint 2 kiállás esetében.

De ha ez nem lenne elég akkor érdemes megnézni a 2007-es adatokat ahol Kimi versenyben futott leggyorsabb köre egyben a hétvége legjobb köre is volt, még Alonso Q2-es leggyorsabb körét is megverte.
Kép

Knife
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1714
Csatlakozott: hétf. jan. 16, 2006 4:38 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Knife » kedd márc. 30, 2010 4:25 pm

Fú Zsoltee csak hogy értsd amire gondolok, ez most olyan volt, mintha beszélgetnénk arról milyen színű az ég, te meg azt mondanád a fű meg zöld. Igazad van, csak köze nicns a témához. Valós F1 adataival nincs értelme és nem is lehet párhuzamba állítani. A pilóták saját idejükhöz mért idejéről volt szó. Tehát ugye ahogy a fizika törvényei megkívánják 100 liter benzinnel nem tudsz olyan időt menni mint 10-el. Ennek azonban a látható statisztikai adatok ellent mondanak néhány pilótánál, sőt.

Zsoltee
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: szer. jan. 07, 2009 4:36 pm

Hozzászólás Szerző: Zsoltee » kedd márc. 30, 2010 4:36 pm

Most nem azért, de ahogy néztem, Isti 15 körös etapokat ment, kb 55 liter, és ezzel volt lassabb több mint 1 másodperccel körönként az üres tankos idejénél (1:22:014)

De Bahrainben is bőven el voltunk maradva az üres tankos időktől, ott is kb 60 literes etapokkal körönként kaptunk 1.5-2 másodpercet, de biztos megint csak én értelmezek félre valamit...
Kép

Knife
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1714
Csatlakozott: hétf. jan. 16, 2006 4:38 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Knife » kedd márc. 30, 2010 5:34 pm

Hát basszus tényleg nem vágod, bocs.
Szóval megtankolt autóval egyébként kvalin 22.9 vagy 8at futott de nem is ez most a lényeg, hanem az első gyorsköre és az utolsó gyors köre között nincs meg a lineáris(vagy mittomén hogy híjják sose voltam jó matekos) függvény képe, csak a konstansé. A verseny elejétől a végéig képes ugyanarra az időre, nem gyorsul, nem lassul. Pedig valamelyiknek meg kéne lenni, mert vagy a gumi kopik el, vagy a benzin fogy és könnyül az autó. Míg ha megnézed pl metosz köreit a kiállás közeli körei gyorsabbak mint a kiállás utániak. Nem egy egy előzés miatti lassu körre vagy elcseszettre gondolok, hanem az átlagidők.

Adam Jonas
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 416
Csatlakozott: pén. jún. 27, 2008 7:25 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Adam Jonas » kedd márc. 30, 2010 5:54 pm

Van abban, amit Knife mond, méghozzá nem is kicsi. :)

http://www.a5.hu/cikkek/2/39333.shtml

Knife
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1714
Csatlakozott: hétf. jan. 16, 2006 4:38 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Knife » kedd márc. 30, 2010 6:24 pm

Na ez megint nem összekeverendő, hiszen nincs tankolás realben.

Egyébként az 55 liter vajmi kevés 15 körre, még ha valami csoda folytán 4 litert eszik körönként az is 60 liter, de ez 4.25 litert evett.

Adam Jonas
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 416
Csatlakozott: pén. jún. 27, 2008 7:25 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Adam Jonas » kedd márc. 30, 2010 6:51 pm

Knife írta:Na ez megint nem összekeverendő, hiszen nincs tankolás realben.

Egyébként az 55 liter vajmi kevés 15 körre, még ha valami csoda folytán 4 litert eszik körönként az is 60 liter, de ez 4.25 litert evett.
Fentről lefele haladva nézd meg még1szer a grafikon dátumát. 2009/4 sztem nem 2010. :?

danikosz
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1693
Csatlakozott: kedd máj. 05, 2009 11:46 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: danikosz » kedd márc. 30, 2010 6:55 pm

Knife írta:Na ez megint nem összekeverendő, hiszen nincs tankolás realben.

Egyébként az 55 liter vajmi kevés 15 körre, még ha valami csoda folytán 4 litert eszik körönként az is 60 liter, de ez 4.25 litert evett.
nekem spec 4litert evett
3,8-3,9 körül
Molnár Dániel #99
Kép
KépKép

Válasz küldése

Ki van itt
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 50 vendég