Verseny részvétel, illetve hiányzás bejelentés a futamokra kötelező! Minden futamkiírás első hozzászólásában találhatok a hivatalos információk, illetve a szerverre lépéshez szükséges adatok, modok, pályák, kiegészítések.
Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Gadfly » pén. ápr. 16, 2010 10:26 am

ŐŐŐ én annyival tudom kiegészíteni, hogy ez az NF1B-ben is észlelhető jelenség. A tavalyi szezonban CTDP-vel nem egyszer volt olyan, hogy a verseny első etapjában az autó érthetetlenül nem tapadt a tesztversenyekhez képest. Igazából nem állandó jelenségként volt ez észrevehető, de előfordult ilyen nem egyszer. Ha jól emlékszem az idei szezonban is volt vmi hasonló, asszem Spike panaszkodott, hogy teljesen más autóval ment versenyen, mint a tesztversenyen. (talán Ausztrália volt, de majd Ő megerősít ha olvassa) Most meg ugye MMG van, szóval valahol én is inkább a rFactor v. a pályák környékén keresném ezt a hibát, mert véleményem szerint ez nem MOD hiba... :roll:
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Norbi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 12:06 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Norbi » pén. ápr. 16, 2010 10:34 am

Grat Zsolteee Voodoo Ulvar, és mindenkinek aki célbaért!

Egyébként tegnap nem volt adás SSTV-n élőben, valamiért.

zolee145
Pilóta
Pilóta
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: szomb. máj. 02, 2009 4:35 pm

Hozzászólás Szerző: zolee145 » pén. ápr. 16, 2010 10:38 am

Ez, hogy az első etapban nem az igazi a gép és a végére megjavul alátámasztaná az adatforgalommal kapcsolatos dolgot, mivel a végére általában néhányan kilépkednek.
Na mindegy, hátha tudja valaki az igazi megoldást.

G-BoR
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: szer. ápr. 02, 2008 10:44 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: G-BoR » pén. ápr. 16, 2010 11:57 am

Ginger17 írta:Ötletet kérek.
Bár azt mondtad hogy a teszt futamon rendbe volt, de az felejtsük el hogy a verseny elején a pálya hidegebb így nem tapad annyira valamint a gumik is másképp kopnak. Ezt a jelenséget én már több bajnokságban is megfigyeltem. Sokan abba a hibába esnek bele hogy teszten már meleg pályán tesztelgetik a gumit a versenyre és elfelejtenek azzal számolni hogy a verseny első 10 körébe hidegebb az aszfalt, ettől jobban csúszik, és mivel le-le csúsznak az ívről, meg keresztbe csúszva vesznek kanyarokat (mivel nem tapad még az aszfalt) így jobban is koptatják a gumikat, mint a már felmelegített pályán!
Kép

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » pén. ápr. 16, 2010 12:06 pm

G-BoR írta:
Ginger17 írta:Ötletet kérek.
Bár azt mondtad hogy a teszt futamon rendbe volt, de az felejtsük el hogy a verseny elején a pálya hidegebb így nem tapad annyira valamint a gumik is másképp kopnak. Ezt a jelenséget én már több bajnokságban is megfigyeltem. Sokan abba a hibába esnek bele hogy teszten már meleg pályán tesztelgetik a gumit a versenyre és elfelejtenek azzal számolni hogy a verseny első 10 körébe hidegebb az aszfalt, ettől jobban csúszik, és mivel le-le csúsznak az ívről, meg keresztbe csúszva vesznek kanyarokat (mivel nem tapad még az aszfalt) így jobban is koptatják a gumikat, mint a már felmelegített pályán!
Értem mire gondolsz, de erre oda szoktam figyelni. Nekem speciel nem csúszott az autó. Belülről úgy éreztem minden rendben - a kijelzőn verseny közben én a gumiadatokat figyelem és nem a köridőket. Úgy éreztem tudom autózni azt a tempót amit a tesztversenyeken megszoktam - és nem én lassulok, hanem a többiek gyorsultak fel az elmúlt napokban. Most nem azt mondom, hogy RPeti, Dani és Moda nem volt gyors amikor üldöztek (sőt, sokkal gyorsabbak voltak), de ennél én minimum fél másodperccel jobb körökkel számoltam saját magam részére a tesztek adatai alapján. És tesztversenyből volt vagy 4, tehát adat is volt bőven. Kisebb gumikopással számoltam - az üzemanyag fogysztás emelkedését - ami berakta nálam a kulcsot - meg végképp' nem értem. :roll:
Peter Rigo

Ulvar
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: vas. feb. 19, 2006 12:36 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ulvar » pén. ápr. 16, 2010 12:49 pm

Ginger, többen voltunk a pályán, jobban melegedett a 2 ELSŐ KERÉK! Én nem hiába írtam le futam után hogy az utolsó pillanatban még hátrébb pakoltam a súlyt ugyanis lefutottam qualy előtt egy etapot aminek a végeredménye elszomorító volt úgy hogy radikálisan hátra tettem a súlyt így probléma nem volt. De ez nem mindig lesz így, csak ha ezt St. Petebe megcsinálom nem 8. hanem 3. leszek.
Kép

danikosz
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1693
Csatlakozott: kedd máj. 05, 2009 11:46 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: danikosz » pén. ápr. 16, 2010 12:51 pm

G-BoR írta:
Ginger17 írta:Ötletet kérek.
Bár azt mondtad hogy a teszt futamon rendbe volt, de az felejtsük el hogy a verseny elején a pálya hidegebb így nem tapad annyira valamint a gumik is másképp kopnak. Ezt a jelenséget én már több bajnokságban is megfigyeltem. Sokan abba a hibába esnek bele hogy teszten már meleg pályán tesztelgetik a gumit a versenyre és elfelejtenek azzal számolni hogy a verseny első 10 körébe hidegebb az aszfalt, ettől jobban csúszik, és mivel le-le csúsznak az ívről, meg keresztbe csúszva vesznek kanyarokat (mivel nem tapad még az aszfalt) így jobban is koptatják a gumikat, mint a már felmelegített pályán!
gumira ez lehet ok de a benyának akkor se kell jobban fogyni ha hidegebb a beton :D

nekem első kiállásig tök jó volt de az utolsó körbe hirtelen belassult.szinte egy kör alatt teljesen más lett a kocsi,pedig mind2 körbe volt a bal elsőből még másfél csík...
Molnár Dániel #99
Kép
KépKép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dietrich » pén. ápr. 16, 2010 10:49 pm

"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » vas. ápr. 18, 2010 8:54 am

A BÍRÓI DÖNTÉSEK A VONATKOZÓ FÓRUMBA KERÜLTEK.
Peter Rigo

Válasz küldése

Ki van itt
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég