Verseny részvétel, illetve hiányzás bejelentés a futamokra kötelező! Minden futamkiírás első hozzászólásában találhatok a hivatalos információk, illetve a szerverre lépéshez szükséges adatok, modok, pályák, kiegészítések.
Válasz küldése
Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Jelentkezés - NF1B12 BARCELONA TESZT 12.03.08. CSÜTÖRTÖK 20h

Hozzászólás Szerző: Gadfly » hétf. márc. 05, 2012 6:13 pm

Kép

Kezdetét veszi a Maszim Nemzeti F1 Banokságának 2012-es bajnoki sorozata. A futamok időpontjai megtalálhatóak az oldalon található Naptárban. Jelenleg MOD tesztelési és ismerkedési időszak veszi kezdetét. A bajnokságra való jelentkezés (autóválasztás stb.) a BAJNOKSÁG topikon belül található.

Pálya:
Barcelona
Versenytáv: 80% + felvezető
Státusz: Nemzeti F1 Bajnoki Tesztfutam 3
Szervernév: ! MaSzim.Hu - Forma1
IP: 87.229.108.129:34297
Jelszó: kimi

Menetrend:
19.00-20.00 VIZSGA
20.00-20.30 Időmérő Q1
20.30-20.40 Időmérő Q2
20.40-20.50 Warm Up, Pithely ellenőrzés, Rajtgyakorlatok
20.50 TESZTVERSENYRAJT

Gyors letöltés:
1. NF1B 12
2. NF1B2012 Patch04
3. Barcelona DRS
4. K+D CRK
5. Plugin Kiegészítés

FIGYELEM!
ÚJ PATCH LETT LÉTREHOZVA (04) AMELY TARTALMAZZA A KORÁBBI JAVÍTÁSOKAT IS, TEHÁT ÚJ rF TELEPÍTÉSE ESETÉN AZOKRA MÁR NINCS SZÜKSÉG!


4-es patch verzió javításai:
- motor túlmelegedésének javítása
- motor kopásának állítása (ha nagyon pörög jobban kopik)
- üzemanyag fogyasztás kismértékű emelése
- gumikopás (keményebb keverékek picit jobban bírják)
- hátsó fékerő csökkentése ill. kopás emelése



Akik jelezték, hogy jönnek a tesztfutamra:

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - NF1B12 BARCELONA TESZT 12.03.08. CSÜTÖRTÖK

Hozzászólás Szerző: Gadfly » hétf. márc. 05, 2012 6:16 pm

FIGYELEM!

ÚJABB PATCH LÁTOTT NAPVILÁGOT 04 NÉVEN. ELSŐ HSZBŐL ELÉRHETŐ ILL. ODA VANNAK LEÍRVA A MÓDOSÍTÁSOK IS. KÖSZÖNJÜK A VISSZAJELZÉSEKET!


BAJNOKSÁGRA VALÓ JELENTKEZÉS ELSŐ HOZZÁSZÓLÁSBAN A PILÓTA STÁTUSZOK FRISSÍTVE!
AZ AUSZTRÁL NAGYDÍJ ELŐTT MÉG 2 ALKALOM NYÍLIK AZOKNAK, AKIKNEK ELMARADÁSUK VAN (VIZSGA ILL. TESZTFUTAM TELJESÍTÉS).

IDŐPONTOK: (vizsga ill. tesztfutam)
2012.03.08. (CSÜTÖRTÖK) - BARCELONA 19:00
2012.03.20. (KEDD) - MELBOURNE 19:00


Elmaradások:
#11 Bence Balla !tesztfutam!
#17 Kiru !tesztfutam!
#22 Spiczi !tesztfutam!
#23 endru !vizsga & tesztfutam!
#24 KDM !tesztfutam!

Kopi jöhet a kép! 8)
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
endru
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: hétf. feb. 06, 2012 11:47 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - NF1B12 BARCELONA TESZT 12.03.08. CSÜTÖRTÖK

Hozzászólás Szerző: endru » hétf. márc. 05, 2012 7:27 pm

leszek!

kiru
Hozzászólások: 941
Csatlakozott: szer. márc. 24, 2010 6:50 pm

Re: Jelentkezés - NF1B12 BARCELONA TESZT 12.03.08. CSÜTÖRTÖK

Hozzászólás Szerző: kiru » hétf. márc. 05, 2012 7:37 pm

jövök
Kép

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - NF1B12 BARCELONA TESZT 12.03.08. CSÜTÖRTÖK

Hozzászólás Szerző: BengA » hétf. márc. 05, 2012 7:38 pm

Sziasztok!

50-50, hogy tudok jönni, mert ezen a napon fontos órám van. Igyekszem jönni -gg-
Kép


pettya
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: kedd nov. 06, 2007 9:59 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Jelentkezés - NF1B12 BARCELONA TESZT 12.03.08. CSÜTÖRTÖK

Hozzászólás Szerző: pettya » hétf. márc. 05, 2012 10:18 pm

Kipróbáltam ezt az új patchet, az hogy mindig azt kell figyelnem hogy hány %-ot romlik a motor körönként az eléggé frusztráló. Értem én a hozzáállást hogy minél realisztikusabbak legyünk de senkinek sincs otthon egy mérnökcsapat hogy a setupot megcsinálja helyettem és én csak arra koncentráljak hogy épségben legyen a motor.
Ezt a motorkopást én személy szerint túlzásnak tartok, így is volt már egy drasztikusabb a visszaváltásnál, igaz az szokható. De vhogy ezt a túlpörgetéses dolgot nem tudom megszokni.
Lehet kicsit túlreagálom a dolgot, de a tavalyi módhoz képest tényleg sokat változott a dolog.

Nem szidni akarom az eddig elvégzett munkát mert cask ámulok, de számomra kicsit fura hogy lassan nem az fog nyerni aki belead mindent hanem az aki a legjobban tudja óvni a motorját.

Ui.: nem jövök a futamra.
Kép

Avatar
Giorgio
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: pén. dec. 18, 2009 3:43 pm
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - NF1B12 BARCELONA TESZT 12.03.08. CSÜTÖRTÖK

Hozzászólás Szerző: Giorgio » hétf. márc. 05, 2012 11:18 pm

Jövök :arrow:
Illés György

Kép

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Jelentkezés - NF1B12 BARCELONA TESZT 12.03.08. CSÜTÖRTÖK

Hozzászólás Szerző: Csaba » kedd márc. 06, 2012 8:54 am

Én is írok saját véleményt.
Tök jó, hogy olyan amilyen, tetszik is, de ez a sok jó dolog ami benne van, nem nekem való akinek alig van ideje készülni, nem hogy minden versenyre teljesen más beállítást csináljak.
Sajnos akkora lesz a külömbség az első néhány meg a többiek között, hogy majd csak lesünk.
Hozzáteszem nekem nagyon tetszik, addig még két verseny után maradunk 8an mert mindenkinek elmegy a kedve tőle.

1 módon lehet szerintem ezt elkerülni, ha rengeteg mindent megosztanánk azokkal akiknek nehezen megy, és nem konkrétan setupra gondolok. (kb úgy mint itt Tony írta pl., csak ennél még több kell szerintem)

Én is irnék, de olyan keveset mentem még vele...(van is már most jókora hátrányom emiatt)
Buchert Csaba

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - NF1B12 BARCELONA TESZT 12.03.08. CSÜTÖRTÖK

Hozzászólás Szerző: Gadfly » kedd márc. 06, 2012 9:38 am

@Petya
Semmiképpen sem célunk, hogy túl bonyolítsuk a dolgokat ill. olyan dolgokat hozzunk létre, mely a játékélmény rovására mehet. Tegnap Tommyval tettünk egy próbát a motorral kapcsolatban és mondhatni radikálisan lett megváltoztatva ez a melegedés dolog. Bővebben erről majd Ő tud írni, de dióhéjban annyi történt, hogy eddig akkor melegedett ha lassan mentünk (nem volt olyan menetszél) és akkor hűlt, ha gyorsan mentünk. Na most ez lett megfordítva a szeniorban is használt GT-hez hasonlóan, tehát lassú tempónál hűl és gyorsabbnál ha pörgetve van, akkor melegeszik.

Mindenképpen szükség van a visszajelzéseitekre (minél többre több mindenkitől), mert akkor lehet közös nevezőre jutni a dologban.

Visszatérve ez egy próba volt részünkről, de természetesen még lehet változtatni a dolgokon hiszen nem vagyunk még elkésve. Ha kell és szükséges, akkor jövő hétre is tudunk beiktatni tesztfutamot. ;-) mondjuk azt már Melbourneben lenne érdemes.
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

pettya
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: kedd nov. 06, 2007 9:59 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Jelentkezés - NF1B12 BARCELONA TESZT 12.03.08. CSÜTÖRTÖK

Hozzászólás Szerző: pettya » kedd márc. 06, 2012 10:20 am

A melegedést én is észrevettem és tényleg radikális lett a dolog, az nem is zavart.
De ahogy Csabi is írta nem mindig van nekemse időm arra hogy napokat dolgozzak a setupon hogy jó legyen, illetve gyakoroljak a pályán. Jó azt se akarom hogy egy setuppal az összes pályán végig lehessen menni.

Nekem a motorkopással van gondom, mert eddig szoktam forgatni rendesen a motor, igaz tiltásig sose, de most még azelött kell váltanom mint mielött szoktam, és ez a frusztráló, mert nem hallom hogy a motor forog. Nah meg tempóban se érzem azt amit eddig. Teljesen másképp kell vezetnem, de ha ez lesz akkor csak meg szokom vhogyan.
Kép

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - NF1B12 BARCELONA TESZT 12.03.08. CSÜTÖRTÖK

Hozzászólás Szerző: BengA » kedd márc. 06, 2012 10:47 am

Sziasztok!

Mivel én csak a tavalyi szezon felétől csatlakoztam és a technikai sportokhoz sem értek igazán, úgy gondoltam nem okoskodok bele, hogy mit hogyan merre, de úgy látom olyan problémák vannak megemlítve, amivel én is küzdök.
Az előttem felszólalók írásaiban több olyan dolog is van, ami személy szerint úgy gondolom nekem tönkre fogja vágni a versenyeimet. De pontosan én itt a motorkopásra gondolok.
New Delhiben az egész verseny alatt a kis kijelzőt figyeltem, hogy melyik kanyar után hány százalékot kopik a motor. Na ugye ezzel csak az a gond, hogy a rutintalanság hiánya miatt ez a figyelemelterelés a verseny rovására megy/fog menni. Imádom ezt a mod-ot, nagyon fekszik is nekem, úgy érzem gyorsabb is vagyok mint tavaly, de hiába a gyorsaság, ha egyszer nem figyelek majd oda és a motornak annyi.
A statisztikába megnéztem, a többség "engine" problémával adta fel a versenyt. Biztos meg lehet szokni, ha az ember gyakorol (ha van ideje), mert végig tudtam volna menni, de versenyezni szeretnék, nem kocsikázni -g1-
Nem tudom, kinek hány százalékos maradt a motorja a verseny végére (ameddig eljutott), nekem 7-8 körrel a vége előtt 20%-os volt.
Remélem nem haragszik meg senki rám, hogy hozzáértés hiányában írok, de ha jól láttam, nem csak én szenvedek ezzel a problémával.

Szép napot!
Kép

Avatar
Tony
Hozzászólások: 1461
Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 7:02 pm
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - NF1B12 BARCELONA TESZT 12.03.08. CSÜTÖRTÖK

Hozzászólás Szerző: Tony » kedd márc. 06, 2012 11:12 am

Azt se felejtsük el, hogy még tesztelünk. Azért jó, hogy minél többen megosztjuk a véleményt (és a Motecet), hogy ebből lehessen kihozni az optimumot.
Nem szabad viszont elfelejteni, hogy amikor tavaly készült az első saját modunk, Bedy hasonló problémákkal nézett szembe, amikor próbálta állítani a motor melegedését. Mondjuk én nem értek hozzá, de biztos nem csak két paramétertől függ. Végül akkor maradtunk egy lazább beállításnál, amivel könnyű volt vezetni. A mostanival teljesen más, de csak úgy lehet megtalálni a helyes utat, ha mindent kipróbálunk.

A másik az autó viselkedése. Sokkal érzékenyebb a beállításra, ez egyértelmű. Annak is egyértelműnek kell lennie, hogy meg kell ismerni az autót. Tavaly rengeteget értettem meg az autóról, ezért feküdt annyira. Itt még alig értek valamit, pl ez a nagy autómagasság nekem rejtéllyé teszi, hogy milyen felfüggesztés kell.

Szóval le kell nyomni a tesztfutamot, vagy le kell közben égni, mert ez a kézzelfogható adat.
Nem tudom leszek-e csütörtökön, számoljatok úgy, hogy igen, de nem tudom biztosra mondani.
Kép

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Jelentkezés - NF1B12 BARCELONA TESZT 12.03.08. CSÜTÖRTÖK

Hozzászólás Szerző: Csaba » kedd márc. 06, 2012 11:19 am

BengA írta:Sziasztok!

Mivel én csak a tavalyi szezon felétől csatlakoztam és a technikai sportokhoz sem értek igazán, úgy gondoltam nem okoskodok bele, hogy mit hogyan merre, de úgy látom olyan problémák vannak megemlítve, amivel én is küzdök.
Az előttem felszólalók írásaiban több olyan dolog is van, ami személy szerint úgy gondolom nekem tönkre fogja vágni a versenyeimet. De pontosan én itt a motorkopásra gondolok.
New Delhiben az egész verseny alatt a kis kijelzőt figyeltem, hogy melyik kanyar után hány százalékot kopik a motor. Na ugye ezzel csak az a gond, hogy a rutintalanság hiánya miatt ez a figyelemelterelés a verseny rovására megy/fog menni. Imádom ezt a mod-ot, nagyon fekszik is nekem, úgy érzem gyorsabb is vagyok mint tavaly, de hiába a gyorsaság, ha egyszer nem figyelek majd oda és a motornak annyi.
A statisztikába megnéztem, a többség "engine" problémával adta fel a versenyt. Biztos meg lehet szokni, ha az ember gyakorol (ha van ideje), mert végig tudtam volna menni, de versenyezni szeretnék, nem kocsikázni -g1-
Nem tudom, kinek hány százalékos maradt a motorja a verseny végére (ameddig eljutott), nekem 7-8 körrel a vége előtt 20%-os volt.
Remélem nem haragszik meg senki rám, hogy hozzáértés hiányában írok, de ha jól láttam, nem csak én szenvedek ezzel a problémával.

Szép napot!
Te se mentél volna végig, ha meg kell futnod az összes kört(13 kör hátránnyal értél be, az 1000 büntetés miatt amit kitudja miért kaptál).
Teszteltem hogy fogyasztom a motort, és 12-13 kör alatt kb 6%ot fogyasztottam(ez szerintem kevés), szóval végig lehet menni simán. De ezel szemben áll az, hogy egyszer váltottam vissza 5 ből 4be hogy picit jobban rajta maradt a lábam a gázon és szevasz dobozos....(vége a motornak).
Nekem lehet feküdne a motorsporólás, de nem úgy akarok előrébb jutni, hogy kerülgetem a füstölő autókat... :-)
Buchert Csaba

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: Jelentkezés - NF1B12 BARCELONA TESZT 12.03.08. CSÜTÖRTÖK

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » kedd márc. 06, 2012 2:38 pm

Urak!
Köszi az infókat! Állítottam a motort ismét, mivel csütörtökön már tesztfutam, jobbnak láttam, ha a jelenlegi állapotot még teszt előtt módosítjuk. Csökkent a kopás mértéke, ahogy kértétek, ezáltal változik a visszaváltásnál való kopás mértéke is, mivel a kettő együtt működik. A hűtésen is állítottam, de tesztelni kell.
Ahogy Gadfly is írta, most úgy van/lett beállítva, hogy lassú tempónál ha nem is nagyon hül, de nem melegszik a motor, ami felvezetőkörön, pitelésnél, kicsúszásnál, hosszabb javításnál jobb, illetve ha magasabb fordultaon használjátok, akkor melegedik, viszont nem az a lényeg, hogy nagyon gyors pálya legyen amin mentek, hanem a minél gyakoribb lassítások és gyorsítások, tehát egy lassabb de kanyargós pályán jobban fog melegedni mint pl egy Monzán, mivel ott nem túl sok a fékezés-gyorsítás, és nem olyan nagy mértékű, mint pl a mostani Barcelona.

Kérném, hogy mindenki töltse le mégegyszer a 4-es Patch-et, abban mostmár az új(abb) motor van benne illetve a szerveren is.
Köszi a türelmeteket.

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - NF1B12 BARCELONA TESZT 12.03.08. CSÜTÖRTÖK

Hozzászólás Szerző: BengA » kedd márc. 06, 2012 3:19 pm

Köszönjük szépen!!!

-l-
Kép

Rolika
Pilóta
Pilóta
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: szomb. júl. 26, 2008 10:10 am

Re: Jelentkezés - NF1B12 BARCELONA TESZT 12.03.08. CSÜTÖRTÖK

Hozzászólás Szerző: Rolika » kedd márc. 06, 2012 8:25 pm

Üdv Urak!

Jó lett a mod!

Viszont a pálya bugot fedeztünk fel Endrével.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Üdv Roli

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: Jelentkezés - NF1B12 BARCELONA TESZT 12.03.08. CSÜTÖRTÖK

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » kedd márc. 06, 2012 8:43 pm

Ha csak a kerékvetőt használod akkor nem fog megdobni. ;-) Amúgy meg ezekből a képekből nem látszik semmilyen pálya bug. Ha mondjuk felülről csinálnál egy ilyen képsort, mikor a kerékvetőn vagy, akkor tisztább képet kapnánk.

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - NF1B12 BARCELONA TESZT 12.03.08. CSÜTÖRTÖK

Hozzászólás Szerző: Gadfly » kedd márc. 06, 2012 9:48 pm

masszának ilyenkor általában eldurran a felfüggesztése :lol:

teszteltem én is és tényleg csak akkor dob meg ha a nagyon rámegyek. van ott egy kiugró izéé, de jó ez így, legalább nem úgy megyünk ott mint állat
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

doozi
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: csüt. aug. 14, 2008 10:56 pm
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - NF1B12 BARCELONA TESZT 12.03.08. CSÜTÖRTÖK

Hozzászólás Szerző: doozi » csüt. márc. 08, 2012 2:02 pm

jövök
Kép

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Jelentkezés - NF1B12 BARCELONA TESZT 12.03.08. CSÜTÖRTÖK

Hozzászólás Szerző: Csaba » csüt. márc. 08, 2012 2:24 pm

én is bekukkantok pár körre.
Buchert Csaba

Avatar
Zsozsesz
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 403
Csatlakozott: hétf. feb. 16, 2009 9:26 pm
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - NF1B12 BARCELONA TESZT 12.03.08. CSÜTÖRTÖK

Hozzászólás Szerző: Zsozsesz » csüt. márc. 08, 2012 5:27 pm

benézek

Avatar
gstyle
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1080
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 5:58 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Jelentkezés - NF1B12 BARCELONA TESZT 12.03.08. CSÜTÖRTÖK

Hozzászólás Szerző: gstyle » csüt. márc. 08, 2012 6:42 pm

Csak sííímán kíváncsiságból:))
"Néha bukik az ember, de a törött csontok összeforrnak, és hajtunk tovább." by Gilles Villeneuve

http://www.indycar-hungary.hu

kiru
Hozzászólások: 941
Csatlakozott: szer. márc. 24, 2010 6:50 pm

Re: Jelentkezés - NF1B12 BARCELONA TESZT 12.03.08. CSÜTÖRTÖK

Hozzászólás Szerző: kiru » csüt. márc. 08, 2012 8:54 pm

most értem haza a melóból.... :(
Kép

Avatar
Tony
Hozzászólások: 1461
Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 7:02 pm
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - NF1B12 BARCELONA TESZT 12.03.08. CSÜTÖRTÖK

Hozzászólás Szerző: Tony » pén. márc. 09, 2012 9:53 am

Megint szeretnék néhány dolgot megjegyezni a teszt után:

A változtatások szerintem nagyon jók lettek. A motor most ideális, én gyilkoltam a futamon, és bizony kopott, de istenesen. Ez a nagyobb fogyasztás azonban problémás lesz a 100%-os távokon, azon nem lenne elég a benzin. A kemény gumi is pont jó szerintem most, épp csak kicsivel strapabíróbb mint eddig, a lágy gumi 10 körig húzta nekem, a keménnyel szerintem 18-at max el lehet menni.

Szóval várom Ausztráliát -v-
Kép

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - NF1B12 BARCELONA TESZT 12.03.08. CSÜTÖRTÖK

Hozzászólás Szerző: BengA » pén. márc. 09, 2012 10:03 am

Üdv!

Nekem is jó volt most a motor. Egy-két helyen szándékosan húzattam is, hogy mi lesz, de nagyon jól bírta. Most csak lággyal mentem, de az nekem is kb úgy bírta mint ahogy Tony írta az előző hsz-ben.
Szerintem így már hibátlan, persze még az az egy, ami a fogyasztást illeti...
Grat még1x a modhoz!!!
-l-
Kép

Válasz küldése

Ki van itt
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég