Verseny részvétel, illetve hiányzás bejelentés a futamokra kötelező! Minden futamkiírás első hozzászólásában találhatok a hivatalos információk, illetve a szerverre lépéshez szükséges adatok, modok, pályák, kiegészítések.
Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: JELENTKEZÉS INDYCAR 1994 REPLAY PHOENIX (OVAL) 04.12. 20

Hozzászólás Szerző: metosz » csüt. ápr. 12, 2012 9:46 pm

-monster- bár nagyon szar eredménnyel de élveztem. Sajnos Finiserrel ütköztem, aztán beszenvedtem a pitbe nem lett sárga de beugrott 4 kör hátrány a végén meg egyszerűen senki nem volt közelemben , mellettem és véletlenül üres aztán már csak kapkodás.....ucsó sárgáért bocsánat mindenkitől!
Kép

danikosz
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1693
Csatlakozott: kedd máj. 05, 2009 11:46 am
Admin: Admin

Re: JELENTKEZÉS INDYCAR 1994 REPLAY PHOENIX (OVAL) 04.12. 20

Hozzászólás Szerző: danikosz » csüt. ápr. 12, 2012 10:25 pm

autó jó,oválon is tudok menni,taktika jó volt,futam eleje is,vége meg szar
Molnár Dániel #99
Kép
KépKép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: JELENTKEZÉS INDYCAR 1994 REPLAY PHOENIX (OVAL) 04.12. 20

Hozzászólás Szerző: Dietrich » pén. ápr. 13, 2012 7:30 am

Nem egészen értem, hogy kaptam 4 kört :mrgreen:
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Re: JELENTKEZÉS INDYCAR 1994 REPLAY PHOENIX (OVAL) 04.12. 20

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » pén. ápr. 13, 2012 7:47 am

Köszönöm a lehetőséget srácok! ;-)

Eszement egy verseny volt ez a tegnapi, kell pár nap mire a helyére kerülnek a dolgok a fejemben. Volt itt minden, ami kell: az elején megcsaptam az autót, 1-1-es szárnyakra módosítottam a settet a pitben, mert annyira csúszott, ha mögémért vki... volt 150 és 119 fokos gumim is az etapok alatt... letört a hátsó szárnyam egy balesetben (25 mp alatt kicserélték), deffektet kaptam a hosszú zöld alatt... ezen felül megint taktika ezerrel, meg egy jó adag szerencse. 15 körrel a vége előtt meg voltam győződve arról, hogy Zsoszesz simán megnyeri, annyira stabilan jött. Aztán a végén, amikor lehetőségem volt felzárkózni, Tommy olyan szépen zárta az íveket, hogy nem lehetett mit kezdeni, de metosz balesete közbefigyelt... áááá - nem is tudom, hogy úsztam meg. Mondjuk voltak még nagy "túlélők": érdemes Voodoo, meg IsTi szemszögéből visszanézni a dolgot. A lekörözöttek nagyon korrektek voltak, sőt néha már saját magukat veszélyeztetve húzódtak le, pl. Kopi az utsó körökben.

Bodzzzának és Kopinak köszi a sok visszajelzést és segítséget setup ügyben! Tommynak köszi az ember feletti melót a verseny rajtja előtt, amikor bütykölte az AIW-t... nem tudom ki tudta volna rajta kívül ennyire gyorsan és precízen megoldani a kérdést. Az oválos újoncok előtt le a kalappal!

GFlytól és Gstyletól pedig elnézést kérek a beszólásokért! :oops:
Gratula mindenkinek aki célba ért!
Peter Rigo

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: JELENTKEZÉS INDYCAR 1994 REPLAY PHOENIX (OVAL) 04.12. 20

Hozzászólás Szerző: BengA » pén. ápr. 13, 2012 7:48 am

Először nem akartam indulni, mert úgy éreztem, ez nem az én műfajom...aztán Csabival csapattunk pár kört és nagyon megtetszett a dolog.
A versenyt komolyan mondom jobban élveztem (a hátul kullogásom ellenére) mint az F1-et. Eszméletlen feeling-es volt, hogy ilyen sokan voltunk.
Viszont sajnálom, hogy későn kezdődött, mert egyszerűen nem bírok ennyit folyamatosan ott ülni, mert mint említettem sárgáknál a vádlim a begörcsölés határán van, és a derekam is feladta és onnantól kezdve nagyon kényelmetlen nem tudtam volna 100%-osan koncentrálni és az miatt nem akartam, hogy valakinek kárt okozzak a versenyen.
Ezektől függetlenül nagyon élveztem és remélhetőleg a többi ilyen jellegű versenyen is részt tudok venni.

Grat Mindenkinek és főleg azoknak, akik végig tudták csinálni a 200 kört -l-
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: JELENTKEZÉS INDYCAR 1994 REPLAY PHOENIX (OVAL) 04.12. 20

Hozzászólás Szerző: Gadfly » pén. ápr. 13, 2012 7:55 am

Valamiért továbbra sincs szerencsém az ovál futamokon. Persze kedvem nem szegi, de már kezd egy picit mumus lenni nekem ez az egész. Korábban volt már pole meg tesztfutam győzelmek, de az éles futamon mindig van vmi ami hátráltat. Most pl. kétszer is hátrasorolt a rendszer. Az elsőt még elfogadom, mert sárga alatt lehet h tényleg picit jobban lemaradtam az előttem lévőtől. Ezt követően végre felverekedem magam az 1. helyre és jön az újabb Tiltás. A LAG-omat sem értem, mert sosem szokott ilyen lenni (szerencsére). (direkt kilövök ilyenkor mindent, ami a netet használhatná)

Minden esetre amíg ott voltam nagyon élveztem a futamot, titokban reménykedtem egy jó eredmény megszerzésében. Gratula a győztesnek és a dobogósoknak és mindenkinek, akik végigmentek. 8)
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: JELENTKEZÉS INDYCAR 1994 REPLAY PHOENIX (OVAL) 04.12. 20

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » pén. ápr. 13, 2012 8:56 am

Hát az oválok nekem sem szoktak úgy alakulni ahogy szeretném, egész jól indult a dolog, de a végére mindig belekeveredek valamibe. Pedig most sokáig úgy tünt, hogy jó helyen végezhetek, mert Zsozsesszal sokáig kint tudtunk maradni, megkezdődtek a zöld alatti pitelések, és mindenki kijött már csak mi maradtunk kint ketten, amikor jött a baleset, így körelőnybe kerültünk, de nekem szétesett az autóm, így már nem tudtam menni a tempómat, és mivel Ginger Zsozsesz előtt volt, tudtam, hogy ha lesz még 1 sárga akkor vissza veszi a kört és megnyeri a futamot, így is lett. Talán ki tudtam volna már védekezni az utolsó kört, bár az autó nem nagyon akart fordulni, a gumik miatt is amik 30%-osak voltak, illetve a futómű és orrkúp sérülés miatt. De talán ha nincs az utolsó körbe a baleset akkor lett volna esélyem a győzelemre, de nem biztos.

Grat Ginger a győzelemhez, és Zsozsesz a dobogóhoz!
-l-

Zöldi
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: szomb. okt. 08, 2005 2:06 pm

Re: JELENTKEZÉS INDYCAR 1994 REPLAY PHOENIX (OVAL) 04.12. 20

Hozzászólás Szerző: Zöldi » pén. ápr. 13, 2012 9:49 am

Köszönöm a lehetőséget!
Az én szemszögemből nagyon jó futam volt. Nem tudom ki volt akivel egy picit összeakadtam... tőle bocsánatot kérek!
Gratula a dobogósoknak! -l-

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: JELENTKEZÉS INDYCAR 1994 REPLAY PHOENIX (OVAL) 04.12. 20

Hozzászólás Szerző: metosz » pén. ápr. 13, 2012 10:50 am

Mindig kettős érzésekkel távozom az ilyen ovál futamok után a pályáról, az egyik ilyen érzés az igazságtalanság, ami sajnos jellemzi a műfajt mindamellett hogy eleve egy lottó. Gondolok itt konkrétan Gadfly büntetésére vagy az enyémre. Biztosan van magyarázat, hogy miért történtek ezek, de jó lenne biztosat mondani. A másik, ami sajnos szintén a része ennek az egésznek, hogy ha valaki összetöri a kocsimat én meg, hogy ne legyen sárga végig harcolom az amúgy totál ferdén közlekedő kocsival, hogy bejussak sárga nélkül a bokszba és kapjak 4 kör hátrányt, miközben valaki lezúzza a mezőnyt és nem veszít semmit. Ezt sajnos csak egy nagyon komplex leírással, szabály rendszerrel lehetne kezelni, nyilván lenne olyan, aki önhibájából neki csapja a falnak és sárgát szeretne, hogy javítani tudjon és lenne olyan mint az én esetem, ahol más hibáját próbáltam meg kompenzálni és a falon találtam magam. :roll:
Kép

IsTi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 3:13 pm

Re: JELENTKEZÉS INDYCAR 1994 REPLAY PHOENIX (OVAL) 04.12. 20

Hozzászólás Szerző: IsTi » pén. ápr. 13, 2012 11:17 am

Életemben először fejeztem be ovál versenyt nagyon király volt. Gratula azoknak akik végignyomták ;-)

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Re: JELENTKEZÉS INDYCAR 1994 REPLAY PHOENIX (OVAL) 04.12. 20

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » pén. ápr. 13, 2012 11:50 am

metosz írta:Ezt sajnos csak egy nagyon komplex leírással, szabály rendszerrel lehetne kezelni, nyilván lenne olyan, aki önhibájából neki csapja a falnak és sárgát szeretne, hogy javítani tudjon és lenne olyan mint az én esetem
Én úgy gondolom, hogy a magyar szimulátorosok között talán az egyik legösszetettebb szabályrendszert alkottuk meg közösen az elmúlt években. Kisebb-nagyobb kiegészítések talán hónapról, hónapra kerültek bele, ezért lett szvsz ennyire részletes és mint az kiderült, helyenként már túlontúl is bonyolult, sok időbe telik az értelmezése, hát még a rutinszerű alkalmazása. Megjegyzem annak ellenére, hogy a kiegészítések mellett folyamatosan egyszerűsítettük a szóhasználatot és rövidítettük (konkretizáltuk) a tartalmat.

Én speciel nem feltételezem senkiről sem (eszembe sem jutna!), hogy bárki is sárgát kreáljon szándékosan - pláne úgy, hogy ezt konkrétan tiltja a szabályzat és a legsúlyosabb szankcióval bünteti is. Viszont az is benne van, hogy sérült, nehezen kezelhető autóval azonnal a pitbe kell hajtani.
Peter Rigo

IsTi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 3:13 pm

Re: JELENTKEZÉS INDYCAR 1994 REPLAY PHOENIX (OVAL) 04.12. 20

Hozzászólás Szerző: IsTi » pén. ápr. 13, 2012 12:20 pm

Amúgy én versenyen azt vettem észre hogy aki körhátrányba volt sokkal bátrabban autókázik és pl. les.arják hogy Te pl 4. helyen állsz és betolja a kocsit a belső ívre miután(utolsó 10 körben) 5. helyen találod magad mivel mögötte meg jönnek ...

Én ezen változtatnék tudom, hogy az életbe így van ahogyitt de nemá' a 14. vagy mit tudom én hányadik miatt szívjak.

Ezt nem rosszindulatból!! (meg szabályos is) mondom mert nem érdekel h 4.vagy 5. leszek csak mi van ha ez az első helyért megy?

Vagy ha kilök?.. mert koccoltak meg páran akik körhátrányba voltak.

Én az utolsó 30 körben megtiltanám a lekörözőteknek, hogy támadják a velük nem egy körben levő emberkéket. Mert onnan nem hiszem hogy 1 kört vissza fog hozni :roll: :mrgreen:

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Re: JELENTKEZÉS INDYCAR 1994 REPLAY PHOENIX (OVAL) 04.12. 20

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » pén. ápr. 13, 2012 12:59 pm

IsTi írta:Én az utolsó 30 körben megtiltanám a lekörözőteknek, hogy támadják a velük nem egy körben levő emberkéket. Mert onnan nem hiszem hogy 1 kört vissza fog hozni
Dehogynem hozza vissza. Egy rakat versenyt tudnék most sorolni, hogy hányan és hányféleképpen jöttek vissza körhátrányból akár az utsó 10 körben is és mindezek után bőven volt lehetőségük a győzelemért is menni. Azért érdekes amit írsz, mert a valóságban is pont ezen megy a vita. =_ Éppen azon megy a box, hogy az utsó 20 körben a lekörözötteket egy sárgánál a mezőny végére pakolnák. Én spec. ezzel nagyon nem értek egyet. Aki vissza akarja venni a körét az igenis tehesse is meg. Sztem a problémára a megoldás az, hogy fair módon és a másikra vigyázva kell küzdeni. Ha ez megvalósul (a CART'98-ban ez sztem sikerült, a tavalyi Indy 500 meg kuriózum volt a maga 2 sárgájával - nem véletlenül kapott oklevelet az egész társaság -l- ) akkor ilyen gond fel sem merülhet. A lekörözött szvsz sose' "feküdjön le" egy nála előrébb lévő versenyzőnek (pláne ha még a verseny azon szakaszában, valamilyen okból kifolyólag (új gumi, kevesebb üzemanyag) gyorsabb). ;-) Ez persze nem azt jeleni, hogy "ész nélkül" akadályozni kell a másikat - de megint olyan dologról beszélünk ami egyértelműen le van írva a szabályzatban a "kék zászlós" résznél: csak akkor veheti fel a küzdelmet, ha megvan hozzá a tempója - balesetet meg pláne nem okozhat, mert azzal más jó pozícióját veszi el. Úgy tudom ilyen esetben a szankció is szigorúbb.
Peter Rigo

Norbi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 12:06 pm
Admin: Admin

Re: JELENTKEZÉS INDYCAR 1994 REPLAY PHOENIX (OVAL) 04.12. 20

Hozzászólás Szerző: Norbi » pén. ápr. 13, 2012 2:29 pm

Zöldi írta:Köszönöm a lehetőséget!
Az én szemszögemből nagyon jó futam volt. Nem tudom ki volt akivel egy picit összeakadtam... tőle bocsánatot kérek!
Gratula a dobogósoknak! -l-
Sajna én voltam, abban a pillanatba vége is lett a versenyemnek, és még pár embernek.

Én úgy láttam, hogy te külső íven megcsúsztál én meg pont melletted voltam így nekem jöttél és én kaptam tőled egy akkor ütést, hogy már nem tudtam a fal elől elkormányozni az autót, így a belső falnak mentem elég csúnyán és elvesztettem a bal hátsó kerekem. Emiatt irányíthatatlan lett a kocsi és visszacsúszva a pályára eltaláltam Kopit majd többen összementek a lassítások miatt még.

Sajnálom, hogy így alakult, majd legközelebb remélem több szerencsém lesz.

Gratula Ginger, Tommy, Zsozsesz(azt hittem simán megnyered de aztán jött a sárga zászló :D)!

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: JELENTKEZÉS INDYCAR 1994 REPLAY PHOENIX (OVAL) 04.12. 20

Hozzászólás Szerző: metosz » pén. ápr. 13, 2012 3:09 pm

Kép

IsTi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 3:13 pm

Re: JELENTKEZÉS INDYCAR 1994 REPLAY PHOENIX (OVAL) 04.12. 20

Hozzászólás Szerző: IsTi » pén. ápr. 13, 2012 4:27 pm

Ginger17 írta:
IsTi írta:Én az utolsó 30 körben megtiltanám a lekörözőteknek, hogy támadják a velük nem egy körben levő emberkéket. Mert onnan nem hiszem hogy 1 kört vissza fog hozni
Azért érdekes amit írsz, mert a valóságban is pont ezen megy a vita. =_ Éppen azon megy a box, hogy az utsó 20 körben a lekörözötteket egy sárgánál a mezőny végére pakolnák. Én spec. ezzel nagyon nem értek egyet.
Én nem vagyok otthon az indyben sőt 1 versenyt sem néztem, híreket sem olvasok, de ha tényleg azon gondolkoznak amit én is mondtam(majdnem..:D) akkor lehet h van bent valami :D Mivel a sok "én már nem veszthetek semmit sem" emberkét hátra küldik :D
Na mindegy ám csak kíváncsi voltam mit reagál rá valaki :twisted: (Amúgy az is jogos amit Te mondasz) de csak zárójelben! :D :mrgreen:

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: JELENTKEZÉS INDYCAR 1994 REPLAY PHOENIX (OVAL) 04.12. 20

Hozzászólás Szerző: Csaba » pén. ápr. 13, 2012 7:38 pm

Én egy dolgot tudok mondani a versenyemről: hiányérzet.
Mégpedig az a 120 kör hiányzik ami vissza volt, le se szartam a körhátrányt élveztem azt hogy megyek, vettem vissza a körhátrányt sorba az emberektől(annak ellenére, hogy elég reménytelennek tűnt).
Sajnos nagyon későn kezdtünk, fél 10kor már nem láttam a pályát, a szemem dörgölgettem.
Kétszer lenézem hol vannak mögöttem, ebből csináltam két sárgát(sry érte, de arra vigyáztam, hogy senkit se vigyek magammal), a másodiknál leállt az autó, és nem indult újra :S
(A másodiknál azt figyeltem Dietrich és Gstyle megúszta-e a rajtod, mert alig bírtam kikerülni őket.)
Amatőr hibákat csináltam.

Nem akarok senkit bántani, de nem tudom nem megjegyezni: Kacsa 20 mondták, hogy vigyázzunk az első körökben, majd az 1. körben előzgettél jobbra balra -> sárga.
Idáig még csak csak oké, erre újra rajtnál ugyan ezt csináltad, és vitted magaddal azt hiszem doozit is.

Úgy mentem volna még 120 kört....
Buchert Csaba

Zöldi
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: szomb. okt. 08, 2005 2:06 pm

Re: JELENTKEZÉS INDYCAR 1994 REPLAY PHOENIX (OVAL) 04.12. 20

Hozzászólás Szerző: Zöldi » hétf. ápr. 16, 2012 1:59 pm

Norbi írta: Sajna én voltam, abban a pillanatba vége is lett a versenyemnek, és még pár embernek.

Én úgy láttam, hogy te külső íven megcsúsztál én meg pont melletted voltam így nekem jöttél és én kaptam tőled egy akkor ütést, hogy már nem tudtam a fal elől elkormányozni az autót, így a belső falnak mentem elég csúnyán és elvesztettem a bal hátsó kerekem. Emiatt irányíthatatlan lett a kocsi és visszacsúszva a pályára eltaláltam Kopit majd többen összementek a lassítások miatt még.

Sajnálom, hogy így alakult, majd legközelebb remélem több szerencsém lesz.
Sajnálom az esetet... Bocsánat mindenkitől aki ebbe belekeveredett

Válasz küldése

Ki van itt
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 46 vendég