Verseny részvétel, illetve hiányzás bejelentés a futamokra kötelező! Minden futamkiírás első hozzászólásában találhatok a hivatalos információk, illetve a szerverre lépéshez szükséges adatok, modok, pályák, kiegészítések.
danikosz
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1693
Csatlakozott: kedd máj. 05, 2009 11:46 am
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: danikosz » csüt. jan. 24, 2013 11:34 pm

Jó volt . Jó szar.
Grat az első kettőnek! Elég durva tempót mentek mind ketten megérdemelték. Tonynak szurkoltam hogy legyen 3 pálya 3 márka győzelem de lehet majd össze jön másik pályán. Mondtam hogy nem fos a merci,bár én pont Zoldelre tippeltem hogy erős lesz és itt gyengébb erre fordítva.
Kétszer alig állt meg az autó amit nem értettem. Egyszer elfértem Gilbert előtt egyszer meg pont megálltam Kopi mellett. Picit hozzá értem ami túra autóba szerintem belefér. Gondolom neki ez nem tetszett mert egyből ki lettem forgatva 2 kanyarral az eset után. Ott ment el a dobogó esély. Majd talán máskor. Bajnoki tuti ugrott,viszont a győztest szerintem már tudom mert nagyon jól ment most is.
Csüt tali
Molnár Dániel #99
Kép
KépKép

Avatar
KOPI
Hozzászólások: 1989
Csatlakozott: kedd nov. 11, 2008 7:44 pm
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: KOPI » pén. jan. 25, 2013 6:14 am

Örülök a feltételezésednek hogy direkt löktelek ki.Esetleg ovd meg.Sose tennék ilyet.Azt a kanyart én máshogy veszem,és igen megpöcköltelek,de véletlen.De bocsánatot kérek.Tehát amit te csinálsz az belefér amit én az előre kitervelt különös kegyetlenséggel elkövetett kilökés.Misivel azért lenyomtunk 1 órát,egymás gyilkolásával,ami rohadt jó volt,igaz őt sajnos nem sikerült 1 ora alatt kilöknöm.
Kép

danikosz
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1693
Csatlakozott: kedd máj. 05, 2009 11:46 am
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: danikosz » pén. jan. 25, 2013 7:34 am

Akkor tévedtem bocsi. Nekem akkor így tűnt azért írtam ezt.
Molnár Dániel #99
Kép
KépKép

Avatar
KOPI
Hozzászólások: 1989
Csatlakozott: kedd nov. 11, 2008 7:44 pm
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: KOPI » pén. jan. 25, 2013 7:38 am

danikosz írta:Akkor tévedtem bocsi. Nekem akkor így tűnt azért írtam ezt.
Persze a büntit vállalom érte.Én hibáztam.
Kép

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: BengA » pén. jan. 25, 2013 8:20 am

danikosz írta:Bajnoki tuti ugrott
Nem indulsz több versenyen?
Kép

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » pén. jan. 25, 2013 8:27 am

Köszi a versenyt srácok! Szerintem tegnap kicsit útban voltam a pályán, így elnézést kérek azoktól akik hasonlóan érezték. Amúgy jó verseny volt, csak a tempó nem akart összejönni - vagy az ellenfelek piszok kemények. :twisted:

"Legközelebb ügyesebb leszek." - Stan Fox (1996)
Peter Rigo

Avatar
RPeti
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: csüt. jan. 15, 2009 12:00 pm
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: RPeti » pén. jan. 25, 2013 8:40 am

Én meg több dolgot sem értek -kakcsi-

A setup ami eddig stabil volt hosszú körökön keresztül, most brutálisan instabil és lassú volt.

Lehet hogy csak én éreztem így mert rögtön az első kör végén kiforgattak, nem a dobogó úszott el hanem a kedvem. Egyszerűen nem vagyok képes megérteni hogy erre mi szükség egy 1 órás versenyen. Miért nem tudunk toleránsak lenni? Miért nem vigyázunk jobban egymásra?

Többek között Gingerrel és Titusszal is nagyon korrekt csatáink voltak messze az élmezőnytől, nagyon élveztem és köszönöm nekik. -vv-

Első gondolatom az volt egyébként hogy vagy az autóból szállok ki vagy a bajnokságból mert az autóval is küszködök meg a többiekkel is, lehet hogy ide már túl öreg és megfontolt vagyok :)

Meglesem a következő pályát és döntök a folytatásról -napcsi2-
Peter Retkes

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » pén. jan. 25, 2013 9:27 am

Urak!

Már a bajnoki megkezdése előtt felmerült bennem egy kérdés, a bajnoki értékelésével kapcsolatban, miszerint jó ötlet lenne az eldobható futam. Hogy ez mit is jelent jelen esetben, annyit, hogy példának itt a GT3 Bajnoki, amelyben 8 futam kerül megrendezésre, de mi a legjobb 6 futamot értékelnénk, és ez vonatkozna a másik két leendő MTCC-s bajnokira is.
Hogy miért merült fel ez a kérdés.
Még Portimao előtt gondolkodtam el ezen, mikor kaptam egy privát üzenetet Kirutól, és írta, hogy Titusz a melója miatt nem tud jönni, valamint Bimbilla a pedálja miatt, és lehet, hogy ő maga sem tud jönni, majd Zolderban nem tudott jönni Dietrich a szeme miatt, illetve volt aki szintén meló miatt nem tudott indulni. Továbbá már Tony is jelezte felém, hogy Istanbul után nem lesz, így a következő futamot ki kell hagynia, de sorolhatnám Sanya kormány gondjával, Danik0sz önhibáján kívüli kiesésével Zolderban.
Valamint ami miatt még kell ez a döntés, a 3 sorozat átöleli a teljes évadot, és gyanítom, hogy az indulók legalább 90%-a ki fog hagyni jó pár futamot, hiszen akik dolgoznak, elmennek szabadságra, akik suliba járnak, vannak szüneteik, amikor feltehetőleg elmennek valahova, de sorolhatnám a technikai gondokat is, áramszünet, internet hiba, számítógép hiba stb.
Ennek tükrében, úgy érezném jónak, ha ezt bevezetnénk, és mindhárom sorozatban lenne 2db eldobható futam, így Mindenkinek meglenne a lehetősége, hogy Bajnokinként két alkalommal ha bármi történne, nem veszítene vele, és mindenki mondhatni egyenlő eséllyel pályázhatna egy jobb eredményre.
Sokan hátrányként fogják fel ezt a kérdést, főleg akik az élen állnak, de nem árt belegondolni, hogy velük is előfordulhat ilyesmi. És ettől függetlenül, így is azok vannak/lesznek jobb helyzetben akik az élen vannak, és esetleg sikerül úgy végig vinni az évadot, hogy minden futamon rajthoz állnak, mivel feltételezhetően ők gyűjtik majd a legtöbb pontot.

Éppen ezért kiírtam egy szavazást, melyet ITT megtaláltok. Kérném, hogy akik a bajnokságban indulnak szavazzanak. A szavazás 3 napig tart.


danikosz
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1693
Csatlakozott: kedd máj. 05, 2009 11:46 am
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: danikosz » pén. jan. 25, 2013 11:32 am

@Benga
Nem csak ilyen kevés futam alatt, ilyen pontrendszer mellett nem lehet ledolgozni ennyi pontot. Annyira szoros az egész hogy egy nullázás kb halál ami megvolt a múlt héten amikor hazavágtam a kocsit.


Bajnokság alatt szerintem már nem kéne módosítani a verseny kiírást,pedig jól jönne. Majd következő bajnokitól.
Molnár Dániel #99
Kép
KépKép

danikosz
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1693
Csatlakozott: kedd máj. 05, 2009 11:46 am
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: danikosz » pén. jan. 25, 2013 11:34 am

RPeti írta: Lehet hogy csak én éreztem így mert rögtön az első kör végén kiforgattak, nem a dobogó úszott el hanem a kedvem. Egyszerűen nem vagyok képes megérteni hogy erre mi szükség egy 1 órás versenyen. Miért nem tudunk toleránsak lenni? Miért nem vigyázunk jobban egymásra?
Az én voltam? Utolsó előtti kanyarba voltunk amikor kívül voltam melletted, vettük be a kanyart és próbáltam helyet hagyni aztán két ütést éreztem. Hátulról meg oldalról majd a vissza pillantóban láttam a nagy füstfelhőt.
Molnár Dániel #99
Kép
KépKép

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » pén. jan. 25, 2013 11:42 am

Istanbul Bajnoki Futam Statisztikája:
Race03. Istanbul

Valamint az
Eredmények és Bajnoki Tabella is megtekinthető.

Tölthető a
Szerver Replay is.


Avatar
RPeti
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: csüt. jan. 15, 2009 12:00 pm
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: RPeti » pén. jan. 25, 2013 12:02 pm

danikosz írta:
RPeti írta: Lehet hogy csak én éreztem így mert rögtön az első kör végén kiforgattak, nem a dobogó úszott el hanem a kedvem. Egyszerűen nem vagyok képes megérteni hogy erre mi szükség egy 1 órás versenyen. Miért nem tudunk toleránsak lenni? Miért nem vigyázunk jobban egymásra?
Az én voltam? Utolsó előtti kanyarba voltunk amikor kívül voltam melletted, vettük be a kanyart és próbáltam helyet hagyni aztán két ütést éreztem. Hátulról meg oldalról majd a vissza pillantóban láttam a nagy füstfelhőt.
Nem néztem vissza a replayt ezért nem tudom ki volt, a levegőbe vagdalkozni meg nem szeretnék. Kiforgattak, berágtam, ennyi -mos-
Peter Retkes

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: Dietrich » pén. jan. 25, 2013 12:50 pm

lehet hogy ide már túl öreg és megfontolt vagyok

tuti ez a gond nálam is :mrgreen:
mindenki úgy ment, megy el mellettem mintha dupla biturbója lenne az autójában..hihetetlenül lelassultam bár van sejtésem mitől, de nem tudom bizonyítani. HRC-nél is volt akinek én adtam kört rendre erre azóta ő ad nekem :)
a gyanúm azóta van mióta monitort cseréltem..CRT-ről, tuneres samsung LCD-re aminek jó nagy lehet az inputlagja (0-30 között a jó a minnél kisebb érték)szemben a CRT 0-val...amit a gyártók sosem adnak meg (teszt oldalakon lehet találni)csak azt a buzi 2 vagy 5ms-t nem attól függ a dolog.
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: Gadfly » pén. jan. 25, 2013 2:14 pm

Először is szeretnék azoktól elnézést és egyben megértést kérni, akik kifogásolták az újrarajtot!

Elnézést azért, mert a szabályzat szerint nem lehetett volna újrarajt, mivel utólag megnéztem és "csak" 3-an (Csaba, Titusz és Kazard) estek le a szerverről.

Szabályzatot idézve:
"Versenyt csak a bemelegítő kör alatt lehet újraindítani, ha legalább 5 versenyzőt érint műszaki probléma! A műszaki probléma nem egyezik meg semmilyen versenyszituációs konfliktussal, vagy vezetői hibával!"

Megmondom őszintén akkor ott abban a pillanatban nem voltam biztos, hogy pontosan hányan estek le a szerverről, viszont érezhető volt, hogy több versenyző is érintett. Mivel a felvezető körben történt és nem vezetői hiba miatt (ezt a szabály is engedi), így ezért döntöttem az újrarajt mellett. Persze bele lehet kötni abba, hogy maga a restart már zöld után történt, viszont TS-en ha jól emlékszem Tony kérte, hogy legalább egy próbarajtot eszközöljünk. Ez szerintem is csak a javunkat szolgálta, így ezért lett később a resi.

Ez az eset nem összekeverendő a zolderi esettel, hiszen ott a zöld jelzés után jött Tommynak a műszaki problémája, ami már nem a bemelegítő kör, így a szabály szerint ott már nincs restart. Továbbá a szabályzat külön nem tér ki a rajtbalesetre és annak kezelésére.

Tehát ha a szabályzatot nézzük, akkor egyetlen pontot sértettem meg, az pedig az 5 fő. Ebben az esetben mindenképpen óvható a dolog, így aki úgy érzi hogy ebből bármiféle hátránya v. sérelme adódott, az kérem nyújtsa be az óvást!



Futam:
Először is szeretnék én is gratulálni a 2 UFÓ-nak, akik előttem értek be. :grin: Iszonyat jó tempót diktáltatok, így teljesen jogos és megérdemelt a siker. Turinak külön szeretnék gratulálni, első Maszimos győzelméhez. ;-) (oszt aztán nem rászokni :razz: )

Az időmérőn tulajdonképpen sikerült megfutni azt az időt, ami elvártam...bár korábban a tesztek alatt sikerült ugyan ezzel a beállítással 7 tizeddel is jobb időt autóznom. Inkább a biztosra mentem, mivel amúgy is várt rám egy +5 helyes bünti.
A rajt tulajdonképp jól sikerült. Az első kanyarok után sikerült előrejönnöm pár pozíciót, viszont az első körben Voodooval volt 1 kisebb afférom, amiért itt is szeretnék elnézést kérni Tőle (ha lesz 1 kis időm vissza fogom nézni mi is történt ott valójában). Ezt követően sikerült szépen fokozatosan előrelépnem és a pitelés előtt már a 3. helyen autóztam. Ekkor Turi és Tony már fényévekre voltak és látva a tempójukat csak arra koncentráltam, hogy ezt a pozíciót megtartsam. A futam végére viszont Kazardnak sikerült kitörnie a mögöttem lévő bolyból, akinek ezúton is köszönöm az utolsó kör izgalmait, nagyon élveztem. ;-)


más:
Sajnos továbbra sem sikerült megoldanom a LAG problémámat. Ha jól tudom Gilbert említette, hogy feltehetően packet lost-om lehet. Futam után megnéztem a TS-t és a Packet Lost Total-nál 0% volt, tehát nem ez okozza a problémát. Minden esetre tovább dolgozok az ügyön és most az rF-ben beállítottam, hogy a feltöltési sebességem 256 kbit/s legyen, ami még bőven elmarad a tényleges 5000 kbit/s feltöltési sebességemtől. Továbbá a grafikát is visszaveszem DX8-ra illetve a nem túl fontos effekteket medium-ra v. highra, mert jelenleg az anti-aliasing-en kívül minden FULL-on volt. Igaz nálam sose ugrál senki és az FPS-em is 50-60 körül mozog, viszont ha jól emlékszem korábban (vmelyik mod-nál vkinél) volt már olyan gond, hogy a kliens oldalon használt magas grafika LAG-ot tudott okozni a többiek számára. Hardveres oldalról max azt tudom elképzelni, hogy ilyenkor a processzor a magas számítás miatt kevésbé tud foglalkozni a hálókártyával és ez miatt lehetnek kisebb akadások (deadlock-ok) melyek csomagvesztéssel nem járnak, viszont némi szinkronizációs probléma előjöhet, melynek eredménye természetesen szerver oldalon látszódik. No mind1 próbálkozok és majd kiderül. :)
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
Makako
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: szomb. dec. 19, 2009 8:06 am
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: Makako » pén. jan. 25, 2013 3:19 pm

Dietrich írta:lehet hogy ide már túl öreg és megfontolt vagyok

tuti ez a gond nálam is :mrgreen:
mindenki úgy ment, megy el mellettem mintha dupla biturbója lenne az autójában..hihetetlenül lelassultam bár van sejtésem mitől, de nem tudom bizonyítani. HRC-nél is volt akinek én adtam kört rendre erre azóta ő ad nekem :)
a gyanúm azóta van mióta monitort cseréltem..CRT-ről, tuneres samsung LCD-re aminek jó nagy lehet az inputlagja (0-30 között a jó a minnél kisebb érték)szemben a CRT 0-val...amit a gyártók sosem adnak meg (teszt oldalakon lehet találni)csak azt a buzi 2 vagy 5ms-t nem attól függ a dolog.
Dietrich most komolyan kérdem,hogy tényleg függhet a monitortól? Nem hiszem,hogy hirtelen begyorsulnék de azért megérne egy próbát nekem egy olyan monitoron amiről beszélsz! Vagy különben... -gepout-
Annyiszor van igazam ahányszor csak akarom...:)

Avatar
Kazard
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 479
Csatlakozott: vas. szept. 21, 2008 8:19 pm
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: Kazard » pén. jan. 25, 2013 3:43 pm

Grat mindenkinek. Jó volt látni hogy megint ennyien voltunk a pályán.

Kvali: Ez az abszolút maximum amit ki tudtam autózni ezen a pályán.

Verseny: Sajnos felvezető körön mindeki eltűnt,pedig a net nem szakadt meg és connection lost-ot sem kaptam. Szóval az újracsatlakozás végett a 23. helyről rajtoltam és hamar sikerült előretörni a 6-7. hely környékére.
A kopott gumikon Gilbertel jópár körig meccseltünk. Aztán a nagy hajrában beértük Giorgo-t is.
A kiállások után sikerült megelőzni Giorgo-t is. Gadfly nem volt messze, így megpróbáltam utánamenni viszont amikor 1-1,5 másodperces távolságoknál nem nagyon tudtam közelebb kerülni. Aztán a futam vége felé ment az ide-oda előzgetés. Nagyon hasonló tempót tudtunk de Gadfly olyan rövid féktávokat vett hogy csak úgy pislogtam. Hibát nem vétett és az utolsó körben már nem is tudtam igazán előzési pozícióba kerülni. Ez a csata nagyon jó volt.



Az élen Turi -1- és Tony -2- kicsit más dimenzióban autózott, gyakorlatilag hibátlant mentek végig határon. Gadfly -3- -nak pedig köszönöm a csatát illetve szintén a grat a dobogóhoz.

Norbi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 12:06 pm
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: Norbi » pén. jan. 25, 2013 4:59 pm

Gadfly írta: más:
Sajnos továbbra sem sikerült megoldanom a LAG problémámat. Ha jól tudom Gilbert említette, hogy feltehetően packet lost-om lehet. Futam után megnéztem a TS-t és a Packet Lost Total-nál 0% volt, tehát nem ez okozza a problémát.
Csinálj egy tesztet itt:
http://www.pingtest.net/

Avatar
voodoo
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 653
Csatlakozott: csüt. dec. 27, 2007 12:07 pm
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: voodoo » pén. jan. 25, 2013 5:01 pm

Gadfly írta:Először is szeretnék azoktól elnézést és egyben megértést kérni, akik kifogásolták az újrarajtot!

Elnézést azért, mert a szabályzat szerint nem lehetett volna újrarajt, mivel utólag megnéztem és "csak" 3-an (Csaba, Titusz és Kazard) estek le a szerverről.

Szabályzatot idézve:
"Versenyt csak a bemelegítő kör alatt lehet újraindítani, ha legalább 5 versenyzőt érint műszaki probléma! A műszaki probléma nem egyezik meg semmilyen versenyszituációs konfliktussal, vagy vezetői hibával!"

Megmondom őszintén akkor ott abban a pillanatban nem voltam biztos, hogy pontosan hányan estek le a szerverről, viszont érezhető volt, hogy több versenyző is érintett. Mivel a felvezető körben történt és nem vezetői hiba miatt (ezt a szabály is engedi), így ezért döntöttem az újrarajt mellett. Persze bele lehet kötni abba, hogy maga a restart már zöld után történt, viszont TS-en ha jól emlékszem Tony kérte, hogy legalább egy próbarajtot eszközöljünk. Ez szerintem is csak a javunkat szolgálta, így ezért lett később a resi.

Ez az eset nem összekeverendő a zolderi esettel, hiszen ott a zöld jelzés után jött Tommynak a műszaki problémája, ami már nem a bemelegítő kör, így a szabály szerint ott már nincs restart. Továbbá a szabályzat külön nem tér ki a rajtbalesetre és annak kezelésére.

Tehát ha a szabályzatot nézzük, akkor egyetlen pontot sértettem meg, az pedig az 5 fő. Ebben az esetben mindenképpen óvható a dolog, így aki úgy érzi hogy ebből bármiféle hátránya v. sérelme adódott, az kérem nyújtsa be az óvást!



Futam:
Először is szeretnék én is gratulálni a 2 UFÓ-nak, akik előttem értek be. :grin: Iszonyat jó tempót diktáltatok, így teljesen jogos és megérdemelt a siker. Turinak külön szeretnék gratulálni, első Maszimos győzelméhez. ;-) (oszt aztán nem rászokni :razz: )

Az időmérőn tulajdonképpen sikerült megfutni azt az időt, ami elvártam...bár korábban a tesztek alatt sikerült ugyan ezzel a beállítással 7 tizeddel is jobb időt autóznom. Inkább a biztosra mentem, mivel amúgy is várt rám egy +5 helyes bünti.
A rajt tulajdonképp jól sikerült. Az első kanyarok után sikerült előrejönnöm pár pozíciót, viszont az első körben Voodooval volt 1 kisebb afférom, amiért itt is szeretnék elnézést kérni Tőle (ha lesz 1 kis időm vissza fogom nézni mi is történt ott valójában). Ezt követően sikerült szépen fokozatosan előrelépnem és a pitelés előtt már a 3. helyen autóztam. Ekkor Turi és Tony már fényévekre voltak és látva a tempójukat csak arra koncentráltam, hogy ezt a pozíciót megtartsam. A futam végére viszont Kazardnak sikerült kitörnie a mögöttem lévő bolyból, akinek ezúton is köszönöm az utolsó kör izgalmait, nagyon élveztem. ;-)


más:
Sajnos továbbra sem sikerült megoldanom a LAG problémámat. Ha jól tudom Gilbert említette, hogy feltehetően packet lost-om lehet. Futam után megnéztem a TS-t és a Packet Lost Total-nál 0% volt, tehát nem ez okozza a problémát. Minden esetre tovább dolgozok az ügyön és most az rF-ben beállítottam, hogy a feltöltési sebességem 256 kbit/s legyen, ami még bőven elmarad a tényleges 5000 kbit/s feltöltési sebességemtől. Továbbá a grafikát is visszaveszem DX8-ra illetve a nem túl fontos effekteket medium-ra v. highra, mert jelenleg az anti-aliasing-en kívül minden FULL-on volt. Igaz nálam sose ugrál senki és az FPS-em is 50-60 körül mozog, viszont ha jól emlékszem korábban (vmelyik mod-nál vkinél) volt már olyan gond, hogy a kliens oldalon használt magas grafika LAG-ot tudott okozni a többiek számára. Hardveres oldalról max azt tudom elképzelni, hogy ilyenkor a processzor a magas számítás miatt kevésbé tud foglalkozni a hálókártyával és ez miatt lehetnek kisebb akadások (deadlock-ok) melyek csomagvesztéssel nem járnak, viszont némi szinkronizációs probléma előjöhet, melynek eredménye természetesen szerver oldalon látszódik. No mind1 próbálkozok és majd kiderül. :)
Esetemben semmi gond , annyira nem számított a dolog ;) Restart ügyben , szerintem helyesen jártál el 3 embert csak simán kivágott a játék azért így mésem járja hogy elindulunk. Továbbá rajtad meg Tommyn kívül nem tudom ki még admin , vagy kinek van joga valamihez , de akkor ilyen helyzetben más ne adogasson tanácsot , ha nem kérik az adminok , mert pl engem és többünket ez megzavart , hogy a Tony bemondta legyen egy próbarajt legalább. Lementem 2 kanyart és elvettem a gázt akkor kezdtetek el ezen "vitatkozni" hogy most legyen e vagy sem. Azt se felejtsük el , hogy az előző versenyen Peti miatt restartoltuk "csak" az egészet. szóval Ákos szerintem jól csináltad amit csináltál. !%!!
"Tommy KUPLUNG !!! " by Voodoo (Indy500 2012)

"Mise után okos a gyülekezet" by Ginger (Texas 2010)

"Majd visszafigyelem" by Dzsibi (Texas 2010)

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: Gadfly » pén. jan. 25, 2013 5:34 pm

Norbi írta: Csinálj egy tesztet itt:
http://www.pingtest.net/
Kép

illetve itt egy speedtest is
Kép

Nem ezzel lesz a baj, mert többen mondták, hogy a pingem kimagaslóan jó a futamokon. Amúgy cseréltem már routert is, mivel tipikus hiba ezeknél, hogy bizonyos használat után a tápegység (adapter) szépen fokozatosan megadja magát és ez miatt előfordulhatnak mikroszakadások. Korábban volt egy SMC routerem, ami pont ezt a jelenséget okozta (ill, melóhelyen is kellet már a feljebb említett probléma miatt routereket cserélnem). Az elmúlt 2-3 évben viszont itthon egy TP Linket használtam és ezért is gyanakodtam rá, mert ez már hosszú idő. Tegnap egy zsír új Asus router mögül voltam úgy, hogy csak az a gép használta a netet, amiről rF-eztem (minden mást telók, laptop stb. offoltam erre az időre :) )

Szolgáltatót meg nem b@szogathatom mivel ha kijönnek és mérnek egyet, akkor hülyének néznének, hogy még is mi a problémám!? :) (szerverreplayt meg nem merném megmutatni nekik, mert akkor lehet kiröhögnek :grin: )
Ezért gondoltam így végső esetben a grafikára, mivel nagyon más 5letem már nincs.
(a winfos is új, mivel nemrég SSD-re váltottam, szóval innen sem jöhet probléma)

Bocs az OFF-ért :roll:
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
Fekete Misi
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: pén. júl. 13, 2012 1:00 pm

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: Fekete Misi » pén. jan. 25, 2013 5:35 pm

Ha jól emlékszem, akkor TS-en is mondtuk, hogy mivel múltkor Peti miatt is restart volt, így baromira nem lett volna igazságos a másik 3 emberrel, ha most nincs. Senki nem problémázott ezen, csak Te Gadfly, még a futam után is és ahogy látom, még mindig nem tetted túl magad rajta -hh- Pedig már a versenyen is mondtuk, hogy abszolút nem gáz, így volt fair.


Egyébként Peti, nem a kor a lényeg. Érdekes módon én, 22 évesen tudok úgy menni, hogy nem szúrok be olyan helyre, ahol nincs esély arra, hogy megelőzzem az illetőt. Mondjuk többek között ezért sem értettem, hogy Kopi mit gondoltál ott a célegyenes ráfordítóban :mrgreen: De utána meg egy órán keresztül gyepáltuk egymást, 0 koccanással, pedig két helyen sokkal sokkal rövidebbet tudtál fékezni, mint én. Úgyhogy én se értem, hogy mi értelme van az első körös kamikaze akcióknak. 1 órás verseny, nem igaz hogy nem lehet figyelni a másikra. Vannak sárgás periódusok, mások is hibáznak, vagy a boxtaktikával is lehet előzni. Lehet aggresszíven védekezni, mert ha valaki bejön mellém az egyenesben, akkor próbálom minél kintebb szorítani, hogy kisebb ívben tudjon kigyorsítani, de azért a pályáról nem tolom le. Feltűnően sok volt a bocsánatkérés TS-en a verseny alatt, ebből következtetek arra, hogy sok koccanás volt.

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: Gadfly » pén. jan. 25, 2013 5:41 pm

Fekete Misi írta:Ha jól emlékszem, akkor TS-en is mondtuk, hogy mivel múltkor Peti miatt is restart volt, így baromira nem lett volna igazságos a másik 3 emberrel, ha most nincs. Senki nem problémázott ezen, csak Te Gadfly, még a futam után is és ahogy látom, még mindig nem tetted túl magad rajta -hh-
Akkor én lehet más TS-n voltam? Volt ott 1-2 megjegyzés, magamtól nem találnék ki ilyet. ;-)
Amúgy megnyugtatlak, hogy túltettem magam rajta, csak mint Admin úgy érzem nem árt tisztázni a dolgot.
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
Fekete Misi
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: pén. júl. 13, 2012 1:00 pm

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: Fekete Misi » pén. jan. 25, 2013 5:59 pm

Gadfly írta:
Fekete Misi írta:Ha jól emlékszem, akkor TS-en is mondtuk, hogy mivel múltkor Peti miatt is restart volt, így baromira nem lett volna igazságos a másik 3 emberrel, ha most nincs. Senki nem problémázott ezen, csak Te Gadfly, még a futam után is és ahogy látom, még mindig nem tetted túl magad rajta -hh-
Akkor én lehet más TS-n voltam? Volt ott 1-2 megjegyzés, magamtól nem találnék ki ilyet. ;-)
Amúgy megnyugtatlak, hogy túltettem magam rajta, csak mint Admin úgy érzem nem árt tisztázni a dolgot.
Hm, akkor nemtudom -mos- Nekem már akkor is úgy jött le, hogy nincs ezzel semmi gond, mert múltkor is resi volt. Én már ott futam előtt se értettem, hogy miért veszed ennyire lelkedre ezt a dolgot. De akkor ezek a megjegyzések elkerülték a figyelmemet.

A "nem tetted túl magad rajta" kifejezést pedig úgy értettem, hogy lelkiismeret furdalásod van. Elnézést ha neked nem így jött le, legközelebb pontosabban fogalmazok, mert nem akarok ilyenek miatt fekete pontot szerezni magamnak :oops:

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: Dietrich » pén. jan. 25, 2013 9:02 pm

Makako írta:
Dietrich írta:lehet hogy ide már túl öreg és megfontolt vagyok

tuti ez a gond nálam is :mrgreen:
mindenki úgy ment, megy el mellettem mintha dupla biturbója lenne az autójában..hihetetlenül lelassultam bár van sejtésem mitől, de nem tudom bizonyítani. HRC-nél is volt akinek én adtam kört rendre erre azóta ő ad nekem :)
a gyanúm azóta van mióta monitort cseréltem..CRT-ről, tuneres samsung LCD-re aminek jó nagy lehet az inputlagja (0-30 között a jó a minnél kisebb érték)szemben a CRT 0-val...amit a gyártók sosem adnak meg (teszt oldalakon lehet találni)csak azt a buzi 2 vagy 5ms-t nem attól függ a dolog.
Dietrich most komolyan kérdem,hogy tényleg függhet a monitortól? Nem hiszem,hogy hirtelen begyorsulnék de azért megérne egy próbát nekem egy olyan monitoron amiről beszélsz! Vagy különben... -gepout-
Az inputlagtól? igen. Pl. fps lövöldözős játékban, ha ez túl magas pl. LCD/LED tv-k esetében akik multiznak 32" vagy 40"-on vagy nagyobb méretben, úgy veszik észre ezt a hátrányt, hogy hirtelen mindenki őt lövi le hamarabb és nem fordítva. olyan érzése van mintha mindenki csíter lenne körülötte.
a másik ami még gond lehet E8400-es procihoz van berakva a 6870-es vga. de most nincs cash arra, hogy vegyek 1155-ös lapot és procit meg DDR3 memoriát.
és ezek a hardver cserék nagyjából egy időben voltak a gondjaim azóta léteznek :)

Néhány samsung tv inputlagja tesztoldalak alapján (játékot leszámítva tavalyi E szériás 6030 volt a best/buy):

Samsung UE-46EH5300 35ms (trustedreviews.com)
Samsung UE-40ES5500 16ms (hdtvtest.co.uk)
Samsung UE-46ES5500 27-30 ms (avforums.com)
Samsung UE-40EH6030 70-100 ms link játékra alkalmatlan!
Samsung UE-40ES6100 36ms (hdportal.hr)
Samsung UE-46ES6540 67ms (trustedreviews.com)
Samsung UE-46ES6800 34ms (trustedreviews.com)
Samsung UE-40ES7000 31ms (hdtvtest.co.uk)
Samsung UE-46ES7000 34ms (trustedreviews.com)
Samsung UE-55ES8000 50ms (avforums.com)
Samsung UE-55ES8000 31ms (hdtvtest.co.uk)

Na ezek azok az értékek amiket monitorok esetében nem adnak meg a gyártók.
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: Gadfly » szomb. jan. 26, 2013 9:59 am

Igen, jellemzően csak a válaszidőt szokták megadni. Viszont nem gondolnám, hogy a sim-re ez akkora hatással lenne, hiszen átlagban kb. mennyi késleltetésről beszélünk?...fél tized másodperc? (50 ms) Ez túl kevés ahhoz, hogy az ember akár több mp-es hátrányba kerüljön ez miatt. FPS játékoknál azért más a helyzet, mert ott sokszor tényleg pár század v. ezred másodpercen múlik, hogy ki nyomja meg a másikra a gombot. (nem beszélve arról, hogy feltehetően közölünk a többség már vmilyen LCD v. LED-ről van, így mindenkit érinthet az input lag)

Én az elmúlt évek alatt azt vettem észre, hogy amikor monitor cserém volt, akkor mindig javultam 1 kicsit. Ezt inkább a képátló növekedésének tudtam be hiszen javult a periférikus látószög. Kezdtem anno egy 17" 4:3-as LG-vel, majd ezt egy 21"-es 16:9-es EX2220-s váltotta le, amitől akkor javulást éreztem. Jelenleg egy 23"-as M2352D-vel vagyok, ami az IPS miatt feltehetően lassabb mint a korábbi Samsung viszont ennél a cserénél is éreztem némi javulást. (Prohardver szerint ennek átlag 40 ms az input lagja.)

Amúgy ha valakit érdekel a téma az könnyen le tudja mérni itt a saját monitorja LAG-ját: http://tft.vanity.dk/inputlag.html

A macera csak annyi, hogy a teszthez kell egy CRT monitor is, amit párhuzamosan kell összekötni a tesztelendő monitorral (u.a a kép jelenjen meg mindkettőn) Egymás mellé kell rakni, majd el kell indítani a számlálót és készíteni kell róla egy fényképet (fényképezőgéppel). A fényképen látható lesz, hogy a két monitoron különböző szám lesz, melynek a különbsége fogja adni az input lag méretét. :)
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
Makako
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: szomb. dec. 19, 2009 8:06 am
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: Makako » szomb. jan. 26, 2013 10:29 am

Jó,akkor megnyugodtam!A hiba bennem van! Simán csak öreg vagyok és lassú!!! _LL _LL _LL -hh-
Annyiszor van igazam ahányszor csak akarom...:)

Avatar
Makako
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: szomb. dec. 19, 2009 8:06 am
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: Makako » szomb. jan. 26, 2013 10:34 am

Nem is volt sárga zászló egész futamon! -l- -l- -l-
Annyiszor van igazam ahányszor csak akarom...:)

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: Dietrich » szomb. jan. 26, 2013 11:10 am

Makako írta:Jó,akkor megnyugodtam!A hiba bennem van! Simán csak öreg vagyok és lassú!!! _LL _LL _LL -hh-
úgy tűnik én is...és ez egyre rosszabb lesz mert az 5-6 évvel ezelötti önmagam is kört adna nekem ma :)
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Avatar
sanya
Hozzászólások: 1117
Csatlakozott: hétf. jan. 12, 2009 5:31 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: sanya » szomb. jan. 26, 2013 11:17 am

Dietrich írta:
Makako írta:Jó,akkor megnyugodtam!A hiba bennem van! Simán csak öreg vagyok és lassú!!! _LL _LL _LL -hh-
úgy tűnik én is...és ez egyre rosszabb lesz mert az 5-6 évvel ezelötti önmagam is kört adna nekem ma :)
Kezdem elfogadni, hogy nálam sem a kormány beállításával lesz a gond.... :mrgreen:

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: Gadfly » szomb. jan. 26, 2013 12:38 pm

Háát igen, az okokat, melyek inkább tények, itt kell keresni. :grin: De erről nem mi tehetünk, hanem az a fránya idő illetve maga a múltbéli események.

Gondoljunk csak bele, hogy a jelenlegi 30-50-es korosztálynak nem feltétlen úgy indult a 10-en éves korszaka, hogy leült egy "atomerőmű" elé kormánnyal a kezében és minőséginek nevezhető szimulátorokon fejleszthette képességeit. Már pedig szerintem 10-18 közötti időszak az, amikor az ember legkönnyebben tanul és fejlődik. Gondoljunk csak pl. a nyelv tanulásra. Fiatalon az ember pikk-pakk elsajátítja (persze egyén függő is), 25 felett meg már szinte "lehetetlen" (nem az, csak 5x több idő és türelem kell hozzá).

Az idősebb korosztály, akik már lehet 20 is elmúltak, mikor komolyabban elkezdtek (v. el kezdhettek) foglalkozni a szimulátorozással azoknál szinte biztos, hogy nem tudtak úgy kialakulni azok a beidegződések, mint a mostani fiatalabbaknál. Hiába van ott a tapasztalat és a rutin, a reflexek már nem olyanok és ezek ugye sajnos csak egyre rosszabbak lesznek. Sajnos ez a sorsunk, ezt el kell fogadni. :neutral:

Személyes példa:
Nekem anno az első szimulátornak nevezhető élményem a MicroProse Grand Prix 2-vel volt 1997-ben. Ekkor 16 éves voltam. Persze akkor még billentyűvel ment a dolog tehát nem igazán nevezhetjük képességfejlesztő terápiának. :) Ez után jött a GP3 ill. volt egy Indy-s game is, de az első kormányos, és a mai szimulátorokhoz közeli game/időszak, az F1CH99-02 volt kb. 2004-ben. Ekkor voltam 23 éves! Én innentől számolom a szimulátoros pályafutásom hiszen a feltételek itt már hasonlóak voltak a maihoz. Az elmúlt 8 évben nem egyszer találkoztam azzal a jelenséggel, hogy a nálam jóval fiatalabbak, sokkal gyorsabban fejlődnek, de szerencsére az esetek nagy részében a megszerzett rutinnal tudtam velük tartani a tempót. Egészen eddig, hiszen most már ott van az a korosztály, akik már pl. 13-14 évesen le tudtak ülni egy F1CH elé és a jelenlegi 18-20 évükkel már rendelkeznek annyi rutinnal (hanem többel) mint én.
Én ebben látom a különbség okát hiszen életük azon szakaszában tanulhatták ki a szakmát, mikor az emberi agy, a legalkalmasabb erre. :idea:
Visszatérve a nyelvre, vegyünk példának 2 hasonló képességű embert. Az egyik 13 éves a másik meg 26. Mind a kettőnek adjuk 1 évet, hogy egy nyelvet (azonos körülmények között) megtanuljanak, majd ezt követően ültessük le őket beszélgetni egymással. :grin:

Szerintem ne foglalkozzunk a korral és a reflexek romlásával és az egyéb hátráltató tényezőkkel. Ameddig jól esik és szórakoztat, addig csináljuk! 8) (talán a fiataloknak sem leszünk útba, max gyakoroltatjuk velük a lekörözést :mrgreen: )
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: BengA » szomb. jan. 26, 2013 12:42 pm

Gadfly írta:Nekem anno az első szimulátornak nevezhető élményem a MicroProse Grand Prix 2-vel volt 1997-ben. Ekkor 16 éves voltam
Tavaly? xD -kakcsi-
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: Gadfly » szomb. jan. 26, 2013 12:48 pm

BengA írta:Tavaly? xD -kakcsi-
Bár úgy lenne ;-) , de most komolyan, ez az össz értelem amit hozzá tudtál fűzni? :razz: :twisted: -kamaty- -vv-
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: BengA » szomb. jan. 26, 2013 1:05 pm

Gadfly írta:de most komolyan, ez az össz értelem amit hozzá tudtál fűzni?
Igyekszem kihozni a maximumot...ismersz :D
Kép

Avatar
Matte
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 655
Csatlakozott: pén. márc. 23, 2012 3:25 pm
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: Matte » szomb. jan. 26, 2013 1:41 pm

Gadfly írta:...Egészen eddig, hiszen most már ott van az a korosztály, akik már pl. 13-14 évesen le tudtak ülni egy F1CH elé és a jelenlegi 18-20 évükkel már rendelkeznek annyi rutinnal (hanem többel) mint én...
Na Gadfly itt akkor pont rólam van szó, 12 voltam mikor először találkoztam az F1 Challenge-el, egy 2007-es mod volt. Egy évvel később kaptam egy kormányt, és tulajdonképpen itt kezdődik nekem a szimulátorozás. Most 17 vagyok, és a közeletekben sem vagyok. Persze kell majd még nekem jópár év hogy belerázódjak.
Nálatok szerintem elsősorban nem a tapasztalat, hanem a változatosság adja az előnyötöket. Most összeszámoltam. Összesen eddig 10 F1c/rfactor moddal versenyeztem huzamosabb ideig. Ebből 4 Maszimon. Sokkal több autóban ültetek már, és állítottátok be.
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: Gadfly » szomb. jan. 26, 2013 2:54 pm

Amúgy sztem tök érdekes ez a téma, így folytatom :)

@BengA
Ugye Te most 32 vagy és 2 éve regisztráltál a fórumra. Ha jól tudom Neked kb. ekkor kezdődött a sim-es élet (de ha nem akkor majd javíts ki).

Szóval ha a korábban írt elméletet vesszem alapul, akkor Neked jelenleg 2 éves rutinod van, amit viszonylag "későn" 30 évesen kezdtél el megszerezni.

Node mielőtt folytatnám egy kis elmélet:
A tanulásnak mint képességnek adjunk egy változót, ami legyen 100. Ha ezt a változót elosztjuk a jelenlegi korral, akkor megkaphatjuk, hogy jelenleg milyen hatékonysággal tudunk tanulni.
(minél nagyobb a szám, annál jobb a tanulás/befogadóképesség)
pl.
14 éves gyerek esetében: 100/14 = 7,14
45 éves ember esetében: 100/45 = 2,22

Viszont beszélhetünk korábban megszerzett rutinról is, így ennek is érdemes adni egy változót, ami jelenleg legyen egyenlő az évek számával. 1 év = 1 ; 8 év = 8.

Szóval a Te esetedben, ha meg akarjuk határozni ezen elmélet alapján a képességi szintedet, akkor:
100/30 = 3,33 (kezdet)
100/32 = 3,16 (jelenlegi állapot)
Ennek a két értéknek az átlaga: (3,33 + 3,16) / 2 = ~3,25 tehát ez időintervallum alatt, ekkora volt a tanulási mutatód. Ehhez hozzáadjuk a rutint, ami az esetedben 2, így megkapjuk, hogy jelenleg 5,25-ös szinten vagy! :)

Nézzük az én esetemet:
100/23 = 4,35
100/31 = 3,23
Átlag = ~3,79 + 8 = 11,79

Nézzük pl. Tony esetét (bár itt nem tudom mikor kezdte ezáltal a rutint sem, de feltételezem, hogy kb. 2006-ban mikor az első Maszimos F1 volt)
100/15 = 6,67
100/22 = 4,55
Átlag = ~5,61 + 7 = 12,61

A három példából, már jól láthatók az arányok, ami nincs olyan messze a valóságtól. :grin:
Persze ez az elmélet és forrásai elég szegényesek ill. itt mindenki azonos feltételhez kötött, ami a gyakorlatban azért nem így van mivel be kéne iktatni a tehetség változóját is, illetve a rutin 1év/1-es változója sem tökéletes, mivel lehetnek olyan évek, mikor az ember többet foglalkozik vele és van mikor kevesebbet. Tehát ha mértani középnek az 1-es vesszük, akkor lehetnek olyan évek, amikor 1,4-es rutint szerez mivel sokat versenyzett/készült ill. lehet ennek az ellentettje is. Tehát, hogy még közelebb legyünk, kéne egy szorgalom változó is és még ez mellé rengeteg....technikai feltételekről meg ne is beszéljünk. :)

Viszont alapnak és durva közelítéshez jó lehet a fenti elmélet, így akit érdekel, érdemes kiszámolnia magát. 8) Sőt, ha készítenénk az MTCC résztvevőiről egy adatbázist és összevetnénk a real eredménnyel, lehet vmi hasonló jönne ki. (persze a bajnoki valós eredménye szintén torz, hiszen van akit kilöknek :twisted: v. kiesik vmi miatt v. stb.)

Na szerintem innentől befejeztem ezt a témát! :lol:


Szerk.:

Mate:
100/13 = 7,69
100/17 = 5,88
Átlag = ~ 6,79 + 4 = 10,79
Mondjuk Matte nem tudom mennyire volt részedről aktív ez a 4 év, de amit írtál abban is van igazság, szóval rutinnak a Te esetedben lehet picit sok a 4, de hát erről írtam, hogy sok más tényező is befolyásolhatja az eredményt. Ami viszont látszik az eredményből, hogy Tony-nál és nálam lassabb vagy (MÉG), viszont Bengánál gyorsabb. Az életben is hasonló sztem... (bocs BengA :mrgreen: )
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: BengA » szomb. jan. 26, 2013 2:57 pm

Na jó, de én az ágyban jobban bírom -kamaty- xD
És igen, 2 éve kezdtem itt a maszimon a versenyzést, meg egyébként is _a_
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: Gadfly » szomb. jan. 26, 2013 3:02 pm

Mondjuk most belegondolva megbukik az elmélet, mert egy 2 éves gyerek esetében, akinek 1 éves rutinja van:

100/1 = 100
100/2 = 50
Átlag: 76

:lol: :lol: :lol: :lol:

Kell még ezen gyúrni, pl. a kizárásokon. -g1- v. vmi korhatárt bevezetni
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » szomb. jan. 26, 2013 3:12 pm

100/21= 4,76
100/34= 2,94
4,76+2,94=7,7/2=3,85+13= 16,85 ;-)

Avatar
Matte
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 655
Csatlakozott: pén. márc. 23, 2012 3:25 pm
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: Matte » szomb. jan. 26, 2013 3:21 pm

Gadfly írta: Mate:
100/13 = 7,69
100/17 = 5,88
Átlag = ~ 6,79 + 4 = 10,79
Mondjuk Matte nem tudom mennyire volt részedről aktív ez a 4 év, de amit írtál abban is van igazság, szóval rutinnak a Te esetedben lehet picit sok a 4, de hát erről írtam, hogy sok más tényező is befolyásolhatja az eredményt. Ami viszont látszik az eredményből, hogy Tony-nál és nálam lassabb vagy (MÉG), viszont Bengánál gyorsabb. Az életben is hasonló sztem... (bocs BengA :mrgreen: )
Kb 4 év az amennyit versenyeztem eddig, igaz nem ennyire profi szervezés, alatt és nem vettem ennyire komolyan. Egyébként én teljesen egy szinten érzem magam bengával, és ilyen szintekről mindig Toronto jut eszembe, mikor oda vissza előzgettük egymást, de egyszer sem a pályán. Szerintem az is benne van ebben hogy ki milyen gyorsan tud alkalmazkodni a modokhoz, én nagyon lassan. Plusz még az is hogy én nyomás alatt nem tudok menni. Főleg oválon jön ez ki nálam, ha valaki gyorsabb nálam, és folyamatosan támad, előbb utóbb hibázni szoktam.
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: Gadfly » szomb. jan. 26, 2013 3:24 pm

Tommy78 írta:100/21= 4,76
100/34= 2,94
4,76+2,94=7,7/2=3,85+13= 16,85 ;-)
ohhh 2000 óta kormánnyal tolod a szimulátorozást? =_ :grin:

Mondjuk a Te ereményed sem áll annyira messze a valóságtól, hiszen amennyi futamot ill. bajnokságot megnyertél már... :) viszont a 16,85 picit sok :razz:

feladtam már ezt hiszen ez kb. 10 perces elmélet volt. A nagyok több éveket dolgoznak egy elméleten és még sokszor az sem tökéletes. :)

ami írtam az nem csak a csecsemőknél dől meg, hanem a öregeknél is. Vegyünk egy 100 éves embert, aki 10 éve tolja.

100/90 = 1,11
100/100 = 1
Átlag: 1,06 + 10 = 11,06 :lol: irreális

Mindenképpen kell vmi korhatár, de sztem itt más komolyabb gondok vannak :mrgreen:
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
Matte
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 655
Csatlakozott: pén. márc. 23, 2012 3:25 pm
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: Matte » szomb. jan. 26, 2013 3:45 pm

Gadfly írta:100/90 = 1,11
100/100 = 1
Átlag: 1,06 + 10 = 11,06 :lol: irreális
Egyáltalán nem irreális, gondolj bele ha 10 éve tolja azért abba bele lehet tanulni
Kép

Titusz
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: vas. jan. 30, 2011 8:51 pm
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: Titusz » szomb. jan. 26, 2013 8:01 pm

Aha, klassz ez az okfejtés, amúgy én is iszom Gadfly... -vv-
Kép

Avatar
gstyle
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1080
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 5:58 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: gstyle » szomb. jan. 26, 2013 8:06 pm

Bocsi de Szerda óta most először volt időm gép közelbe kerülni.
"Néha bukik az ember, de a törött csontok összeforrnak, és hajtunk tovább." by Gilles Villeneuve

http://www.indycar-hungary.hu

Avatar
sanya
Hozzászólások: 1117
Csatlakozott: hétf. jan. 12, 2009 5:31 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: sanya » vas. jan. 27, 2013 8:17 am

Gadfly írta:
feladtam már ezt hiszen ez kb. 10 perces elmélet volt. A nagyok több éveket dolgoznak egy elméleten és még sokszor az sem tökéletes. :)
Szerintem nyugodtan bízd ezt a brit kutatókra...
Lefogadom, még néhány milla támogatást is szereznének hozzá! :mrgreen:

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: Dietrich » vas. jan. 27, 2013 1:32 pm

gstyle írta:Bocsi de Szerda óta most először volt időm gép közelbe kerülni.

neked milyen szorzó jött ki? nekem kb. 0,8 lehet, ha a 45 évest veszem alapnak :mrgreen:
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Avatar
Turi
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: hétf. feb. 20, 2012 6:33 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: Turi » vas. jan. 27, 2013 1:46 pm

@Gadfly

100/15=6,67
100/20=5 (bár a 20-at 1 hónapja töltöttem be :) )
Átlag: 5,835 +5= 10,835
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: Gadfly » vas. jan. 27, 2013 4:56 pm

Srácok!

Hagyjátok, mert nem jó az egész! :grin:
(tegnap lehet túl sok koffein volt a kávémban és hangosan gondolkoztam, amit nem kellett volna :oops: :mrgreen: )
Túl komplex ez ahhoz, hogy pár szám osztásával és összeadásával meg lehessen határozni. -napcsi-
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
Gilberto
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 763
Csatlakozott: csüt. feb. 12, 2009 9:29 am
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: Gilberto » kedd jan. 29, 2013 9:38 am

Mikor lesz videjó srácok?:D -gg- -gg-
Manchester United

Avatar
Turi
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: hétf. feb. 20, 2012 6:33 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: Turi » kedd jan. 29, 2013 10:42 am

Még ma megpróbálom feltölteni! Türelem. :D
Kép

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: BengA » kedd jan. 29, 2013 11:14 am

Turi írta:Még ma megpróbálom feltölteni! Türelem. :D
A türelem videót terem xD
Kép

Avatar
Makako
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: szomb. dec. 19, 2009 8:06 am
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: Makako » kedd jan. 29, 2013 12:40 pm

BengA írta:
Turi írta:Még ma megpróbálom feltölteni! Türelem. :D
A türelem videót terem xD
Nem Benga bá! Türelem-tornaterem! -hh-
Annyiszor van igazam ahányszor csak akarom...:)

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: Csaba » kedd jan. 29, 2013 12:42 pm

Buchert Csaba

Avatar
Turi
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: hétf. feb. 20, 2012 6:33 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: Turi » kedd jan. 29, 2013 6:55 pm

Kép

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » kedd jan. 29, 2013 7:14 pm

Király lett Turi!! -v- Köszi a vidit!! ;-)

A zenék nagyon bejöttek, jó választás!! -l-

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: BengA » kedd jan. 29, 2013 7:39 pm

Turi bácsi!

Akkor a szokásos, ha nem gond...facebook-ra kirakom.

Nagyon klassz lett ismét és remélem, minden verseny után kapunk egy ilyet! -l-
Kép

Avatar
Gilberto
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 763
Csatlakozott: csüt. feb. 12, 2009 9:29 am
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: Gilberto » kedd jan. 29, 2013 9:11 pm

Kurvajóóóó külön köszönet a végéért:) -gg- -gg- -g-
Manchester United

Norbi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 12:06 pm
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: Norbi » kedd jan. 29, 2013 9:35 pm

Turi írta:
Jó lett -v-

Tracklistet szabad kérni a zenékhez?


Norbi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 12:06 pm
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: Norbi » kedd jan. 29, 2013 10:01 pm


kiru
Hozzászólások: 941
Csatlakozott: szer. márc. 24, 2010 6:50 pm

Re: MTCC 2013 Istanbul Bajnoki Futam 2013.01.24. 20.00 Csütö

Hozzászólás Szerző: kiru » szer. jan. 30, 2013 10:24 am

Turi írta:...video...
Nagyon jó lett!
Köszönjük!
Kép

Válasz küldése

Ki van itt
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég