Verseny részvétel, illetve hiányzás bejelentés a futamokra kötelező! Minden futamkiírás első hozzászólásában találhatok a hivatalos információk, illetve a szerverre lépéshez szükséges adatok, modok, pályák, kiegészítések.
Válasz küldése
Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Jelentkezés - MF1B14 HUNGARORING 14.08.10. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Gadfly » pén. júl. 25, 2014 2:26 pm

Kép
Szabályzat: LINK


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

FONTOS!
Szezonközi változások: LINK



MF1B Szerver:
Szervernév: ! MF1B 2014 - MaSzim.hU
Szerver IP: 87.229.108.129:34297
Jelszó: kimi
TeamSpeak IP: 87.229.108.129:9987
TS szoba/jelszó: FORMA 1 / kimi
Szerver adminok: Gadfly, Tommy78, Tony


HOTLAP
LIVE TIMING



Időterv / Tesztfutam / Jogosítványszerzés:
2014. 08. 05. Kedd
18:30 - 19:30 Vizsgáztatás
19:30 – 19:40 Bemelegítés (10 perc)
19:40 – Tesztfutam (Felvezető kör + álló rajt, teljes táv 50%)


Időterv / 11. bajnoki futam:
2014. 08. 10. Vasárnap
19:00 – 19:20 Időmérő edzés (20 perc körlimit nélkül, parc fermé szabály)
19:20 – 19:30 Bemelegítés (10 perc)
19:30 – Verseny (felvezető kör + álló rajt, futam táv 50%, kötelező két különböző komponensű gumi használata a futamom)


VÁRHATÓ IDŐJÁRÁS

Valós helyi időjárás "szimulálása". Frissítés/módosítás a futam előtti napokban ill. közvetlen a valós futam után.



VÁLASZTHATÓ GUMIKEVERÉKEK

Kép

MOD LETÖTÉS/TELEPÍTÉSI SORREND
Az MF1B14 MOD kizárólagosan az MF1B14 bajnokságban résztvevő aktív pilótáinak készült! Mivel nem sok 2014-es kinézetű rFactor F1 MOD érhető el jelenleg, így a MASZIM arra szeretné kérni az esetlegesen érdeklődő Ligákat/Szervezeteket, hogy ha netán használni kívánják az MF1B14-et, akkor ennek az engedélyéhez Tommy78-hoz forduljanak! Köszönjük!

Az állományok jelszóval védettek! Kitömörítéshez a maszim.hu jelszót használjátok.

1. MF1B14 - FULLMOD v4
-tartalmazza az rFactort, MOD-ot, GID plugint, RFE (eső) plugint, JoyToKey-t és az rF_HighVoltage-ot

2. MF1B14 Patch v4 - 2014.04.03.
-javításokat tartalmaz (a FULL MOD már tartalmazza)

3. Hungaroring DRS
-aktuális pálya
Mindenkinek sikeres futamot kívánunk! -gg-

MF1B Szakosztályvezetés - 2014.07.25.

Akik jelentkeztek a futamra:



Akik még nem tudják, hogy jönnek e v. sem:
1. Gadfly


Akik jelezték, hogy nem tudnak jönni, így az autójuk szabad:
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
CsaB
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: szer. ápr. 27, 2011 10:56 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Jelentkezés - MF1B14 HUNGARORING 14.08.10. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: CsaB » pén. júl. 25, 2014 3:12 pm

előre làthatòlag jövök -mos-
Az élet egy nagy verseny! Aki túléli az a győztes!
Best F1 BL
Kép

vik
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: csüt. feb. 14, 2013 7:16 pm

Re: Jelentkezés - MF1B14 HUNGARORING 14.08.10. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: vik » pén. júl. 25, 2014 7:24 pm

jövök
Kép

Avatar
GABOR
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: szer. márc. 23, 2011 5:09 pm

Re: Jelentkezés - MF1B14 HUNGARORING 14.08.10. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: GABOR » szomb. júl. 26, 2014 8:54 pm

Jövök!
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Jelentkezés - MF1B14 HUNGARORING 14.08.10. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: metosz » vas. júl. 27, 2014 1:32 pm

;-)
Kép

Gatti
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: csüt. nov. 14, 2013 9:43 am

Re: Jelentkezés - MF1B14 HUNGARORING 14.08.10. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Gatti » vas. júl. 27, 2014 9:34 pm

leszek


Avatar
GABOR
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: szer. márc. 23, 2011 5:09 pm

Re: Jelentkezés - MF1B14 HUNGARORING 14.08.10. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: GABOR » kedd aug. 05, 2014 11:51 am

Kép

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B14 HUNGARORING 14.08.10. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: BengA » vas. aug. 10, 2014 6:41 am

Ha időben haza érek balcsiról, akkor jövök!
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B14 HUNGARORING 14.08.10. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Gadfly » vas. aug. 10, 2014 2:59 pm

Urak!

Várjuk a többiek jelentkezését is a mai futamra! Ne felejtsétek, hogy a mai futamot már az új módosítások alapján futjuk! link

19:00-kor kezdünk az időmérővel! Részletek feljebb....
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
Makako
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: szomb. dec. 19, 2009 8:06 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B14 HUNGARORING 14.08.10. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Makako » vas. aug. 10, 2014 4:21 pm

:rock: :rock: :rock:
Annyiszor van igazam ahányszor csak akarom...:)

Bodnar
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: hétf. feb. 11, 2013 4:06 pm

Re: Jelentkezés - MF1B14 HUNGARORING 14.08.10. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Bodnar » vas. aug. 10, 2014 5:18 pm

Jövök!
Azazamaz #7

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B14 HUNGARORING 14.08.10. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: BengA » vas. aug. 10, 2014 7:03 pm

Hát ezért kár volt indulnom -uh-
Valamiért nem volt drs-em (ilyen még nem volt)...de ez még nem is érdekelt volna, mert iszonyat gyors voltam, simán nyertem volna a futamot -hh- , de sajnos CsaB eldobta a vasat és elém csúszott be...bammmm, telibe kaptam, elöl, hátul vége. -uh-
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B14 HUNGARORING 14.08.10. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Gadfly » vas. aug. 10, 2014 7:59 pm

VERSENY STATISZTIKA
SZERVER REPLAY (Q - RACE)

Óvni 24 órán belül lehet! Pontok holnap frissítve lesznek....
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
GABOR
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: szer. márc. 23, 2011 5:09 pm

Re: Jelentkezés - MF1B14 HUNGARORING 14.08.10. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: GABOR » vas. aug. 10, 2014 9:27 pm

Az új szabályról csak pozitívan tudok nyilatkozni. Bőven elég volt ennyi...
Úgy érzem így is jól szórakoztunk. -mos-
Spa-ra nem biztos hogy fogok tudni jönni, jó eséllyel csak aznap fog elválni...
Remélhetőleg Szeptemberre a létszámunk is 10 fölé emelkedik és ismét több csata lesz a pályán.
Hozzatok sok embert! -hh-

Futam képek!
https://drive.google.com/?authuser=0#fo ... HBDYTdYT2s
Kép

Bodnar
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: hétf. feb. 11, 2013 4:06 pm

Re: Jelentkezés - MF1B14 HUNGARORING 14.08.10. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Bodnar » hétf. aug. 11, 2014 8:54 am

Először is elnézést kérek mindenkitől az 1. rajtért, teljes mértékben az én hibám volt. Rég néztem már el ennyire valamit. -jaj-

Azért, hogy megakadályozzam az 1. rajt újbóli előfordulását a box végén félreálltam, had menjen mindenki. Aztán elindultam, aránylag gyorsan átverekedtem magam mindenkin, Vik mögött töltöttem el kicsit hosszabb időt, ami a végén hiányzott. Utána mentem Gadfly után, eltérő taktika miatt nem volt teljesen tiszta, hogy a végén kb mennyit kell rajta hoznom, kb 2 mp körülit számoltam, 4 lett belőle, amit nem sikerült ledolgozni, kellett volna még vagy 4 kanyar. Mondjuk a benyával így is hadilábon álltam, 4 literes körönkénti fogyasztásom volt, ezért néha spórolnom kellett, hogy végig tudjak menni, 9 dl maradt benne.
Azazamaz #7

Avatar
CsaB
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: szer. ápr. 27, 2011 10:56 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Jelentkezés - MF1B14 HUNGARORING 14.08.10. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: CsaB » hétf. aug. 11, 2014 9:40 am

@ BengA
Bocsánat a versenyedért, kicsit túl sikerült vállalnom azt a kanyart az első körben, nem számoltam a gumik hőmérsékletével. Nagyon sajnálom ! :doh:

Így utólag azt kell mondjam, hogy látom mostmár mindenki stratégiáját, nem rossz ez a 2xes gumikopás. Talán a verseny közben picit soknak tűnt, de egyáltalán nem az. Pont hozza azt a stratégiai lehetőséget magával amit kell. Gyakorlatilag nekem is csak azért lett defektem a végére, mert az első 2 etapon benne hagytam a gumikban 3 kört, ami a végén totál elég lett volna ha nem félek a gumiktól, és kihasználom végig. Ezt annak tudom be, hogy a gumik valós élettartamát nem tudtam felmérni a teszt alatt idő hiányában és mivel a tesztek alatt teljesen más körülmények voltak nem is ilyen kopási időtartammal számoltam, mert a teszteken nem volt ritka a 32-34 °C sem, míg a versenyen csak 25°C volt, így sikerült a hűtőt is elrontanom, mert így már magas lett a versenyre, holott a teszteken meg még épp csak elég volt, ezt azért sajnáltam. 92-94°C-on mozgott a motor a verseny alatt, míg teszten ugyanezzel a hűtővel 103-105°C között pengeélen táncoltam.
A verseny egyébként nagyon jó volt Genio-val nagyot csatáztunk, sajnálom hogy végül belehibázott és feladta. BengA nagyon keményen támadt a kicsúszásomig, vért izzadtam abban a 3/4 kör alatt, sajnos túl is vállaltam így épp csak meg tudtam menteni az autót a totálkártól a jobb hátsó futómű elég keményet kapott, de túlélte, egyben maradt és működött is, igaz a jobbos kanyarokban rendre lecsúsztam picit, de azért tudtam tartani egy fix tempót. A végén Makako elég közel került hozzám és akár el is csíphettem volna, már csak 2mp választott el a bódogságtól amikor jött a döbbenet, hogy van még 1 kör és egy defektes gumim, ott kényszerűen fel kellett adjam a harcot és csak bekullogtam a kockás zászlóig.

A Spa-i gumifelosztás viszont előre láthatólag is kemény lesz ! Soft - Medium http://www.formula1.com/news/headlines/ ... 16141.html .
Már most félek a Lágy keveréktől ! Igaz, hogy csak 22 kör lesz, de ha a lágy azt a kopási mintát mutatja mint eddig, akkor ultra rövid életű lesz, és ezen az sem segít semmit ha 1x-es kopás lesz netán állítva. Ha most élt 5 kört ! az ott 2,5 kör !! és akkor a pálya 1,5x-es hosszával nem is számoltam ! na ott spórolj a gumikkal ! __
Még ha normál kopással megyünk akkor is csak 5 kört bír. Kemény lesz, viszont ha meg 1x-esre lesz állítva a korpás akkor a keménnyel el lehet menni akár közel a táv felét, de a másik két felét nem bírja ki 2 szett lágy sem! egy másik szett kemény viszont már akár majdnem sok ! hmm fincsi futam lesz akárhogy is csináljuk. Én már várom ! Jaaa és a rajtot még bele sem számoltam ahol eddig szinte rendre elhullott 2-3 versenyző :lol: -vv-

Vissza térve kicsit komolyabban, teljes távon normál kopással már volt tesztelve idén a pálya, így a fél távval a 2x-es kopás is elméletileg simán tud működni. Singapore és Texas kivételével pedig az többi pálya nem gumi zabáló, bár Szocsit még nem ismerjük. Annyi biztos, hogy szerintem, ahogy magamon is észre vettem, a féltávon az 1x-es gumikopás elveszi a gumistratégia nagy részét.
Az élet egy nagy verseny! Aki túléli az a győztes!
Best F1 BL
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B14 HUNGARORING 14.08.10. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Gadfly » hétf. aug. 11, 2014 10:07 am

BAJNOKSÁG TABELLÁJA FRISSÍTVE A HOCKEINHEIM ÉS A HUNGARORINGI EREDMÉNYEKKEL! LINK

AKTUÁLIS AUTÓFOGLALÁS FRISSÍTVE! LINK

MÉDIATÁR / FUTAM ÖSSZEFOGLALÓ VIDEÓK FRISSÍTVE! LINK (köszi Gábor 8) )


---------------

Mondhatni egy hosszabb kihagyás után tértem vissza, mert utoljára 5 futammal ezelőtt (Monacóban) teljesítettem értékelhető szinten a futamot. A Hungaroring az alap, de persze a következő futamokra is jönni fogok, mert számomra innentől lesznek érdekesek a versenyhelyszínek.
Az első rajt számomra kedvező volt, mert egyből az élre ugrottam és mögöttem a crashek miatt elég nagy hézag keletkezett. Kicsit sajnáltam a dolgot, mert ha nincs resi, akkor talán Gábornak is végre lehetett volna egy élvezetes futamja.
A 2. rajtot szintén jól kaptam el, csak sajnos a felvezető kör hiánya miatt nem úgy működtek az abroncsok az első féktávon ahogy megszoktam és ez miatt nagyobb ívben tudtam csak elfordulni és Gábor ezt jól kihasználva elment mellettem. A lágy gumikon rajtolva kb. az 5. körig jutottam el. A kerékcsere után jött számomra a verseny legélvezetesebb 5-6 perce, mert egy 4 fős boly mögé jöttem vissza. A frissebb gumiknak köszönhetően kb. 2 kör alatt sikerült mindenkit megelőzni, viszont ennek következtében Lajoshoz képest a 8 mp-s előnyöm 4-re csökkent, de szerencsére még előtte tudtam maradni. A futam végéig kb. maradt köztünk ez a távolság. Az utolsó kerékcserém után 4-5 kört boostoltam, hogy ha Lajos is kijön az utolsó lágy etapjára, akkor elegendő előnyöm legyen majd ahhoz, hogy a leintés pillanatában előtte maradjak. Ez szerencsére össze is jött és 4 deci benzinnel láttam meg a kockás zászlót a 2. helyen.

A szabályváltoztatások részemről is jónak bizonyultak. Egyelőre maradunk továbbra is a 2x gumikopásnál!

Gratula Gábornak -1- és Lajosnak -3- illetve mindenkinek, akik célbaértek.

SPA-i futamkiírás és pálya, hamarosan....
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Válasz küldése

Ki van itt
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 34 vendég