Minden, ami a témához kapcsolódik
Ulvar
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: vas. feb. 19, 2006 12:36 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Ulvar » csüt. jún. 02, 2011 1:41 pm

rFactor 2 HIVATALOSAN IDÉN FOG MEGJELENNI! EZT A MEGÚJULT HONLAPON IS MEGERŐSÍTETTÉK!

LEHET KÉSZÜLNI A MEGVÁSÁRLÁSÁRA!
http://rfactor.net/
Kép

Ulvar
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: vas. feb. 19, 2006 12:36 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Ulvar » csüt. jún. 02, 2011 1:44 pm

"Weather

Will the weather change during a race? Will it affect grip and visual effects as it does?
Yes to both. Weather will affect both your visual and physical experience.

How will the weather effect the drivers view?
There will be fogging, a wet windshield, raindrops and wipers."

interjú alkalmával feltett kérdés és válasz.
Kép

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » csüt. jún. 02, 2011 3:13 pm

én már 1-2 éve készülök a megvásárlására, mára már kicsit visszábbhagyott a kedv, de biztos kijön már idén.
De sztem ezzel más is így van, sztem ott baszták el kicsit, hogy nagyon korán beharangozták, hogy lesz második rész. Ha mondjuk ezt mostanába tették volna meg, úgy jobb lett volna, mert akkor csak pár hónapot kellett volna várni, de így, hogy már húzzák vagy két éve a dolgot.....

ez az interjú azért már nem mostani, ezt már akkor csinálták, mikor az esőt mutatták be egy videón, hogy szárad a pálya. Jó lesz sztem, csak már jobb lenne kipróbálni.

Meg mondjuk a moddereknek már ki lehetne adni egy-két dolgot, max-hoz kiegészítést, import-export cuccot, hogy lehessen készülni mire megjelenik.

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: metosz » csüt. jún. 02, 2011 5:53 pm

Idén az jó, tavaly is idén volt, talán most valóban.
De a fő probléma az, hogy már most úgy tudom elavult motorra kerül és igen nagy különbség nem lesz. Hozzátenném szerintem az rF éppen csak egy picivel veri grafikában az F1C. Ehhez hasonlóra számítok, most is, szokásosan tálalva, már van benne DX10 meg 101 is 8)

Szkeptikus vagyok, de egy tuti amint megjelenik arra kéretik mindenki szerezze be!

Amennyiben lesz megfogalmazzunk egy szöveget az egyesület nevében. Ha igyen nem is, de talán megéri nekik, hogy kevesebbért többet adjanak. Ebben majd az angolos Urak első sorban londoni emberünk segítségét szeretném kérni. -v-
Kép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Dietrich » csüt. jún. 02, 2011 6:25 pm

De a fő probléma az, hogy már most úgy tudom elavult motorra kerül

az ölég nagy baj lenne..

simbin sem alszik a babérjain kijön egy új game motorral a GTR3 és ha az rf2 nem új motorral jön akkor szerintem kicsit elveri (zártkasztniban eddig is ez történt)

Idén az jó, tavaly is idén volt, talán most valóban.

rafactor.net oldalon kirakták már legalább ezt.. Find out more about rFactor 2 (TBA 2011)

@Tommy! Meg mondjuk a moddereknek már ki lehetne adni egy-két dolgot

én azt olvastam el karják kerülni, hogy rf2-re is mindenféle szutyok mod készüljön és csak a nevesebb modder teameknek adnak majd eszközöket ehhez.
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Ulvar
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: vas. feb. 19, 2006 12:36 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Ulvar » csüt. jún. 02, 2011 9:14 pm

Rosszul tudod metosz.

Teljesen új engine-l készül, az eső fizikát ahhoz a tapadás, a változékony időjárás stb. stb...ezt mind megcsinálni, ehhez teljesen új engine kell alapból.
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Gadfly » pén. jún. 03, 2011 9:42 am

Dietrich írta: én azt olvastam el karják kerülni, hogy rf2-re is mindenféle szutyok mod készüljön és csak a nevesebb modder teameknek adnak majd eszközöket ehhez.
az egy dolog, hogy ők mit akarnak, de ha bejön a cucc, akkor sztem semmi sem szabhat majd annak gátat, hogy bizonyos kiskapuk kihasználásával ugyan úgy fejlesszen rá bárki. sőt ha van eszük, akkor nem is korlátoznak, mert akkor az rF2 is hasonlóan végezheti, mint az összes manapság megjelent tucat játék. (1-2 hónapig történő fellángolások/vásárlások, majd kuka) üzleti szempontból pont az lenne a logikus, hogy szabad kezet adni a moddereknek és így talán még 2015-ben is lenne aki megvásárolná a terméket (ha csak nem lesz addig rF3)
ha már korlátozni akarnak, akkor már inkább azon dolgozzanak, hogy egy esetleges feltört verzióban (ilyen biztos lesz már akár hivatalos megjelenése előtt) ne legyenek elérhetőek bizonyos modulok, akár online play esetén. tehát akik komoly bajnokit terveznek majd vele, ahhoz elengedhetetlen legyen az eredeti verzió. persze talán ezt a legnehezebb kivitelezni (biztos lennének tört szerverek), de inkább vmi hasonlón törjék a buksijukat...

én is már nagyon várom, de megvenni csak akkor fogom h lesz értelme...
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Ulvar
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: vas. feb. 19, 2006 12:36 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Ulvar » pén. jún. 03, 2011 2:10 pm

Kép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Dietrich » pén. jún. 03, 2011 2:25 pm

ha már korlátozni akarnak, akkor már inkább azon dolgozzanak, hogy egy esetleges feltört verzióban (ilyen biztos lesz már akár hivatalos megjelenése előtt) ne legyenek elérhetőek bizonyos modulok, akár online play esetén.

ez mi sem egyszerübb csak a simbintől kell "ellopni" a lobbyt és megoldva az online kérdés.
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: metosz » pén. jún. 03, 2011 4:15 pm

Szerintem megvenni azonnal értelme lesz - legalábbis egy komoly szimulatoros nem teheti meg hogy ne legyen majd meg neki legalább a "polcon". :mrgreen:
Kép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Dietrich » hétf. jún. 13, 2011 7:14 pm

"There is going to be some initial release info coming, hopefully this week I'll be able to post final testing and maybe an intial release date month..."

kategóriák amit lefed majd az rf2? Nocsak.. :)

http://rfactor.net/web/rf2/downloads/wallpaper/
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » kedd jún. 14, 2011 8:12 pm

Dietrich írta:"There is going to be some initial release info coming, hopefully this week I'll be able to post final testing and maybe an intial release date month..."

kategóriák amit lefed majd az rf2? Nocsak.. :)

http://rfactor.net/web/rf2/downloads/wallpaper/
Remélem sokaknak feltűnt az az Indy autóra hajazó "izé"... - "éppen időben" kerül bele a progiba. 8) Még az SS szárny is rosszul áll rajta... =_ Persze még így is jobb mint a semmi.
Peter Rigo

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Csaba » szer. jún. 15, 2011 7:00 am

Arra gondolsz hogy nem konyul lefelé? :D
Buchert Csaba

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » szer. jún. 15, 2011 9:11 am

Csaba írta:Arra gondolsz hogy nem konyul lefelé? :D
Konkrétan arra gondolok, hogy a valóságban a hátsó szárny "hátrafelé lejt".

Kép
Peter Rigo

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Gadfly » csüt. júl. 14, 2011 8:16 am

Nagy a csönd....
=_
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Dietrich » szer. júl. 20, 2011 1:11 pm

Gadfly írta:Nagy a csönd....
=_

ki is raktak újabb képeket ahogy olvasták a posztodat :mrgreen:

rFactor 2 – Exclusive New Previews
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Gadfly » vas. júl. 24, 2011 11:32 am

Dietrich írta:
Gadfly írta:Nagy a csönd....
=_

ki is raktak újabb képeket ahogy olvasták a posztodat :mrgreen:

rFactor 2 – Exclusive New Previews
Akkor legközelebb gyakrabban írok ilyet... :grin:
Amúgy a képek jók. Látszik, hogy több élet lesz a boxutcában és a pálya környékén is. Viszont ha ezek a karakterek mozogni is fognak, akkor oda kell majd a proci (bár valszeg kikapcsolhatóak lesznek).
Jó lenne már vmi dátum is...
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Dietrich » vas. júl. 24, 2011 6:12 pm

Gadfly írta:
Dietrich írta:
Gadfly írta:Nagy a csönd....
=_

ki is raktak újabb képeket ahogy olvasták a posztodat :mrgreen:

rFactor 2 – Exclusive New Previews
Akkor legközelebb gyakrabban írok ilyet... :grin:
Amúgy a képek jók. Látszik, hogy több élet lesz a boxutcában és a pálya környékén is. Viszont ha ezek a karakterek mozogni is fognak, akkor oda kell majd a proci (bár valszeg kikapcsolhatóak lesznek).
Jó lenne már vmi dátum is...

Simbin játékokban már régóta mozognak a figurák és a GTR2 óta van sárga zászlós ember is..ugyanazzal a game motorral mint az rf és nem okozott gondot gyengébb konfiggal.
Ami problémás volt 4-5 éve az eső mert az zabálta a GTR2-nél az fps-t.
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Gadfly » hétf. júl. 25, 2011 8:17 am

Dietrich írta: Simbin játékokban már régóta mozognak a figurák és a GTR2 óta van sárga zászlós ember is..ugyanazzal a game motorral mint az rf és nem okozott gondot gyengébb konfiggal.
Ami problémás volt 4-5 éve az eső mert az zabálta a GTR2-nél az fps-t.
Az oké, hogy a régebbi gmotorral elment a régebbi configokon is, de ez ugye egy teljesen új motor lesz "állítólag". Nem beszélve, hogy ugye itt lesz eső, és ki tudja h még mi amit nem láttunk. Ha csak a folyamatos időjárás változást nézzük (melyről ugye van korábbi videó is) ... már az is sok erőforrást igényelhet, hiszen nem csak az esőt kell megjeleníteni, de a pálya és a környezet textúrája is változik és ez folyamatos és állandó számolást eredményez. Persze minden optimalizálás kérdése. (remélem erre is adnak majd)
Mikor van időm olvasgatok és keresgélek én is itt ott az rF2-ről. Ami szinte biztosnak tűnik, hogy csak DX9-lesz benne és sok helyről az az infó jön, hogy minimum egy Core 2 Duo, 2 GB RAM és egy 512-es VGA kelleni fog neki. (ez a minimum)
Majd meglátjuk...
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Dietrich » vas. júl. 31, 2011 9:31 am



"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

zsepi
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: hétf. aug. 01, 2011 7:09 pm

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: zsepi » pén. aug. 05, 2011 12:04 pm

Ha ilyen lesz a garfikája, és ennyi minden lesz benne amit írnak, akkor ide nem C2D kell, hanem a NASA gépparkja! :| :shock:

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Gadfly » csüt. szept. 08, 2011 8:54 am

GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Dietrich » szomb. szept. 10, 2011 8:51 am

Nem tudom meddig szuttyognak még az rf2 kiadásával, de a RO2 és a BF3 kiadásával sok szimes fogja elhagyni a versenypályákat...
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Dietrich » hétf. szept. 12, 2011 9:05 pm

System Specs for rFactor 2

MINIMUM:
CPU: 2.4 GHz Intel Core 2 or 2.4 GHz AMD Athlon x2
Memory: 2 GB
Video Card: nVidia 8600 GT or ATI/AMD 3850
Video Memory: 256MB
Operating System: Microsoft Windows XP, Windows Vista, Windows 7
DirectX: 9.0c
Storage: 4 GB

RECOMMENDED:

CPU: 3.0 GHz Intel Core 2 Duo or 3.0 GHz AMD Athlon II x2 or better
Memory: 4 GB+
Video Card: nVidia 250 GTS or ATI/AMD 4870 or better
Video Memory: 512MB+
Operating System: Microsoft Windows Vista 64bit, Windows 7 64bit
Storage: 4 GB+
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Avatar
Bodzzza
Hozzászólások: 797
Csatlakozott: hétf. jan. 12, 2009 9:12 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Bodzzza » kedd szept. 13, 2011 3:40 pm

há pont a minyimum....
http://www.youtube.com/user/Bodzzza
"... so lock up your doughter and lock up your wife, lock up your back door and run for your life...."
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Gadfly » vas. szept. 25, 2011 5:34 pm

újabb falatkák :grin:

HDR összehasonlítás - 2011.09.25.


The brightness on the windscreen and the sun low on the horizon mean dark shadowing and the need for sunglasses!
Kép
Nagyban


Interesting how the HDR makes the curve of the hood visible on the car...
Kép
Nagyban


With the sun very low to the right, long shadows are visible.
Kép
Nagyban


When the sun is high in the sky, the HDR actually increases the brightness in a natural way, while working with shadowing for natural lighting.
Kép
Nagyban


Heading into the sun the shadowing both inside the cockpit and all around you gives a very good representation.
Kép
Nagyban


The back of the car in total shadow as it races towards the setting sun.
Kép
Nagyban


Long shadows for sunsets, and more defined shadowing on this car bodywork.
Kép
Nagyban


Another rFactor 2 HDR shot with the sun high in the sky.
Kép
Nagyban
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Dietrich » hétf. szept. 26, 2011 7:39 am

Bodzzza írta:há pont a minyimum....

jönnek az új játékok és ha követni akarod akkor be kell ruházzál gép fejlesztésbe..ehhez min. 6850 vga, 4 magos proci (i5 2400 vagy AMD Phenom II X4 955 vagy a bulldozer ha kijön) 2x2 vagy 2x4GB ram és akkor 2 évre le van tudva a gondod, de ha csak rf2 akkor 5 évre is.
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Avatar
Bodzzza
Hozzászólások: 797
Csatlakozott: hétf. jan. 12, 2009 9:12 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Bodzzza » hétf. szept. 26, 2011 4:10 pm

Dietrich írta:
Bodzzza írta:há pont a minyimum....

jönnek az új játékok és ha követni akarod akkor be kell ruházzál gép fejlesztésbe..ehhez min. 6850 vga, 4 magos proci (i5 2400 vagy AMD Phenom II X4 955 vagy a bulldozer ha kijön) 2x2 vagy 2x4GB ram és akkor 2 évre le van tudva a gondod, de ha csak rf2 akkor 5 évre is.
nekem sajna egyenlőre fejlesztés kizárva... :(
Ha lenne rá annyi azzal is más terveim lennének :)
max visszarakom a generallyt :D
http://www.youtube.com/user/Bodzzza
"... so lock up your doughter and lock up your wife, lock up your back door and run for your life...."
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Gadfly » kedd szept. 27, 2011 9:10 am

Jövőben én is tervezem bizonyos egységek fejlesztését, így ha esetleg vki fejleszteni akar és ár alatt szeretne hozzájutni az alább felsorolt dolgokhoz, akkor én a következő egységeket tudom ajánlani:

Processzor; Intel; Socket LGA1156
Intel® Core™ i3-540 Processor (4M Cache, 3.06 GHz) (3 év gari)

Jelenlegi bolti ár: 26 250 Ft
Amennyiért adom (-25%): 19 688 Ft

Memória; DDR3
2x 2 GB DDR3 1333 MHZ KINGSTON (3 év gari)

Jelenlegi bolti ár: 6 250 Ft
Amennyiért adom (-25%): 4 688 Ft

Monitorvezérlõ; ATI; PCIE
GIGABYTE ATI RADEON HD5570 1GB DDR3 PCIE (2 év gari)

Jelenlegi bolti ár: 14 625 Ft
Amennyiért adom (-25%): 10 969 Ft

Az egységeket tavaly októberben vásároltam, így kb. 1 év gari lejön mindenből. (gar papírom van)
A "jelenlegi bolti ár" az az ár, amennyiért most lehet kapni abban az üzletben, ahol anno vásároltam őket. http://www.cgroup.hu/
Alaplapot azért nem írtam, mert azt nem szeretném eladni mivel anno direkt olyat vettem, melyben zökkenőmentesen lehet fejleszteni az egységeket. (GIGABYTE GA-P55A-UD3 P55) A lényeg, hogy a processzorhoz INTEL Socket LGA1156 alaplap kell!

Az egységek így együtt kiválóan működnek!
1-2 példa:
- rFactor Teljes grafikán (DX9) 1920x1080 (FullHD) pályától függően, de átlag 150 FPS
- F1 2011 High grafikán (DX11) 4x anti-analising 1920x1080 (FullHD) átlag 40 FPS
rFactor 2-vel valószínűleg nem lenne problémája. :grin:

Részemről nem létfontosságú (tökéletesen megvagyok elégedve) ezáltal nem is sürgős a dolog, de ha vkit érdekel, akkor ezek vannak!

(részleteket itt, pü-ben v. mailben)
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Dietrich » kedd szept. 27, 2011 9:52 am

Bodzzza írta:
Dietrich írta:
Bodzzza írta:há pont a minyimum....

jönnek az új játékok és ha követni akarod akkor be kell ruházzál gép fejlesztésbe..ehhez min. 6850 vga, 4 magos proci (i5 2400 vagy AMD Phenom II X4 955 vagy a bulldozer ha kijön) 2x2 vagy 2x4GB ram és akkor 2 évre le van tudva a gondod, de ha csak rf2 akkor 5 évre is.
nekem sajna egyenlőre fejlesztés kizárva... :(
pedig megkell barátkoznod azzal a gondolattal, hogy 2011-es fejlesztésű játék nem fog jól futni 4-5 éves hardvereken..nem is várható el.
vagy olyan szinten kell lebutítani ami már élvezhetetlen mínőséget takar.
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Dietrich » csüt. okt. 13, 2011 9:57 pm

rFactor 2 Trailer - World Premiere

"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Dietrich » kedd okt. 25, 2011 8:22 am

Az új whql nvidia driverben már ott van az rf2 támogatottság!

http://www.guru3d.com/news/nvidia-gefor ... ivers-out/
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Gadfly » kedd okt. 25, 2011 4:18 pm

rFactor – New Sun Glare Preview

Image Space Incorporated has just released a new preview screenshot of their upcoming rFactor 2 simulation, showing us the sun glare effect in action.

We get to see the effect watching from the cockpit of the Renault Megane Trophy car shortly before the start.


Kép
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Dietrich » pén. okt. 28, 2011 7:06 pm

Recommended Server Specs for rFactor 2


Bandwidth:
96 Kbits/sec per user for server populations less than 10
256 Kbits/sec per user for server populations between 10 and 20
768 Kbits/sec per user for server populations between 20 and 30

While this is track and vehicle dependent a user can expect something close to these approximations on RAM use:
Approximately 200 MB per server instance for server populations less than 10
Approximately 300 MB per server instance for server populations between 10 and 20
Approximately 400 MB per server instance for server populations between 20 and 30

CPU Usage:
This is also dependent on the server population and number of AI drivers but we would account for at least 250 MHz per server instance and on modern CPU, for example if you have a 2.5 GHz dual core you can run 20 servers (10 per core, 10 * 250 Mhz = 2.5 GHz) on that CPU if you have other requirements mentioned above meet. Floating point unit required.

These are just guide lines, there are many things that can effect performance of the server.
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

kiru
Hozzászólások: 941
Csatlakozott: szer. márc. 24, 2010 6:50 pm

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: kiru » kedd nov. 01, 2011 11:55 pm

Kép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Dietrich » szer. nov. 02, 2011 8:42 am

Alexsease-t idézve:
"Ugy nez ki, megvasarlos lesz, online ellenorzessel/bejelentkezessel, update-tekkel, 12 honapra, utana olcsobban tovabbi 12 hónap(ok)ra ismet elofizetes"

ez igencsak iracing szerű történet..
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Gadfly » szer. nov. 02, 2011 11:30 am

Összefoglalva:

-rFactor 2 will go open-beta in 2011 ahead of the official release (possibly in 2011 as well)

-There will be no demo before the release

-There will be no DirectX 11 mode

-rFactor 2 will come with improved netcode

-More licensed content will be added after the release

-The engine powering rFactor is now called isiMotor 2.5

-rFactor 2 comes with an online account system providing matchmaking & updates. It’s free for the first 12 months after purchase and a paid service after that.


Van egy érzésem, hogy a béta kiadása (tesztelése) is átugrik jövőre.
Vmi nagyon ütősnek kell lennie az rF2-nek ahhoz, hogy az emberektől (folyamatos) lóvét tudjanak kihúzni. Gondolom a nyugati országokban ezzel semmi gond nem lesz, a keleti régió (ligái) meg azon fognak munkálkodni, hogy milyen trükkök, kiskapuk (törtszerver stb.) segítségével oldják meg rF2 online futtatását. Majd kiderül viszont 1 biztos vmi lehúzás biztos lesz benne.
Ezek a licenszelt tartalmak gondolom kiterjedhetnek majd a modderek által készített MOD-okra és pályákra is. Feltételezem ezekért is kell majd kiadni némi aprót, viszont ha vmi ilyesmi lesz, akkor pénzkereseti lehetőséget is nyújthat, hallod Tommy! 8)

Azt hiszem egy jó darabig nem fog még felkerülni a polcra az rF(1).
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: metosz » szer. nov. 02, 2011 11:58 am

Egy tuti annyi ideje készül, hogy nyugodtan le lehet ülni és újra megcsinálni lassan előről, vagy olyan lesz mint a princes of persia c-64-re, most végre elkészült, ez a kuriózuma.
Kép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Dietrich » szer. nov. 02, 2011 2:50 pm

Akik jobban a témában vannak ők írták (bár az sg-n bárki eltudja olvasni rf2 topicba)

Igen, hasonlo rendszer, allitolag eleg massziv vedelemmel;) Ami nem is baj. A iR-tol nagysagrenddel olcsobb lesz (nincs szerver penz, nincs vasarolhato tartalom), szerintem az alapcsomag (autokkal, palyakkal), ahogy irtak, normal jaket megjelenes arrakkal bir majd, ami valszeg 8-12000 Ft. Az eves update sem lesz szerintem tobb 3-5000 Ft-nal (es ebben mar most tudni, hogy tartalom is lesz, liszenszelt dolgokkal).

leirtak es a forumozas alapjan, az open beta-t mindenkeppen 2011-ben szeretnek kiadni, es a visszajelzesek alapjan (hibak, hianyossagok, bugok stb.), ha meg belefer az idobe a javitas es a modositas, akkor a megjelenes is 2011 lehetne. De irtak, annyira nem eroltetik a minnel korabbi megjelenest, nem csaz ezzel foglalkoznak fomunkaidoben (rF2), a cel az, hogy a vegleges kiadas minnel jobban mukodjon, minnel kevesebb hibat tartalmazzon. Ezzel nincs is semmmi baj, foleg ugy, hogy utana sem tudnanak napi szinten, azonnal a problemakkal foglalkozni. Inkabb kapjunk egy viszonylag hibamentes verziot, aztan raernek 3-4 honapig ragodni rajta, nincs kozben lazadas, komoly problema a kifizetett cucc miatt.

De eleve jonehany dolog van meg vissza, amirol mar most tudni, hogy majd csak a kesobbi update-ben jelenhet meg.

Having done this interview myself (and others at rFactorNews.com), the "keep paying after 12 months" is not about subscription like iRacing, but about to keep getting updates and new content. You will have a full game (even if you don't pay afterwards) and will still be capable of playing online, etc."
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Gadfly » csüt. nov. 03, 2011 3:28 pm

rFactor 2 - Árak és nyílt bétateszt megjelenési Info

http://www.virtualr.net/rfactor-2-prici ... -announced

Magyar fordításban gúgli segítségével: http://translate.google.hu/translate?sl ... ed&act=url
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » csüt. nov. 03, 2011 3:44 pm

Aki nem akar olvasgatni a játék ára forintba kb 10 ezer az éves díj pedig 3 ezer körül lesz. Ha valaki az open béta megjelenésekor veszi meg az rF2-t az 18 hónap szervizt kap 12 hónap helyett.

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Dietrich » csüt. nov. 03, 2011 8:16 pm

Gadfly írta:rFactor 2 - Árak és nyílt bétateszt megjelenési Info

http://www.virtualr.net/rfactor-2-prici ... -announced

Magyar fordításban gúgli segítségével: http://translate.google.hu/translate?sl ... ed&act=url
gugli nélkül -okos- :grin:
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Dietrich » szomb. nov. 12, 2011 12:08 pm

Már javában tesztelik a fizetési rendszert az ISI-nél, így egyes információk szerint 2 héten belül érkezik az rFactor 2 béta változat!
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Gadfly » szer. nov. 16, 2011 3:59 pm

GP3 Series for rFactor 2 – New Previews

http://www.virtualr.net/gp3-series-for- ... w-previews

Kép
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » szer. nov. 23, 2011 2:26 pm


Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Dietrich » szer. dec. 07, 2011 12:05 pm

Tim Wheatley:
"I was, and am. Every morning I wake up wanting to shoot myself with the symptoms! But I have also been very busy and this is the main reason for lack of activity (other than editing a few posts which were reported for language).

My time is better spent on other things at the moment than in the forum where I end up repeating the same thing. Things are day by day, there's no news other than what you already know: we're in closed beta. I can come here and repeat that every day, but I think that is not required considering that this is the most up-to-date news. And taking the time out to drive, record, edit, render and upload a video of Spa is down the list, too, but still on it. There also was another video being made by someone, so I expected you to have something within the last two weeks, but that got put on-hold so that more important things could be done, too. The important things are our focus.

In terms of open beta release, the "be driving by Christmas" statement is hopefully still going to be correct. Any further estimation is off the table at the moment until the closed beta ends, so I'm not going to be here repeating anything. That's the news, when there is something else, it'll be posted, even if there is silence in-between."

- Tim, can you say which cars and tracks will be in the open beta?

and the answer:
1 licensed 1966 F1 car, with generic fillers.
3 tracks: Spa, Monaco, and another.

Renault Megane, Formula Renault 3.5
3 tracks (most likely), Malaysia, Portugal, Mills.

Obviously, decisions could change this, and the unannounced track and car will be announced most likely together. Although there is a nice teaser inserted into the forum header now.
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Gadfly » hétf. dec. 19, 2011 9:55 am

rFactor 2 – Open Beta Still Coming in 2011?

During the past few weeks, Image Space Incorporated has outlined the upcoming public beta release of their rFactor 2 simulation, revealing both the pricing and the included content.

The big question that’s not yet answered is “when?”. ISI hinted at a possibility of the beta being available around Christmas time and with that just being a mere week away, Tim Wheatley has shared some new bits of info on the progress:

I believe we will be at release candidate (RC of open beta) stage at the point where I hoped we would be at the actual release of the open beta stage. Gjon has said that he doesn’t want to put the staff and testers through having to manage a release over the holiday period, so it is getting likely to be shortly after the holidays rather than shortly before. Although the reason why there’s no news is because there isn’t absolute certainty yet. To quote Gjon, there’s a 49% chance of releasing before the holidays, 51% shortly after.

We have a new video in production titled ‘physics’ (being made by the same person who made the Monaco promo). I’ll post that as soon as I can.
rFactor 2 will introduce various improvements to the modding-friendly simulation including weather, driver animations and a refined graphics engine alongside plenty of current and historic motor racing content.
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Dietrich » pén. dec. 23, 2011 10:17 am

http://isiforums.net/f/showthread.php/1396-Downloads

csak nem vágom ezt az ISI miért dobta ki az alap modokat, ha semmit se lehet kezdeni velük rf2 híjján? És torrenten.
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » vas. dec. 25, 2011 1:14 am

Merry Christmas!!




-l- -v-

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Dietrich » szomb. jan. 07, 2012 7:05 pm

na végre már látni az alagút végét!

http://rfactor.net/web/rf2/first-time-install/

Kép

"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » szomb. jan. 07, 2012 10:17 pm

Ha minden igaz, akkor hétfő és szerda között várható a megjelenés. --kj-

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Dietrich » kedd jan. 10, 2012 9:14 pm

"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Dietrich » szer. jan. 11, 2012 7:50 am

Alex:10 koros verseny, 10 AI-val, vegyes autokkal, valtozo idojaras. Visszajatszas egy kanyarrol, 10-szeres time scale, es plusz 2×2-szeres ido es replay gyorsitas:) Az extra gyorsitasok miatt olyan-amilyen, de az aszfalt, az eso es a felszaradas latszik

"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

pettya
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: kedd nov. 06, 2007 9:59 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: pettya » szer. jan. 11, 2012 2:41 pm

Egyedül azt sajnálom hogy még a Béta is fizetős.
Ha majd kijön a teljes változat lehet még meg is fogom venni :D
Kép

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » szer. jan. 11, 2012 3:41 pm

pettya írta:Egyedül azt sajnálom hogy még a Béta is fizetős.
Ha majd kijön a teljes változat lehet még meg is fogom venni :D
Pont azért fizetős mert béta és nem demo. De fog az is jönni csak jóval később. Az ingyenes lesz.
Egyébként szerintem nagyon tuti lett! Az 1960-as F1-el menni nagyon nem egyszerű de brutális viszont gép igénye az van persze ha az ember kikapcsolja a sok új effektet akkor megy szépen de ha maxra raksz mindent akkor mar kell gép hozza!

pettya
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: kedd nov. 06, 2007 9:59 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: pettya » szer. jan. 11, 2012 6:36 pm

Várható különben hogy átállunk majd vmikor az rf2-re?

Amúgy Tommy te már találkoztál vmi hibával a játékban?
Kép

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » szer. jan. 11, 2012 7:10 pm

pettya írta:Várható különben hogy átállunk majd vmikor az rf2-re?

Amúgy Tommy te már találkoztál vmi hibával a játékban?
Hát várható, de szerintem ahhoz még kell egy kis idő, főként mert ez még csak béta, természetesen vannak hibák, amik nem komolyak, de javítani kell, illetve még vannak dolgok, amik nem készültek el, ilyen pl. ha cockpitnézetbe mész, nem látszik a szélvédőn az eső és nem megy az ablaktörlő, tehát ilyen hibák vannak, sok tesztelés kell, hogy minden kiderüljön, illetve jelenleg a gépigénye nem kicsi, nyilván nehéz lenne vele egy bajnokit összehozni, hogy sokan legyünk, meg persze a jelenlegi tartalommal, mod+pályák még túl változatos bajnokit nem lehetne futni.

kiru
Hozzászólások: 941
Csatlakozott: szer. márc. 24, 2010 6:50 pm

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: kiru » szer. jan. 11, 2012 7:19 pm

Tommy78 írta:Hát várható, de szerintem ahhoz még kell egy kis idő...
Ha sietnek az ISI-nél akkor karácsonyra meg is jelenik.... -hh-
Kép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: Dietrich » szer. jan. 11, 2012 8:24 pm

azért az elég hiba, hogy:
optimalizálatlan
erős gépekkel sem megy úgy ahogy kellene. Jelen formájában akinek az rf1 is gondot okoz meg se próbálja az rf2-t.
de ez beta a hibák orvosolhatók a végleges meg kitudja mikor jön ki..fél év múlva?
aki most veszi meg 18 hónapig használja aki később 12 hónapig..ezt úgy kell tekinteni mint egy előrendelést a cdgalaxisnál pl.
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: rFactor 2

Hozzászólás Szerző: metosz » szer. jan. 11, 2012 8:53 pm

A programot meg kell venni, aki szeretne vele játszani, akinek gondja van a letöltéssel, az alap program itt elérhető:

http://www.maszim.hu/up/rFactor2.zip


MOD még nincs a szerveren, amint lesz azt is elérhetővé tesszük.
Adminok! Szerveren be van állítva a weboldahoz történő FTP kapcsolat, 'web' néven. - Ne a szervert terheljük az esetleg sok letöltéssel.
Könyvtár elérési út:
http://www.maszim.hu/up/
Kép

Lezárt

Ki van itt
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 43 vendég