Minden, ami a témához kapcsolódik
Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: BengA » pén. dec. 26, 2014 6:49 pm

Tommy78 írta:
Csaba írta:Jol sejtem, hogy nincs semmi demo ehhez a játékhoz amivel le tudnám tesztelni a gépem, hogy megfelelő-e a teljesítménye?
Sajnos nincs hozzá -ps-
Van...írok mail-t :D
Kép

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Csaba » szomb. dec. 27, 2014 3:48 pm

BengA írta:
Tommy78 írta:
Csaba írta:Jol sejtem, hogy nincs semmi demo ehhez a játékhoz amivel le tudnám tesztelni a gépem, hogy megfelelő-e a teljesítménye?
Sajnos nincs hozzá -ps-
Van...írok mail-t :D
Van, bár nem túl legális, de ha jó, akkor úgyis megveszem! :)
Buchert Csaba

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » szomb. dec. 27, 2014 4:10 pm

Annyi, hogy az egy korábbi verzió ha ugyanarról beszélünk, azota sok minden valtozott es jobb lett, szóval pl a gép igényt azzal a verzióval nem tudod felmérni pontosan. Azota azon is sokat optimalizáltak.

Tusy84
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: szomb. dec. 27, 2014 9:25 pm

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Tusy84 » szomb. dec. 27, 2014 9:29 pm

Sziasztok segítséget szeretnék kérni!
Megvettem a gamet steamen, viszont nem tudom aktiválni, mivel emailben nem kaptam aktiváló kódot, a játék már fel van telepítve így ezt a lépést kihagynám a steamen keresztül!
Hogyan tovább?? -lll-

Zsolti-010
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: hétf. dec. 22, 2014 8:17 pm

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Zsolti-010 » vas. dec. 28, 2014 8:37 am

Tusy84 írta:Sziasztok segítséget szeretnék kérni!
Megvettem a gamet steamen, viszont nem tudom aktiválni, mivel emailben nem kaptam aktiváló kódot, a játék már fel van telepítve így ezt a lépést kihagynám a steamen keresztül!
Hogyan tovább?? -lll-
Tudtommal a steam nem küld aktiváló kódot emilben. Ha steamaen keresztül telepítesz valamit, az telepítés után működik is.

Tusy84
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: szomb. dec. 27, 2014 9:25 pm

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Tusy84 » vas. dec. 28, 2014 10:13 am

Zsolti-010 írta:
Tusy84 írta:Sziasztok segítséget szeretnék kérni!
Megvettem a gamet steamen, viszont nem tudom aktiválni, mivel emailben nem kaptam aktiváló kódot, a játék már fel van telepítve így ezt a lépést kihagynám a steamen keresztül!
Hogyan tovább?? -lll-
Tudtommal a steam nem küld aktiváló kódot emilben. Ha steamaen keresztül telepítesz valamit, az telepítés után működik is.

Ok! Akkor nem úsztam meg, le kell töltenem a játékot, pedig már fel volt rakva! -ordog- -hh-

Tusy84
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: szomb. dec. 27, 2014 9:25 pm

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Tusy84 » vas. dec. 28, 2014 11:11 am

Ok így működik, viszont miért nem tudok Maszim szerverhez csatlakozni?
Sőt igazából egyetlen szerverhez se enged csatlakozni.... :dntknw:

Tusy84
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: szomb. dec. 27, 2014 9:25 pm

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Tusy84 » vas. dec. 28, 2014 1:31 pm

Megoldódott!! !%!!

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Csaba » vas. dec. 28, 2014 2:04 pm

Tommy78 írta:Annyi, hogy az egy korábbi verzió ha ugyanarról beszélünk, azota sok minden valtozott es jobb lett, szóval pl a gép igényt azzal a verzióval nem tudod felmérni pontosan. Azota azon is sokat optimalizáltak.
Ahha, lehet.
Egy biztos, az asztali pc-m videokártyája nem megfelelő.
A laptopom erősebb, de azon meg valami baja van a directx-el.
Buchert Csaba

Hartge
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: szomb. dec. 20, 2014 2:55 pm

Közvetítés!

Hozzászólás Szerző: Hartge » hétf. dec. 29, 2014 12:04 pm

Seat Leon Eurocup 2014 közvetítés (Round 1-2) hamarosan érkezik!! -edzo-

Addig is -okos-

bandito
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: csüt. nov. 28, 2013 5:50 pm

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: bandito » hétf. dec. 29, 2014 3:32 pm

Salzburg mikor lesz elérhető srácok -okos- -kakcsi-

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » hétf. dec. 29, 2014 4:23 pm

bandito írta:Salzburg mikor lesz elérhető srácok -okos- -kakcsi-
még a mai nap folyamán. -kakcsi-

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Gadfly » hétf. dec. 29, 2014 6:18 pm

A szerver jelszavakat egységesítettük, így a !Seat Leon EuroCup 2014 - MaSzim.hu #FUN server (only hungarians) szerver jelszava megváltozott slcr14-re.
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Bandika
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: szomb. feb. 05, 2011 11:34 am

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Bandika » kedd dec. 30, 2014 7:49 am

pár kérdéesm lenne:
a dunlop slick üzemi hőmérséklete is 95-115 fok?
én az ovi1 infot használom a gumihőmérséklet figyelésre, az tünt fel, hogy practicen, qualin a jobb törésekben felment a bal első 115-120 fokig is, viszont versenyen csak 95-100 körül volt.

van esetleg valami pontosabb gumi app mint az ovi1 vagy átlagban ezt használjátok?
ha van kérnék linket,

köszi a válaszokat
Balogh András

Avatar
barcalaci84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: kedd júl. 01, 2014 1:03 pm

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: barcalaci84 » kedd dec. 30, 2014 9:34 am

Bandika írta:pár kérdéesm lenne:
a dunlop slick üzemi hőmérséklete is 95-115 fok?
én az ovi1 infot használom a gumihőmérséklet figyelésre, az tünt fel, hogy practicen, qualin a jobb törésekben felment a bal első 115-120 fokig is, viszont versenyen csak 95-100 körül volt.

van esetleg valami pontosabb gumi app mint az ovi1 vagy átlagban ezt használjátok?
ha van kérnék linket,

köszi a válaszokat
én mini stats bar plus 5.0-t használok , ami gumihőmérsékletre illetve sok más infora jó és kis helyet foglal...szerintem az egyik legjobb app AC-hoz
OV1-et mikor használtam akkor elég sok gond volt vele(teljesítménygondok a folyamatos errorozás miatt a pylogban stb) bár a hőmérsékletet azt szerintewm pont jól mutatja:)

amúgy a vasárnapi versenyeken a szerverre nem kell beírni a jelszót (ha valaki elfelejtené mia az:) )
simán rányomtok a join gombra és bent vagytok a szerveren, hisz a szervezők már eleve beraktak az entry listbe...

Bandika
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: szomb. feb. 05, 2011 11:34 am

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Bandika » kedd dec. 30, 2014 1:35 pm

barcalaci84 írta:
Bandika írta:pár kérdéesm lenne:
a dunlop slick üzemi hőmérséklete is 95-115 fok?
én az ovi1 infot használom a gumihőmérséklet figyelésre, az tünt fel, hogy practicen, qualin a jobb törésekben felment a bal első 115-120 fokig is, viszont versenyen csak 95-100 körül volt.

van esetleg valami pontosabb gumi app mint az ovi1 vagy átlagban ezt használjátok?
ha van kérnék linket,

köszi a válaszokat
én mini stats bar plus 5.0-t használok , ami gumihőmérsékletre illetve sok más infora jó és kis helyet foglal...szerintem az egyik legjobb app AC-hoz
OV1-et mikor használtam akkor elég sok gond volt vele(teljesítménygondok a folyamatos errorozás miatt a pylogban stb) bár a hőmérsékletet azt szerintewm pont jól mutatja:)

amúgy a vasárnapi versenyeken a szerverre nem kell beírni a jelszót (ha valaki elfelejtené mia az:) )
simán rányomtok a join gombra és bent vagytok a szerveren, hisz a szervezők már eleve beraktak az entry listbe...
köszi, kerestem de nem találtam a mini stats bar plus 5.0, esetleg vagy egy linked?

üdv
Balogh András

Avatar
barcalaci84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: kedd júl. 01, 2014 1:03 pm

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: barcalaci84 » kedd dec. 30, 2014 2:16 pm

Bandika írta:
barcalaci84 írta:
Bandika írta:pár kérdéesm lenne:
a dunlop slick üzemi hőmérséklete is 95-115 fok?
én az ovi1 infot használom a gumihőmérséklet figyelésre, az tünt fel, hogy practicen, qualin a jobb törésekben felment a bal első 115-120 fokig is, viszont versenyen csak 95-100 körül volt.

van esetleg valami pontosabb gumi app mint az ovi1 vagy átlagban ezt használjátok?
ha van kérnék linket,

köszi a válaszokat
én mini stats bar plus 5.0-t használok , ami gumihőmérsékletre illetve sok más infora jó és kis helyet foglal...szerintem az egyik legjobb app AC-hoz
OV1-et mikor használtam akkor elég sok gond volt vele(teljesítménygondok a folyamatos errorozás miatt a pylogban stb) bár a hőmérsékletet azt szerintewm pont jól mutatja:)

amúgy a vasárnapi versenyeken a szerverre nem kell beírni a jelszót (ha valaki elfelejtené mia az:) )
simán rányomtok a join gombra és bent vagytok a szerveren, hisz a szervezők már eleve beraktak az entry listbe...
köszi, kerestem de nem találtam a mini stats bar plus 5.0, esetleg vagy egy linked?

üdv
mini stats bar plus :https://dl.dropboxusercontent.com/u/571 ... 20v5.0.rar

ami még jól jöhet esetleg: (bár ne jelenjen meg senkinél, de Salzburgringen azért előfordulhat h kört kapő valaki mert elég rövidke)
kék zászlós app: http://www.racedepartment.com/downloads ... rsion=5591

Avatar
barcalaci84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: kedd júl. 01, 2014 1:03 pm

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: barcalaci84 » kedd dec. 30, 2014 8:20 pm

kedvcsinálónak...
Csorival kergetőztünk egy kicsit:
https://www.youtube.com/watch?v=wg8F5KX ... e=youtu.be

nagyon nehéz itt egymás mögött/mellett menni

Bandika
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: szomb. feb. 05, 2011 11:34 am

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Bandika » kedd dec. 30, 2014 10:01 pm

Köszi az app-et holnap kipróbálom.Amugy nagyon egyszerű a vonalvezetés de mikor verseny lesz nagyon is nehèz lesz ez a pálya tömegben
Balogh András

Avatar
Attis
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: csüt. feb. 23, 2012 9:47 pm
Kapcsolat:

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Attis » csüt. jan. 01, 2015 11:00 pm

Oláh Tamás ez remélem nem valós idő,mert ha ig :lolhit: en akkor tökön szúrom magam ! -hh-
Attila (Attis) Molnár
Bajnoki címek (egyéni): 10
Progamersleague F1 2008
Promaster F1 2009 1. Szezon
Online Simulátor League F1 2009
Totalracing F1 2011
RFSL-PLX 2011
PGL FS 2012
PGL WTCC 2012
HOLS-HSC F1 2011
RACINGZONE F1 2012
VSR F3 2013
SIMROC3

KommyKT
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: csüt. dec. 04, 2014 6:52 pm
Kapcsolat:

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: KommyKT » vas. jan. 11, 2015 9:56 am

A fun server be van ragadva az időmérő végén, egy admin felmehetne és Admin-ként nyomhatna rajta egy restart session-t, vagy újra kéne indítani a szervert, ha az egyszerűbb. Sajnos nálma nincs szavazás rajta, hogy átszavazzam.
Tamas Kovacs (12)

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Gadfly » vas. jan. 11, 2015 11:51 am

KommyKT írta:A fun server be van ragadva az időmérő végén, egy admin felmehetne és Admin-ként nyomhatna rajta egy restart session-t, vagy újra kéne indítani a szervert, ha az egyszerűbb. Sajnos nálma nincs szavazás rajta, hogy átszavazzam.
Felmentem megnézni és most jó volt. Lehet h közben Tommy átléptette. :)
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

mark961001
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: szomb. dec. 20, 2014 1:40 pm

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: mark961001 » vas. jan. 11, 2015 7:14 pm

A verseny nem tartott sokáig mert nem tudtam kimenni a pályára mert invalid setupot írt.
Ezért ennyi, ha valainek van rá valami megoldása akkor azt szivesen fogadom.

Avatar
RPeti
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: csüt. jan. 15, 2009 12:00 pm
Admin: Admin

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: RPeti » vas. jan. 11, 2015 8:43 pm

mark961001 írta:A verseny nem tartott sokáig mert nem tudtam kimenni a pályára mert invalid setupot írt.
Ezért ennyi, ha valainek van rá valami megoldása akkor azt szivesen fogadom.
Valószínűleg alacsony volt az autód. Nem mindegy, hogy melyik pithelyen vagy, ha az egyik kicsit lejt akkor megváltozhat az autó dőlése és ezzel a magassága is. Ilyenkor kell egy mm-t (vagy amennyi hiányzik) emelni, és már enged is.
Peter Retkes

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » hétf. jan. 12, 2015 9:31 am

mark961001 írta:A verseny nem tartott sokáig mert nem tudtam kimenni a pályára mert invalid setupot írt.
Ezért ennyi, ha valainek van rá valami megoldása akkor azt szivesen fogadom.
Oda kell figyelni, mert ha megtankolod az autót, akkor a plusz súly miatt is lentebb kerül a magasság és ami "sárga értékkel" a qualin (kevés üzemanyaggal) "elmegy", azt már nem fogadja el a progi megtankolva.
Peter Rigo

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Gadfly » kedd jan. 13, 2015 6:07 pm

barcalaci84 írta:
Giorgio írta:Számomra a bajnokság itt ért véget. Nem látom értelmét, hogy időt fordítsak a készülésre, majd amikor jön a verseny 18-20 fps-sel szerencsétlenkedjek a pályán. A vicc az, hogy totál mindegy milyen beállításokat csinálok, full grafika vagy minimumon van, mindkét esetben ez a helyzet.
ez elég komoly probléma 1.06 rc óta (gondolom nálad is az van h a VGA-t alig használja online a játék)
pár napja úgy tűnik nálam sikerült megoldani

1. core parkingot kikapcsoltam a windowsban ( így most használja végre mind a 8 magot az fx 8350-emben)
azt hiszem inteleknél is parkoltathat a windows...

2. az assettocorsa/system/cfg könyvtárban az audio.ini-ben a max channelt 32 -re állítottam

3.a grafikáai beállításokat finomhangoltam
na ez nagyon érdekes , mert nem butítani kellett nálam néhány dolgon hanem emelni jó pár effekten :) (mármint ha online 20 fő vagy affeletti szerveren akarok minél több fpst, hotlapozni természetesen a butítás hoz sokat:)
jelenleg most minden be van kapcsolva a lehető legmagasabbra kivéve: árnyék csak high, a smoke teljesen kikapcsolva (ez eszi rendesen a cpu-t online ha van füst a képernyőn ha nem:))
depth of fieldet és motion blurt kikapcsoltam
illetve a tükröződés bár high , de static

itt mondjuk mindenkinek saját magának kell megtalálnia h kb mit bír a VGA , mire érzékeny stb

4. appok: a nem gyári appok komolyan lassíthatnak főleg ha több van belőle...teszteléskor én eltűntettem a képernyőről őket oldalt a legfelső ikon az app sávban segítségével és ennyi elég is volt...a gyári delta app is eszik azért pár fps-t nálam így visszakerült nálam a mini stats bar plus :)

érdekes h az olyan appok amik akkor is működnek funkciójukat ellátva amikor nincsenek kirakva képernyőre (pl pit lane penalty app illetve gtr-masters app) azok nem zabálnak úgyhogy azok maradhatnak nyugodtan (bár a masters app nálam sokszor meg se jelenik oldalt az app sávban gondolom az oldal elérési problémák miatt és olyankor errorozik folyamatosan a py-logban ami szintén megfekteti a gépet, de pár ki -belépkedés után csak megjelenik az oldalsó sávban és akkor működik rendesen)


na ez az én storym h h lett online 20 fő vagy afelett a 30 fps -ből 80 körüli és szebb látvány:)... rkatam is egy 80-as fps sapkát h teljesn folyamatos legyen az élmény
illetv e így lett 30-40%os VGA kihasználtságból 94-99 % folyamatosan online fullos szerveren
Pico írta:AC sajnos (hivatalosan is) csak két magot használ, hiába áll több rendelkezésre. Egy magot dedikál a fizikának, a másikat pedig minden másra. Ha megnézitek akár egy masszív replay vagy futam közben, akkor az acs.exe soha nem eszik többet, mint két magnyi az összeshez képest (2 mag - 100%, 4 mag - 50%, 8 mag - 25%).

i7-4790-en CPU limitbe ütközni a vacak optimalizálás miatt... priceless! :lam:
barcalaci84 írta: ha jól értem akkor azt mondod h ha 8 magot használ akkor 25%-ot használ magonként és összesen max 200%-nyi jön ki , mert ennyit használ "hivatalosan"

ez biztos h nem így van (de lehet félreértettelek)
http://kepkezelo.com/images/eqiu71hmdxdz7c61iejv.jpg
tjoe írta:Szerintem azt mondja, hogy ha a 8-ból 2 100%-on pörög a többi meg malmozik akkor a cpu teljes számítási kapacitásának csak 25% van kihasználva. Elég ha egy szál "túlfut" miközben a többi alig számol.

De ezt inkább a csevegőbe.
barcalaci84 írta: majd valaki biztos átpakolja:)

de szerintem több mint 2 magos gépnél az AC-ban egyik mag se fut túl ...és közelében sincs soha a 100%-hoz...esetemben például 80%-ot egyik mag sem ért el még soha...korábbi 6 magos fx-en szintén így volt...
az első 2 -t használja leginkább ami olyan 60-70%-t elszokott érni, a többi 40-60-at

míg nem kapcsoltam ki a core parkingot eindowsban addig a 7-8 ik magot egyáltalán nem használta...
ahogy más játékok is rendesen begyorsultak most h kikapcsoltam ezt a "windows fícsört"...vicces h rendesen nem is lehet kikapcsolni pl az energiatakarékossági speciális beállításoknál sem , hanem a regeditben kell turkálni hozzá...
Pico írta:Laci, ha a százalékaidat összeadod, és osztod nyolccal (hiszen egy mag a 100% 1/8-át adja), akkor a géped összesen 36.375% CPU-t használ AC-val, oprendszerrel, mindennel a screenshot pillanatában. Ebből az AC nagyjából 25-26% lesz. Sajnos nem használja ki a magokat a game. Indíts egy pCARS-t és nézd meg ugyanezeket a statokat, az valóban kioörgeti a CPU-t, meglesz összesítve is a valós közel 100% terhelés. -okos-
barcalaci84 írta: abban egyet is értek veled h szarul használja a procikat az AC, sokkal jobban kéne terhelnie...
de h 25%-t használna a 8 mag max teljesítményéből mintha csak egy 2 magos lenne, az nem igaz... szándékosan olyan képet raktam fel amin a legalacsonyabb számok voltak:) h tényleg nem használja sokszor rendesen..ha matekozni akarok akkor a többi kép alapján 52 és 57% jön ki összesítve a proci teljes elejéből

a gond az h a vga-t se pörgeti csak a fent leírt próbálgatás óta tudom 90% felett tartani , előtte 30-40%, a régi kártyámat néha még 50%-ra is feltornászta (egy 7870-et:) )

az oprendszer szinte semmit nem használ...

procewjt cars sem pörgeti ki egyébként, bár AC-nál jobban a biztos:)
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Gadfly » kedd jan. 13, 2015 6:21 pm

Kipróbáltam most én is ezt a windowsos registry parkingos módosítást, az alapján amit Laci az SG-re is linkeltél. VIDEÓ

Sajnos nálam nem hozott eredményt, mert a proci (mind a 4 fizikai mag) átlag 64%-on ment. FPS emelkedés sem történt, tehát igazából semmi. :-(

Ezt követően kipróbáltam Jackal megoldását, mivel nekem is Intel procim van (i5), idézem:
"A megoldás Min és maxvalue 64-re, meg az attributes -ot 0 -ra. Így már megy rendesen, fel is hangosodott a hűtőm sajnos..."

Így sem történt nálam változás.

Ami meg tudta emelni az FPS-t (proci használatot nyilván nem), az a mezei bios-os tuningolás volt, de ez is csak 10-15 FPS hozott. Továbbá kipróbáltam az audio.ini-ben is, hogy átírom az értéket 32-re, de semmi változás.
A ptracker ideiglenes kikapcsolása viszont hozott +10 FPS-t, viszont más sajnos nem.

Azt a progit belinkelhetnéd, amivel gameben kiírattad a bal felső sarokban a dolgokat. ;-)
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
barcalaci84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: kedd júl. 01, 2014 1:03 pm

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: barcalaci84 » kedd jan. 13, 2015 6:37 pm

Gadfly írta:Kipróbáltam most én is ezt a windowsos registry parkingos módosítást, az alapján amit Laci az SG-re is linkeltél. VIDEÓ

Sajnos nálam nem hozott eredményt, mert a proci (mind a 4 fizikai mag) átlag 64%-on ment. FPS emelkedés sem történt, tehát igazából semmi. :-(

Ezt követően kipróbáltam Jackal megoldását, mivel nekem is Intel procim van (i5), idézem:
"A megoldás Min és maxvalue 64-re, meg az attributes -ot 0 -ra. Így már megy rendesen, fel is hangosodott a hűtőm sajnos..."

Így sem történt nálam változás.

Ami meg tudta emelni az FPS-t (proci használatot nyilván nem), az a mezei bios-os tuningolás volt, de ez is csak 10-15 FPS hozott. Továbbá kipróbáltam az audio.ini-ben is, hogy átírom az értéket 32-re, de semmi változás.


A ptracker ideiglenes kikapcsolása viszont hozott +10 FPS-t, viszont más sajnos nem.

Azt a progit belinkelhetnéd, amivel gameben kiírattad a bal felső sarokban a dolgokat. ;-)
http://event.msi.com/vga/afterburner/download.htm

a füst teljes kikapcsolása az ami nekem jelentőset hozott még...illetve a tükröződés static ra rakása...ezek bármilyen más értéken és egyből leesik a VGA kihasználtságom vagy 20-30 %-kkal


nálam a core parking visszakapcsolásával szintén visszaeesik egyből az fps-emé s nem is kapcsol be pár mag...

igazából ahol ezt az ötletet olvastam ott egy szintén 8 magos AMD-s tulaj írta ezt a megoldást...

Avatar
barcalaci84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: kedd júl. 01, 2014 1:03 pm

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: barcalaci84 » kedd jan. 13, 2015 6:59 pm

megnéztem a közvetítést és említették h szertnének közben friss időket, részeredményeket mondani a B-C szerverről is csak nincs livetiming...
az nincs , de de az stracker végülis olyasmi szerepet is betölt/het...

az adott server strackeres honlap részén van a sessions fül...a legfelső eseményre kattintva az aktuális verseny eredményeit lehet nézni ... csak frissíteni kell amikor valami eredményt akarnak bemondani és mutatja a legutóbbi kör végi eredményt sorrendet...
ugyanígy nézegethetik futam közben az A-szerver oldalát is akár...

most ugye a prekval server megy és az előbb lecsekkoltam... felmentem a serverre és aki fent volt éppen annak szépen egyből láttam a köridejeit, ha frissítettem a honlapot amikor újabb kört teljesített, akkor szépen megjelent az új körideje is...
versenyen ugyanígy működni fog, szépen látni lehet majd a sorrendet, távolságokat stb...

majd ha lesz tesztfutam érdemes próbálgatni szerintem...

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Gadfly » kedd jan. 13, 2015 7:25 pm

Kipróbáltam ezt a programot. Kicsit tartottam mert semmilyen msi-s cucc nincs a gépembe, de működött.

Nálam ezeket az értékeket írta, mikor felmentem a FUN szerverre (minden alap órajelen, win 8.1 64-bit-el):
http://kepkezelo.com/images/82w55gdfo9bcs125og3q.jpg

EZ a kártyám van.
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
barcalaci84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: kedd júl. 01, 2014 1:03 pm

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: barcalaci84 » kedd jan. 13, 2015 7:45 pm

Gadfly írta:Kipróbáltam ezt a programot. Kicsit tartottam mert semmilyen msi-s cucc nincs a gépembe, de működött.

Nálam ezeket az értékeket írta, mikor felmentem a FUN szerverre (minden alap órajelen, win 8.1 64-bit-el):
http://kepkezelo.com/images/82w55gdfo9bcs125og3q.jpg

EZ a kártyám van.
egy fullos online serverre menj fel...ott kiváéncsi vagyok mennyire esik vissza a VGA kihasználtságod?
már így egyedül sincs 99%-on...

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Gadfly » kedd jan. 13, 2015 8:08 pm

barcalaci84 írta: egy fullos online serverre menj fel...ott kiváéncsi vagyok mennyire esik vissza a VGA kihasználtságod?
már így egyedül sincs 99%-on...
Íme! KÉP
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
barcalaci84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: kedd júl. 01, 2014 1:03 pm

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: barcalaci84 » kedd jan. 13, 2015 8:19 pm

Gadfly írta:
barcalaci84 írta: egy fullos online serverre menj fel...ott kiváéncsi vagyok mennyire esik vissza a VGA kihasználtságod?
már így egyedül sincs 99%-on...
Íme! KÉP
így már csak 52%-on megy a 7870...
nekem a graf emelés hozoptt fps-t, szerintem neked is hozna ONLINE... offline persze kevesebb lesz:)
úgy teszteld ki szerintem h ilyen online fullos serverre menjél fel és ott nézegesd mi milyen hatással van...a füst az felejtős az biztos illetve a reflections is csak static...de a többin szerintem emelned kéne...na megaz appokat teszteléskor kapcsold ki teljesen...majd ha kicsit feljebb tornásztad az fps-t meg a VGA kihasználtságot , akkor megnézed h milyen appot érdemes használni telt szerón...

KommyKT
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: csüt. dec. 04, 2014 6:52 pm
Kapcsolat:

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: KommyKT » vas. jan. 18, 2015 8:34 pm

Mentem talán 10 kört a mostani prekvalon (néztem már múltkor is), hogy a körök számát nagyon rosszul írja a stracker. Tehát nálam most ír 153 kört.

Felmentem a saját szerverünkre futottam pár kört ott teljesen pontosan méri.
Tamas Kovacs (12)

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Gadfly » hétf. jan. 19, 2015 2:14 pm

KommyKT írta:Mentem talán 10 kört a mostani prekvalon (néztem már múltkor is), hogy a körök számát nagyon rosszul írja a stracker. Tehát nálam most ír 153 kört.

Felmentem a saját szerverünkre futottam pár kört ott teljesen pontosan méri.
Az adatbázist nem töröljük prequalonként, így gondolom a korábbi pályák adatait is beleszámolja.
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Gadfly » hétf. jan. 19, 2015 2:15 pm

1.0.2
- Fixed wrong impact speed calculation for car to car contact resulting in too much damage
- Fixed possible wrong grain calculations when tyre has no load
- Fixed car bottom not colliding with road
- Fixed bottom collision box for Mercedes SLS GT3, Lotus Evora GX and GTC, Ferrari 312T, Pagani Huayra
- Fixed wrong camber for remote cars on multiplayer
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
barcalaci84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: kedd júl. 01, 2014 1:03 pm

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: barcalaci84 » hétf. jan. 19, 2015 2:27 pm

Gadfly írta:1.0.2
- Fixed wrong impact speed calculation for car to car contact resulting in too much damage
- Fixed possible wrong grain calculations when tyre has no load
- Fixed car bottom not colliding with road
- Fixed bottom collision box for Mercedes SLS GT3, Lotus Evora GX and GTC, Ferrari 312T, Pagani Huayra
- Fixed wrong camber for remote cars on multiplayer

nálam az update óta a Seat-tal el se lehet indulni (online , offline , pályától függetlenül)...a gyári autók működnek rendesen

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Gadfly » hétf. jan. 19, 2015 2:33 pm

barcalaci84 írta: nálam az update óta a Seat-tal el se lehet indulni (online , offline , pályától függetlenül)...a gyári autók működnek rendesen
Jeleztem Tommynak! Szvsz feltehetően utána kell neki is hangolnia a MOD-ot. Valszeg érkezni fog, így a Seathoz is egy update.
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Gadfly » hétf. jan. 19, 2015 4:22 pm

FIGYELEM!

Az Assetto Corsahoz érkezett ma egy update:

Gadfly írta:1.0.2
- Fixed wrong impact speed calculation for car to car contact resulting in too much damage
- Fixed possible wrong grain calculations when tyre has no load
- Fixed car bottom not colliding with road
- Fixed bottom collision box for Mercedes SLS GT3, Lotus Evora GX and GTC, Ferrari 312T, Pagani Huayra
- Fixed wrong camber for remote cars on multiplayer
Az update hatására a Seat jelenleg nem érinti a talajt, így senki ne lepődjön meg ha nem tud kihajtani a boxból. :)
Tommy még ma rá fog nézni a Seatra és feltehetően orvosolni is fogja az updateből fakadó problémát. Amint lesz frissítés a Seathoz, jelezni fogjuk! Addig is a türelmeteket kérjük...
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » hétf. jan. 19, 2015 9:27 pm

Seat Leon EuroCup 2014 v1.2 - Letöltés


Szerver frissült az 1.2-es verzióval! Mindenki töltse le!

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Gadfly » hétf. jan. 19, 2015 9:59 pm

Tommy78 írta:Seat Leon EuroCup 2014 v1.2 - Letöltés


Szerver frissült az 1.2-es verzióval! Mindenki töltse le!
Másik link, ha az eredetiről lassan jönne: LINK
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
Pico
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: hétf. dec. 08, 2014 10:28 am
Kapcsolat:

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Pico » hétf. jan. 19, 2015 10:30 pm

Köszönjük!!! -vv-

Arra azért figyeljetek, hogy telepítés előtt a korábbi slcr14 mappát törölni kell! ;-)
Tamas Pazsy // Pázsy Tamás
| CPU: i7-4790 @ 4.0GHz | GPU: GIGABYTE GV-N770OC-2GD (GTX770 OC 2GB) | MOBO: ASUS B85M-G
| RAM: 2x8GB Kingston 1600MHz HyperX CL9 Blu DDR3 | PSU: CM Elite Power 600W | OS: Win 8.1 x64

tjoe
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: hétf. márc. 24, 2008 3:03 pm
Kapcsolat:

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: tjoe » kedd jan. 20, 2015 8:04 pm

Jó lett a nyitólapon a Salzburgringi cikk, de pontosítás kedvéért a második futamon Retkes Peti lett a -2- és 0,1mp-el mögötte én gurultam be.
De hová tűnt Damon Hill !?

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Gadfly » csüt. jan. 22, 2015 8:16 am

tjoe írta:Jó lett a nyitólapon a Salzburgringi cikk, de pontosítás kedvéért a második futamon Retkes Peti lett a -2- és 0,1mp-el mögötte én gurultam be.
Javítva! Köszi ;-)
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
barcalaci84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: kedd júl. 01, 2014 1:03 pm

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: barcalaci84 » csüt. jan. 22, 2015 6:58 pm

Lesz este ugye tesztfutam?

talán ez alkalmas lenne h kipróbáljuk a 100%-os sérülést megint...
a hétfői update szerintem elég jól helyrerakta a dolgokat... mentem pár versenyt online is illetve ai-val is 100%os sérülés mellett és nekem úgy tűnt h tényleg sikerült rendberakniuk... pl hátulról belémjönnek kicsit akkor nem reped be a szélvédő és úgy arányaiban is szerintem elég arányosra be lett lőve (kb akkora sérülés mint amekkora a baleset:) )

Wolf
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: csüt. jan. 22, 2015 10:05 am
Admin: Admin

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Wolf » vas. jan. 25, 2015 6:54 pm

Nem 18:40-kor indul a mandula?
Nem látok maszimos szerót. :)

Avatar
barcalaci84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: kedd júl. 01, 2014 1:03 pm

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: barcalaci84 » pén. feb. 06, 2015 1:49 pm

egy régi ismerősöm szeretne bekapcsolódni a bajnokságba...
viszont van egy kis problémája a fórummal:
ez a kép fogadja:

http://prohardver.hu/dl/upc/2015-02/246235_nevtelen.jpg]

mit lehet tenni?

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Gadfly » csüt. feb. 12, 2015 11:13 am

barcalaci84 írta:egy régi ismerősöm szeretne bekapcsolódni a bajnokságba...
viszont van egy kis problémája a fórummal:
ez a kép fogadja:

http://prohardver.hu/dl/upc/2015-02/246235_nevtelen.jpg]

mit lehet tenni?
Bocs, hogy csak most....
Igen ez lehetséges, mivel a fórumban több olyan védelem is van, ami a tiltólistán lévő IP tartományokat tiltja. Feltehetően az ismerősöd IP címe egy ilyen szegmensbe kerülhetett. Ez esetben ha dhcp-vel kapja a szolgatátótól, akkor érdemes lenne frissítenie, illetve ha ez nem megy, akkor keressen meg privátban, ahol írja le az általa használt IP címet és ez esetben engedélyezni tudjuk a fórumon. ;-)
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Hartge
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: szomb. dec. 20, 2014 2:55 pm

ASSETTO CORSA VSYNC!!

Hozzászólás Szerző: Hartge » kedd feb. 17, 2015 11:41 am

Az alap probléma: (forum)

Assetto Corsa - FPS / VSYNC and "micro-stutter".
I was just wondering if anyone else here was experiencing a constant "micro-stutter" when playing AC at anything other than 50 or 100fps.

If I use any other fps / v-sync combo other than 50 or 100 I get a constant micro-stutter. This is not fps (or lack of) induced stutter, nor does it have to do with graphics settings. I could be at 60 fps the entire time and everything "jitters" on screen, switch it to 100 and the stutter is gone. This issue occurs both with and without v-sync enabled.


Sziasztok!

Komoly kutató munka után (google első találat), sikerült kiderítenem, hogy a V-Sync használata jelenleg micro stuttering problémát okoz a játékban. Nem zavaróan, de érezhetően. Akinek esetleg elég magas beállításokon van a játék annak futam közben akár laggot, vagy olyan dadogást okozhat ami egy kanyar bevételénél problémás, zavaró lehet.

Nvidiások: Nem árt mindig feltenni a legújabb geforce drivert, továbbá az nvidia profilban külön a játékhoz beállítani a Vsny OFF kapcsolót , a High Perfomance-et és a Prefer to maximum perfomance kapcsolókat! Ezzel többet fogyaszt a VGA, jobban is melegszik de le is adja a maximum teljesítményt és zavartalanul lemehet a komplett futam. Nyilván alapbeállításokon is, de biztos ami biztos.

Figyelem a referencia hűtéssel ellátott kártyák esetében inkább ne kapcsoljátok be a Prefer to Maximum perf. opciót a plussz hőtermelés miatt.

Jó felkészülést! Tehát Vsync OFF, aki esetleg használta!

Hartge

Avatar
Pico
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: hétf. dec. 08, 2014 10:28 am
Kapcsolat:

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Pico » kedd feb. 17, 2015 11:52 am

Az idézett szöveg szerint V-Sync nélkül is megmarad a dadogás, ha nem 50 vagy 100fps-re van lockolva a maximum. Esetleg egy próbát megér, este lecsekkolom én is.
Tamas Pazsy // Pázsy Tamás
| CPU: i7-4790 @ 4.0GHz | GPU: GIGABYTE GV-N770OC-2GD (GTX770 OC 2GB) | MOBO: ASUS B85M-G
| RAM: 2x8GB Kingston 1600MHz HyperX CL9 Blu DDR3 | PSU: CM Elite Power 600W | OS: Win 8.1 x64

bandito
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: csüt. nov. 28, 2013 5:50 pm

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: bandito » csüt. feb. 19, 2015 8:51 am

:matrix: Ez mekkora :hanyas: Sose bírtam MONzát -ww- -okos- nem tetszik ,unalmas,elalszom rajta ... Szép időket futottak sokan Grat !%!! Versenyen azért remélem másabb lesz a keveredés az elején :matrix: (meglepetés futam lesz szt.) Csá..

george46
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: szer. dec. 24, 2014 2:49 pm

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: george46 » csüt. feb. 19, 2015 4:46 pm

Szisztok. Esetleg valakinek monza setupja lenne (seat)? george46@freemail.hu koszi
Pek Gyorgy (george46)

bandito
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: csüt. nov. 28, 2013 5:50 pm

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: bandito » kedd feb. 24, 2015 5:47 pm

Frissítés óta meghalt minden AC vagy mi a fene van? Online nem tudok csatlakozni -grr- nem sok kedvem van AC újra tenni. :help:

Avatar
finiser
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 165
Csatlakozott: kedd dec. 15, 2009 6:48 pm
Admin: Admin

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: finiser » kedd feb. 24, 2015 6:07 pm

Nálam is ugyanaz.
Sipkai Béla

Olah Tamas
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: pén. dec. 26, 2014 3:19 pm

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Olah Tamas » kedd feb. 24, 2015 6:25 pm

Nálam meg amikor próbálok szűrni egyet és beírni, hogy m(aszim) azonnal hibaüzenet az "m" betűnél és dob is ki. De ha manuálisan kikeresem a többi között a maszimot akkor úgy elindul és megy.

bandito
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: csüt. nov. 28, 2013 5:50 pm

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: bandito » kedd feb. 24, 2015 6:32 pm

Olah Tamas írta:Nálam meg amikor próbálok szűrni egyet és beírni, hogy m(aszim) azonnal hibaüzenet az "m" betűnél és dob is ki. De ha manuálisan kikeresem a többi között a maszimot akkor úgy elindul és megy.
Pontosan ! -monster- !

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » kedd feb. 24, 2015 7:06 pm

megjött AC-ra az 1.1-es frissítés előkészítése. Imádom mikor minden bejelentés nélkül updatelnek egy ilyet, ráadásul a Seat se, illetve egyik mod autó sem működik.

Avatar
Pico
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: hétf. dec. 08, 2014 10:28 am
Kapcsolat:

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Pico » kedd feb. 24, 2015 7:16 pm

Azóta ráment még egy frissítés, és hibátlanul működik minden. Most is többen toljuk a prequal szerón! ;)
Tamas Pazsy // Pázsy Tamás
| CPU: i7-4790 @ 4.0GHz | GPU: GIGABYTE GV-N770OC-2GD (GTX770 OC 2GB) | MOBO: ASUS B85M-G
| RAM: 2x8GB Kingston 1600MHz HyperX CL9 Blu DDR3 | PSU: CM Elite Power 600W | OS: Win 8.1 x64

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » kedd feb. 24, 2015 7:32 pm

ja, igen közben vissza frissítették, sztem félre nyomtak valamit :)

Olah Tamas
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: pén. dec. 26, 2014 3:19 pm

Re: CSEVEGŐ

Hozzászólás Szerző: Olah Tamas » kedd feb. 24, 2015 7:46 pm

Jaja, no problemo! -hh-
Megy a szűrés is már...

Válasz küldése

Ki van itt
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 38 vendég