Minden, ami a témához kapcsolódik
Válasz küldése
Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

ASSETO CORSA - Config/Hardware/Software stb.

Hozzászólás Szerző: Gadfly » szer. máj. 28, 2014 9:45 am

Ha bárkinek bármilyen jellegű problémája van, az itt kérhet segítséget!

Avatar
Gilberto
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 763
Csatlakozott: csüt. feb. 12, 2009 9:29 am
Admin: Admin

Re: Problémák/Tapasztalatok - Config/Hardware/Software stb.

Hozzászólás Szerző: Gilberto » szer. jún. 11, 2014 6:06 pm

Gadfly, azt nem lehet megoldani hogy a Trackday szeróra is lehessen előre regelni????
Manchester United

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Problémák/Tapasztalatok - Config/Hardware/Software stb.

Hozzászólás Szerző: Gadfly » szer. jún. 11, 2014 7:20 pm

Gilberto írta:Gadfly, azt nem lehet megoldani hogy a Trackday szeróra is lehessen előre regelni????
EntryListes dologra gondolsz, ami 7végén is volt?
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
Gilberto
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 763
Csatlakozott: csüt. feb. 12, 2009 9:29 am
Admin: Admin

Re: Problémák/Tapasztalatok - Config/Hardware/Software stb.

Hozzászólás Szerző: Gilberto » szer. jún. 11, 2014 7:22 pm

Gadfly írta:
Gilberto írta:Gadfly, azt nem lehet megoldani hogy a Trackday szeróra is lehessen előre regelni????
EntryListes dologra gondolsz, ami 7végén is volt?
Yepp! Ami mondjuk 24 óránként frissül, hogy ne legyen az hogy megtelik a szeró 2 nap után :)
Manchester United

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Problémák/Tapasztalatok - Config/Hardware/Software stb.

Hozzászólás Szerző: Gadfly » szer. jún. 11, 2014 7:42 pm

Gilberto írta: Yepp! Ami mondjuk 24 óránként frissül, hogy ne legyen az hogy megtelik a szeró 2 nap után :)
Attól nem félnék, hogy megtellene! :roll:
Az 5let amúgy jó, de igazából csak akkor látnám értelmét, ha rajtad kívül még 8-10 ember tolongana ezért az opcióért. Ha esetleg ez bekövetkezik, akkor természetesen összerakom neki a PHP-t, és akkor booking nélkül bárki-bármikor fel tud menni practice alatt is körözgetni. A rendszer viszont még nem annyira automatikus, hogy ha itt leadod a beágyazott PHP-n keresztül a jelentkezést, akkor egyből bekerülsz a szerver entry listájába. Amit csináltam az jelenleg még csak egy "egyszerű" adatbázis, amiből kiolvasva az általatok felvitt adatokat, manuálisan adom hozzá a szerver entryéhez.

+van még egy olyan probléma, hogy mivel ez trackday, így több autó is választható. Nos, az entrybe egy játékoshoz csak 1 db autót lehet rendelni, szal azon kívül mással nem is tudnál menni. Nem olyan 1xerű ez, mint aminek kinéz. :) Ez esetben bookingal nagyobb a szabadság...
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Bandika
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: szomb. feb. 05, 2011 11:34 am

Re: Problémák/Tapasztalatok - Config/Hardware/Software stb.

Hozzászólás Szerző: Bandika » hétf. dec. 15, 2014 8:51 pm

Srácok!!felmentem a Maszim szeróra, de hogy voltak fenn vagy 15-en eléggé szagatott lényegében élvezhetetlen volt a játék.A Gtr-Masteres szerón nem szagatott.Mit ajánlotok mit vegyek le a videóból, úgy, hogy élvezhető maradjon és segít a szagattás megszüntetésében?
Balogh András

KommyKT
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: csüt. dec. 04, 2014 6:52 pm
Kapcsolat:

Re: Problémák/Tapasztalatok - Config/Hardware/Software stb.

Hozzászólás Szerző: KommyKT » pén. jan. 02, 2015 9:56 am

Gadfly írta: +van még egy olyan probléma, hogy mivel ez trackday, így több autó is választható. Nos, az entrybe egy játékoshoz csak 1 db autót lehet rendelni, szal azon kívül mással nem is tudnál menni. Nem olyan 1xerű ez, mint aminek kinéz. :) Ez esetben bookingal nagyobb a szabadság...
Nálunk RC-HU úgy van megoldva , hogy ugye minden versenyre van prekvalifikáció, amivel egy gombnyomásra lehet nevezni, ahol autót is választ a versenyző, ez bekerül egy adatbázisba, majd az admin rányom a nevezés lezárása utána az nevezési lista elkészítésére és máris készen van az entry_list a race szerver könyvtárában, autóval versenyző nevével. Persze ellenőrzésként kiírja a fájl tartalmát weben, hogy ellenőrizni lehessen a fontos adatokat, skin -el nem foglalkoztam eddig még mivel mindig más autókkal megyünk.
Tamas Kovacs (12)

Wolf
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: csüt. jan. 22, 2015 10:05 am
Admin: Admin

Re: Problémák/Tapasztalatok - Config/Hardware/Software stb.

Hozzászólás Szerző: Wolf » hétf. jan. 26, 2015 8:50 am

Üdv!

Csak nekem van problémám az FPS számokkal? 30-50 között ingadozott de inkább a 30-hoz volt közelebb. Annyira szar gépem azért szerintem nincs, hogy ilyen kevés legyen az fps. Szinte már lehúztam tökre mindent a beállításokban de kb semmi nem változott.

Erre valami ötlet?

Avatar
Pico
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: hétf. dec. 08, 2014 10:28 am
Kapcsolat:

Re: Problémák/Tapasztalatok - Config/Hardware/Software stb.

Hozzászólás Szerző: Pico » hétf. jan. 26, 2015 9:34 am

Van egy gyanúm, hogy a modon kéne még valamit csiszolni. Több modnál is voltak CPU problémák amiket javítottak, itt is hasonló a helyzet szerintem. Ha jól rémlik, akkor bizonyos hiányzó aero bejegyzések és LOD problémák okozták a gondokat, talán Tommy rá tud lesni valamikor.

Ami még furcsa a modban, az a lámpák fényének kidolgozatlansága (na jó, ez szőrszálhasogatás), és a fényszórók búrájának hiánya (ez már kicsit illúziórombolóbb). Ettől függetlenül az egyik legkidolgozottabb mod amit eddig Assetto alá gyártottak! -gg-
Tamas Pazsy // Pázsy Tamás
| CPU: i7-4790 @ 4.0GHz | GPU: GIGABYTE GV-N770OC-2GD (GTX770 OC 2GB) | MOBO: ASUS B85M-G
| RAM: 2x8GB Kingston 1600MHz HyperX CL9 Blu DDR3 | PSU: CM Elite Power 600W | OS: Win 8.1 x64

Wolf
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: csüt. jan. 22, 2015 10:05 am
Admin: Admin

Re: Problémák/Tapasztalatok - Config/Hardware/Software stb.

Hozzászólás Szerző: Wolf » hétf. jan. 26, 2015 9:51 am

Este majd még meglesem más moddal ezt a pályát csak hát az ai-val nem ugyan azok az eredmények mint online másokkal.

Avatar
Pico
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: hétf. dec. 08, 2014 10:28 am
Kapcsolat:

Re: Problémák/Tapasztalatok - Config/Hardware/Software stb.

Hozzászólás Szerző: Pico » hétf. jan. 26, 2015 10:00 am

Tény, viszont amit tesztelni tudsz, hogy különböző modokkal, azonos pályán, teli rajtráccsal figyeled a CPU és GPU használatot.

A tegnap esti futamon nekem 50-60%-on ment a GPU és ~60-70 fps-t produkált, ergo egyértelműen CPU limit volt valami miatt (i7-4790, 16GB DDR3, GTX770 2GB, 120GB SSD).
Tamas Pazsy // Pázsy Tamás
| CPU: i7-4790 @ 4.0GHz | GPU: GIGABYTE GV-N770OC-2GD (GTX770 OC 2GB) | MOBO: ASUS B85M-G
| RAM: 2x8GB Kingston 1600MHz HyperX CL9 Blu DDR3 | PSU: CM Elite Power 600W | OS: Win 8.1 x64

Wolf
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: csüt. jan. 22, 2015 10:05 am
Admin: Admin

Re: Problémák/Tapasztalatok - Config/Hardware/Software stb.

Hozzászólás Szerző: Wolf » hétf. jan. 26, 2015 10:08 am

Ühüm.

Azt már látom, hogy az enyémnél sokkal komolyabb gépeket is megfektetett. (kis túlzással)

FX-6350, R9 270X 2 GB, 8 GB DDR3. Nincs húzva semmi, minden alapon ketyeg.

Avatar
barcalaci84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: kedd júl. 01, 2014 1:03 pm

Re: Problémák/Tapasztalatok - Config/Hardware/Software stb.

Hozzászólás Szerző: barcalaci84 » hétf. jan. 26, 2015 10:48 am

az egyik update óta a egyes appok elég sokat zabálnak...pl a ptrackert is szerintem érdemes futamra kikapcsolni...grafikában pedig a füstöt teljesen kikapcsolni illetve a tükröződés STATIC értékre kapcsolni... a többi értéket kb felesleges levenni a grafikában...

na meg várjuk az 1.1-et amelyben ígérnek javítást az online cpu illetve gpu kihasználtsági problémára...
na meg új tükröket is ígérnek:)

Wolf
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: csüt. jan. 22, 2015 10:05 am
Admin: Admin

Re: Problémák/Tapasztalatok - Config/Hardware/Software stb.

Hozzászólás Szerző: Wolf » hétf. jan. 26, 2015 8:27 pm

Csináltam egy gyors tesztet a tegnapi beállításokkal 15 ai-val Silverstonban.

Gyári mod Ferrari GT 2 50 fps volt a minimum de átlag 60 körül mocorgott

Nem gyári módok:

Mazda 787b, Corvette C6R ezek még egész jól futottak 40-60 fps között itt talán az 50 volt az átlag de a Corvette kicsit rosszabbul futott mint a Mazda de simán játszható mind kettő.

Seat. Na ez zabálta rendesen a gépet. 30-50 között volt az fps de átlag 40-nek mondanám és már néha meg is akadt a kép egy egy pillanatra.

Szóval ez egy gyors teszt semmi más méréssel.

Gépem FX-6350, 8 GB DDR3 ram, r9 270x.

Esetleg ha valakinek hasonló gépe van de sokkal jobban fut nála a Seat mint nálam akkor ossza meg légyszi a beállításait velem.

Avatar
Hezso
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: szer. dec. 17, 2014 5:16 am

Re: Problémák/Tapasztalatok - Config/Hardware/Software stb.

Hozzászólás Szerző: Hezso » kedd jan. 27, 2015 8:51 am

Teszteltem egyet AC-val Spa-ban.

Azt tapasztaltam, hogy online 125 fps kint a pályán. DE. Az első körtől kezdve voltak kisebb-nagyobb akadások, röcögött a pálya, az első kör közepén volt egy nagyobb akadás, utána mintha simult volna a dolog a későbbi körökben már nem volt nagy akadásom, csak ilyen kisebb pillanatnyiak. Az az érzésem mintha a textura betöltésnél lenne gond, nem birna el a pálya és egyebek méretével és azért akadna meg egy pillanatra, amig frissiti magát.

Aztán lehet hogy ez igy komplett hülyeség, nekem ez volt az érzésem. Sajnos nem volt olyan kör, ahol legalább egy pillanatnyi akadás ne lett volna.

Race07-ben is köröztem, ott nem éreztem akadást, de gondolom ott kisebb is a textura mennyiség amit egyszerre be kell tölteni és fel kell dolgozni. Gondolom ott is azért van a nagy akadás, mert ott telik meg a memória online futamon, mikor egyszerre sokan vagyunk fent és várni kell amig kiüriti magát.

Nincs tippem merre induljak, esetleg valaki egy olyan programot, amivel ezt a jelenséget tudnám tesztelni, vagy kiszürni???

Sajnos erre már ráment pár futamom, két Race07 és két AC futam, ráadásul az egyiken akkorát fagyott a gépem, hogy nyolc hellyel kerültem hátrébb mire újra elindult a játék, addig csak a pálya fényképét nézegethettem a teljesen kifagyott gépemen. =_
Öregember nem gyorsvonat.....

Válasz küldése

Ki van itt
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 28 vendég