Verseny részvétel, illetve hiányzás bejelentés a futamokra kötelező! Minden futamkiírás első hozzászólásában találhatok a hivatalos információk, illetve a szerverre lépéshez szükséges adatok, modok, pályák, kiegészítések.
Ulvar
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: vas. feb. 19, 2006 12:36 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ulvar » vas. márc. 14, 2010 9:12 pm

A mod bugja miatt kilépek, mert ha resizni kell a szervert akkor elkezd laggolni a játékom és újra kell indítani az egész gépet hogy abba hagyja! Ilyet máshol nem tapasztaltam! Sajnálom, így nincs értelme, megint attól félve hogy bármikor bejöhet ez a szarság!

Majd beírom bajnokság jelentkezésébe meg még egy két tesztet szerintem előtte megcsinálok hátha tévedek... de nem hiszem..
Kép

Adam Jonas
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 416
Csatlakozott: pén. jún. 27, 2008 7:25 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Adam Jonas » vas. márc. 14, 2010 9:28 pm

Nem akarok fölösleges vitát elindítani, de én be is írtam, hogy elmentem WC-re, azt meg meg se mertem álmodni, hogy a WU nem megy végig (mivel senki se írta be, hogy nem fog végigmenni, nekem pedig logikus volt, hogy végigmegy). Innentől kezdve én ezért írtam be, nem feltétlenül vártam restartot.

danikosz
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1693
Csatlakozott: kedd máj. 05, 2009 11:46 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: danikosz » vas. márc. 14, 2010 9:52 pm

Én írtam be.Nem jött reakció...
Molnár Dániel #99
Kép
KépKép

Ulvar
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: vas. feb. 19, 2006 12:36 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ulvar » vas. márc. 14, 2010 10:08 pm

Én csak azt szeretném megkérdezni hogy WC dolgokat miért a káoszban kell végezni amikor minden perc számít, miért mindenki saját fejével gondolkodik és a máséval nem? Mire van a WU akkor?
Kép

Adam Jonas
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 416
Csatlakozott: pén. jún. 27, 2008 7:25 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Adam Jonas » vas. márc. 14, 2010 10:13 pm

Ulvar írta:Én csak azt szeretném megkérdezni hogy WC dolgokat miért a káoszban kell végezni amikor minden perc számít, miért mindenki saját fejével gondolkodik és a máséval nem? Mire van a WU akkor?
WU alatt mentem ki. A fene se álmodta meg, hogy nem fog végigmenni, hanem továbbnyomjátok. Amúgy meg bocsáss már meg, hogy nem pisilem össze magam a gép előtt.

danikosz
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1693
Csatlakozott: kedd máj. 05, 2009 11:46 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: danikosz » vas. márc. 14, 2010 10:15 pm

Adam Jonas írta:
Ulvar írta:Én csak azt szeretném megkérdezni hogy WC dolgokat miért a káoszban kell végezni amikor minden perc számít, miért mindenki saját fejével gondolkodik és a máséval nem? Mire van a WU akkor?
WU alatt mentem ki. A fene se álmodta meg, hogy nem fog végigmenni, hanem továbbnyomjátok. Amúgy meg bocsáss már meg, hogy nem pisilem össze magam a gép előtt.
ez ismerős,3órás oválon nekem is kell,pit alatt kimegyek és a mezőnyön át kell verekedni magam :D
nem tanácsnak szántam hogy ezt tedd :)
Molnár Dániel #99
Kép
KépKép

Ulvar
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: vas. feb. 19, 2006 12:36 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ulvar » vas. márc. 14, 2010 10:16 pm

Az első WUra gondoltam....amikor volt 10 perce mindenkinek elintézni az ügyes bajos dolgát, én is akkor intéztem el, ittam még egy kávét is rajtot gyakoroltam! Nem a Spike féle restart utánira gondoltam.

Persze az nem a te hibád hogy a restart miatt nekem laggolt mindenki...szóval ez nem ellened irányul csak kicsit oda kéne figyelni, hogy ne legyen 6000 restart.
Kép

Avatar
Tony
Hozzászólások: 1461
Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 7:02 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tony » vas. márc. 14, 2010 10:21 pm

Tényleg igen káoszos volt ez a szezonkezdet, de szerintem nem kell gyászolni rögtön. Az Adminok majd piros betűkkel kikötik, mi lesz a jövőben ilyenkor, azt jól van.
Ulvar, emlékezz mi volt 91 Mexikó után...
Kép

Ulvar
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: vas. feb. 19, 2006 12:36 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ulvar » vas. márc. 14, 2010 10:23 pm

Leírtam tisztán, nem azért mert nincs kedvem hanem azért mert ha resizni kell valami vagy valaki miatt akkor nekem az egész gépet resizni kell akkor a qualy dolog felborul .... ahhh... ehhez nekem nincs kedvem.
Kép

Avatar
Buksi
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: pén. dec. 18, 2009 5:17 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Buksi » vas. márc. 14, 2010 10:28 pm

Jóllehet ezzel nem változik a helyzet, de szeretnék bocsánatot kérni Kazarttól! :( Ne haragudj, elbénáztam... tudom nem jelentett akkor semmit, de amikor mögöttem jöttél 4 mp-vel direkt engedtelek magam elé... persze akkor már nem értél vele sokat tudom! :? :( Bocs még1x. Ettől függetlenül nem akarok kibujni a bünti alól, amennyiben jogosnak találják.

Ez a 6 restart kicsit összezavart... am is izgulós típus vagyok, így pláne.
Kép

Zsoltee
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: szer. jan. 07, 2009 4:36 pm

Hozzászólás Szerző: Zsoltee » vas. márc. 14, 2010 10:50 pm

Ajánlom az adminok figyelmébe az alábbi rfactor parancsokat, van benne néhány hasznos dolog :wink:
http://wiki.obinet.hu/hu/games:rfactor:commands
Kép

Tom
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 1131
Csatlakozott: vas. jún. 04, 2006 10:27 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tom » vas. márc. 14, 2010 11:04 pm

Üdv Pilóták! :D
Ami biztos:
Az idei év bírói szemszögből jóval nehezebb lesz mint eddig!
Teljes létszámmal még sosem rajtoltunk el!

Ami a Restartokat illeti:
Szerintem tanultunk a hibából! Ha valakit ledob a szerver, az egy nyilván való hiba, ami miatt rossz volna , ha valakinek fel kéne adni a versenyt! De ami utánna történt az többé nem fordulhat elő! A percre pontosan ütemezett verseny hétvége lehetőséget ad cigire, kávéra , pisilésre, esetleg egy raklap krémes elfogyasztására! Ne a restart után jusson eszünkbe, hogy nem teregettem ki, megfejtettem hogy mi az a téridő,rájöttem hogy pisilni kell stb...( nem kell megsértődni )
A másik:
Ha nem látok senkit a rajt rácson akkor NEM indulok el!!! Azt hiszem ez is értelem szerű, vagy ha nem, akkor ezután legyen az!

Urak, nincsen semmi gond, Ausztráliában már gördülékenyebb lesz! :wink:

És most a versenyről.

Ilyen szarul még nem kezdtem az évet. Persze most megint moroghatnék, hogy hogy a rossebbe lehet versenyben 29 elejét autózni stb.
Nem teszem lesz ez még jobb is, és annak ellenére hogy "csak" 8. lettem mégis örülök, hiszen ha még 2 körrel hosszabb a verseny, még ez sem lenne, hála Aflacnak, aki nagyon keményen szorongatott!
Sajnos az elején elszúrtam és az időmérőn szerzett 14. rajtkockából hamar az utolsó helyen találtam magam. Ehhez képest még inkább elégedett lehetnék a végeredménnyel.

Gratulálok urak!

üdv: Tom

danikosz
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1693
Csatlakozott: kedd máj. 05, 2009 11:46 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: danikosz » vas. márc. 14, 2010 11:17 pm

Nem kötekedésből,de mondtam hogy legyen pálya újra töltés és ne csak a hétvége mert akkor nem laggolunk...választ nem kaptam ment tovább :roll:
Molnár Dániel #99
Kép
KépKép

Avatar
Kazard
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 479
Csatlakozott: vas. szept. 21, 2008 8:19 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Kazard » vas. márc. 14, 2010 11:39 pm

@Buksi
Spongyát rá, én se voltam ma a helyzet magaslatán

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » vas. márc. 14, 2010 11:56 pm

Én elég vacak napot nyomtam mivel nincs otthon még telefon se a házban, 72 órán belül kell javítaniuk csak ezt hajtogatják.....szóval az egész azzal kezdtem, hogy Genyóhoz kellett beszerelkeznem.............
Grat mindenkinek nagyon szép futamot mentünk!
GRAT Zsolteee az első futamgyőzelemhez, KisKimi, Tony - le a kalappal! Következő futamrajtot már rendbe rakjuk, ilyen nem történhet ezzel kapcsolatosan Bedy vállalta, az adminkodást.
Nincs több restart.

Eredmények miazmás frissítve, hibák ha vannak benne csak majd ha lesz netem javulnak. Ezzel kapcsolatosan megértéseteket kérem. Óvásokat kéretik a szerver replay alapján beadni, ami az adatokkal együtt FTP már letölthető. :wink:
Kép

Adam Jonas
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 416
Csatlakozott: pén. jún. 27, 2008 7:25 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Adam Jonas » hétf. márc. 15, 2010 12:24 am

[quote="Tom"]Ami a Restartokat illeti:
Szerintem tanultunk a hibából! Ha valakit ledob a szerver, az egy nyilván való hiba, ami miatt rossz volna , ha valakinek fel kéne adni a versenyt! De ami utánna történt az többé nem fordulhat elő! A percre pontosan ütemezett verseny hétvége lehetőséget ad cigire, kávéra , pisilésre, esetleg egy raklap krémes elfogyasztására! Ne a restart után jusson eszünkbe, hogy nem teregettem ki, megfejtettem hogy mi az a téridő,rájöttem hogy pisilni kell stb...( nem kell megsértődni )
/quote]

Most magadnak mondtál ellent. Azt a 2 percet nagy dolog lett volna kivárni.

Máskor meg egy admin jó lenne, ha chatbe annyit beírna, hogy nem megy végig. Én naiv gondoltam, hogy végigmegy, a hülye fejemet... :)

Ulvar
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: vas. feb. 19, 2006 12:36 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ulvar » hétf. márc. 15, 2010 6:36 am

Egy a lényeg, akit ledob a játék vagy a net és nem ér vissza időben az így járt! ÉN több restartot nem akarok látni ilyen olyan okok miatt mert akkor nekem ESCet kell nyomnom nagy valószínűséggel +gép restart! Vagy tartjuk magunkat a szabályokhoz vagy ne csináljuk sehogy se... tököm bele hogy becsületesen felkészülök és ez marad a végén... Ausztráliát meg gyűlölöm, de hátha most szerencsét hoz.
Kép

Avatar
Bedy
Hozzászólások: 1366
Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 8:25 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bedy » hétf. márc. 15, 2010 8:12 am

Szenzációs műsort nyomtatok GRATULA. Élmény volt Gingerrel közvetíteni.
Ami még örömmel töltött el a magas részvétel, remélem ez így is marad. Adott minden ehhez !

Ami a restartotokat illeti. A elkövetkezendőkben én leszek aki elrendelheti, ebben nem lesz ellentmondás csak vas szigor. Nem az ellen akiknek problémája van hanem azok védelmében akik rendesen végig csinálják a rajtprocedúrát.
A szabályzatban le van írva milyen esetekben lehet újra kezdeni illetve elhalasztani futamot, valamint az is mi kötelező a részvételhez. Ilyen a TS.
Aki nincs fent az nem indulhat a futamon.
Start Me Up

Avatar
Tony
Hozzászólások: 1461
Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 7:02 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tony » hétf. márc. 15, 2010 10:04 am

Végül is elég jó versenyünk volt, csak az eleje döcögött kicsit - kevés volt neki a szivató. De belejövünk, mint kutya a... barkácsolásba. Arra kérek mindenkit, hogy ne riasszon el ez a kis apróság, és Melbourne is teltházas legyen!
Remélem jövő futamon jelen lesz Knife csapattársam is, és akkor retro2006 napunk lesz :wink:
Kép

Avatar
voodoo
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 653
Csatlakozott: csüt. dec. 27, 2007 12:07 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: voodoo » hétf. márc. 15, 2010 10:53 am

Ulvi , tudod hogy "szeretlek" , de ahogy ezt már hangoztattam , és nem csak neked szól. 2010 írunk és egy rfactor nevü programot kell futtatni ami egy közepes p4 gépen is röhögve elfut egy közepes agp-s videokártyával. Mivel esetedben fodrászra nem költesz :D és a belső hőmérsékleted miatt nem kell sokat ruhára se költened (pláne a gázszámla se lehet sok otthon :) :) ) én nem fogadnék el ilyen kifogásokat hogy laggolok meg resiznem kell senkitől , természetesen ez az én véleményem nem a szervezőké ;) 1-2 hónapig fel kell függeszteni a bagózást avagy legalább a felére csökkenteni továbbá a hétvégi tivornyákat a mekibe járást , az alkoholt (na meg a technokol ragasztót :D ) és lehet venni használtan egy videókarit + ramot a gépbe , ha már ez a kedvenc elfoglaltsága az embernek. Természetesen kivétel a net probléma azzal nem lehet mit kezdeni.

Én letiltanám a quali alatt csatlakozást , és a wu alattit is (ez nehezen megoldható mert valaki nem magától lép ki de ez lenne a jó) mert az is idegesítő hogy vége a qualnak és 3-4 ember ki- be lépked. Ilyenkor a minimum a sor végén a helyük , ha resizni kell akkor a fix setup is ugrik stb... nem gondolom hogy valaki direkt játszana ilyesmire de ezt se lehet kizárni. Azt meg ne is említsem meg hogy elfelejtettem kijönnia boxból versenyre resi LOOOOL. Ha valaki figyelmetlen akkor rajtoljon a boxból . Tudom ezek szemét modon hangzanak , de ha ezekhez hozzászokik az ember nem fog könnyelműsködni és soha többet nem késik le semmiről. Pisi kaki stb ezeken is kacagnom kell . SZTK-ba vagy szakorvosi rendelőbe el kell menni ott kivizsgálják a "buszkeséged problémáit" , ha nem vagy 70 éves elfogadhatatlan a poroblémád.

IsTi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 3:13 pm

Hozzászólás Szerző: IsTi » hétf. márc. 15, 2010 11:31 am

Gratulálok mindenkinek :wink: Szörnyű ezt a mód baromira nem érzem. Még mindig nem jöttem rá mi az optimális tc beállítás, fékerőelosztás, fékek kegyetlen rosszak a módban, fél centit benyomom a pedált már blokkolnak a kerekek :D. Ausztráliában talán befejezem a versenyt 8)

Ulvar
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: vas. feb. 19, 2006 12:36 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ulvar » hétf. márc. 15, 2010 11:48 am

Voodoo: Tavaly szeptember óta új gépem van...

-Alaplap LGA-775 ASUS P5Q-E
-CPU INTEL CORE 2 Duo E8400 OEM + gyári hűtő
-Sapphire Radeon HD 4850 512 DDR3 (dual slot hűtés)
-Chieftec 550W táp
-DDR2 RAM KIT 2GB
-HDD Samsung 500/SSATA2/16M
-És egy asus ház, de ez nem lényeg...

Net: 18 MB / 1 MB

Na már most a futam előtt illetve a qualy előtt szakadt meg a netem szóval tudtam futamot kibírja a net.

Itt vagy a pályával volt valami vagy a mod bugos ennyire, nem tudom. De ne hogy már fullon 250-300 FPSnél ilyet csináljon...60 as pingeket láttam...
Kép

Avatar
Buksi
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: pén. dec. 18, 2009 5:17 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Buksi » hétf. márc. 15, 2010 12:15 pm

Tudom Én még új vagyok itt, és nemis akarok okoskodni, de nekem is lenne pár javaslatom... elsősorban a kommentátorokhoz!

Nem kell megijedni... mert elsősorban dícsérném őket! :D Nézte több haverom is a közvetítést és nagyon tetszett nekik, hogy hasonló style-ban nyomjátok mint az igazi kommentátorok! És bevallom Énis visszanéztem egy darabig a felvételt, és nekemis bejön, de talán lehetne javítani kicsit rajta.

Ha elfogadjátok akkor elfogadjátok, ha nem akkor nem, de sztem növelné a nézettséget és a színvonalt is javítaná ha:

1. kicsit többet beszélhetnétek arról ami a pályán történik, mert úgy vettem észre a mód kielemzésével több idő ment el, mint a körökével! :D :D :D :D

2. volt olyan, hogy csak a boxban álló emberkét néztük, aki már befejezte az időmérőt, miközben a pályán meg többen is gyorskörön voltak - akkor épp Zsoltee asszem. Tehát picit több akciót nézhetnénk.

3. és talán a kameraállásokat is lehetne változatosabbá tenni... lehet csak saját vélemény, de a pilóta szemszögi kamerából nemsokat látni. Talán a fedélzeti kamerás és a TV kamerás nézőszög lenne a legjobb.


De mégegyszer mondom nem kioktatni akarok, meg nemis okoskodni... csupán jóindulatú javaslat!

Persze tudom, hogy nem egyszerű mindenre odafigyelni, de talán ha ezen területeken kicsit javítanánk, sztem sok nézőt szereznétek vele! :wink: :wink:
Kép

Avatar
Giorgio
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: pén. dec. 18, 2009 3:43 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Giorgio » hétf. márc. 15, 2010 12:48 pm

Engem csak egy dolog zavart versenyen. Sikerült teljesen rossz taktikát választanom, így sikerült a mezőny végéből rajtolnom. Na többet ilyen nem lesz :D Mert inkább kimegyek egy teljesen üres autóval és elrajtolok az elejéről, minthogy mégegyszer hátulról induljak. Volt 1-2 eset amikor jóval gyorsabb voltam az előttem haladónál és mikor már előzésnél jobb pozícióban előtte voltam és úgy fordultam rá a kanyarra és még helyet is hagytam, h ne érjünk össze, egyszerűen kitettek a pálya mellé. Erre jó lenne odafigyelni, h ha már egy csata el van veszítve, akkor ne akarjunk már mindenáron visszajönni. Nem ebből az 50 m-ből áll a verseny. Nekem csak ennyi problémám volt, remélem a következő verseny már jobban sikerül :)

Avatar
voodoo
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 653
Csatlakozott: csüt. dec. 27, 2007 12:07 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: voodoo » hétf. márc. 15, 2010 12:54 pm

Ulvar írta:Voodoo: Tavaly szeptember óta új gépem van...

-Alaplap LGA-775 ASUS P5Q-E
-CPU INTEL CORE 2 Duo E8400 OEM + gyári hűtő
-Sapphire Radeon HD 4850 512 DDR3 (dual slot hűtés)
-Chieftec 550W táp
-DDR2 RAM KIT 2GB
-HDD Samsung 500/SSATA2/16M
-És egy asus ház, de ez nem lényeg...

Net: 18 MB / 1 MB

Na már most a futam előtt illetve a qualy előtt szakadt meg a netem szóval tudtam futamot kibírja a net.

Itt vagy a pályával volt valami vagy a mod bugos ennyire, nem tudom. De ne hogy már fullon 250-300 FPSnél ilyet csináljon...60 as pingeket láttam...
Kicsit off :) de nagy arcul csapás az az ATI kártya benne :D a gép dolog akkor nem neked szólt ;) Nálam az egész F1 bugos , csak win7 alatt tudtam feltelepíteni és csak ott tudom futtatni , xp alatt már ki se tudom csomagolni. ez ennél a modnál is fenn áll és a tavalyinál is. Nem csak nekem volt eza gondom hanem Bedynek is , ha jól tudom. Értetlenül állok elötte miért nem lehet xp-be kicsomagolni , és ha feltelepítve komplett játékként kaptam meg akkor is skinek , hang nélkül hibák tömkelegével indult el a játék. Zsír új xp se segített és mindent kipróbáltunk :) win7 be meg simán megy minden leszámítva hogy egyszer csak minden üzenet nélkül levág tálcára. (ez történt a futamon is még mákom volt hogy nem egy falnak ütköztem neki.

danikosz
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1693
Csatlakozott: kedd máj. 05, 2009 11:46 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: danikosz » hétf. márc. 15, 2010 1:25 pm

voodoo írta: mert az is idegesítő hogy vége a qualnak és 3-4 ember ki- be lépked. Ilyenkor a minimum a sor végén a helyük , ha resizni kell akkor a fix setup is ugrik stb...
én nyomtam resit a lag miatt mer így nem akartam elindulni és a fix setup megmaradt :)
Molnár Dániel #99
Kép
KépKép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Gadfly » hétf. márc. 15, 2010 1:40 pm

Urak!

Tegnap Metosszal, Bedyvel, Gingerrel és jó magammal összedugtuk a buksinkat és átbeszéltük ezt a restartos és rajtprocedúrás dolgokat. A javaslatomat elfogadta mindenki, hogy a következő versenytől kezdve 2 ok kivételével nem lesz restart!!!

1. ok: Ha az első körben tömegcrash van és több mint az 50% feladni kényszerül a versenyt.
2. ok: Warmupról való Versenyre váltás következményében ledob valakit a szerver. Ez sajnos néha előfordul és mivel ez önhibán kívüli kategóriába esik, így ebben az esetben elrendelhető a restart, viszont Bedy javaslatára, azok a személyek akik így járnak, a mezőny végéről fognak indulni.

Minden más esetben nem lesz restart!

Az ezzel kapcsolatos Adminkodást a jövőben Bedy fogja végezni, mivel Metosz ill. én se tudom a cockpitből, hogy mi mikor és hogyan történt. Tehát Bedy lesz a fő online steward, így az ő szava és döntése lesz a mérvadó.

A másik és talán a legfontosabb dolog a TS használat. Elvégre a fórum adott topikjában mindenkinek el kellett fogadnia a szabályokat, ezzel jelezvén, hogy elolvasta és megértette. Úgy néz ki, hogy ez többek számára elég felületes átolvasás lehetett, sőt, vannak akik nem is jelezték, hogy elolvasták és elfogadják. Akiknek hiányosságaik vannak, azok pótolják minél előbb!
A szabályzat egyértelműen kimondja, hogy:
"TeamSpeak használata a bajnokságok futamain (Practice-től Futam végéig /csak netszakadás ad felmentést) kötelező! A futam TS szobájában csak az aktuális futamon résztvevő pilóták, illetve bírók tartózkodhatnak. Kérésre a játékosok kisebb csoportja külön szobát tarthat fenn a futam idejére. A kijelölt TS szobát, az elérhetőség miatt WarmUp végéig elhagyni TILOS!"

Ezúton kérném Metoszt, hogy a fenti idézet utolsó két mondatát törölje ki a szabályzatból, mivel a jövőben nem lesz engedélyezett, hogy a TS-en külön szobákban legyenek a pilóták! Akik versenyeznek azoknak közös (Forma 1) szobában kell lenniük, hogy adott esetben mindenki megkapja a szükséges információkat.
Akinek nincs mikrofonja v. nem szeretne beszélni azok is legyenek fent, mert a lényeg, hogy Ti halljátok mikor mi történik.
Akik nem lesznek TS-en, azokat a versenybírók fel fogják szólítani a szerver elhagyására!

Tehát a TS használata kötelező!
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

danikosz
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1693
Csatlakozott: kedd máj. 05, 2009 11:46 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: danikosz » hétf. márc. 15, 2010 2:16 pm

eddig úgy volt hogy: " TS használata ajánlott. " de átmegyünk majd rendben
Molnár Dániel #99
Kép
KépKép

Avatar
Buksi
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: pén. dec. 18, 2009 5:17 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Buksi » hétf. márc. 15, 2010 2:24 pm

elolvastam a szabályzatot, és elfogadom a benne leírtakat!
Kép

Avatar
Buksi
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: pén. dec. 18, 2009 5:17 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Buksi » hétf. márc. 15, 2010 2:25 pm

bocs ezt nem ide akartam írni... rossz ablakot nyitottam meg!
Kép

Avatar
Buksi
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: pén. dec. 18, 2009 5:17 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Buksi » hétf. márc. 15, 2010 2:28 pm

őőő.... nekem nem engedi egyenlőre a hozzászólást írni a versenyszabályok elfogadása topicba..azt írja h csak moderátorok tudnak. Gondolom a jogsim még nincs aktivizálva, vagy nemtom! :D
Kép

Aflac
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: vas. ápr. 26, 2009 3:27 pm

Hozzászólás Szerző: Aflac » hétf. márc. 15, 2010 7:49 pm

Sajnálom hogy a TS kötelező lesz, ugyanis nekem akkor ebben a pillanatban ért véget a bajnokság...
Nem bírja el a gépem rfactor mellett a ts-t... Akadozik a játék és így mások versenyét is veszélyeztetem...
Időmérőn most fenn voltam ts-en, nem is tudtam normálisan körbemenni...
A Teamspeak 2-őt valamiért még elbírta, de a 3at nem.

Tom
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 1131
Csatlakozott: vas. jún. 04, 2006 10:27 am
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Tom » hétf. márc. 15, 2010 10:37 pm

Aflac milyen géped van?
Mennyire tudod esetleg még butítani az rFactort?

Nekem a mai gépekhez képest egy öreg taligám van.
amd semprom 2600+
radeon 9600 pro 256
1,5 gb memoria

ennek ellenére simán megy a kettő együtt. Majdnem minden fullon van 1024x768-ba, kivéve hogy DX-7-ben futtatom a játékot.

Jó lenne ha maradnál!

üdv: Tom

Adam Jonas
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 416
Csatlakozott: pén. jún. 27, 2008 7:25 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Adam Jonas » hétf. márc. 15, 2010 11:10 pm

Én amúgy alapjába véve nem értem ezt a TS használatot. Futam közbe nem sok olyan emberke van, aki a motorhangtól hallaná mások mondókáját.

Avatar
Buksi
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: pén. dec. 18, 2009 5:17 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Buksi » hétf. márc. 15, 2010 11:18 pm

egyszerűe lejebb kell venni a motorhangot! :wink:

Am nekem még attól is vacakabb a gépem, mint Tomnak mert nekem csak 128-as a videókari... és nekemis megy gond nélkül.
Kép

Ulvar
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: vas. feb. 19, 2006 12:36 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ulvar » kedd márc. 16, 2010 6:41 am

Aflacnak valszeg net gondjai lesznek, vagy csak simán újra kéne rakni a gépet!


Ádám, hogy mi értelme a TSnek futam közben? Ha gond van vagy mondjuk megkérnéd a srácot lekörözésnél hogy légyszíves figyelj mert jövök, vagy qualy vagy WU alatt van mondani valója az adminoknak, hogy senki ne menjen el a géptől stb...

A TS3 ban vannak olyan beállítási lehetőségek amikkel gond nélkül élvezheted a versenyzést, ugyanis letudod egyesével halkítani az embereket a szobában és mondjuk csak az adminok hangját hagyod meg hangosabbnak a többiekét meg lejjebb veszed...rengeteg minden van.
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » kedd márc. 16, 2010 8:33 am

@Gadfly
Természeszetesen törlöm a szabályzatból a felesleges sorokat (bár lehet újra rám kell majd szólni), amint lesz netem, olyan helyen ahol ezzel dolgozni is tudok. Elvileg ma már csinálnak valamit, talán este már lesz otthon net. :roll:
Kép

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » kedd márc. 16, 2010 8:57 am

A fent elhangzottakból az IndyCar szakosztály is rengeteget tanult, bár nekünk a repülőrajtból adódó cirkuszok miatt voltak már hasonló tapasztalataink. A fenti dolgot mindezek után mi is be fogjuk vezetni és számon is fogjuk kérni.

@ Gadfly

Sztem a fent kiemelt részeket írd be a bajnoki jelentkezős fórumba, illetve ha megengeded én is átmásolom az IndyCar-hoz.

Illetve bemásolnám ide is a - remélhetőleg mindenki által jól ismert- vonatkozó pontot az Indy szabályzatból.

A pályaadminok a következő esetekben rendelnek el azonnali restartot.

1. A felvezető körön olyan esemény történik, ami miatt a szerver nem enged rajtolni, illetve indokolatlan büntetésekkel sújtja a versenyzőket. Ide tartozik, ha egy pilóta hibája miatt vagy önhibáján kívüli okok (lagg) következtében több versenyző is megsérül vagy kiesik. Ebben az esetben a vétkes versenyző a verseny után megóvható, indokolt esetben büntethető. Szintén ide tartozik, ha a rajtrács első sorának formációja nem áll össze, és a szerver nem enged rajtolni (részleteket lásd "A rajt" című fejezetben). Nem tartozik ezen elbírálás alá az a versenyző, aki a felvezető körre nem indul el, illetve a felvezető körön saját hibája (megpördülés, kicsúszás, lefulladás) miatt vagy önhibáján kívüli okok (lagg) következtében a szerver a rajtrács végére sorolja. Ebben az esetben a szerver engedélyezi a rajtot, így a pályaadminok sem rendelnek el restartot.

2. A zöld zászló beintését követően az első körön belül olyan baleset történik, ami a versenyben résztvevő pilóták legalább 50%-át érinti (tehát a sérülések következtében az autók 50%-ának minimum a pit-ben történő javítása szükséges). Páratlan számú induló esetén az 50%-ot lefelé kerekítjük (23 indulónál pl. 11). Az első körnek akkor van vége, amikor a teljes mezőny áthaladt újra a rajt/cél vonalon. Ha valamilyen probléma lép fel a szerverrel a bajnoki versenyek előtt, akkor lehetőség van a verseny elhalasztására. Ebben az esetben új időpont kerül meghirdetésre. Ha a probléma a verseny első felében a mezőny minimum 50%-át érinti, akkor újra futjuk a futamot. A verseny távjának legalább 50%-os teljesítése felett az aktuális sorrend a végleges, amennyiben az pontosan megállapítható.
Peter Rigo

Knife
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1714
Csatlakozott: hétf. jan. 16, 2006 4:38 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Knife » kedd márc. 16, 2010 9:51 am

Először is gratulálok mindenkinek az eredményhez, főleg Tonynak!

Másodszor pedig sajnos azért nem jelentkeztem ebben a fórumtopicban mert nem volt ilyen topic amíg volt netem otthon, így a bajnoki és teszt fórumba írtam, hogy nem tudok jönni. Szerda óta pedig még gépnél se ültem.

Harmadszor Ulvar problémája, nem egyedi, nem most jött elő, hanem már mióta rf van. Egyszerűen nagy létszámú versenyzőnél egy restart nem olyan egyszerű, miután mindenki visszamászott szerverre, akkor kell átléptetni következő futamra a szervert, különben sajnos ez előfordulhat, de ezt már vagy százszor átbeszéltük.
Jelen esetben a parc ferme miatt bonyolultabb a helyzet, amit csak a restart szigorítással lehet elérni, de ahogy látom erre már vannak lépések.
Valamint tényleg tiltani kéne a kilépkedést kvalin és wun. Ugyanis kilépek, felteszem a másik gumit, és már nem is fix a setem mikor visszalépek... Persze nem feltételezem, hogy bárki ilyet tenne, de azért a lehetősége se legyen meg.

Úgy néz ki szerdán már lesz netem otthon, úgyhogy igyekszem felzárkózni.

Aflac
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: vas. ápr. 26, 2009 3:27 pm

Hozzászólás Szerző: Aflac » kedd márc. 16, 2010 3:18 pm

1 giga ramom van
7300GT-m
Intel celeron 2.4 GHz

iszonyat gyenge szegény gép :)
Nekem tölti be a leglasabban a játékot meg minden:)
Egyébként az Rfactor levan butítva teljesen, ennél jobban már nem lehet...
Semmi másnak nem szabad futnia az rfactor mellett vagy a gép haldoklik...

Avatar
Buksi
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: pén. dec. 18, 2009 5:17 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Buksi » kedd márc. 16, 2010 3:53 pm

lécci valaki aktivizálja a jogsimat h eltudtam fogadni a verseny szabályzatot! thx! ;-)
Kép

Adam Jonas
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 416
Csatlakozott: pén. jún. 27, 2008 7:25 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Adam Jonas » kedd márc. 16, 2010 6:03 pm

Ulvar írta:Aflacnak valszeg net gondjai lesznek, vagy csak simán újra kéne rakni a gépet!


Ádám, hogy mi értelme a TSnek futam közben? Ha gond van vagy mondjuk megkérnéd a srácot lekörözésnél hogy légyszíves figyelj mert jövök, vagy qualy vagy WU alatt van mondani valója az adminoknak, hogy senki ne menjen el a géptől stb...

A TS3 ban vannak olyan beállítási lehetőségek amikkel gond nélkül élvezheted a versenyzést, ugyanis letudod egyesével halkítani az embereket a szobában és mondjuk csak az adminok hangját hagyod meg hangosabbnak a többiekét meg lejjebb veszed...rengeteg minden van.
Utóbbi indok még oké, de előbbi. :)

Na mind1, nem kötekszem, értem én, hogy miért kell így már.

Azt pedig, senki ne kérje, hogy vegyem le a motorhangot. Nincs olyan ember a világon, aki kedvéért levenném a motorhangot! :D

Avatar
Buksi
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: pén. dec. 18, 2009 5:17 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Buksi » kedd márc. 16, 2010 11:19 pm

senki nem mondta h te brümmögjél magadba a monitor előtt! :D
Csak kicsit a csúszkát 100%-ról lejebb kell húzni 70%-ra pl... és láss csodát lesz motorhang is és team radio is! ;-)
Kép

Avatar
voodoo
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 653
Csatlakozott: csüt. dec. 27, 2007 12:07 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: voodoo » kedd márc. 16, 2010 11:36 pm

Aflac ha esetleg szeretnél egy jóval erősebb configot olcsón , akkor maradt még 1 db p4 3000 (775) IBM configom ha gondolod megbeszélünk rá valami baráti árat.

üdv.

Ulvar
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: vas. feb. 19, 2006 12:36 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ulvar » szer. márc. 17, 2010 7:13 am

Ádám, ha van headseted, meg hangfalad...állítsd be úgy a cuccot hogy a motorhang a hangfalon jöjjön a duma meg csak a headseten...ez is lehet egy megoldás.
Kép

Adam Jonas
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 416
Csatlakozott: pén. jún. 27, 2008 7:25 pm
Admin: Admin

Hozzászólás Szerző: Adam Jonas » szer. márc. 17, 2010 3:29 pm

Ulvar írta:Ádám, ha van headseted, meg hangfalad...állítsd be úgy a cuccot hogy a motorhang a hangfalon jöjjön a duma meg csak a headseten...ez is lehet egy megoldás.
Alapjába véve az a gondom, hogy itt jön keresztbe a füles kábele, amely zavar vezetés közbe, szóval ezzel se lennék kint a vízből. :)

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: metosz » szer. márc. 17, 2010 4:36 pm

Adam Jonas írta:
Ulvar írta:Ádám, ha van headseted, meg hangfalad...állítsd be úgy a cuccot hogy a motorhang a hangfalon jöjjön a duma meg csak a headseten...ez is lehet egy megoldás.
Alapjába véve az a gondom, hogy itt jön keresztbe a füles kábele, amely zavar vezetés közbe, szóval ezzel se lennék kint a vízből. :)
Megoldást kell találnod a dologra, úgy gondolom ilyenkor is érdemes visszanyúlni ahhoz amit szimulálunk.
Team Radio nyilván hangosabb mint a motorhang és a pilóta megfelelően hallja is.
Másik végről pedig - beszélgetni - a versennyel kapcsolatos közérdekű bejelentéseken felül TILOS ahogy chatelni is. A legjobb az, ha ezt a szabályt betartjuk, ahogy a chatnél már elég nagy sikerrel rendeztük.

Harmadik dolog:
Ha valaki egy másik személlyel folyamatosan beszélni akar verseny alatt , akkor erre a TS3 lehetőséget ad! Úgy is, hogy egy szobában vagyunk, lehetséges a szobán belül csak egy kijelölt felhasználóhoz vagy csoporthoz szólni. :idea:

Összegezve:
Érdemes venni a fáradtságot és technikát megfelelően beállítani, úgy, hogy a fontos elsősorban a közösség felé teljesítendő szabályoknak megfeleljen.
Sajnálom a gyenge géppel rendelkezőket, régebben (5 éven át) egy 128 MB-ás kártyán és egy nagyon gyenge konfigon versenyeztem. Ilyen esetekben nincsenek kompromisszumok, minden csak totál low lehet - még akkor is ha mediummal is menne, ha a TS-el pedig nem üzemel együtt a rendszer akkor sajnos ki kell jelenteni, hogy nem alkalmas a gép a versenyzésre, de úgy gondolom a fent említett konfigurációk mindenképpen alkalmasak a versenyzésre (ennél gyengébben nyomtam TS-el együtt)

+ nem lenne jó ha szőnyeg alá kerülne:
Mi történt a futamon?
Amire emlékszem, hogy az első rajtnál, valaki elfelejtett felállni a rácsra, ezzel beindult egy folyamat. ..............Nincs olyan szabály, ami elég, ha csak le van írva, valójában a magatartásba integrálás sokkal fontosabb.
Alap, hogy a problémának gazdája kell, hogy legyen és tudnia kell róla a javításhoz.
Kép

Válasz küldése

Ki van itt
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég