Verseny részvétel, illetve hiányzás bejelentés a futamokra kötelező! Minden futamkiírás első hozzászólásában találhatok a hivatalos információk, illetve a szerverre lépéshez szükséges adatok, modok, pályák, kiegészítések.
Avatar
Gilberto
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 763
Csatlakozott: csüt. feb. 12, 2009 9:29 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B13 AUSTIN 13.11.10. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Gilberto » hétf. nov. 11, 2013 10:53 am

Win 8.1.....

RFE-hez kell az 1.2-es kiadás csak ezzel megy különben az rfactor el sem indul, DE rf High Voltage nem működik szóval se kers sem DRS.....Jó lenne erre valami megoldást találni...

Bocs hogy a Q1-ben ki be lépkedtem de próbálgattam mindent! Interlagosra ha sikerül megoldani a KERS kérdést akkor jövök ha nem akkor nekem ennyi volt a szezon.

Srácok egy kérdés nincs tervben az rf2-re való átállás?Személy szerint eléggé kezdem unni az RF1-et mind grafikailag meg mindenhogy... De feleslegesen nem szeretném megvenni amíg nem használjuk!
Manchester United

Avatar
GABOR
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: szer. márc. 23, 2011 5:09 pm

Re: Jelentkezés - MF1B13 AUSTIN 13.11.10. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: GABOR » hétf. nov. 11, 2013 12:34 pm

Gadfly írta: A rajt közepes volt. 1 helyet jöttem előre, de azt is csak azért, mert Gábor nem az év rajtját produkálta. :)
Megnéztem volna hogy te hogy indulsz el lámpák nélkül XD
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B13 AUSTIN 13.11.10. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Gadfly » hétf. nov. 11, 2013 12:49 pm

@Gábor
Hangra? :roll: (van egy ilyen kürt v. mi... asszem korábban volt egy olyan SPA verzió is, amire csak úgy tudtunk rajtolni, ha azt figyeltük)

@Gilbert
Az rF2-vel kapcsolatban én is ugyan úgy vagyok mint Te. Tök szívesen mennék már vele, de addig amíg nincs miért biztos, hogy nem veszem meg (offline körözgetés engem nem érdekel). Ehhez pedig az kell, hogy legyen egy ilyen bajnokság is itt a Maszimon, de feltételezem ez a téma napirendre fog kerülni a díjátadó előtti pénteki megbeszélésen. ;-)
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
GABOR
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: szer. márc. 23, 2011 5:09 pm

Re: Jelentkezés - MF1B13 AUSTIN 13.11.10. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: GABOR » hétf. nov. 11, 2013 1:18 pm

Gadfly írta:@Gábor
Hangra? :roll: (van egy ilyen kürt v. mi... asszem korábban volt egy olyan SPA verzió is, amire csak úgy tudtunk rajtolni, ha azt figyeltük)

@Gilbert
Az rF2-vel kapcsolatban én is ugyan úgy vagyok mint Te. Tök szívesen mennék már vele, de addig amíg nincs miért biztos, hogy nem veszem meg (offline körözgetés engem nem érdekel). Ehhez pedig az kell, hogy legyen egy ilyen bajnokság is itt a Maszimon, de feltételezem ez a téma napirendre fog kerülni a díjátadó előtti pénteki megbeszélésen. ;-)
Nekem soha nem volt ilyen kürt. Hangoknál csomó mindent lehúztam vagy kikapcsoltam gyanitom ennek köszönhető. Nekem a köröket sem mondja be a gép.
Viszont ennek semmi jelentősége mert bug miatt vége lett a futamomnak.

rF2-vel én is szívesen mennék. Napokban próbáltam ki a nemrég megjelent F1 modot, bár nem tökéletes, sőt, a demo nekem sokkal jobban bejött de még így is jók az újdonságok.
Ami nekem nem tetszik az a kers teljes hiánya, illetve a DRS aktivitást semmilyen jelzés nem mutatja.
Kicsit az is vicces hogy minden kanyarban füstől a kerék ha jobban ráteszem az ívre... -hh-
Kép

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B13 AUSTIN 13.11.10. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: BengA » hétf. nov. 11, 2013 5:35 pm

Bandika írta:Bengával csatáztunk (jaj, vigyáztam mint a hímestojásra)
Ez nem volt szép...kilöklek -hh-
Kép

Bandika
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: szomb. feb. 05, 2011 11:34 am

Re: Jelentkezés - MF1B13 AUSTIN 13.11.10. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Bandika » kedd nov. 12, 2013 7:47 am

BengA írta:
Bandika írta:Bengával csatáztunk (jaj, vigyáztam mint a hímestojásra)
Ez nem volt szép...kilöklek -hh-
Ha veled kell csatáznom extra koncentrációra és 90% teljesítményre van lehetőségem nehogy elővegyenek a kalapból __ -hh-

Gadfly, hová lett a feltöltött Austin gumishootom?Bengának láttam, hogy csak a kemény volt feltöltve, remélem nem csak azzal az egy gumival ment végig a futamon.Ezzel igencsak megtévesztett ha így van, én is ezért jöttem ki a boxba +, lehet nem kellett volna? --kj-
Balogh András

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B13 AUSTIN 13.11.10. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: BengA » kedd nov. 12, 2013 8:54 am

Bandika írta:Ha veled kell csatáznom extra koncentrációra és 90% teljesítményre van lehetőségem nehogy elővegyenek a kalapból __ -hh-
Akkor remélem idén még sokat csatázunk majd, mert akkor jövőre nem lesz ennyi hiba -kakcsi-
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B13 AUSTIN 13.11.10. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Gadfly » kedd nov. 12, 2013 8:59 am

@Bandi
Nem értem mit nem találsz. Ott van fent FTP-n a screenshotod. Ha esetleg Te nem látod, akkor frissíts rá (F5). ;-)

A gumiszabály egyébként úgy szól, hogy mindkét komponensről kell készíteni screenshotot. Egy esetben nem szokott a BT büntetni (max 1 ejnyebejnye), ha csak a kemény gumiról készül shot. Viszont ha a keményről (lassabb keverékről) egyáltalán nem készül bizonyíték, akkor már +25 mp-s bünti. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy elég csak a keményről készíteni, viszont volt már erre példa korábban is, hogy vkik elfelejtettek a lágyról is készíteni és ezért nem büntettünk. Egyébként BengA jelezte nekem a futam végén, hogy a lágyról nem készült shot viszont a keményről IGEN, így ezt elfogadjuk és jár neki az ejnyebejnye is. Sajnos Gilbertnél múltkor pont fordítva volt, mert Ő pont a keményről nem készített. :-(

Egyébként a statisztika is sok mindenről árulkodik. BengA esetében látható, hogy 2 kerékcseréje volt és kb. 15 körös etapokra bontotta a futamot (RPeti is hasonlóan).
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Bandika
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: szomb. feb. 05, 2011 11:34 am

Re: Jelentkezés - MF1B13 AUSTIN 13.11.10. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Bandika » kedd nov. 12, 2013 10:00 am

Gadfly írta:@Bandi
Nem értem mit nem találsz. Ott van fent FTP-n a screenshotod. Ha esetleg Te nem látod, akkor frissíts rá (F5). ;-)

A gumiszabály egyébként úgy szól, hogy mindkét komponensről kell készíteni screenshotot. Egy esetben nem szokott a BT büntetni (max 1 ejnyebejnye), ha csak a kemény gumiról készül shot. Viszont ha a keményről (lassabb keverékről) egyáltalán nem készül bizonyíték, akkor már +25 mp-s bünti. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy elég csak a keményről készíteni, viszont volt már erre példa korábban is, hogy vkik elfelejtettek a lágyról is készíteni és ezért nem büntettünk. Egyébként BengA jelezte nekem a futam végén, hogy a lágyról nem készült shot viszont a keményről IGEN, így ezt elfogadjuk és jár neki az ejnyebejnye is. Sajnos Gilbertnél múltkor pont fordítva volt, mert Ő pont a keményről nem készített. :-(

Egyébként a statisztika is sok mindenről árulkodik. BengA esetében látható, hogy 2 kerékcseréje volt és kb. 15 körös etapokra bontotta a futamot (RPeti is hasonlóan).
Tényleg a másik gépemről töltöttem fel de itt meg nem látszott, ráfrisítettem és ja ott van -hh-
Kár, hogy én nem tudtam erről a gumiszabályról, nekem egyértelmű volt, hogy mindekttőről kell.
Ezért álltam ki, ezekszerint feleslegesen még egyszer, poziciókat vesztve, hogy készítsek a lágyabbról is, illetve én úgy számoltam, hogy Benga keményen indult és a végére lágyat tesz fel, (még rá is kérdeztem Ts a verseny után), ezért váltottam verseny közben taktikát és raktam vissza a keményet a végére hamarabb hátha így beérem, de ez így teljesen megzavart, nem értettem de ezek szerint jó volt a megérzésem, és akkor én is maradtam volna az eredti taktikán.

Ne értéstek félre nem akadékoskodni akarok csak tisztázni a dolgot itt az utolsó futam elött.
Balogh András

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B13 AUSTIN 13.11.10. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Gadfly » kedd nov. 12, 2013 10:31 am

Jól tudtad Bani, mert alap esetben mindkettőről kell! Ez csak egy "záradék" BT körben, hogy ha vki a lágyról nem készít, de a keményről igen, akkor azért nem adtunk büntetést. Szerencsére ez ritkán fordult elő és ha meg is történt 1-1 pilótánál, akkor is csak 1x (legalább is többre nem emlékszem). Persze ha ez rendszeres lett volna vkinél még az "ejnyebejnyét" követően is, akkor már büntettünk volna.
Ahogy írtam a statisztikából elég sok minden kiolvasható. pl. az elég egyértelműen ha vki csak keménnyel megy, viszont sajnos az már nem, ha vki csak lággyal. Ezért is kell KÖTELEZŐEN a screenshot a kemény keverékről!

"Ezért álltam ki, ezekszerint feleslegesen még egyszer, poziciókat vesztve, hogy készítsek a lágyabbról is"

A statisztika alapján BengA-val nem voltál versenyben, mert a befutó pillanatában BengA és Kopi között +79,935 mp volt, közted és Kopi között pedig +0,877 mp. Így ha a BengA-hoz képest +80,812 levonjuk azt a bonusz kiállásodat, akkor is kb. 1 percre lettél volna tőle. (itt halkan meg is jegyzem, hogy ha most BengA-nak adnánk egy +25 büntit, akkor sem változna az eredmény)
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B13 AUSTIN 13.11.10. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Gadfly » kedd nov. 12, 2013 11:33 am

TABELLA FRISSÍTVE AZ AUSTINI ADATOKKAL!

Gumiellenőrzés utáni eredmény:

1. Gadfly 76:53.791
2. Lajos Bodnar +0:12.502
3. Marcell Darvasi +1:07.604
4. RPeti +1:07.902
5. BengA +1:21.766
6. Kopi +1 lap
7. Bandi +1 lap
8. Zsozsesz +1 lap
9. Vittorio +1 lap
10. Makako +2 lap



BT eredmények (Abu Dhabi és Austin) a következő napokban várható....
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Bandika
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: szomb. feb. 05, 2011 11:34 am

Re: Jelentkezés - MF1B13 AUSTIN 13.11.10. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Bandika » kedd nov. 12, 2013 1:01 pm

oksa megértettem, annyiban javítanám a hozzászólásod, hogy versenyben lettem volna e vagy nem, hogy akkor nem változtatok a taktikámon, és ha nem változtatok akkor nem rakom fel a keményet, nincs az hogy elfelejtettem a mediumot lefotózni, mert elég lett volna a verseny végén is, nincs stopandgo, ergo plusz 2 kiállásom volt tehát 2x20mp plusz 10 mp stopandgo és a keményen lasabb voltam, persze valószínű elöttem lett volna de lehet megszorongatom és akkor bármi történhet, ezt elöre látni nem lehet és így már másként néz ki a dolog.

Ezt csak levezettem, hogy van egy másik olvasata is az én szemszögemből, irány interlagos
Balogh András

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B13 AUSTIN 13.11.10. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Gadfly » kedd nov. 12, 2013 2:12 pm

A "ha" szócskákkal nyilván mindenkinek egy teljesen más versenye lenne, viszont ezzel az a baj, hogy más értelmezésben visszapattannak. :)
pl.
-ha nem felejtesz el screenshotot csinálni, akkor....
-ha tudod (szabályzatban benne van), hogy 25 mp a bünti és inkább bevállalod, akkor....
-ha óvatosan mész be a boxba és nem kapsz fölösleges stop@go-t, akkor....
stb.

Ezek a "ha" dolgok általában saját hibából erednek és feltételezem, hogy BengA-nak is lehetne pár ilyen mondata a futamról, melyeket ha összevetnénk a Tieiddel, akkor feltételezem kb. ugyan az lenne az eredmény mint most, mert Ő is lehetett volna előrébb "ha". :)

Sajnálom Bandi, hogy számodra így alakult, de a megtörtént dolgokon változtatni már nem tudunk. --kj-
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B13 AUSTIN 13.11.10. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: BengA » kedd nov. 12, 2013 3:08 pm

@Gadfly
Hát most nem tudom, hogy azért említettél meg a Bandinak szánt irományodban, mert beszéltünk a verseny után...? Gondolom igen, mert ugye ott mondogattam azt a sok kigyorsításos megpördülést és Petiékhez elég közel voltam.

Hát igen, ez a "ha" szócska...épp említettem a verseny után a feleségemnek, hogy "ha" nem, és "ha" igen, akkor...erre kb ugyanazt válaszolta mint Gadfly.
Minden verseny után, függetlenül attól, hogy tél van, vagy nyár, csuron víz a hátam. Koncentrálok mint állat, de így is sok a hibám..."ha" ezek nem lennének -hh- Na itt is a ha szócska.
Lehet inkább lazán kellene? --kj- -hh-
A lényeg a lényeg, egyszerűen emberek vagyunk és hibázunk oszt ennyi.
Kép

Avatar
Makako
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: szomb. dec. 19, 2009 8:06 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B13 AUSTIN 13.11.10. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Makako » kedd nov. 12, 2013 7:20 pm

HA egy állat vagyok akkor nem hibázok? --kj- HAmarosan HAlmozni fogom a HArmadik helyezéseket HA HAtalmas erőt veszek magamon és HAlálosan komolyan nekiállok tesztelni HAvonta HAtvan napot! -kakcsi- HA HAllgattok rám akkor ti is mind így tesztek! -hh- -hh- -hh-
Annyiszor van igazam ahányszor csak akarom...:)

Bandika
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: szomb. feb. 05, 2011 11:34 am

Re: Jelentkezés - MF1B13 AUSTIN 13.11.10. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Bandika » szer. nov. 13, 2013 7:12 am

ha-ha-ha, nagyon vicces a társaság -hh-
Balogh András

Avatar
GABOR
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: szer. márc. 23, 2011 5:09 pm

Re: Jelentkezés - MF1B13 AUSTIN 13.11.10. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: GABOR » szer. nov. 13, 2013 10:21 am

Sajna eléggé szétszakadt a mezőny, de azért sikerült pár képet összehozni. -mos-

https://drive.google.com/file/d/0B9c7Rx ... sp=sharing
Kép

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B13 AUSTIN 13.11.10. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: BengA » szer. nov. 13, 2013 12:44 pm

Makako írta:HA egy állat vagyok akkor nem hibázok? --kj- HAmarosan HAlmozni fogom a HArmadik helyezéseket HA HAtalmas erőt veszek magamon és HAlálosan komolyan nekiállok tesztelni HAvonta HAtvan napot! -kakcsi- HA HAllgattok rám akkor ti is mind így tesztek! -hh- -hh- -hh-
HA lenne agyad, HAmarabb elérnéd a HAtalmas célegyenest. De hát hátrányban vagy, mert HAjad sincs és azt hiszem HAjadon is vagy -vv-
Kép

Avatar
CsaB
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: szer. ápr. 27, 2011 10:56 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Jelentkezés - MF1B13 AUSTIN 13.11.10. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: CsaB » szer. nov. 13, 2013 6:12 pm

BengA írta:
Makako írta:HA egy állat vagyok akkor nem hibázok? --kj- HAmarosan HAlmozni fogom a HArmadik helyezéseket HA HAtalmas erőt veszek magamon és HAlálosan komolyan nekiállok tesztelni HAvonta HAtvan napot! -kakcsi- HA HAllgattok rám akkor ti is mind így tesztek! -hh- -hh- -hh-
HA lenne agyad, HAmarabb elérnéd a HAtalmas célegyenest. De hát hátrányban vagy, mert HAjad sincs és azt hiszem HAjadon is vagy -vv-
-hh- -hh- -hh- -hh-
Az élet egy nagy verseny! Aki túléli az a győztes!
Best F1 BL
Kép

Válasz küldése

Ki van itt
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 38 vendég