Verseny részvétel, illetve hiányzás bejelentés a futamokra kötelező! Minden futamkiírás első hozzászólásában találhatok a hivatalos információk, illetve a szerverre lépéshez szükséges adatok, modok, pályák, kiegészítések.
Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Gadfly » csüt. ápr. 03, 2014 9:41 am

Kép
Szabályzat: LINK
FIGYELEM
Ahogy korábban utaltunk rá, némi változtatást eszközöltünk az MF1B14 modifikáción, hogy amennyire azt lehet, közelebb hozzuk a valósághoz. A változások az alábbiak:
- rFHighVoltage KERS opció kikapcsolásra került (DRS továbbra is működik)
- 3 fokozatú motorteljesítmény (boost) állításának lehetősége
- motor fordulatszám limitálásának engedélyezése 13.500-15.000, (100-as léptékben)
- új és különböző (ferrari, mercedes, renault) motorhangok


Amit a legfontosabbnak tartottunk, hogy az állandó "KERS" nyomkodását kiiktassuk, mivel a valóságban sem nyomkodják minden körben a plusz motorteljesítmény gombot. Helyette beiktattuk a 3 fokozatú motorteljesítmény állításának a lehetőségét, ami természetesen nem csak motorerőben, hanem fogyasztásban is hatással van a technikára. Értelem szerűen az 1-es a gyengébb és kevesebbet fogyasztó, a 2-es a köztes, míg a 3-as a legerősebb és egyben legtöbbet fogyasztó fokozat.
A 2-es (köztes) fokozat úgy lett beállítva, hogy ha csak ez van használatban, akkor pár liter megspórolásával, de teljesíteni lehessen a futam távját (igazából ahogy korábban is volt). Természetesen (ahogy eddig is) a fogyasztást befolyásoló tényező lehet az autó beállítása, vezetési stílus és legfőképp a motor nyúzása/pörgetése. Minél jobban ki van húzatva a motor, annál jobban fogyaszt, viszont ~14.000 fordulat felett már plusz teljesítményt nem biztos, hogy megfelelő mértékben kapunk (erre lehet hasznos a fordulatszám szabályozás).
A 3-as motorteljesítmény próbálja szimulálni a jelenlegi "előzés gombot". Használatával némiképp növekszik a teljesítmény és fogyasztás, továbbá kis mértékben a motor melegedése is. Természetesen szintén beállítás és vezetési stílus függő, hogy egy adott futamon ki mennyi ideig tudja használni a motorját 3-as fokozaton, hiszen aki jobban "spórol" az üzemanyaggal, az nem feltétlen csak alkalom szerűen (előzéskor) használhatja a magasabb fokozatot.
Ennek a rendszernek a bevezetésével természetesen meg van annak is a veszélye, hogy valaki átesik a ló túloldalára és nem feltétlen marad megfelelő üzemanyag a futam befejezéséhez. Éppen ezért lett beiktatva az 1-es motorerő is, ahol lehetőség adódik korrigálni a túlfogyasztásból eredő problémákat.
A fokozatok közötti fogyasztási különbség pl.:
1-es: 2.1 liter/kör
2-es: 2.4 liter/kör
3-as: 2.7 liter/kör, tehát kb. 0.3 liter fokozatonként.

Természetesen a motorerő állítását vezetés közben is lehet állítani, így célszerű ezt kormányra v. a billentyűzetre beállítani. Ezt az rF menüjében a billentyűzet kiosztásnál tudjuk megtenni, ahol az Increment Boost a teljesítmény növelését, a Decrement Boost pedig a csökkentését állítja. Továbbá a korábban használt KERS gombra érdemes és egyben hasznos lehet beállítani a Temporary Boost funkciót, hiszen ennek a használatával a 3-as motorerőt kapjuk, míg nyomva tartjuk a gombot (pl. előzéskor lehet ez hasznos).

Q2 utáni parc fermé szabály nem vonatkozik a motorerő (boost) és a fordulatszám állításának lehetőségére!

Hogy kicsit tovább fokozzuk az élményt, megpróbáltuk a motorhangokat is közelebb hozni a valósághoz, így mindegyik gyártó, más dallamban muzsikál a cockpitben.
:flirt:

Letöltés: MF1B14 Patch v4 - 2014.04.03.

A patch minden módosítást tartalmaz, továbbá a teljes MOD zip-je is frissítve lett az újításokkal! Akik esetleg túlságosan hozzászoktak az előző két futamon használt "előszezoni" hangokhoz, azoknak természetesen készült a hangok tekintetében egy visszaállító patch is, amit INNEN lehet elérni.

Az eddig megszokott keddi tesztfutam mellé, most kivételesen másik kettő tesztfutam is be lett iktatva, hogy minél több lehetőség nyíljon az újítások tesztelésére/kipróbálására. Természetesen ha bármi észrevétel van, akkor azokat szívesen várjuk! (módosítani, csak is kizárólag rendkívüli esetben fogunk)



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MF1B Szerver:
Szervernév: ! MF1B 2014 - MaSzim.hU
Szerver IP: 87.229.108.129:34297
Jelszó: kimi
TeamSpeak IP: 87.229.108.129:9987
TS szoba/jelszó: FORMA 1 / kimi
Szerver adminok: Gadfly, Tommy78, Tony


HOTLAP
LIVE TIMING



Időterv / Tesztfutam:
2014. 04. 06. Vasárnap
17:00 - (~18:45) F1 FUTAM ÉLŐ! (M1)
19:00 – 19:30 Practice, rajtgyakorlatok stb.
19:30 – Tesztfutam (Felvezető kör + álló rajt, teljes táv 100%)

Időterv / Tesztfutam / Jogosítványszerzés:
2014. 04. 08. Kedd
18:30 - 19:30 Vizsgáztatás
19:30 – 19:38 Bemelegítés (8 perc)
19:38 – Tesztfutam (Felvezető kör + álló rajt, teljes táv 100%)


Időterv / Tesztfutam:
2014. 04. 10. Csütörtök
19:30 – 19:38 Bemelegítés (8 perc)
19:38 – Tesztfutam (Felvezető kör + álló rajt, teljes táv 100%)


Időterv / 3. bajnoki futam:
2014. 04. 13. Vasárnap
19:00 – 19:15 Időmérő edzés Q1 (15 perc körlimit nélkül)
19:15 – 19:22 Időmérő edzés - Q2 (7 perc körlimit nélkül, Q1 TOP 50% vagy maximum 10 versenyző, parc fermé szabály)
19:22 – 19:30 Bemelegítés (8 perc)
19:30 – Verseny (felvezető kör + álló rajt, futam táv 100%, kötelező két különböző komponensű gumi használata a futamom)


VÁRHATÓ IDŐJÁRÁS

Kép



VÁLASZTHATÓ GUMIKEVERÉKEK

Kép

MOD LETÖTÉS/TELEPÍTÉSI SORREND
Az MF1B14 MOD kizárólagosan az MF1B14 bajnokságban résztvevő aktív pilótáinak készült! Mivel nem sok 2014-es kinézetű rFactor F1 MOD érhető el jelenleg, így a MASZIM arra szeretné kérni az esetlegesen érdeklődő Ligákat/Szervezeteket, hogy ha netán használni kívánják az MF1B14-et, akkor ennek az engedélyéhez Tommy78-hoz forduljanak! Köszönjük!

Az állományok jelszóval védettek! Kitömörítéshez a maszim.hu jelszót használjátok.

1. MF1B14 - FULLMOD v4
-tartalmazza az rFactort, MOD-ot, GID plugint, RFE (eső) plugint, JoyToKey-t és az rF_HighVoltage-ot

2. MF1B14 Patch v4 - 2014.04.03.
-javításokat tartalmaz (a FULL MOD már tartalmazza)

3. Bahrain DRS Night
-javításokat tartalmaz
Mindenkinek sikeres futamot kívánunk! -gg-

MF1B Szakosztályvezetés - 2014.04.03.

Akik jelentkeztek a futamra:
1. Gadfly
2. GABOR
3. CsaB
4. ThisisRT
5. Giorgio
6. Gilberto
7. RPeti
8. vik
9. Bercisan
10. Tommy78
11. metosz
12. Bercisan
13. Peter Szentpeteri
14. BengA


Akik még nem tudják, hogy jönnek e v. sem:
1. Gilberto


Akik jelezték, hogy nem tudnak jönni, így az autójuk szabad:
1. Kopi

Avatar
GABOR
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: szer. márc. 23, 2011 5:09 pm

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: GABOR » csüt. ápr. 03, 2014 10:07 am

Jövök!

Remélhetőleg ezzel megoldódik a drs problémám is.
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Gadfly » csüt. ápr. 03, 2014 11:01 am

MF1B14 TABELLA FRISSÍTVE A SEPANGI EREDMÉNYEKKEL!
Sepangi BT eredmény hamarosan...


@Gábor
Videó várható Sepangról? 8)

@Tommy
Össze kell szednünk magunkat. :)
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
GABOR
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: szer. márc. 23, 2011 5:09 pm

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: GABOR » csüt. ápr. 03, 2014 11:09 am

Mindenképp várható, csak szopás ez a hét. Fele már megvan, ma elkészül a másik fele és a konvertálás is. Holnap reggel... -mos-
Kép

Avatar
CsaB
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: szer. ápr. 27, 2011 10:56 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: CsaB » csüt. ápr. 03, 2014 11:19 am

Jövök
Az élet egy nagy verseny! Aki túléli az a győztes!
Best F1 BL
Kép

ThisisRT
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: szomb. feb. 01, 2014 1:05 pm

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: ThisisRT » csüt. ápr. 03, 2014 1:26 pm

Jövök!

Avatar
Giorgio
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: pén. dec. 18, 2009 3:43 pm
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Giorgio » csüt. ápr. 03, 2014 4:51 pm

Késői jelentkezésből kiindulva ha nagyon időben jelentkezek nincs -5 rajthely mondjuk? :mrgreen:
Jövök :arrow:
Illés György

Kép

Avatar
CsaB
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: szer. ápr. 27, 2011 10:56 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: CsaB » csüt. ápr. 03, 2014 6:21 pm

Az idő telésével az utolsó kanyar a teszt során szinte teljes sötétségbe borul. Az eső lámpákat nem lehet felkapcsolni az autókon ? Szerintem ez így elég veszélyes játék lesz. -hh-

Nagyon jó lett a módosítás ! Gratulálok ! -l- -l-

Annyit tennék csak hozzá, hogy a grafikában DX9 alatt a gumik világos szürkébe mennek át, az aszfalton megjelennek fekete sávok, és az autók belülről feketék, kívülről pedig a világítás felőli oldalon valamint elől és hátul kapnak egy hófehér kissé áttetsző leplet. Jaa a tükrökben szinte semmi sem látszik legalábbis az oldalsókban, az kemény lesz lekörözéskor.
DX9ben tökéletesen működik minden a tükrök kivételével és a teszt 1. egy harmadában. A sötét beálltát nem volt időm megvárni.
Az élet egy nagy verseny! Aki túléli az a győztes!
Best F1 BL
Kép

Avatar
GABOR
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: szer. márc. 23, 2011 5:09 pm

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: GABOR » pén. ápr. 04, 2014 8:47 am

Malaysia futam

Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Gadfly » pén. ápr. 04, 2014 10:45 am

@Gábor
Köszi, jó lett! :taps:
22:40-nél nagyon tetszett metosz szemfüles megoldása. :)

@CsaB
A fények (árnyékok) sajnos ilyenek. CTDP verzióból lett ez is készítve, majd lesz jobb is...ki kell forrnia még ennek az esti Bahrainnek. Az utolsó kanyaros sötétségről nem tudok. Mielőtt ki lett volna írva megnéztem teljes sötétségben is az egész pályát és nem volt ilyen gond. Az tény, hogy van 2-3 gyengébb fényű rész, de gondolom ez az életben is hasonló lesz. A DX9-es gumi szürkeség pedig a lámpa fények miatt vannak. Emlékezz vissza, hogy Abu Dhabiban is mindig hasonló (ennyit tud az rF). Biztos lehetne ezt is korrigálni, de gondolom Tommy a MOD készítésekor elsődlegesebbnek tartotta, hogy nappali fényben legyenek valóságosabbak a gumik. Tükör BUG-ról szintén nem tudok (sztem ezt nem is néztem :roll: ). Ne abból indulj ki, hogy leköröznek, inkább nyomd neki! :twisted:

Ha nagyon drasztikus hibák vannak, akkor persze jelezzétek, mert talán Tommy tudja orvosolni. Amire szerintem vigyázni kell (mivel ez is a korábban használt CTDP verzió egy módosított változata), hogy a célegyenesben lévő jobb oldali pitfalhoz ne menjetek közel, mert ott előfordulhat láthatatlan kiálló BUG (erről sztem Tony tudna mesélni).
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
GABOR
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: szer. márc. 23, 2011 5:09 pm

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: GABOR » pén. ápr. 04, 2014 11:03 am

Erről már én is tudnék mesélni, tesztfutamon berepültem a nézők közé. XD
Amúgy nem csak a pit közelébe, már a pálya közepe tájékán belefutottam a dologba. Meg is lepődtem rendesen. -mos-
Kép

Avatar
CsaB
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: szer. ápr. 27, 2011 10:56 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: CsaB » pén. ápr. 04, 2014 5:26 pm

Gadfly írta:@Gábor
Köszi, jó lett! :taps:
22:40-nél nagyon tetszett metosz szemfüles megoldása. :)

@CsaB
A fények (árnyékok) sajnos ilyenek. CTDP verzióból lett ez is készítve, majd lesz jobb is...ki kell forrnia még ennek az esti Bahrainnek. Az utolsó kanyaros sötétségről nem tudok. Mielőtt ki lett volna írva megnéztem teljes sötétségben is az egész pályát és nem volt ilyen gond. Az tény, hogy van 2-3 gyengébb fényű rész, de gondolom ez az életben is hasonló lesz. A DX9-es gumi szürkeség pedig a lámpa fények miatt vannak. Emlékezz vissza, hogy Abu Dhabiban is mindig hasonló (ennyit tud az rF). Biztos lehetne ezt is korrigálni, de gondolom Tommy a MOD készítésekor elsődlegesebbnek tartotta, hogy nappali fényben legyenek valóságosabbak a gumik. Tükör BUG-ról szintén nem tudok (sztem ezt nem is néztem :roll: ). Ne abból indulj ki, hogy leköröznek, inkább nyomd neki! :twisted:

Ha nagyon drasztikus hibák vannak, akkor persze jelezzétek, mert talán Tommy tudja orvosolni. Amire szerintem vigyázni kell (mivel ez is a korábban használt CTDP verzió egy módosított változata), hogy a célegyenesben lévő jobb oldali pitfalhoz ne menjetek közel, mert ott előfordulhat láthatatlan kiálló BUG (erről sztem Tony tudna mesélni).
Nem tükör Bug az, hanem annyira sötét a tükörben megjelenő kép, hogy nem lehet látni senkit, hogy ott van e melletted, vagy mögötted, a középső tükör az még hagyján abban lehet érzékelni, hogy valaki érkezik e vagy sem, de csak foltok jelennek meg :lol: . DX9en már a gumik is jók azzal nincs baj.
Persze lesz ez még jobb is az tuti, így a 2. edzést nézvén a világosság közel olyan mint Szingapúrban, annyi különbséggel, hogy nem annyira éles vakító a fény amiatt, hogy 3x olyan magasan vannak a fényvetők elhelyezve.
Az élet egy nagy verseny! Aki túléli az a győztes!
Best F1 BL
Kép

Avatar
GABOR
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: szer. márc. 23, 2011 5:09 pm

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: GABOR » vas. ápr. 06, 2014 7:55 am

Szeretném jelezni hogy a drs rendszerrel továbbra is gondok vannak.
Az a jelenség úgy tűnik megszűnt hogy kipörgök a nyitás pillanatában, viszont a tegnapi megtett körökből nagyon sok olyan volt ahol látszólag működött, de tempóban ez nem nyilvánult meg. Plugin újraindítása megoldja a problémát, de ez futamon, de főleg qualyn gáz hogy 1 körig működik ez a szar. Nem csak én, többen is hasonló problémával találkoztak. Jó lenne valamit kitalálni ellene.
Én a magam részéről próbálok találni egy régebbi highv. plugint hátha azzal működésre lehet bírni.

Halkan megjegyzem, jobban jártunk volna ha a drs-t teljesen megszüntetjük és a kers erejéből veszünk vissza. Sok bosszúságot meglehetne vele spórolni. -mos-
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Gadfly » vas. ápr. 06, 2014 10:29 am

GABOR írta:Szeretném jelezni hogy a drs rendszerrel továbbra is gondok vannak.
Igen, mivel a highvoltage-nél korábban is úgy volt, hogy ha nem működött, akkor a kers és drs-sem működött. Nyilván ez nem változott, viszont a DRS nem működése nem akkora érvágás, mint ha a kers nem működne. Én úgy vettem észre, hogy az indítás pillanatában dől el, hogy működik a rendszer vagy sem (közben, léptetéskor stb. nem romlik el, ha már az elején jó volt). Célszerű használat előtt ellenőrizni a rendszert. ;-)
GABOR írta: Halkan megjegyzem, jobban jártunk volna ha a drs-t teljesen megszüntetjük és a kers erejéből veszünk vissza. Sok bosszúságot meglehetne vele spórolni. -mos-
A kerset mindenképp ki akartuk kapcsolni, hiszen valótlan (nem létezik), hogy minden körben nyomogatják a gombot. DRS viszont van, így ezt a részét értelem szerűen nem kapcsoltuk ki. AHogy feljebb írtam szerverre lépés követően meg kell bizonyosodni, hogy a DRS működik v. sem (~kb. 10 km/h pluszt ad) és ha esetlegesen nem működik, akkor újraindítani. Ha működik, akkor feltehetően menet közben nem fog már elromlani. (nálam kb. 10-ből 1x szokott rossz lenni)
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
CsaB
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: szer. ápr. 27, 2011 10:56 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: CsaB » vas. ápr. 06, 2014 10:55 am

Gadfly írta:
GABOR írta:Szeretném jelezni hogy a drs rendszerrel továbbra is gondok vannak.
Igen, mivel a highvoltage-nél korábban is úgy volt, hogy ha nem működött, akkor a kers és drs-sem működött. Nyilván ez nem változott, viszont a DRS nem működése nem akkora érvágás, mint ha a kers nem működne. Én úgy vettem észre, hogy az indítás pillanatában dől el, hogy működik a rendszer vagy sem (közben, léptetéskor stb. nem romlik el, ha már az elején jó volt). Célszerű használat előtt ellenőrizni a rendszert. ;-)
GABOR írta: Halkan megjegyzem, jobban jártunk volna ha a drs-t teljesen megszüntetjük és a kers erejéből veszünk vissza. Sok bosszúságot meglehetne vele spórolni. -mos-
A kerset mindenképp ki akartuk kapcsolni, hiszen valótlan (nem létezik), hogy minden körben nyomogatják a gombot. DRS viszont van, így ezt a részét értelem szerűen nem kapcsoltuk ki. AHogy feljebb írtam szerverre lépés követően meg kell bizonyosodni, hogy a DRS működik v. sem (~kb. 10 km/h pluszt ad) és ha esetlegesen nem működik, akkor újraindítani. Ha működik, akkor feltehetően menet közben nem fog már elromlani. (nálam kb. 10-ből 1x szokott rossz lenni)
Cáfolnám !
Az rF_Highvoltage plugin simán menet közben is le tud állni, ezt két módon produkálja:
1. Teljesen leáll és nem is jelzi, hogy használhatná-e a versenyző,
2. Menet közben valahogy kapcsolatot veszt és csak jelzi, hogy használhatja a versenyző de az aktiváló jelet már nem dolgozza fel.
Mindkét eset előfordult már pl velem is folyamatosa és persze a versenyen is. PL a Maláj verseny hétvégén felvezetőn még direkt ki is próbáltam a működését, hogy teszi-e a dolgát, majd a rajtnál pedig elfelejtett működni.

Gabor említett a fentiekben valamit, hogy keres valami régebbi verziójú highvoltage-t és megpróbálja azt. Ez működhet ? Mert nekem úgy rémlik amikor jött hozzá frissítés el sem indult addig amíg a frissítést meg nem csináltam, így nekem az elég gyanús.
Az élet egy nagy verseny! Aki túléli az a győztes!
Best F1 BL
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Gadfly » vas. ápr. 06, 2014 11:12 am

Érdekes, mert nálam menet közben még sosem romlott el!
Ami a tavalyi évhez képest "talán" változás, hogy nem közvetlen azt az rFHighVoltage-t építettük bele, ami a tavalyi MOD-ban is volt, hanem közvetlen a fejlesztői oldalról töltöttük le az 1.4.3-as verziót. Akiknek esetleg több gondjuk van ezzel, azoknak lehet érdemes lenne a tavalyi MOD-ot letölteni (FTP) és onnan átrakni az rFHighvoltage-ot (bár ha jól emlékszem az is ez a verzió, de hátha még is másképp működik).

Továbbá most néztem, hogy vannak már 1.5-ös béta verziók is. Lehet ezeket is ki kéne próbálni!
LINK: http://www.simsync.de/download.php?list.32
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
GABOR
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: szer. márc. 23, 2011 5:09 pm

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: GABOR » vas. ápr. 06, 2014 11:40 am

Sajnos menet közben is elromlik. Megyek 1 gyors kört, a másodikat már nem éli túl és ezt folyamatosan csinálja, tehát valóban nem tudok menni 2 gyors kört egymás után, sőt boxból indulva szintén nem áll helyre a történet.
Otthon kipróbálom ezt a betát és az előző verziókat is hátha lesz javulás.
Jelzek!
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: metosz » vas. ápr. 06, 2014 4:54 pm

:) aszem akkor jol sikerult a szimulacio, mert ahogy nezem a futamot Vettel, Button DRS-e mar nem uzemel es menet kozben szallt el. :)
Kép

Avatar
Gilberto
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 763
Csatlakozott: csüt. feb. 12, 2009 9:29 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Gilberto » vas. ápr. 06, 2014 4:56 pm

Jövök
Manchester United

Avatar
CsaB
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: szer. ápr. 27, 2011 10:56 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: CsaB » vas. ápr. 06, 2014 7:48 pm

http://www.simsync.de/request.php?270

Ezzel az rF_Highvotage pluginnal most úgy tűnik működik a dolog, látszólag úgy mint tavaj, hogy a 2. indításra indul el.

Ez kemény futam lesz, a lágyon nagyon elfogytam, a közepesen pedig igaz felvezető nélkül de csak korcsolyáztam. PFFF ebből mikorra szedek össze valami stabil taktikát ?
Az élet egy nagy verseny! Aki túléli az a győztes!
Best F1 BL
Kép

Avatar
GABOR
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: szer. márc. 23, 2011 5:09 pm

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: GABOR » vas. ápr. 06, 2014 9:58 pm

Nekem is működik mint chaten is jeleztem. Kicsit megnyugodtam. -mos-
Pálya olyan mintha poros lenne, de lehet csak a sötétbe tűnik úgy mintha bizonyos részeken felverne valamit. Mindenesetre én is szenvedek a pályán, folyamatosan ellen kell kormányozni, de még így is van hogy drift módba kapcsolok... -hh-
Nehéz, de jó futam lesz!
Kép

Avatar
RPeti
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: csüt. jan. 15, 2009 12:00 pm
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: RPeti » hétf. ápr. 07, 2014 1:02 pm

-kakcsi-
Peter Retkes

vik
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: csüt. feb. 14, 2013 7:16 pm

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: vik » hétf. ápr. 07, 2014 6:08 pm

jövök
Kép

Avatar
KOPI
Hozzászólások: 1989
Csatlakozott: kedd nov. 11, 2008 7:44 pm
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: KOPI » hétf. ápr. 07, 2014 6:51 pm

nem meg a következőre se. Ha gondoljátok kocsim szabad. Nem jön be ez a mód,pláne a pályák.
Kép

Bercisan
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: vas. jún. 24, 2012 4:30 pm

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Bercisan » hétf. ápr. 07, 2014 8:50 pm

Jövök!
Amennyire szeretek Bahreinben versenyezni, annyira lassú is vagyok.
Egy pontszerzés itt felérne egy győzelemmel.

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Gadfly » kedd ápr. 08, 2014 11:09 am

-ELSŐ HSZ JELENTKEZÉSEK FRISSÍTVE!
-A SZERVEREN AZ IDŐJÁRÁS NEM LESZ MÓDOSÍTVA, TEHÁT MARAD ÍGY MINDEN AZ ÉLES FUTAMIG!


@Kopi
Először is köszi a képet! ;-) Másodszor, akkor ez mit jelent? Egyáltalán nem fogsz már jönni v. majd csak ha kedved ill. időd lesz? Jó lenne pontosítani, mert akkor az autókiosztást ill. a státuszod is e szerint kéne "jelölni". Tehát 1. maradsz aktív, 2. beugró, 3. nyomsz egy ESC-et a bajnokira?

@CsaB & Gábor
Miújság most ezzel az rFhighvoltage-el?
CsaB a 1.4.3-at linkelted, ami a MOD-ban is van és nem az 1.5-ös bétát. Gábor neked melyikkel lett jó?
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
GABOR
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: szer. márc. 23, 2011 5:09 pm

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: GABOR » kedd ápr. 08, 2014 12:20 pm

Beta3 változattal próbálkoztam, eddig minden rendben. -kakcsi-
Kép


Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: metosz » kedd ápr. 08, 2014 5:15 pm

-gg-
Kép

Avatar
KOPI
Hozzászólások: 1989
Csatlakozott: kedd nov. 11, 2008 7:44 pm
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: KOPI » kedd ápr. 08, 2014 5:58 pm

Gadfly ha normális pálya lesz,megprobálok jönni. De mondom ha valaki a szép caterhamot kivánja,viheti,de ha nem kell senkinek,tartogatom.Nem tudom bemagolni ezeket a pályákat,plusz még keresni hol kapok fél óra hátrányt,meg még az üzemanyagra figyelni 2 órát hogy nehogy kifogyjon. Az életbe is azt mondom,totál fos irányba megy az f1. Ha sporolni akarok arra lenne az endurance.
Kép

Avatar
CsaB
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: szer. ápr. 27, 2011 10:56 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: CsaB » szer. ápr. 09, 2014 9:09 am

@Gadfly
Igen én azt linkeltem, nem az 1.5-öt akartam, ezzel úgy néz ki , hogy működik, amit észre vettem, hogy kb 70-80 perc elteltével állt meg, bár csak én voltam egyedül szerveren. Az előző teleptettnél ez az idő 3 perc volt kb. Ezzel már ki is békülnék, de ki fogom még az béta3-at próbálni amit a Gabor említett.

@Kopi
Nem kell itt spórolni, 2 motorerő aztán végig tolod a futamot. Mint eddig.
Megjegyezném, én mindig ott vagyok a sor végén akire lehet számítani egy jó csatában, vagy csatáért. Időmérőre még csak csak alkalmas vagyok, de ersenyre csak annyira vagyok alkalmas, hogy stabilan végig vánszorgok -hh- Harcban eddig úgy tűnik csak az utolsó helyért tudok lenni, így rám ott a hátsó régióban mindig számíthatsz.
-g1-
Az élet egy nagy verseny! Aki túléli az a győztes!
Best F1 BL
Kép

Avatar
Gilberto
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 763
Csatlakozott: csüt. feb. 12, 2009 9:29 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Gilberto » pén. ápr. 11, 2014 2:37 pm

valszeg mégsem jövök
Manchester United

Bercisan
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: vas. jún. 24, 2012 4:30 pm

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Bercisan » pén. ápr. 11, 2014 2:46 pm

Talán-státuszba vágnám magam, mert vasárnapra bérelnénk autót haverokkal és nem tudom, mikorra érek haza(Jogsifelavatááás:DD)

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: BengA » pén. ápr. 11, 2014 3:53 pm

Bercisan írta:Talán-státuszba vágnám magam, mert vasárnapra bérelnénk autót haverokkal és nem tudom, mikorra érek haza(Jogsifelavatááás:DD)
Grat a jogsihoz! -vv-
Kép

Bercisan
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: vas. jún. 24, 2012 4:30 pm

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Bercisan » szomb. ápr. 12, 2014 1:38 pm

BengA írta:
Bercisan írta:Talán-státuszba vágnám magam, mert vasárnapra bérelnénk autót haverokkal és nem tudom, mikorra érek haza(Jogsifelavatááás:DD)
Grat a jogsihoz! -vv-
Köszönöm! :)
Amúgy csúszik 1 hetet az egész..szóval jövök :)

Avatar
Peter Szentpeteri
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: szomb. feb. 16, 2013 9:42 pm
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Peter Szentpeteri » szomb. ápr. 12, 2014 1:50 pm

jövök
Kép
A képet köszi Gábornak :D

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: BengA » szomb. ápr. 12, 2014 2:22 pm

Jövök
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Gadfly » szomb. ápr. 12, 2014 3:43 pm

Jelenleg így néz ki:

Akik jelentkeztek a futamra:
1. Gadfly
2. GABOR
3. CsaB
4. ThisisRT
5. Giorgio
6. Gilberto
7. RPeti
8. vik
9. Bercisan
10. Tommy78
11. metosz
12. Bercisan
13. Peter Szentpeteri
14. BengA


Akik még nem tudják, hogy jönnek e v. sem:
1. Gilberto


Akik jelezték, hogy nem tudnak jönni, így az autójuk szabad:
1. Kopi


NE FELEJTSÉTEK HOLNAP (VASÁRNAP) 17:00-IG LEADNI A NEVEZÉST! HA ELMARAD LEHET INDULNI, CSAK QUALI NÉLKÜL
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Adam M
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: szomb. feb. 21, 2009 11:03 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Adam M » szomb. ápr. 12, 2014 4:25 pm

Jövök.
Lio dolgozik, beülnék a Scuderia Toro Rosso #26-os autóba.
HELLSPYC

Bodnar
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: hétf. feb. 11, 2013 4:06 pm

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Bodnar » szomb. ápr. 12, 2014 6:40 pm

Jövök! -hh-
Azazamaz #7

Avatar
Zsozsesz
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 403
Csatlakozott: hétf. feb. 16, 2009 9:26 pm
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Zsozsesz » szomb. ápr. 12, 2014 8:11 pm

:arrow:

Toxic
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: szer. márc. 05, 2014 9:15 pm

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Toxic » vas. ápr. 13, 2014 9:48 am

Jövök, de lehe, hogy kesek egy kicsit

Avatar
minikimi
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: szomb. feb. 16, 2013 9:19 pm

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: minikimi » vas. ápr. 13, 2014 9:54 am

jovok
Marcell Darvasi
Kép

Mustang
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: szomb. márc. 08, 2014 11:58 am

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Mustang » vas. ápr. 13, 2014 12:19 pm

Jövök énis csak sajna 19:20re érek haza...de ittleszek onnantol!!

Stufee
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: szomb. márc. 15, 2014 8:57 am

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Stufee » vas. ápr. 13, 2014 12:34 pm

jövök

Gatti
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: csüt. nov. 14, 2013 9:43 am

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Gatti » vas. ápr. 13, 2014 12:50 pm

leszek

Avatar
Makako
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: szomb. dec. 19, 2009 8:06 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Makako » vas. ápr. 13, 2014 2:11 pm

talán
Annyiszor van igazam ahányszor csak akarom...:)

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Gadfly » vas. ápr. 13, 2014 4:09 pm

JELENTKEZÉS ZÁRÁSA:

Akik jelentkeztek a futamra:
1. Gadfly
2. GABOR
3. CsaB
4. ThisisRT
5. Giorgio
6. Gilberto
7. RPeti
8. vik
9. Bercisan
10. Tommy78
11. metosz
12. Bercisan
13. Peter Szentpeteri
14. BengA
15. Adam M
16. Azazamaz
17. Zsozsesz
18. Toxic
19. Marcell Darvasi
20. Mustang
21. Stufee
22. Gatti


Akik még nem tudják, hogy jönnek e v. sem:
1. Gilberto
2. Makako


Akik jelezték, hogy nem tudnak jönni, így az autójuk szabad:
1. Kopi
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: metosz » vas. ápr. 13, 2014 6:48 pm

Hát ezt jól elrontottam, elsőre elfelejtettem a légbeömlőt magasabbra állítani, ezzel ugrott a quali, aztán meg nem töltöttem be a setupot rajtnál, remek volt. -gepout- Ez van, ha nem a versenyre koncentrál az ember, tesómat WU alatt engedtem ki...........
Kép

Avatar
CsaB
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: szer. ápr. 27, 2011 10:56 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: CsaB » vas. ápr. 13, 2014 8:16 pm

Fura !
Maláj hétvégéről nincs bírói ítélet ?
Pedig történtek komoly esetek !
Na mindegy -grr-

Ez beszarás, egyik tesztfutamon sem volt semmi gond, letoltam 230 tesztkört probléma mentesen, erre a versenyen oda vissza akadozik szaggat.
Én ezt már soha nem fogom megérteni. Pedig még AIkkal is kipróbáltam, hogy jó sok autóval együtt mi történik de semmi gond nem volt.
A netem akadt volna be ? F@xszom kivan. 4 kört kaptam a folyamatos remegés miatt.
Az élet egy nagy verseny! Aki túléli az a győztes!
Best F1 BL
Kép

Bercisan
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: vas. jún. 24, 2012 4:30 pm

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Bercisan » vas. ápr. 13, 2014 8:32 pm

Q: Lekéstem, mentem egy nagyon fos kört :(
R: Nem is tudok róla mit mondani..annyira jó volt. :D
UI: Verseny után nem tudok valamiért egy értelmes mondatot sem kimondani, annyira bennem van még az adrenalin" :D
-9- Nagyon örülök az idei 3. 9.helyemnek

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Gadfly » vas. ápr. 13, 2014 8:34 pm

FUTAM STATISZTIKA (nem hivatalos eredmény)
SZERVER REPLAY (Q1, Q2, Race)

ÓVNI A MEGFELELŐ TOPIKBA LEHET 24 ÓRÁN BELÜL!

KÍNAI PÁLYA ÉS FUTAMKIÍRÁS HOLNAP (HÉTFŐN).
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: BengA » vas. ápr. 13, 2014 8:39 pm

Q: Nem volt meg a 20 köröm se, uccsó hely.
R: Ennyit tudok...azért annak örülök, hogy volt egy-két jó csatám, legalább nem unatkoztam.
Kép

Avatar
Makako
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: szomb. dec. 19, 2009 8:06 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Makako » hétf. ápr. 14, 2014 8:25 am

Buzi egy pálya, buzi sötétség, buzi aki nem iszik!!! ;)
Annyiszor van igazam ahányszor csak akarom...:)

Avatar
GABOR
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: szer. márc. 23, 2011 5:09 pm

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: GABOR » hétf. ápr. 14, 2014 8:48 am

Ja, elég sötét volt, még a sisakok is alig látszódnak. :D

Bahrain pic:
https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing
Kép

Bodnar
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: hétf. feb. 11, 2013 4:06 pm

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Bodnar » hétf. ápr. 14, 2014 8:55 am

Kvali:
Mindkét etapban a versenybeállítást futtattam, teszten előtte mentem 32.2-t, kvalin csak 32.4 jött ki belőle, de így is- úgy is 2. hely lett volna.

Futam:
Rajtot elnéztem rendesen, gondolom mindenki nyomta a 3-as boostot, mint atom. Gadfly megelőzött a közepeseken, 3 körig fel is tartott rendesen, legalább 1,5 mp-t vesztettem ekkor, mire megelőztem Gábor már elment világgá, bár amúgy se tudtam volna vele felvenni a versenyt. Elég unalmas volt a versenyem összességében, az 1. kiállás után Bercivel és Tommy-val csatáztam 2-3 kört, kicsit feltartottak, de sikerült aránylag gyorsan megelőzni őket ilyen alacsony végsebességgel. Kb 5-6 kört kellett mennem 1-es boost-tal, hogy elég legyen a benya, pedig végig 2-es boost-tal mentem, így maradt 2,1 literem.

A 2. helyre a tempóm bőven jó, viszont Gábor ismét messze volt, bár nem tudom mennyi tartaléka maradt a végére. Kínában hátha közelebb leszek! -hh-
Azazamaz #7

Adam M
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: szomb. feb. 21, 2009 11:03 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Adam M » hétf. ápr. 14, 2014 9:22 am

Szombat este, és vasárnap reggel nagyon koncentrált voltam, a maximumot kihoztam magamból, ami estére már nem igazán volt meg.
Q1: Sikerált egy 32-es idővel bejutni, de lehetett volna jobb is.
Q2: Azt sem tudtam hol vagyok - alibi köridő.
Futam: egyes boosttal rajtoltam, ami nem vált előnyömre - pár kör után észre is vettem. Összességében nem volt gond, jól mentem, fair csatáim voltak (főleg engem előztek le). Néha bealudtam a féktávot, de a pálya nem büntetett. Ha belegebedek se végeztem volna előrébb, még sokat kell gyakorolni - pedig azt hittem, elég 300 kört menni, és dobogón ülök. :) 8. hely.
HELLSPYC

Avatar
GABOR
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: szer. márc. 23, 2011 5:09 pm

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: GABOR » hétf. ápr. 14, 2014 10:15 am

Q1,Q2: Elég jól sikerült a köröm, Q1-be megfutottam azt amit hotlapon futottam. Q2-ben már a versenyre belőtt settel vágtam neki, de az alapok ugyan azok voltak ezért nem volt sokkal rosszabb a köröm.

A futam elején elég szépen elhúztam a többiektől, gyanítom én voltam az egyetlen aki a futam feléig 3-as booston bohóckodott... -mos-
Az első kiállás után hamar beértem az előttem haladókat, az első kanyarban volt egy elég húzós szendvics amit belülről egyáltalán nem érzékeltem, visszanézve már elég para volt. :eek:
Szerencsére mind a hárman túléltük a szituációt.
1 körrel később Szentpéteri Petit értem utol, az első kanyarban kicsit rám is húzott, összeértünk, driftelve vettem be az első kanyart, de megelőztem a friss guminak köszönhetően.
A futam második felében már tulajdonképpen végig spóroltam, kisebb megszakításokkal, de így is bőven volt elég előnyöm hogy kényelmesen beérjek a célba.
Örülök neki hogy zsinórba 3 futamot tudtam nyerni, Kínában már közel sem vagyok biztos mert utálom azt a pályát... :hanyas:
Kép

Avatar
RPeti
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: csüt. jan. 15, 2009 12:00 pm
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: RPeti » hétf. ápr. 14, 2014 10:20 am

Q1: elfelejtettem hogy 7-kor kezdődik, valamiért a 19:30 ragadt meg bennem. Éppen csak egy kört futottam bemelegítésként, 1tizeddel lecsúsztam a Q2-ről :)

R: Jó volt. A wu alatt még a beállítás minden paraméterét tekergettem, de szerencsém volt, atomstabil és viszonylag (hozzám képest) gyors beállítás lett belőle. A rajt utáni csetepatéból jól jöttem ki, tartottam magam az 5. helyen. Sorba hibáztak előttem, így egyszer csak elérhetőnek tűnt a dobogó, egészen az utolsó kerékcseréig el is hittem meglesz. Ekkor tettem fel a lágyakat és teljesen megváltozott az autó (rossz irányba) tőle, meg is forogtam az egyes kanyarban. A benzint sem jól osztottam be, maradt a végére is 2 liter. Ha ezt elhasználtam volna, meglehetett volna a dobogó, de azért örülök így is.

Grat mindenkinek aki célba ért, különösen a dobogósoknak.
Peter Retkes

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: Jelentkezés - MF1B14 BAHRAIN (NIGHT) 14.04.13. VASÁRNAP

Hozzászólás Szerző: Gadfly » hétf. ápr. 14, 2014 11:48 am

Q1-2:
Igazából kellemes meglepetés volt a Q1 2. és a Q2 3. hely, mert azt hittem, hogy lesznek gyorsabbak is, mivel közel sem sikerült elérnem azt az időt, amit korábban teszteléskor meg tudtam futni.

Race:
Keményebb keveréken rajtoltam, mert korábban úgy számoltam, hogy 3 kiállással tudom csak teljesíteni a futamot, így inkább ezzel kezdtem, hogy a végére a már könnyű autón a lágyakon tudjak menni. Rajtnál Lajos egy kicsit beragadt, ami elég volt ahhoz, hogy 2. helyen forduljak az első kanyarban. Ezt követően érezhető volt a médium gumi hátránya, hiszen a mögöttem lévők gyorsabbak voltak. Lajos meg is előzött, viszont sajnos én is hibáztam egy kigyorsításon és ennek következtében visszaestem a 7. helyre. Az etap végére sikerült feljönni az elméleti 6. helyre, viszont ekkor érezhető volt, hogy lehet 2 kiállással is meg tudom csinálni a futamot. Éppen ezért a 2. etapra felraktam a lágy keveréket, hogy tiszta képet kapjak ennek az élettartamáról is és majd etap végén eldöntöm, hogy még 2x v. már csak 1x jövök ki. Végül a vártnál ez a keverék is jobban teljesített, így a 2. kiálláson visszatettem a mediumot azzal a tervvel, hogy többet már nem jövök ki. Mindeközben Szentpéteri Petivel és Giorgioval vívtunk hatalmas csatát. A 3-as boostot nemigazán mertem használni, viszont az utolsó és egyben sorsdöntő körökben a hosszabb egyenesekben használgattam. Szerintem ennek köszönhetően értem utol Petit és előztem meg, viszont az is benne lehetett, hogy ő már inkább spórolt az utolsó körökben, mert a végére nagyon lassú tempót ment már mögöttem. Végül 5. hely, ami az eddigi számomra borús futamok után legjobb eredmény. Kínai pályával nincs bajom, így remélem ott tovább javíthatok a legjobb helyezésen.

Gratula a dobogósoknak! 8)
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Válasz küldése

Ki van itt
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég