Verseny részvétel, illetve hiányzás bejelentés a futamokra kötelező! Minden futamkiírás első hozzászólásában találhatok a hivatalos információk, illetve a szerverre lépéshez szükséges adatok, modok, pályák, kiegészítések.
Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: AC - Seat Leon EuroCup 2014 Monza Jelentkezés 02.22.

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » vas. feb. 22, 2015 6:26 pm

Robert Balogh írta:ja igazad van ezt beneztem . na ez van pedig jottem volna.
két hsz-el feljebb ott vagy, be vagy rakva a B-re. Akik pirossal vannak mindig oda rakjuk őket, de megtehetnénk azt is, hogy azok nem indulnak, de mivel van hely így oda vannak írva, akik nem jelentkeztek.

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: AC - Seat Leon EuroCup 2014 Monza Jelentkezés 02.22.

Hozzászólás Szerző: Gadfly » vas. feb. 22, 2015 8:37 pm

FUTAM EREDMÉNYEK

"A" SZERVER RACE 1
"A" SZERVER RACE 2

"B" SZERVER RACE 1
"B" SZERVER RACE 2


ÓVNI A MEGFELELŐ TOPIKBAN LEHET 24 ÓRÁIG!
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Met
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: szomb. dec. 20, 2014 8:09 pm

Re: AC - Seat Leon EuroCup 2014 Monza Jelentkezés 02.22.

Hozzászólás Szerző: Met » vas. feb. 22, 2015 8:38 pm

B server, második futam, első kör, sikán.
sry a becsúszásért

tjoe
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: hétf. márc. 24, 2008 3:03 pm
Kapcsolat:

Re: AC - Seat Leon EuroCup 2014 Monza Jelentkezés 02.22.

Hozzászólás Szerző: tjoe » vas. feb. 22, 2015 8:52 pm

Mindenkitől szeretnék elnézést kérni aki miattam törte esetleg össze az autót. Nem tudom mi a rák lett hogy elkezdett lagolni. A második versenyre újra indítottam mindent (modem,router, szgép, wifi mindig kikapcs) még az avastot is kinyomtam, nem mintha az számítana. Eddig nem volt ilyen problémám.
De hová tűnt Damon Hill !?

Darius
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: szomb. dec. 27, 2014 5:38 pm

Re: AC - Seat Leon EuroCup 2014 Monza Jelentkezés 02.22.

Hozzászólás Szerző: Darius » vas. feb. 22, 2015 9:25 pm

tjoe írta:Mindenkitől szeretnék elnézést kérni aki miattam törte esetleg össze az autót. Nem tudom mi a rák lett hogy elkezdett lagolni. A második versenyre újra indítottam mindent (modem,router, szgép, wifi mindig kikapcs) még az avastot is kinyomtam, nem mintha az számítana. Eddig nem volt ilyen problémám.
:) Semmi gond! :) Sajnálatos dolog ez, de tudjuk, hogy nem tehetsz róla.
Palko Miklos

Peti60
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: szer. nov. 12, 2014 8:09 am

Re: AC - Seat Leon EuroCup 2014 Monza Jelentkezés 02.22.

Hozzászólás Szerző: Peti60 » vas. feb. 22, 2015 9:36 pm

B szerver R2 - Kodolányi Ákostól bocsánatot kérek, nem volt szándékos.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peti60 hétf. feb. 23, 2015 8:46 am-kor.
Peter Borsanyi

Janoo54
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: hétf. jan. 05, 2015 8:36 pm

Re: AC - Seat Leon EuroCup 2014 Monza Jelentkezés 02.22.

Hozzászólás Szerző: Janoo54 » vas. feb. 22, 2015 9:44 pm

A: Szerveren első futamon elszúrtam a féktávot és kibombáztam valakit. Olah Tamás volt azt hiszem. Nagyon sajnálom nagyon elszúrtam sajnálom, h tönkre tettem a versenyét.. :S

C!puR
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: szomb. dec. 20, 2014 10:49 pm

Re: AC - Seat Leon EuroCup 2014 Monza Jelentkezés 02.22.

Hozzászólás Szerző: C!puR » vas. feb. 22, 2015 11:06 pm

Tomi,bocsika a koccért a T1-ben,kicsit túl csúsztam. -jaj-
Andris tőled meg az egyenes végi koccért bocsika. -jaj-
Sipos Attila

Dzsidzsi32
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: vas. dec. 14, 2014 2:28 pm

Re: AC - Seat Leon EuroCup 2014 Monza Jelentkezés 02.22.

Hozzászólás Szerző: Dzsidzsi32 » hétf. feb. 23, 2015 12:43 am

C!puR írta:Tomi,bocsika a koccért a T1-ben,kicsit túl csúsztam. -jaj-
Andris tőled meg az egyenes végi koccért bocsika. -jaj-
Hat izgultam , hogy ne toljal kijjebb mert ott mar jott a fu. De hat nem is en lennek ha nem tartottam volna ott a kocsit :) Szerencsere csak picit ertunk ossze. De ez teljesen rendben volt. Jot csataztunk :D Szoval spongyat ra :)

Nagyon jo volt a futam ! Nagyon jol ereztem magam. Szerencsere minden jol jott ki. Sikerult mindket futamon kiautoznom biztonsagos tavolsagot . Szoval fantasztikus volt :)

Ezuton is gratulalok minden resztvevonek!
Go Barcelona !

Bandika
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: szomb. feb. 05, 2011 11:34 am

Re: AC - Seat Leon EuroCup 2014 Monza Jelentkezés 02.22.

Hozzászólás Szerző: Bandika » hétf. feb. 23, 2015 7:22 am

nekem egy kicsi maradt benne.nem állt mellettem a szerencse.
A q1 jól sikerült, 6. hely pedig nem is futottam vmi fantasztikus időt.
Az r1-ben az első kanyarban egy pillanatra megállt minden ahogy oda betömörült a 20 autó és Tommy el tudott menni, majd folyamatosan körről körre elmentek mellettem, mire észrevettem, hogy a szőnyeg amin a pedálok vannak becsúszott a szgép asztal alá ahol pont abban a magasságban van egy polc ahol a pedálok vannak, így nem tudtam tövig nyomni a gázt és a féket sem, mire észrevettem 10. voltam, majd elkezdtem kirángatni a szőnyeget és eldobtam a vasat a bal jobb bal sikánban így vesztettem további pozíciót.
Szóval ideje volna egy jó kis standat összedobni, venni, mert ez így olyan mintha egy Ferrarit vezetnék de belül egy sámlin ülve versenyeznék -hh-
r2 ben történt a 2. körben a baleset, kellett hozzá egy kis _a_ , hogy elkerüljem a nagy csattanást de utána tök unalom volt a verseny
grat mindenkinek!
Balogh András

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Re: AC - Seat Leon EuroCup 2014 Monza Jelentkezés 02.22.

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » hétf. feb. 23, 2015 7:40 am

Köszi az első versenyen a csatákat Pázsy Tominak, Pongrácz Tominak és Keszthelyi Ákosnak. Precízen és hiba nélkül versenyeztek - szenzációs! ;-)

Kovács Tamástól pedig elnézést kérek a második verseny utáni "számonkérésért". Keményen fogalmaztam, nem kellett volna. Tudjátok be ezt annak, hogy sokéves szimulátorozásom alatt ilyet én még nem láttam és teljes volt a blackout a versenyt követően. Gondolkodtam rajta, hogy mit írjak Kovács úr "helyzetfelismeréséről", a második körös tömegbaleset után, de aztán eszembe jutott a 6 éves unokahúgom amikor a Carmageddonnal játszott... és rájöttem, hogy innentől kezdve ez nem az én feladatom.
Peter Rigo

Avatar
barcalaci84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: kedd júl. 01, 2014 1:03 pm

Re: AC - Seat Leon EuroCup 2014 Monza Jelentkezés 02.22.

Hozzászólás Szerző: barcalaci84 » hétf. feb. 23, 2015 8:35 am

na ezen is túl vagyunk szerencsére:)
mindkét futamom elment a második kör második sikánjában:)
a belső íven "elvileg jobb pozícióban lévőnek" azért hagyhatnátok egy kicsit több helyet:)


Peti60
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: szer. nov. 12, 2014 8:09 am

Re: AC - Seat Leon EuroCup 2014 Monza Jelentkezés 02.22.

Hozzászólás Szerző: Peti60 » hétf. feb. 23, 2015 8:45 am

B szerver R1 10. körében 5.helyen voltam, és hirtelen csak én voltam a pályán. Nem tudom mi történt.
Találkoztatok már hasonlóval?

TS-en kérdeztem is, azt hittem mindenki így járt. Hiba volt, bocsánat.
Peter Borsanyi

Avatar
Thomasz
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: pén. dec. 26, 2014 9:13 pm

Re: AC - Seat Leon EuroCup 2014 Monza Jelentkezés 02.22.

Hozzászólás Szerző: Thomasz » hétf. feb. 23, 2015 9:38 am

Ginger17 írta:Köszi az első versenyen a csatákat Pázsy Tominak, Pongrácz Tominak és Keszthelyi Ákosnak. Precízen és hiba nélkül versenyeztek - szenzációs! ;-)

Kovács Tamástól pedig elnézést kérek a második verseny utáni "számonkérésért". Keményen fogalmaztam, nem kellett volna. Tudjátok be ezt annak, hogy sokéves szimulátorozásom alatt ilyet én még nem láttam és teljes volt a blackout a versenyt követően. Gondolkodtam rajta, hogy mit írjak Kovács úr "helyzetfelismeréséről", a második körös tömegbaleset után, de aztán eszembe jutott a 6 éves unokahúgom amikor a Carmageddonnal játszott... és rájöttem, hogy innentől kezdve ez nem az én feladatom.
Igazábol valoban egy picit erős volt a számonkérésed, de megértem.
Utolag vissza gondolva nagyot hibáztam ( meg kapomérte a büntimet )
Sajnos kis másnapossággal küzdöttem, nem menteketözöm de RS is megfordult a fejemben a baleset pillanatában azt hittem az lesz belöle!
Úgye a Nascarban is át kell menni a füstön ha nem is teligázzal.
SPA ban volt egy hasonlószitum ott át tudtam simán menni a roncsok között itt most sajnos nem legözelebb jobban figyelek.
Bocsánat a baleset okozásomért, lehet ha ebben a formában közelitesz akkor nem léptem volna ki megbeszéltük volna szerintem.
Kovács Tamás.
Kép

Avatar
barcalaci84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: kedd júl. 01, 2014 1:03 pm

Re: AC - Seat Leon EuroCup 2014 Monza Jelentkezés 02.22.

Hozzászólás Szerző: barcalaci84 » hétf. feb. 23, 2015 9:51 am

Thomasz írta:
Ginger17 írta:Köszi az első versenyen a csatákat Pázsy Tominak, Pongrácz Tominak és Keszthelyi Ákosnak. Precízen és hiba nélkül versenyeztek - szenzációs! ;-)

Kovács Tamástól pedig elnézést kérek a második verseny utáni "számonkérésért". Keményen fogalmaztam, nem kellett volna. Tudjátok be ezt annak, hogy sokéves szimulátorozásom alatt ilyet én még nem láttam és teljes volt a blackout a versenyt követően. Gondolkodtam rajta, hogy mit írjak Kovács úr "helyzetfelismeréséről", a második körös tömegbaleset után, de aztán eszembe jutott a 6 éves unokahúgom amikor a Carmageddonnal játszott... és rájöttem, hogy innentől kezdve ez nem az én feladatom.
Igazábol valoban egy picit erős volt a számonkérésed, de megértem.
Utolag vissza gondolva nagyot hibáztam ( meg kapomérte a büntimet )
Sajnos kis másnapossággal küzdöttem, nem menteketözöm de RS is megfordult a fejemben a baleset pillanatában azt hittem az lesz belöle!
Úgye a Nascarban is át kell menni a füstön ha nem is teligázzal.
SPA ban volt egy hasonlószitum ott át tudtam simán menni a roncsok között itt most sajnos nem legözelebb jobban figyelek.
Bocsánat a baleset okozásomért, lehet ha ebben a formában közelitesz akkor nem léptem volna ki megbeszéltük volna szerintem.
megnéztem h mentél ott:)az asszony is felröhögött:)
fullgázzal belementél egy álló autóba akit pár száz méterrel arréb löktél:)
én speciel simán kikerültem mindenkit mert fékeztem kicsit , meg elvettem a gázt....tüömegbalesetnél ez a minimum

GeriDoc
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: vas. dec. 21, 2014 11:30 am

Re: AC - Seat Leon EuroCup 2014 Monza Jelentkezés 02.22.

Hozzászólás Szerző: GeriDoc » hétf. feb. 23, 2015 9:53 am

Peti60 írta:B szerver R1 10. körében 5.helyen voltam, és hirtelen csak én voltam a pályán. Nem tudom mi történt.
Találkoztatok már hasonlóval?

TS-en kérdeztem is, azt hittem mindenki így járt. Hiba volt, bocsánat.
Biztos, hogy van valami gond a játékkal. Mostanában túl sokan kínlódnak ilyen hibákkal, meg laggal, akiknél eddig semmi baj nem volt. Persze akinek nincs gondja, az nem akarja megérteni:(

Más: Kovács Tamás = Cole Trickle ? -hh-
Gergo Tobi

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Re: AC - Seat Leon EuroCup 2014 Monza Jelentkezés 02.22.

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » hétf. feb. 23, 2015 10:45 am

Thomasz írta:Úgye a Nascarban is át kell menni a füstön ha nem is teligázzal.
Egyszer az öreg Ken Schrader valóban mondott ilyesmit. A film hülyeségei is ebből fakadnak, de az Hollywood. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy az oválpályákon jó eséllyel a roncsok mindig lefelé, balra csúsznak, illetve van egy spotter is, aki segít eligazodni.

Érted ahogyan érted.
Szerencse, hogy nem én hozom a bírói döntéseket. _2_
Peter Rigo

Avatar
Pico
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: hétf. dec. 08, 2014 10:28 am
Kapcsolat:

Re: AC - Seat Leon EuroCup 2014 Monza Jelentkezés 02.22.

Hozzászólás Szerző: Pico » hétf. feb. 23, 2015 10:45 am

Hidd el, értjük, mivel sokan-sokfélét tettünk azért, hogy nálunk ne forduljon elő. Tény, van mit optimalizálni a játékon, de néhány alapvető dolog, amit sokan figyelmen kívül hagynak, amikor kizárólag az AC-t okolják... Nem minden a hardveren múlik...

- Ha a géped izzadva szenved ki magából 25-30 fps-t, akkor nem marad elég erőforrása a megfelelő hálózati kommunikációhoz és az operációs rendszer megfelelő működéséhez.
- A hálózati kártya driverében rengeteg olyan beállítás van, amik nagyban befolyásolják a stabilitást, mivel ezek egy része a CPU-ra terhelne át folyamatokat.
- BÁRMILYEN háttérben futó program okozhat gondokat, maga a Windows is. Driverek, asztali effektek, csatlakoztatott eszközök, vírusírtó, de még a TeamSpeak is volt már ludas Race07 esetében is.
- Bármely más, azonos hálózatra csatlakoztatott eszköz is okozhat sávszélesség ingadozást vagy késést, akár egy okostévé vagy egy mobil is.
- A V-Sync az ördögtől való...
- Ideális esetben az fps limitert érdemes az átlag teljesítmény alá, de legalább 60 fps környékére beállítani. A lényeg nem is az érték, hanem hogy szánt szándékkal szabadon hagyjunk erőforrásokat a rendszernek.
- Stabil alacsony fps jobb, mint a helyenként magasabb, de ugráló, hirtelen leeső (ilyenkor szeret a game lagolni).
- Ez már nem rFactor, nem Race07. Tudomásul kell venni, hogy sokkal több memóriát (rendszer és VGA egyarán) és CPU-t követel. Egy lassabb HDD pont ugyanígy árthat, akárhányszor akár csak egy textúrát töltene be a rendszer, vagy a lapozófájlhoz nyúl.

A korábbi platformok skálázhatóbbak voltak, mivel eleve gyengébb hardverre szánták őket. Nem voltak bennük ennyire komplex fizikai számítások, részletesség, és akkor a grafikát szándékosan nem említem. Mert a legtöbb embernél a CPU okozza a plafont, nálam is, ezért épp úgy kompromisszumokat kell kötnöm a stabil teljesítményért.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Pico hétf. feb. 23, 2015 11:40 am-kor.
Tamas Pazsy // Pázsy Tamás
| CPU: i7-4790 @ 4.0GHz | GPU: GIGABYTE GV-N770OC-2GD (GTX770 OC 2GB) | MOBO: ASUS B85M-G
| RAM: 2x8GB Kingston 1600MHz HyperX CL9 Blu DDR3 | PSU: CM Elite Power 600W | OS: Win 8.1 x64

GeriDoc
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: vas. dec. 21, 2014 11:30 am

Re: AC - Seat Leon EuroCup 2014 Monza Jelentkezés 02.22.

Hozzászólás Szerző: GeriDoc » hétf. feb. 23, 2015 11:38 am

Amit leírtál nem veszem magamra, mert nekem nem ingem.:) Természetesen ezek figyelembevételével tolom a játékot. Amit én írtam, hogy az utolsó frissítés óta panaszkodnak olyan emberek, akiknek eddig nem volt gondjuk. Nyilván nem olyanokra gondolok, akiknek a kezdetek óta 20fps-e volt, vagy még ketten wifiznek a szobában amikor játszani szeretne:)

Az meg, hogy a Win bekavarhat elég vicces... -gepout-
Gergo Tobi

Avatar
Pico
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: hétf. dec. 08, 2014 10:28 am
Kapcsolat:

Re: AC - Seat Leon EuroCup 2014 Monza Jelentkezés 02.22.

Hozzászólás Szerző: Pico » hétf. feb. 23, 2015 11:44 am

GeriDoc írta:Az meg, hogy a Win bekavarhat elég vicces... -gepout-
12 év rendszergazdai és rendszermérnöki tapasztalattal, plusz számos Microsoft minősítéssel a hátam mögött valahogy már nem tudok röhögni rajta... Bár ha a rendszerek tökéletesek lennének, sok IT-s mehetne a Burger King-be krumplit sütni. -g1-

Csak hogy konkrét példát is mondjak, a DELL hálókártyák rémesen hajlamosak összeakadni bizonyos routerekkel. Az Atheros alapúakról meg inkább nem is mondanék semmit... Driver és beállítások függvényében képes a teljes OS-t két vállra fektetni és utána úgy eldobni a hálózatot, hogy a gép újraindításáig életre se lehet kelteni.

Rossz (pontosabban inkább szerencsétlen) beállítások mellett az adatforgalom és a terhelés növelésével arányosan fordulhatnak elő csomagvesztések, vagy akár olyan várakozási ciklusok, amiket a játékban pillanatnyi lefagyásként, vagy lagként érzékelünk.
Tamas Pazsy // Pázsy Tamás
| CPU: i7-4790 @ 4.0GHz | GPU: GIGABYTE GV-N770OC-2GD (GTX770 OC 2GB) | MOBO: ASUS B85M-G
| RAM: 2x8GB Kingston 1600MHz HyperX CL9 Blu DDR3 | PSU: CM Elite Power 600W | OS: Win 8.1 x64

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: AC - Seat Leon EuroCup 2014 Monza Jelentkezés 02.22.

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » hétf. feb. 23, 2015 4:24 pm

C!puR írta:Tomi,bocsika a koccért a T1-ben,kicsit túl csúsztam. -jaj-
Andris tőled meg az egyenes végi koccért bocsika. -jaj-
Semmi gond, a hurka megtartott belül :)

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: AC - Seat Leon EuroCup 2014 Monza Jelentkezés 02.22.

Hozzászólás Szerző: Gadfly » kedd feb. 24, 2015 12:19 pm

@barcalaci
Sajnálom, hogy így alakult. A videó sajnos nem adja vissza pontosan, hogy mi is történt ott, viszont annyit elmondhatok, hogy én végig tudtam, hogy Te ott vagy és próbáltam minél szélesebben fordulni a sikánban is (már amennyire lehet), melynek a következménye az lett, hogy a jobb oldalát vágnom is kellett. Ott azt nem a kocc miatt vágtam, hanem már kanyarbejáratnál éreztem, hogy a jobb oldali rész már nem lesz meg.
Számos ilyen esetem volt Gingerrel is (csak akkor én voltam a támadó), viszont amikor belső ívről próbálkoztam inkább elvettem mindig előbb, mert pont nem akartam ilyen helyzeteket eredményezni.
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

tjoe
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: hétf. márc. 24, 2008 3:03 pm
Kapcsolat:

Re: AC - Seat Leon EuroCup 2014 Monza Jelentkezés 02.22.

Hozzászólás Szerző: tjoe » kedd feb. 24, 2015 9:09 pm

Monzai közvetítés. :taps:

De hová tűnt Damon Hill !?

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: AC - Seat Leon EuroCup 2014 Monza Jelentkezés 02.22.

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » vas. márc. 01, 2015 1:16 pm

Monza Bírói döntések kiírva, eredmények frissítve.

Válasz küldése

Ki van itt
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 36 vendég