Szerverre lépéssel, csapatrádióval, szabályokkal, jogosítvánnyal és óvással kapcsolatos információk.
Lezárt
Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

2011/12 DRM Replay Versenybírói Döntések

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » szer. okt. 26, 2011 9:32 pm


2011.10.06
1. Zolder Bajnoki Futam

Aktivitási szabálysértések:

Zöldi nem jelentkezett a futamra, de jött, autót még nem választott illetve a szabályzatot sem fogadta el.
Memphis jelentkezett de nem jött
Memphist a versenybíróság figyelmeztetésben, míg Zöldit, többszöri szabályzat mulasztásért és be nem tartásáért figyelmeztetésben és a következő versenyen melyen indul a futamot a PIT-ből kezdheti meg.

Óvások:
nem érkezett óvás

Gratulálok a futamhoz Mindenkinek, nagyon örülök, hogy mindenki szépen és egymásra figyelve teljesítette a futamot.
Külön Gratula a győzteseknek és dobogósoknak!

Az Eredmények hivatalosak!

Zöldi
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: szomb. okt. 08, 2005 2:06 pm

Re: 2011/12 DRM Replay Versenybírói Döntések

Hozzászólás Szerző: Zöldi » csüt. okt. 27, 2011 6:22 pm

Elnézést a mulasztásért!
A hiányokat pótolom.
A döntést elfogadom.

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: 2011/12 DRM Replay Versenybírói Döntések

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » hétf. okt. 31, 2011 2:20 pm


2011.10.27.
2. Nordschleife Bajnoki Futam

Aktivitási szabálysértések:

Memphis későn jelezte nem indulási szándékát
Kopi jelezte nem indulási szándékát majd mégis jött a futamra
A versenybíróság mindkettőjüket figyelmeztetésben részesíti. Mivel Memphisnek ez a második eset volt, így autóját elvettük, melyet a keddi tesztfutam teljesítésével visszaszerezhet.

Óvások:
nem érkezett óvás

Regisztrált balesetek:

4 Regisztrált baleset volt, ebből 3 koccanásos baleset, melyeket a versenybíróság versenybalesetnek minősített.
A 4. regisztrált eset 6.43-nál, Buchert Csaba és Mugen koccanása, maga az ütközés, koccanás szintű volt, viszont Mugen autójának bal első futóműve megsérült, és láthatóan nem tudta folytatni a futamot a sérülés következtében. Az eset figyelmetlenségből származik, a tesztfutamok tapasztalatai alapján már észrevehető volt hogy a különböző autók fáktávjai teljesen eltérőek a különböző súlyuk miatt. Tehát nagyon fontos, hogy figyeljünk erre sokkal jobban!!!
Különösképpen előfordulhat ez a következő Hockenheim-i futamon, ahol a hosszú egyeneseket sikánok törik meg és nagyon hosszúak a féktávok itt talán még jobban ki fog ez jönni, mint Nordschleifén! Érdemes féktáv előtt inkább az előttünk autózó vonalából kitérni, elkerülve ezzel egy esetleges ütközést.

Buchert Csabát az esetért Figyelmeztetésben és a következő futamra kiterjedő Felfüggesztett büntetésben részesül a szabályzat "3.21"-es pontja alapján (első kör, egy versenyző károsulttal: 3 pont levonás). Amennyiben a Hockenheim-i versenyen nem történik szabálytalanság, a felfüggesztett büntetés elévül. Mivel az ütközés után megvárta Mugent, ezért lett felfüggesztve a büntetés.

Gratulálok a futamhoz Mindenkinek!
Külön Gratula a győzteseknek és dobogósoknak!

Az Eredmények hivatalosak!

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: 2011/12 DRM Replay Versenybírói Döntések

Hozzászólás Szerző: Csaba » hétf. okt. 31, 2011 6:38 pm

A büntetést elfogadom! De azt hozzáteszem, hogy szerintem az autója már előtte is elég rossz lehetett, mert furán mozgott.
Elnézést kérek a balesetért!
Buchert Csaba

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: 2011/12 DRM Replay Versenybírói Döntések

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » szer. nov. 23, 2011 4:31 pm


2011.11.10.
3. Hockenheim Bajnoki Futam

Aktivitási szabálysértések:

Giorgio későn jelentkezett
Danik0sz nem jelezte szándékát
Voodoo nem jelezte szándékát
A versenybíróság mindhármójukat figyelmeztetésben részesíti.

Óvások:
nem érkezett óvás

Regisztrált Balesetek:

6.52 Kopi - Zsozsesz -
Az eset igen tanulságos, sokszor végig kellett nézni az esetet, látható a visszajátszáson és a fórumban is jelezte Zsozsesz, hogy Kopi korán fékezett, sajnos a "korán" vagy "későn" eseteket nehéz vitatni, mivel nyilván mindenkinek megvan a megszokott féktávja, amit használ a futam során ami még azonos autóknál is eltérőek lehetnek, hiszen mindenki máshogy vezet és fékez. Az egyértelműen látható, hogy Zsozsesz el akarta kerülni az ütközést, tehát szándékosságról szó sincs, mivel félrerántotta a kormányt majd fékezett, csak sajnos a fűre került, ahol nem tudta irányítani autóját és visszacsúszott a pályára és Kopit magával sodorta, és sajnos Kopi szerencsétlenül járt az esetben, mivel kerítésen kívülre kényszerült az esést követően. Az esetet versenybalesetnek minősítettük, viszont egy figyelmeztetésben részesítjük Zsozseszt, mivel Kopi a verseny feladására kényszerült.
Nagyon kell figyelni a futam elején, nyilván mindenki máshol fékez és ez akkor a legnehezebb, ha valakivel egy tempót autózunk időben, viszont a féktávok eltérőek, ezért mindenképp több kör kell ahhoz, hogy az ember kitapasztalja, hogy az előtte haladó melyik kanyarban hol fékez.

21.56 Kiru - H_H_Bimbilla -
Bimbilla kicsúszik a fűre, majd a pályára való visszatérésnél nem figyeli a tükröt, vagy a pilóták helyzetét mutató sávot és ütközik Kiruval, aki az ideális íven érkezik versnytempóban.
A versenybíróság H_H_Bimbillát a Szabályzat 3.27-es pontja alapján (Szabálytalan visszatérés a pályára baleset okozással: 10 pont levonás) 10 pont levonásban részesíti.

Gratulálok a futamhoz Mindenkinek!
Külön Gratula a győzteseknek és dobogósoknak!

Az Eredmények hivatalosak!

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: 2011/12 DRM Replay Versenybírói Döntések

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » szer. dec. 07, 2011 1:34 pm


2011.11.24.
4. Diepholz WET Bajnoki Futam

Aktivitási szabálysértések:

Night nem jelezte szándékát
Danik0sz nem jelezte szándékát
Voodoo nem jelezte szándékát
A versenybíróság mindhármójukat figyelmeztetésben részesíti. Mivel Danik0sznak és Voodoonak sorozatban a 2. Figyelmeztetése, autójukat elvettük.

Óvások:
nem érkezett óvás

Regisztrált Balesetek:

6 regisztrált Baleset történt a futam alatt, nem történt szándékos ütközés, voltak természetesen nagyobb balesetek, de mindegyik eset talán köszönhetően a vizes aszfaltnak, megcsúszásból adódtak, a legközelebbi esős versenyen erre jobban figyeljetek, persze nyilvánvaló, hogy nem nagyon lehet megfogni az autót már ilyen esetben, ezért legyünk kicsit óvatosabbak, főleg ha a közelünkben van valaki. Sok ütközés volt lekörözés közben is, ilyenkor célszerű akár TS-en jelezni az illetőnek, hogy "itt" engedlek el, pl. Bimbillával nagyon jól megértettük egymást mindig, a fényszóróval mindig jelezte, hogy mikor tud elengedni, így nem volt sosem gondom, mert legközelebb már tudtam, hogy mikor mehetek, érdemes használni ilyenkor egy villantással a fényszórót.
Spa-ban is mindenki legyen óvatos, nem egyszerű a pálya, nyilván a többség már fejből ismeri a pályát, köszönhetően az F1-nek, de ezzel az autóval, úgy gondolom újra kell tanulni a pályát, különösen figyeljetek a "buszmegálló" vágására!! Nem büntet a pálya, viszont nagyot lehet vágni a buszmegállóba befordulásnál, melyet büntetni fogunk, amennyiben szándékos vágásról van/lesz szó.

Gratulálok a futamhoz Mindenkinek!
Külön Gratula a győzteseknek és dobogósoknak!

Az Eredmények hivatalosak!

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: 2011/12 DRM Replay Versenybírói Döntések

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » pén. dec. 16, 2011 4:58 pm


2011.12.08.
5. Spa Bajnoki Futam

Aktivitási szabálysértések:

Mugen nem jelezte szándékát a futamra
Mugent a versenybíróság figyelmeztetésben részesíti.

Óvások:
nem érkezett óvás

Regisztrált Balesetek:

Nem volt regisztrált baleset! Ezúton külön Gratulálok Mindenkinek aki részt vett a futamon. Sajnos vágások előfordultak, erre legközelebb mindenki figyeljen jobban!!

Gratulálok a futamhoz Mindenkinek!
Külön Gratula a győzteseknek és dobogósoknak!

Az Eredmények hivatalosak!

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: 2011/12 DRM Replay Versenybírói Döntések

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » kedd dec. 20, 2011 12:00 pm


2011.12.08.
6. Norisring Bajnoki Futam

Aktivitási szabálysértések:

Zsozsesz későn jelentkezett
Mugen nem jelezte szándékát a futamra
Mugent és Zsozseszt a versenybíróság figyelmeztetésben részesíti. Mivel Mugennak sorozatban ez volt a második alkalom, így autóját elvettük.

Óvások:
nem érkezett óvás

Regisztrált Balesetek:

6db Regisztrált baleset volt, nagy részben a pálya felépítésének is volt köszönhető a viszonylag sok baleset, főként Spa-hoz képest. A 6 regisztrált balesetből kettőt versenybalesetnek minősítettünk, viszont a többi négy baleset legfőképp figyelmetlenségből adódott.

3:43 Gadfly - Kiru
Kiru megpördül, majd az ideális ívre visszafordulva nem veszi észre Gadflyt, akinek így neki megy, szerencsére nem lett komolyabb baleset, Kirut a Versenybíróság Figyelmeztetésben részesíti.

8:29 Titusz - Gstyle
Titusz túl későn fékez Gstylehoz viszonyítva, és féktávon kilöki Gstylet, aki a verseny feladására kényszerül, a visszajátszás alapján, Gstyle autója nem sérült úgy, hogy a futamot fel kellett volna adnia, a Versenybíróság Tituszt a Szabályzat 3.23-as pontja alapján Normál baleset, vagy szabálytalanság(egy versenyző károsulttal), 2 pont levonásban részesíti.

10:14 Titusz - Stork
Stork elengedi Tituszt a célegyenesben (lekörözés), majd a féktávot rosszul méri fel és ütközik Titusszal, aki kisodródik ezzel időt veszítve. Mivel az ütközésből nem lett komolyabb baleset, a Versenybíróság Stork-ot Figyelmeztetésben részesíti.

15:44 Várhegyi Sándor - Stork
Stork rosszul méri fel a féktávot a cél előtti visszafordítóban és belecsúszik Várhegyi Sándorba, szerencsére az ütközésből nem lett komolyabb baleset, a Versenybíróság Stork-ot Figyelmeztetésben részesíti.

Mivel Stork 2 Figylemeztetést kapott a Norisringi futamon, ezért kérjük a következő tesztfutam teljesítésére, illetve a Versenybíróság a következő futamon amin elindul PIT áthajtásos büntetés letöltésére kötelezi!

Kérnénk a Bírói Döntések tudomásul vételét!

Gratulálok a futamhoz Mindenkinek!
Külön Gratula a győzteseknek és dobogósoknak!

Az Eredmények hivatalosak!

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: 2011/12 DRM Replay Versenybírói Döntések

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » szomb. jan. 14, 2012 4:46 pm


2012.01.05.
7. Mainz-Finthen WET Bajnoki Futam

Aktivitási szabálysértések:

nem volt

Óvások:
nem érkezett óvás

Regisztrált Balesetek:

2db Regisztrált baleset volt, a Versenybíróság mindkét esetet versenybalesetnek minősítette.
Kérnénk a Bírói Döntések tudomásul vételét!

Gratulálok a futamhoz Mindenkinek!
Külön Gratula a győzteseknek és dobogósoknak!

Az Eredmények hivatalosak!

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: 2011/12 DRM Replay Versenybírói Döntések

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » pén. jan. 20, 2012 11:45 am


2012.01.12.
8. Salzburgring Bajnoki Futam

Aktivitási szabálysértések:

nem volt

Óvások:
nem érkezett óvás

Regisztrált Balesetek:

2db Regisztrált baleset volt, a Versenybíróság mindkét esetet versenybalesetnek minősítette.
Kérnénk a Bírói Döntések tudomásul vételét!

Pálya vágás:

2 esetben volt 5-nél több vágás, így a szabályzat alapján Kopi (6 vágás) és Zöldi (6 vágás) Versenyidejéhez +3 mp időbüntetést hozzáadtuk, az eredményeknél frissítve (piros színnel jelölve a már módosított versenyidőt).

Gratulálok a futamhoz Mindenkinek!
Külön Gratula a győzteseknek és dobogósoknak!

Az Eredmények hivatalosak!

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: 2011/12 DRM Replay Versenybírói Döntések

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » pén. jan. 27, 2012 1:07 pm


2012.01.19.
9. Hockenheim Short Bajnoki Futam

Aktivitási szabálysértések:

nem volt

Óvások:
nem érkezett óvás

Regisztrált Balesetek:

nem volt


Sajnos a pálya nem úgy működött ahogy a tesztfutamon, vagy ahogy terveztük, így gondok merültek fel, mely miatt DQ-t osztott a szerver egyes pilótáknak. Ezáltal fél óra késéssel tudtuk csak megkezdeni a futamot, így csak fél távot futottunk, tehát a pontozás is felezve lett. Nagyon sajnáljuk Zöldit és Storkot, akik ez miatt nem tudtak elindulni, amennyiben Zöldi vagy Stork kérvényezi az eredmény törlését, eleget teszünk kérésének, hiszen önhibájukon kívül nem tudtak elrajtolni, ezáltal több bajnoki ponttól elestek.



Gratulálok a futamhoz Mindenkinek!
Külön Gratula a győzteseknek és dobogósoknak!

Az Eredmények hivatalosak!

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: 2011/12 DRM Replay Versenybírói Döntések

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » vas. feb. 12, 2012 12:59 pm


2012.01.26.
10. Nordschleife Bajnoki Futam

Aktivitási szabálysértések:

nem volt

Óvások:
nem érkezett óvás

Regisztrált Balesetek:

nem volt


Gratulálok Minden résztvevőnek a futamhoz, ami talán a legnehezebb pálya a szezonban a hossza miatt, nem volt regisztrált baleset, ami nagyon szép teljesítmény egy ilyen pályán!



Gratulálok a futamhoz Mindenkinek!
Külön Gratula a győzteseknek és dobogósoknak!

Az Eredmények hivatalosak!

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: 2011/12 DRM Replay Versenybírói Döntések

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » vas. feb. 12, 2012 1:01 pm


2012.02.02.
11. Diepholz Bajnoki Futam

Aktivitási szabálysértések:

nem volt

Óvások:
nem érkezett óvás

Regisztrált Balesetek:

1 db regisztrált baleset volt a futam során, melyet a versenybíróság Versenybalesetnek minősített.


Gratulálok a futamhoz Mindenkinek!
Külön Gratula a győzteseknek és dobogósoknak!

Az Eredmények hivatalosak!

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: 2011/12 DRM Replay Versenybírói Döntések

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » szer. feb. 22, 2012 4:09 pm


2012.02.16.
12. Nürburgring WET Bajnoki Futam

Aktivitási szabálysértések:

nem volt

Óvások:
nem érkezett óvás

Regisztrált Balesetek:
1 db regisztrált baleset volt a futam során, melyet a versenybíróság Versenybalesetnek minősített.

Gratulálok a futamhoz Mindenkinek!
Külön Gratula a győzteseknek és dobogósoknak!

Az Eredmények hivatalosak!

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: 2011/12 DRM Replay Versenybírói Döntések

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » szer. feb. 29, 2012 11:52 am


2012.02.23.
13. Mainz-Finthen Bajnoki Futam

Aktivitási szabálysértések:

nem volt

Óvások:
nem érkezett óvás

Regisztrált Balesetek:
Nem volt regisztrált baleset a futamon, amihez külön Gratulálok Mindenkinek!

Külön Gratula a győzteseknek és dobogósoknak!

Az Eredmények hivatalosak!

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: 2011/12 DRM Replay Versenybírói Döntések

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » pén. márc. 02, 2012 1:20 pm


2012.03.01.
14. Norisring WET Bajnoki Záró Futam

Aktivitási szabálysértések:
Kopi és Titusz későn jelentkezett, melyért 1-1 üveg sör a büntetésük a Díjkiosztón!

Óvások:
nem érkezett óvás

Regisztrált Balesetek:
1 regisztrált Baleset volt melyet a Versenybíróság Versenybalesetnek minősített!

Külön Gratula a győzteseknek és dobogósoknak!

Az Eredmények hivatalosak!

Lezárt

Ki van itt
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég