Szerverre lépéssel, csapatrádióval, szabályokkal, jogosítvánnyal és óvással kapcsolatos információk.
Lezárt
Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

MTCC 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Csaba » vas. jan. 13, 2013 5:38 pm

1. Futam Partimao.

Óvás nem érkezett de a regisztrált baleseteket és rajtokat megvizsgáltuk.
Íme a döntések:

Rajt: Norbi picit ráhúzza Mattéra majd Matte, hogy beférjen a bolya mellé picit Megpöcköli Csabát, Norbi eközben neki csúszik Gstylenak.
az esetben senki sem sérül de Norbit és Mattét kérjük, hogy Picit óvatosabban, egyébként nagyon szép rajt volt!!!!!

14:40(1.SC): Kopi a célegyenes végén rossz ütemben fékez és balra a falba csapódik, majd tovább halad, RPeti a sárgát látva megijed és pontosan ugyanott elfékezi és ugyanazon az útvonalon pont oda csapódik mint Kopi, csak RPeti a pályára csapódik vissza Misi még el tudja kerülni, de Csaba már nem, majd Gsytle is a baleset áldozata lesz.
A féktáv nehézsége miatt és mert RPetiben a baleset elkerülése munkálkodott, így nincs büntetés.

14:48: Giorgo a 3. kanyarban a pályán kívülről akar vissza térni a pályára és nem veszi figyelembe a pályára visszatérés szabályait: nekimegy Kopinak aki ettől megpördül. Az esetet súlyosbítja, hogy már teljes pályás sárga volt ebben a pillanatban, a baleset elkerülhető lett volna. Giorgiot figyelmeztetésben részesítjük.

19:13 SC alatti piteléskor Kopi ráfut Giorgiora, majd Kopit eltalálja Zsozsesz. A koccanások elindítója fura módon a hármuk előtt haladó Voodoo aki látszólag indokolatlanul lelassít 80ról 50re.
Ettől függetlenül a hátul haladókat terheli a felelősség ahogy a KRESZ-ben is, de Voodoo-t is arra kérjük ne nehezítse a többiek dolgát. Büntetés nincs.

19:33 Zsozsesz nem tud megállni a pit helyén így neki csúszik Kopinak.

25:22 Zsozsesz Elméri a féktávot a balos visszafordító elött és nagy sebességgel neki csapódik Kopinak. Zsozseszt így figyelmeztetésben részesítjük.

32:04 Kopi a célegyenes végén picit hozzáér Gilbert-hez aki ettől kipördül, mivel Kopi nem várta meg Gilbertet, így Kopi figyelmeztetésben részesül.

34:51 Giorgio neki megy Gilbertnek amitől Giorgio megforog és bejön a safety car. Mivel Giorgionak ez a második baleset okozása így öt rajthelyes büntetésben részesítjük.

45:24 Gilbert nekimegy Gadfly-nak, de nem történik nagyobb baj, korábban is voltak Gilbertnek koccanásai, ezért kérjük Gilbertet, hogy picit óvatosabban.

46:11 Gsytle lesodródik az első kanyar után a pályáról ahol picit megcsúszik majd vissza csapódik Voodoo oldalának, az eset csak Gstylet érinti hátrányosan, nincs bünti.

46:18 RPeti neki koccan Mattenak aki vész fékezni kényszerült, hogy ne menjen neki az előtte lévőnek, versenybaleset.

53:37 Giorgio elméri a féktávot és neki megy Csabának. Mind ketten tovább mennek és Giorgio vissza engedi Csabát. Nincs büntetés.

Továbbá:
- Gsytle figyelmét szeretném felhívni, hogy az újra rajtnál nem gyorsíthat a zöld jelzés előtt.
- Gadfly videóján is látszik, hogy a Safety Car mögött a boxba hajtáskor Danikosz vezérletével sokan átmentek a fehér vonalon, szeretném felhívni a figyelmeteket, hogy ez nem ovál verseny, legközelebb ezért is büntetünk!
- Szélesítés: csak azért nincs komolyabb büntetés emiatt mert nem lehet vele nyerni, de ha nem aszfaltos lett volna akkor bizos meggondoljátok mennyit kockáztattok. Kérünk mindenkit, hogy tartsa be a szabályokat!
- CHAT szabály. Mindenki elfogadta a szabályzatot így pontosan tudjátok, hogy nem szabad beszélni verseny alatt, két esetben lehet ha az az info hasznos mindenkinek vagy SC alatt(ez amolyan megtűrt, mindenkinek jó).
Rengetegen megszegték ezt a szabályt és báj csevegtek a futamon. A teljesség igénye nélkül Benga, Matte, Gilbert, Gadfly, Kopi.
Az adminoknak többször szólni kellett így Csaba háromszor, a harmadik esetnél nem megfelelő hangnemben, ami szintén nem elfogadható.
Nem szeretnénk ezért senkit büntetni kérjük várjátok ki a verseny végét ezekkel a felesleges megjegyzésekkel.

Összegezve:
Zsozsesz figyelmeztetés
Kopi figyelmeztetés
Giorgio öt rajthelyes büntetés


Kérjük az érintettet, hogy ebben a témában jelezze, elfogadja-e a döntést!
Buchert Csaba

Avatar
Giorgio
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: pén. dec. 18, 2009 3:43 pm
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Giorgio » vas. jan. 13, 2013 8:08 pm

34:51 Giorgio neki megy Gilbertnek amitől Giorgio megforog és bejön a safety car. Mivel Giorgionak ez a második baleset okozása így öt rajthelyes büntetésben részesítjük.

Kicsit erősnek érzem az 5 rajthelyes büntetést és ezzel a mondattal meg aztán teljes mértékben nem értek egyet. Visszanézve a replayt, ahogy itt is van írva 34:51-nél történt a koccanás, csak, h a SC 37:16kor indult el a box utcából kifelé szóval ezt talán mégsem az én nyakamba kellene varrni, mikor a megforgásom után azonnal mentem tovább versenytempóban. Azt elismerem, h a koccanásnál hibáztam, kopottabbak voltak a gumik már, nem számoltam vele blokkoltak a kerekek, de nem tettem tönkre senki versenyét sem. Mivel ez egy kasztnis mód és nem pedig formula autó, úgy gondolom 1-2 kisebb koccanás még talán belefér büntetés nélkül, főleg, h nagy hátrányt senkinek nem okoztam. A Kopis esetért jogosnak találom a büntetést, igaz belenéztem a tükörbe és nem láttam senkit körülöttem, azért kezdtem visszajönni a pályára, aztán mikor megláttam magam mellett már össze is értünk. Tudom nem mentség, máskor jobban szétnézek mielőtt visszatérek a pályára, itt jogos a figyelmeztetést. Nem szoktam kis dolgokon fennakadni, de ha már minden koccanást büntetünk, akkor nem értem, hol vannak azok az esetek amikor a visszafordítóba 1-2 ember kamikaze módjára szállt be és kaptam nem kis pofont én is abban a kanyarban, amivel nem egy pozíciót buktam. Félre értés ne essen, nem áll szándékomban senkinek büntetést kiharcolni, csak furának tartom, h rengeteg koccanás volt a futamon, és ezekből én voltam a legnagyobb bűnös.
Illés György

Kép

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Csaba » vas. jan. 13, 2013 8:20 pm

Giorgio írta:34:51 Giorgio neki megy Gilbertnek amitől Giorgio megforog és bejön a safety car. Mivel Giorgionak ez a második baleset okozása így öt rajthelyes büntetésben részesítjük.

Kicsit erősnek érzem az 5 rajthelyes büntetést és ezzel a mondattal meg aztán teljes mértékben nem értek egyet. Visszanézve a replayt, ahogy itt is van írva 34:51-nél történt a koccanás, csak, h a SC 37:16kor indult el a box utcából kifelé szóval ezt talán mégsem az én nyakamba kellene varrni, mikor a megforgásom után azonnal mentem tovább versenytempóban. Azt elismerem, h a koccanásnál hibáztam, kopottabbak voltak a gumik már, nem számoltam vele blokkoltak a kerekek, de nem tettem tönkre senki versenyét sem. Mivel ez egy kasztnis mód és nem pedig formula autó, úgy gondolom 1-2 kisebb koccanás még talán belefér büntetés nélkül, főleg, h nagy hátrányt senkinek nem okoztam. A Kopis esetért jogosnak találom a büntetést, igaz belenéztem a tükörbe és nem láttam senkit körülöttem, azért kezdtem visszajönni a pályára, aztán mikor megláttam magam mellett már össze is értünk. Tudom nem mentség, máskor jobban szétnézek mielőtt visszatérek a pályára, itt jogos a figyelmeztetést. Nem szoktam kis dolgokon fennakadni, de ha már minden koccanást büntetünk, akkor nem értem, hol vannak azok az esetek amikor a visszafordítóba 1-2 ember kamikaze módjára szállt be és kaptam nem kis pofont én is abban a kanyarban, amivel nem egy pozíciót buktam. Félre értés ne essen, nem áll szándékomban senkinek büntetést kiharcolni, csak furának tartom, h rengeteg koccanás volt a futamon, és ezekből én voltam a legnagyobb bűnös.
Az SC-s dolog úgy van ahogy mondod, ez az én hibám, ezt elnéztem, de ettől függetlenül a büntetés jár, volt még az az eset amikor nekem jöttél, azért pl nem kaptál semmit, ha Kopit is vissza engedtet volna akkor azért se kaptál volna. Igaz, hogy kasztnis mod de a törés jóval nagyobb mint amit megszoktuk + sokkal nehezebb is. A döntést nem egyedül hoztam meg, és egyikünk ne se fűződik érdeke hozzá, a súlyossága sem túl nagy, mert alap esetben pont levonás járna. Így kérlek próbálj egy árnyalatnyit óvatosabb lenni.
Buchert Csaba

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Dietrich » kedd jan. 15, 2013 4:30 pm

- Gadfly videóján is látszik, hogy a Safety Car mögött a boxba hajtáskor Danikosz vezérletével sokan átmentek a fehér vonalon, szeretném felhívni a figyelmeteket, hogy ez nem ovál verseny, legközelebb ezért is büntetünk!

Büntetni csak azért lehet ami szabályzatban rögzítve van mit lehet mit nem! Ami nincs benne azt szabad! :)
Na most a boxba hajtás kapcsán egy szó sincs a fehér vonalról csak a kihajtás kapcsán.
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Csaba » kedd jan. 15, 2013 4:40 pm

Dietrich írta:- Gadfly videóján is látszik, hogy a Safety Car mögött a boxba hajtáskor Danikosz vezérletével sokan átmentek a fehér vonalon, szeretném felhívni a figyelmeteket, hogy ez nem ovál verseny, legközelebb ezért is büntetünk!

Büntetni csak azért lehet ami szabályzatban rögzítve van mit lehet mit nem! Ami nincs benne azt szabad! :)
Na most a boxba hajtás kapcsán egy szó sincs a fehér vonalról csak a kihajtás kapcsán.
:D Akkor ez el van baszcsizva!
Buchert Csaba

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Dietrich » kedd jan. 15, 2013 6:03 pm

Hát el. És azért mert anno a HRC-nél nem lett belerakva, mert nem volt kötelező boxkiállás és Tommyék mikor átvették a szabályzatot az első MTCC-nél nem írták bele ők sem :D

Az emberek pedig milyenek? Ami nincs tíltva azt szabad. :D
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Csaba » kedd jan. 15, 2013 7:15 pm

Dietrich írta:Hát el. És azért mert anno a HRC-nél nem lett belerakva, mert nem volt kötelező boxkiállás és Tommyék mikor átvették a szabályzatot az első MTCC-nél nem írták bele ők sem :D

Az emberek pedig milyenek? Ami nincs tíltva azt szabad. :D
De nem azért mert megtalálták a lyukat, hanem mert azt hitték hogy.... :D
Buchert Csaba

danikosz
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1693
Csatlakozott: kedd máj. 05, 2009 11:46 am
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: danikosz » kedd jan. 15, 2013 11:25 pm

Dietrich írta:Hát el. És azért mert anno a HRC-nél nem lett belerakva, mert nem volt kötelező boxkiállás és Tommyék mikor átvették a szabályzatot az első MTCC-nél nem írták bele ők sem :D

Az emberek pedig milyenek? Ami nincs tíltva azt szabad. :D
Az első MTCC az wtcc dolog volt. Ott tényleg nincs kötelező box :D
Molnár Dániel #99
Kép
KépKép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Dietrich » szer. jan. 16, 2013 9:59 am

Danikosz nem értetted a lényeget. :)
Nem volt kötelező kiállás V8-ban se WTCC-ben így kifelejtődött a szabályos boxba való kimenetel mikéntje, mert ettől független volt akinek javítás miatt kellett kimennie.

De ezt Csabáék most pótolhatják és beleírják a szabályzatba. :)
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Csaba » szer. jan. 16, 2013 11:45 am

Dietrich írta:Danikosz nem értetted a lényeget. :)
Nem volt kötelező kiállás V8-ban se WTCC-ben így kifelejtődött a szabályos boxba való kimenetel mikéntje, mert ettől független volt akinek javítás miatt kellett kimennie.

De ezt Csabáék most pótolhatják és beleírják a szabályzatba. :)
Nem hiszem, hogy Tommy bele akar nyúlni a már elfogadott szabályzatba.... De ezt ő tudja.
Buchert Csaba

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Csaba » hétf. jan. 21, 2013 3:53 pm

2. Futam Zolder, bírói döntések

Időmérő vágások:
Gilbert, RPeti, Voodoo, Csaba, Ginger17, Gadfly vágták a pályát, így ők 5 rajthelyes Rajt Büntetést kapnak a következő futamon.

Futam vágások(a harmadik vágás után + 3mp):
Tjoe - 12 => 27mp
RPeti - 15 => 36mp
Gadfly - 13 => 30mp
Giorgio - 1
Norbi - 2
Tony - 1
Voodoo - 8 => 15mp
Turi - 4 => 3mp
Kopi - 23 => 60mp
Ginger - 11 => 24mp
Csaba - 11 => 24mp
Zsozsesz - 2
Matte - 10 => 21mp
Titusz - 16 => 39mp
Gilbert - 11 => 24mp

A Vágási szabály röviden azt jelenti, hogy legalább két keréknek a pályán (azaz vonalon, vagy kerékvetőn) kell lennie.
De, van egy kitétel a szabályzatban:
"Természetesen ezek a szabályok csak általános szituációkra érvényesek, a végső
döntéseket a Bírói Testület hozza az adott szituációnak megfelelően. A fentiekben
nem részletezett, de a fair play és a szabályok szellemétől eltérő versenyzői
magatartás az eset súlyosságától függő büntetéssel sújtható."
Ez felfogható úgy is, hogy a vétkes irányába mozdulunk a szabályok betartatásával, így a versenyen kapott büntetéseket a következő verseny végéig felfüggesztjük, amennyiben a versenyző ott ismét szabálytalankodik, a büntetés automatikusan életbe lép.
Ennek két fő oka van, az első, hogy nagyon nehézzé tették a helyzetet az időjárási körülmények, a másik, hogy nagyon aprók voltak a vágások az esetek 95%-ban.

Ennek ellenére kérünk mindenkit(magunkat is), hogy kövessük Kazard példáját aki egyszer sem hagyta el a pályát, gratulálunk neki!

Átnéztük a rajtokat és újra rajtokat is. A rajtbalesetet egyértelműen Tommy net problémája okozta, de nem szeretnénk tovább sújtani, elég büntetés neki ez.
Volt néhány koccanás amik nem voltak komolyak, a legnagyobb talán Matte esete volt, amikor kiütötte Voodoot, de mivel türelmesen bevárta, nem adunk büntetést.

Összességében a nehéz körülmények ellenére jó versenyt futottunk, próbáljunk még faragni a sárgák és vágások számából!
Gratulálunk mindenkinek.
Buchert Csaba

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Csaba » kedd jan. 29, 2013 12:41 pm

3. Futam Istanbul

Átnéztük a rajtot valamint a regisztrált baleseteket, három büntetést érdemlő eset volt:

4.50 - Benga - finiser - Gilbert: Finisher nekimegy Bengának, Gilbert pedig Finishernek, Benga helyeket veszít. Finisher figyelmeztetés

6.32 - Dani - RPeti: Dani neki megy RPeti-nek aki 9 pozíciót veszít. Dani figyelmeztetés

14.15 - 14.27 - Dani Kopi: először Dani csúszott be Kopi mellé és megtámaszkodott rajta, majd Kopi kétszer is neki megy Daninak aki megforog és 6 helyet veszít(már az első eset is olyan erősségű volt, hogy megforgás lehetett volna). Kopi figyelmeztetés


Kopinak volt egy figyelmeztetése az első futamról ami már az előző versenyen elévült, így további büntetés a szabályzat szerint nincs.
A felfüggesztett vágás miatti büntetések is elévültek!

Gratulálunk mindenkinek, a viszonylag kevés balesethez és a safety car mentes versenyhez.
Buchert Csaba

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Csaba » szomb. feb. 02, 2013 8:06 pm

4. futam Navarra

Átnéztük a futamot és az alábbi döntéseket hoztuk:

22.15 Kopi-Zsozsesz: Kopi miközben Bengával csatázik elméri a féktávot és eltalálja Zsozseszt, mindketten pozíciót veszítenek, Kopinak figyelmeztetés.

25.21 Gilbert-Turi: Gilbert a boxkiállás alatt a szervizsávban halad végig, majd eltalálja a szervízeéő Turit. Mivel Gilbert teljesen szabálytalanul közlekedik a boxban és ráadásul Turi autóját is összetöri így a következő futamra egy áthajtásos büntetést kap!

34.11 Titusz-Turi: Titusz az egyik féktávon ráfut Turira, Turi nem veszít pozíciót, de könnyen lehetett volna nagyobb baj.

34.23 Titusz-BengA: Titusz ismét később fékez mint az előtte haladó Benga, Benga sok időt veszít.
Mivel Titusz az első hibája után 200 méteren belül másodszor sem figyel, ráadásul nem is várja be az általa kiforgatott Bengát, így figyelmeztetésben részesül.


Safety car mögötti Stop & Go esete:
A kavarodást az okozta, hogy a jogosan megbüntetett Norbin kívül még 5 ember az rfactor hibájából büntetést kap. Mivel Norbi valóban vétkes volt, így utólag 30mp-es büntetést kap.

Ehhez az esethez hozzá szeretném tenni még, hogy a pálya admin szava szent.
Azzal, hogy nem teljesítették néhányan a kérését, újabb kavarodás keletkezett.
Kérünk mindenkit figyelje az eseményeket és teljesítse a kéréseket!
Amennyiben ez a továbbiakban nem teljesül, úgy majd más eszközhöz kell folyamodnunk.

Még egy esetet szeretnék kiemelni, hogy végre megértsétek miért kaptok büntetést és mi lenne a korrekt megoldás ha hibáztok:
34.45 Ginger-Kazard: Ginger későn fékez és neki megy Kazardnak. Kazard kicsúszik a pályáról, és eltalálja Kopit. Ginger autójának mozgásán végig látszik, hogy szeretné Kazardot maga elött tudni.
Tehát felfogta hogy hibázott, és MEGVÁRJA a társát a pályán.

Azt kérem, hogy ez legyen a cél! A másikkal szembeni tolerancia és Fair viselkedés.

Büntetések összegzése:
- Kopinak egymás után ez volt a második versenye amikor balesetet okozott, így 5pont levonást kap.
- Gilbert következő versenyen áthajtásos büntetés.
- Titusz figyelmeztetés.
- Norbi 30 mp büntetés.

Kérem az érintetteket akceptálják a büntetésüket.
Buchert Csaba

Avatar
KOPI
Hozzászólások: 1989
Csatlakozott: kedd nov. 11, 2008 7:44 pm
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: KOPI » hétf. feb. 04, 2013 7:40 am

Csaba.Bünti elgogadva,1 et értek vele,megjegyzem jol csinálod a biráskodást.100% támogatás részemről.
Kép

Avatar
Gilberto
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 763
Csatlakozott: csüt. feb. 12, 2009 9:29 am
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Gilberto » hétf. feb. 04, 2013 8:20 am

ok
Manchester United

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Csaba » hétf. feb. 11, 2013 7:27 pm

5. Futam Brno

Átnéztük a versenyt és az alábbi balesetekben volt szükség a döntésünkre:

28:03 - RPeti - Titusz - Gilbert és még sokan: Titusz az újra rajt után elméri a féktávot és RPetinek megy, mindketten elkezdenek forogni, hatalmas tömegbaleset kerekedik belőle, sok autó sérül. Titusznak figyelmeztetés.

35:22 - Tony - Titusz: Titusz nekimegy Tonynak a safety car mögött, ezért nem adunk büntit, mivel nem okozott hátrányt senkinek.

38:50 - Ginger17 - Dani - Titusz: Ginger lesodródik a pályáról, és visszacsapódik a pályára. Többen sérülnek. Mivel Ginger igyekezett elkerülni a balesetet, de csak utas volt az autóban, így nincs büntetés.

39:40 - Voodoo - Gadfly: Voodoo megpördül és a pálya ideális ívén áll meg, Gadfly szűken próbál elmenni mellette, de Voodoo elindul előre és Gadfly nekiütközik.
Voodoo büntetése figyelmeztetés.
Az esethez egy kis indoklást is írnék: a felvételen az érkező autók szemszögéből tisztán látszik Voodoo autója, mindenki kikerülte volna gond nélkül. Persze ezt nehéz a hibázó pilótának érzékelnie, viszont az alapelv az ilyen esetekben, hogy meg kell várni még tiszta lesz a pálya és utána folytatni a versenyt.

Mivel Titusznak az előző versenyen már volt figyelmeztetése, így halmozott büntetésként 5 pont levonásban részesül.
Buchert Csaba

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Csaba » vas. feb. 17, 2013 4:24 pm

6. Futam Nogaro

Nagyon tiszta verseny volt, komoly szabálytalanság nem történt.

Két eset van amire kitérnénk részletesebben.

3:44 Kopi - Bercisan: Berci Tituszzal volt csatában és Őt akarta belső íven megelőzni. Titusz zárta a szöget és ennek következtében Berci az ütközést elkerülvén picit lassítva még szűkebben vette a kanyart amitől felment a bal oldali kerékvetőre, ami picit megdobta az autóját és ez miatt sodródhatott ki a kanyar kijáratánál jobbra. Kopi ebben az esetben rosszkor volt rossz helyen. Igazából Kopi és Berci is elkerülhette volna az incidenst. Berci azért, mert ilyenkor számolni kell azzal, hogy ha a tükörben nem is látja, de lehetnek mellette. Kopi viszont látta az egész esetet, így egy apró gázelvétellel szintén elkerülhette volna az ütközést. Szerencsétlen az eset, főleg Kopi oldaláról, de nem adnánk senkinek sem büntetést.

Rajt:
Jól látható, hogy Tommy és Voodoo jobban leszakadva (nagyobb követési távolságban) indították a rajtot, az előttük lévő pilóták sebességéből jól látható volt, hogy mindenki kb. 85-90 km/h-nál kezdtek el "egyszerre" gyorsítani (formációt betartva szorosan egymás mellett és mögött, ahogy kell). Voodoo-nak ebben a pillanatban 100 km/h, míg Tommynak 104 km/h volt a sebessége, tehát Ők erről a sebességről indíthatták a rajtot, ráadásul lendületből mivel nem tartották be a követési távolságot.
Szabályzat:
A Biztonsági autó (későbbiekben SC) mögött teljesítjük a felvezető kört, mielőtt a pitbe hajt az SC a lámpákat lekapcsolja, ezután nincs gyorsítás, tartani kell a felvezető kör sebességét.
Szigorúan véve ez szabálytalan volt, de nem adunk érte büntetést, viszont kerüljük az ilyen eseteket!
Buchert Csaba

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Csaba » hétf. máj. 13, 2013 12:30 pm

Kicsit megkésve ugyan(amiért elnézést kérünk), de megszületett az első 4 "hétvége"(8 futam) összegzése, a büntetések a végén lesznek összegezve, amiben próbáltuk figyelembe venni, hogy a büntetések elévülhetnek a következő futamon.

A1-Ring Race1:
3.54 - Tommy_Gee később fékez és összeérnek Bengával, pozíció vesztés nincs. Versenybaleset!

6.33 - Gstyle és Misi is elrontja az utolsó kanyart, picit összeérnek, Zsozsesz mögöttük érkezik, aki próbálja elkerülni az ütközést de hozzáér Misihez, majd megpördül. Versenybaleset!

7.09 - Kopi kicsit később fékezi, és megtolja Misit, pozíció vesztés nincs. Versenybaleset!

8.46 - Misi fordul elsőként a kanyarban, és mögöttük négyen összetorlódnak, így végül Misi, aki legelöl ment, kiforog. Kicsit óvatosabb féktávval mindenki részéről elkerülhető lett volna az eset, sajnos, hogy hárman is megtolták egymást, így Misi járt a legrosszabbul. Versenybaleset!

10.06 - Kopi megcsúszik a kanyarban, Nagy Zsolt hátulról nekimegy és Kopi megforog, Versenybaleset!

10.16 - Tommy_Gee későn fékez a kanyarban, és kisodródik a pályáról, ahonnan balesetveszélyesen jön vissza, nagy gázt ad, amitől keresztbe áll, és visszacsúszik a pályára Misi elé, akinek le is áll a motorja az ütközést követően. Tommy_Gee Boxutcai áthajtásos büntetésben részesül!

10.53 - Bimbilla a kanyart szélesen veszi, és lemegy a pályáról, majd visszatérésnél a rázókövön megcsúszik, és eltalálja Kopit, mivel Bimbilla veszített ezzel sokat, így nincs büntetés!

12.43 - Titusz kanyar kijáraton megcsúszik közvetlen Finiser előtt, aki már nem tudja kikerülni. Versenybaleset!

14.46 - Giorgio kanyar kijáraton, kigyorsításkor megtolja Finisert, aki ettől megpördül és sok pozíciót veszít, Giorgio Figyelmeztetésben részesül!

17.19 - Titusz féktávon, megtolja Kopit, aki, kiforog és a mögötte érkező Zsozsesz már nem tudja kikerülni, és neki megy, Kopi a versenyt feladja. Titusz Boxáthajtásos büntetésben részesül!

A1-Ring Race2:
4.43 - Kazard féktávon, megtolja Danit, amitől belassul és őt megtolja Gadfly, pozíció vesztés nincs, látható sérülés sem. Versenybaleset!

5.00 - Gstyle megy elöl, akit többen is követnek egymás mellett, Gstyle mögött mindenki kicsit később fékez, Kazard próbálja kikerülni Gstyle-t, hogy ne menjen neki, de mellette van Gadfly, így hozzáér és kicsúszik a pályáról, itt többen belefékeznek és összeérnek egymással, 6-an érkeztek meg egyszerre a kanyarba, ami megnehezítette a versenyzők dolgát, és Kazard húzta a rövidebbet, az esetet Versenybalesetnek ítéltük.

5.25 - Giorgio féktávon megtolja Tjoe-t, aki keresztbe áll, és megtolja Finisert, aki szintén keresztbe áll, és Misi belemegy, fékez, de már nem tudja elkerülni az ütközést. Mivel a tömeg baleset Giorgio elrontott féktávjából indul, így Giorgio Figyelmeztetésben részesül.

7.23 - Ismét tömeg baleset, Gstyle megforog a kanyarban féktávon, majd a mögöttük haladók próbálják több irányból kikerülni több-kevesebb koccanással, és megforgással, az eset Versenybaleset, bár többen pozíciót vesztettek, de nem szabálytalanságból adódóan.

7.30 - Előbbi balaeset végkimenetele, a forgásokból adódóan, Misi keresztbe visszacsúszik a pályára, majd körültekintés nélkül nagy gázzal menetirányba akar fordulni, és nem veszi észre az érkező Gstyle-t, aki Tommy_Gee mellett jött, így még elkerülni sem tudta volna Gstyle az esetet, bár próbálkozott. Misi Figyelmeztetésben részesül.

7.56 - Turi kicsúszik az utolsó kanyarban, és megforog, majd az első lökhárítóját Bryan eltalálja, Versenybaleset.

A1-Ring összegezve:
Tommy_Gee áthajtásos büntetés
Titusz áthajtásos büntetés
Giorgio 2 figyelmeztetés
Misi figyelmeztetés


//-----------------------------------------------------------------------------------------
Oulton Park Race1:
2.43 - Makákó a rajtrácsra álláskor elméri az aktuális helyét és neki megy Dex-nek. Nagyobb odafigyelést kérünk a pozíció elfoglalásakor. Versenybaleset!

5.34 - Kazard rövidebb féktávot vesz mint Bryan melyek következtében összeérnek. Az ütközés mértéke jelentéktelen, így nincs büntetés!

6.23 - Turi az utolsó előtti kanyarban elveszti a kontrolt az autója felett, amitől megpördül. Ennek hatására a mögötte érkező Gadfly - Tjoe - Gilbert - Zsoltee vonatként ütköznek egymásnak. Versenybaleset!

7.42 - Gadfly, az akkor már sérült autóval kisodródik a kavicságyba és a pályára való visszajövetelnél nem veszi észre, hogy Zsozsesz sérült autóval a pálya szélén áll és összeütköznek. Az ütközésért Gadfly a hibás viszont látható, hogy Zsozsesz épp feladni kényszerült a futamot, így pozícióvesztés nem történt. Nincs büntetés!

8.00 - Finiser rövid féktávval szűken próbálja venni az utolsó előtti kanyart, melytől kifarol az autója és összeér Bimbillával. Bimbilla pozícióvesztés nélkül folytatja a futamot, míg Finiser visszaesik, így nincs büntetés!

9.25 - Csaba és Zsoltee egyszerre érkeznek az utolsó előtti kanyarhoz és oldalról összeérnek. Bár az előzés nem volt tiszta pozícióvesztés nem történt, így nincs büntetés!

9.43 - Gilbert az első kanyarban rövid féktávot vesz és nekimegy Bimbillának. Bimbilla ettől Gilbert mögé kerül, viszont Gilbert azonnal visszaengedi, így nincs büntetés!

16.11 - Csaba az egyik jobbos kanyarban kipördül, amit Misi nem tud kikerülni és összeérnek. Mivel nem történt semmi, így nincs büntetés!

Oulton Park Race2:
2.51 - Finiser a felvezető után túl nagy tempóban érkezik a rajtrácsra és nekimegy Bimbillának. Nagyobb odafigyelést kérünk a pozíció elfoglalásakor. Versenybaleset!

3.21 - Tommy_Gee rajt után lévő első kanyarban nekimegy Titusznak. Pozícióvesztés nem történt, így nincs büntetés!

3.32 - Tommy_Gee a rajt utáni 2. kanyar előtt elméri a féktávot és neki megy Zsozsesznek. Zsoszesz sok időt veszít, így Tommy_Gee figyelmeztetésben részesül!

5.29 - Gstyle az egyik jobbos előtt lemegy a pályáról és a füvön áthaladva tér vissza a pályára melynek következtében nekimegy Dex-nek. Dex nem vesztett sokat, viszont Gstyle jelentősen visszaesik. Mivel Gstyle autója irányíthatatlan volt a füvön, így ő is csak utazott, versenybaleset!

6.02 - Misi - Zsoltee Apró koccanás, nincs büntetés!

6.10 - Gilbert, Kazard mögött elméri a féktávot, melytől megijed és jobbra rántja a kormányt oly a annyira, hogy kisodródik a pályáról és a visszaérkezés pillanatában tömegbeleset keletkezik. Mivel sok autó sérült és többen is elvesztették a pozíciójukat, így Gilbertónak dupla figyelmeztetés jár!

9.05 - Turi autója az utolsó előtti kanyarban kifarol és nekiér Csabának. Csaba egy pozíciót veszít de nincs büntetés!

9.05 - Makákó elméri a féktávot és nekimegy Dex-nek aki viszont indokolatlanul korán fékezett, Dex a kavicságyban végzi. Makákó bevárja Dex-et és folytatják a versenyt. Versenybaleset.

9.07 - Turi - Bryan - Misi
9.05-el megegyező eset folytatása: Bryan nem tudja kikerülni Turit akinek nekimegy, viszont Turi ezáltal nekimegy Misinek, aki több pozíciót is veszít. Bryan első szárny nélkül folytatja a versenyt, viszont a teljesen vétlen Misi a 4. helyről a 15. helyre esik vissza, így az esemény kiváltóját Turit, figyelmeztetésben részesítjük!


14.20 - Az egyik jobbosban kifaroló Csabának nekimegy Turi, akinek meg Tommy. Versenybaleset, nincs büntetés!

24:28 Voodoo indokolatlanul zárja az ívet a célegyenes előtti balos bukkanóban amitől az éppen mellé érkező Gadfly már nem fér el és sok helyet veszít. Az eset sok fejtörést okozott és végül Voodoo-nak a büntetése figyelmeztetés. Ami miatt nem egyértelmű a szituáció az a pálya karakterisztikája, Voodoo egyenesen megy így elvileg nem csinált semmit, de ugyanakkor nem vette figyelembe, hogy vannak mellette, ez a baleset bőven elkerülhető lett volna!

Oulton Park összegzés:
Tommy_Gee figyelmeztetés
Gilberto Dupla figyelmeztetés
Turi figyelmeztetés
Voodoo figyelmeztetés


//-----------------------------------------------------------------------------------------
Zhuhai Race 1:
Rajt: Célegyenes végén Dani kicsit elméri a féktávot(a szerver replayen úgy tűnik mintha nem érnének össze Tommyval, de az autók mozgásán mégis úgy tűnik) Mindketten sok helyet veszítenek. Mivel nem egyértelmű az ismétlésen a kontaktus így Dani nem kap figyelmeztetést!

5.58 - Misi megcsúszik és Voodoo-nak csúszik, Voodoo nem veszít időd, versenybaleset!

18.10 - Dani megcsúszik kigyorsításon majd a füvön próbál megállni, de a pályára csúszik és Tommy eltalálja picit, versenybaleset!

Zhuhai Race2:
4.17 Norbi nekimegy Gadflynak amitől Norbi kicsit balra sodródik, majd Gilbert túl rövidet fékezve nekimegy Norbinak, mindketten helyeket veszítenek. Csak azért nincs büntetés mert csak a két "vétkest" érintette ez hátrányosan.

7.16 Gadfly elméri a féktávot és bár mindent megtesz a beleset elkerüléséért nekimegy Kopinak mindketten sok helyet veszítenek, Kopi fel is adja de nem az autó sérülése miatt. Figyelmeztetés Gadflynak!

7.55 Gilbert megcsúszik a vizes aszfalton és Misi-nek koccan oldalról, versenybaleset!

11.24 Csaba megcsúszik kigyorsításon és Tommynak megy oldalról, versenybaleset!

Zhuhai összegzés:
Gadfly figyelmeztetés


//-----------------------------------------------------------------------------------------
Okayama Race1:
3.29 - Nagy Zsolt kicsit később fékez és megtolja Tjoe-t, pozícióvesztés nincs, Versenybaleset.

3.29 - Dani később fékez és megtolja Tommy78-at, aki két pozíciót veszít, de folytatódik komolyabb gond nélkül a verseny. Versenybaleset!

3.45 - Gilbert picit belefékez a bal-jobb törésben, mivel előtte ketten is mentek egymás mellett, Dani éppen hozzáér Gilberthez, majd kicsúszik a pályáról. Versenybaleset!

3.45 - Makákó elméri a féktávot, és keresztbe elcsúszik Dex és Kazard előtt, nem tudja megfogni az autót és neki csúszik Dex-nek, aki megforog, de folytatja a versenyt. Makákó figyelmeztetés!

4.33 - Gilbert féktávon nekimegy Zsoltinak és megtolja
9.44 - Gilbert féktávon nekimegy Zsoltinak és megtolja
24.10 - Tjoe: Gilbert féktávon nekimegy Tjoe-nak, aki kicsúszik a pályáról A három esetet figyelembe véve, Gilbert többszöri hibája miatt, 5 rajthelyes büntetésben részesül, és Teszt futam Teljesítésére kötelezzük!


7.08 - Doozi féktávon megcsúszik majd az ideális íven keresztbe áll, próbál mielőbb félre tolatni az érkező Dani elől, (látható, ahogy egyből felgyullad a tolatólámpa) de sajnos nem volt rá idő. Versenybaleset!

14.01 - Voodoo megtolja kanyar kijáraton Bryan-t aki ettől megforog, majd Zsolti már nem tudja kikerülni és neki megy, mindketten több pozíciót veszítettek, Voodoo 5 helyes rajtbüntetésben részesül.

20.22 - Gadfly a kerékvetőn picit megcsúszik és összeérnek Voodoo-val, Versenybaleset!

Okayama Race2:
3.58 Gilbert elméri a féktávot ami miatt nekimegy Tjoe-nak, ennek következtében Tjoe összeér Danival is. Mivel ebből könnyen tömeg baleset is lehetett volna, Gilbert figyelmeztetés!

4.04 Makako megcsúszik kigyorsításon és nekimegy Doozinak, versenybaleset.

6.30 Csaba kigyorsításon megcsúszik ezért Norbi mellé ér, majd a következő balos kanyar előtt Gadfly későn fékez és megijed, hogy norbinak megy ezért elkapja a kormányt és így Csabát találja el, helyeket veszítenek. Gadfly figyelmeztetés!

8.46 Misi későn fékez és nekimegy Doozinak mindketten sok helyet veszítenek, Misi figyelmeztetés.

9.18 Bandi lesodródik a pályáról jobbra majd élesen balra visszatér és leszorítja Gadfly-t. +
9.58 Bandi elméri a féktávot és Gadfly-nak megy, ezért a két esetért, de leginkább az elsőért Bandi figyelmeztetés.


16.22 Doozi hibázik és a pályára csúszik vissza, Bandi nekimegy, versenybaleset. (Ez a baleset elég érthetetlen, mert volt idő javítani mindkettőjüknek) Versenybaleset!

Okayama összegezve:
Makókó figyelmeztetés
Gilbert 5 rajthelyes büntetés és Teszt futam Teljesítésére kötelezzük + figyelmeztetés
Voodoo 5 helyes rajtbüntetésben részesül.
Gadfly figyelmeztetés
Misi figyelmeztetés
Bandi figyelmeztetés


//-----------------------------------------------------------------------------------------
//-----------------------------------------------------------------------------------------
Tehát összegezve mindent figyelembe véve, hogy a büntetések elévülhettek volna:

Tommy_Gee => áthajtásos büntetés
Titusz => áthajtásos büntetés
Giorgio => 5 rajthely
Gilberto => 10 rajthelyes bünti + Tesztfutam + Függőben levő figyelmeztetés
Gadfly => 5 rajthely
Makako, Misi, Bandi => Figyelmeztetés
Voodoo => 5 rajthely
Buchert Csaba

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Csaba » hétf. jún. 17, 2013 7:01 pm

Watkins Glen - Race1:

9,16 - Voodoo - Gadfly:
Gadfly később fékez védekezés miatt, de a vizes pályán blokkolnak a kerekek és túlcsúszik, mivel Voodoo mellette volt, így vitte magával őt is. Az esetnek nem lett következménye, mindketten pozíció vesztés nélkül folytatták a versenyt, így Versenybaleset, nincs büntetés.

24,05 - Bryan - Tommy78:
Bryan több autó távolságból próbál bebújni Tommy mellé féktávon. A manőver nem sikerül és Tommy-t kiforgatja. Ezt követően Bryan bevárja Tommyt. Mindketten több pozíciót is vesztettek. A bevárás miatt nincs büntetés.

Watkins Glen - Race2:
21,18 - Voodoo - Dani:
Dani picit megtolja Voodoot, mindketten mennek tovább, Versenybaleset.

Oran Park - Race1:

2,36 - Voodoo - Tjoe:
Tjoe fékez az egyenesben, majd elhúzza balra a kormányt, és összeér Voodoo-val, majd Tjoe kipördül a pályáról, mivel Tjoe ment neki Voodoonak, így ő a hibás a koccanásért, de Tjoe bukott csak a dologgal, így nincs büntetés.

2,41 - Bryan - Tommy78:
Bryan picit későn és hirtelen fékez amitől megkoccintja Norbi autóját. Bryan autója ettől picit kifarol a mögötte érkező Tommy egyszerre fékez az előtte lévőkkel ennek ellenére tovább faroltatja Bryant, aki ettől végleg kipördül. Bryan visszaesik a mezőny végére, míg Tommy nem veszít pozíciót. Az eset megítélése nehéz, mivel a balesetet Bryan hibája indította és ő vesztett csak vele így versenybalesetnek ítéljük.

3,39 - Makako - Giorgio:
Makakó az utolsó kanyarban picit korábban gyorsít ki, így nekimegy a falnak, amitől visszapördül és a mögötte jövő Giorgioval ütközik, Makákó kicsúszik ezután a pályáról, mivel Makákó hibázott és csak ő szenvedett hátrányt ezzel, nincs büntetés.

4,00 - Kopi - Zsoltee:
Zsoltee féktávon nekimegy Kopinak, aki kicsúszik a pályáról és sok pozíciót veszít, majd feladja a futamot, mely nem a sérülés miatt történik. Az esetért Zsoltee a felelős, és Figylemeztetésben részesül. Az esethez a magyarázata: Az ideális ívet(ebben a szituációban útvonalat) Kopi tartotta és Zsoltee tért le erről, így neki kellett volna figyelnie Kopi mikor kezd el fékezni.


Oran Park - Race2:

2,49 - Tommy78 - Makako - Bryan:
Makákó elméri a féktávot és nekiütközik Tommynak, aki pedig emiatt Bryannek (vonateffektus). Ebben a körben utol is érik Makákót, aki elengedi őket, nincs büntetés

15,08 - Gadfly - Turi :
Gadfly féktávon keresztbe áll az első kanyar előtti törésben, és átcsúszik a pályán majd nekicsúszik Turinak. Mivel Turi nem veszített pozíciót és folytatta szinte idővesztés nélkül a versenyt így nincs büntetés. De megkérjük Gadflyt, ha nem stabil féktávon az autó, akkor óvatosabban, mert többször is előfordult hasonló eset a futam alatt, melyből szintén lehetett volna baleset.

21,34 - Makako - Giorgio:
Giorgio lekörözésnél összeér Makákóval, koccanás, nincs büntetés, Versenybaleset.

Összegezve:
Zsoltee figyelmeztetés
Buchert Csaba

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Csaba » szer. júl. 17, 2013 6:12 am

MTCC Brazil V8 bajnokság - 1. Futam

Rajt:
Dodi a célegyenes végén az első kanyar előtt jobbról-balra hirtelen keresztül megy az ideális íven. Ebből komoly baleset is lehetett volna, egy kisebb koccanással megúszta az esetet. Dodit megkérjük kerülje az ehhez hasonló manővereket.

7:19 Célegyenes végén Makákó és Csaba egymás mellett vannak valamint Zsozsesz Makako szélárnyékában szorosan, Makákó a belső íven picit hosszabb féktávot kényszerül venni amiatt, hogy Zsozsesz meglöki. Csaba eközben túl szűk ívet válasz a kanyarodásra és ráhúzza az autót Makákóra. Egy picit mindenki hibás, így Versenybaleset.
7:25 Előző eset folytatása. Csaba próbálja összeszedni az autót a fűről visszajőve, és eltalálja Matte autóját. Apró koccanás, sérülés nem történt. De mgekérjük Csabát, hogy a pályára visszatérést ennél óvatosabban tegye, vagy a kanyar után hajtsa végre.

9:00 Csaba az első kanyarban meglöki Makakót, Előnyszerzés és időveszteség nem történt. Versenybaleset.

24:05 Bandi picit megpöcköli Dani autója elejét. Az eset jelentéktelen méretű, de Dani másodperceket veszít. Versenybaleset, de megkérjük Bandit, hogy ha mellette vannak, picit jobban figyeljen a versenyző társára.

40:08 Tommy hátulról megpöcköli Norbit akinek az autója hátulja kitőr balra majd az ellenkormányzás miatt elindul egyenesen a palánknak orral balra.
A baleset kiváltó koccanás nem nagy, de igen szerencsétlen kimenetelű. Mivel Norbi autója jelentősen sérült, és sok helyet veszített. Mivel maga a koccanás nem nagy és Tommy szerette volna visszaadni a helyet Norbinak(de nem volt rá lehetősége), így a büntetés csak egy figyelmeztetés.

Összegezve:
Tommy Figyelmeztetés
Buchert Csaba

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Csaba » szer. júl. 24, 2013 2:11 pm

MTCC Brazil V8 bajnokság - 2. Futam Curitiba

Rajt:
Az első kanyar előtt Norbi nem veszi észre Makákót aki a belső íven már jó ideje mellette halad és ráhúzza az autót. Szerencsére nagyobb baj nem történik így az eset Versenybaleset.

6.14 Bandi Az első kanyar előtt kifékezi Makakót, de a féktáv annyira hosszú lesz, hogy túlcsúszik a kanyar ideális ívén és lelassulva próbál a pályán maradni és tovább haladni. Makákó valószínűleg ettől picit megijedve túl szűken veszi az első kanyart és rámegy a magas kerékvetőre ami kicsit megdobja az autója hátulját és egy apró kormánymozdulattal korrigál amitől a már lassan haladó Bandi autóját eltalálja. Bandi 2-3 helyet veszít. Az esetet a túl rövid féktáv idézte elő így nincs büntetés, versenybaleset.

Óvás nyomán megvizsgált eset(2-3 kanyar):
- BengA beszúr Bandi mellé. BangA az ideális belső íven halad nem kisodródva, viszont Bandi nem figyel és ő is a belső ívet választja melynek következében összeérnek.
- Itt BengA húzódik ki jobban és ezért érnek össze, viszont benne lehet, hogy BengA-nak itt az előző kocctól megingott a kocsija és azért.
- BengA a belső íven kezdené meg a kanyar Bandi mellett, viszont Bandi ismét nem figyel és ő is ezt az ívet választja. Tisztán látszik, hogy Bandi nem is próbált helyet adni a belső íven.

Az óvás jogos, így Bandi vonható felelősségre az incidensért. Mivel Bandi az interlagosi futamon kapott egy szóbeli figyelmeztetést a Danival történő ütközése miatt (ahol szintén nem vette észre a mellette haladót), így Bandi figyelmeztetésben és a következő futamon 5 rajthelyes büntetésben részesül! Bandit szeretnénk megkérni arra, hogy legközelebb fokozottan ügyeljen a mellette haladókra illetve ha lehetőség adódik gyakorolja valakivel a hasonló szituációkat.

Összegezve:
Bandi figyelmeztetésben és a következő futamon 5 rajthelyes
Buchert Csaba

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Csaba » szer. aug. 07, 2013 6:10 pm

MTCC Brazil V8 bajnokság - 3. Futam Velopark

5.50 - Bandi Egy extrém rövid féktávot vesz az első kanyar előtt amivel Zsozseszt előzi meg, de beér az előttük lévő Makákó mellé is, aki erre nem számíthatott. Nincs komoly sérülés és mindenki megy tovább. Versenybaleset!

16.47 - Csaba az utolsó kanyarkombináció féktávján nekimegy Gstyle autójának aki ettől megpördül. A felvételen látszik, hogy Csaba féklámpája időben kigyullad. A kanyart más stílusban veszi mint az előtte haladók ebből adódik a baleset. Néhány körrel korábban Csaba Zsozsesz autóját is eltalálta, de abból szerencsére nem lett baj. Csaba bevárja Gstyle-t így nincs büntetés. Gstyle-t megkérnénk arra, hogy a megjegyzéseit ne a verseny alatt tegye meg(mert az megzavarhatja azokat akik végigküzdik a versenyt), valamint az elköszönés is egy nagyon kedves és tisztelettudó magatartás, de CHAT és TS stop van verseny alatt!!!

31.05 - Csaba a 3. szektor elején féktávon megcsúszik és az autója menthetetlenül a pályára csúszik. Az eset jól látszik a nagyjából 8-10 autó távolságból érkező Dani szemszögéből aki viszont arra számít, hogy kicsúszik az autó előle és nem lassít. Csaba autója viszont nem csúszik eleget hátra, Dani Picit neki ér a bal elejével amitől az autója meginog és a jobb oldali falat is eltalálja. Az eset elkerülhető lett volna, Versenybaleset.

38.33 Dani a 3. szektor végén féktávon kiforgatja Voodoo-t, mivel Dani visszaengedi maga elé ezután, így nincs büntetés!
Buchert Csaba

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Csaba » szer. aug. 21, 2013 8:13 am

MTCC Brazil V8 bajnokság - 4. Futam Ribeirao Preto

3:23 - Zsozsesz az utolsó kanyarban próbál jobbról bebújni Bandi mellé, de azt nem veszi észre, hogy Csaba már mellette van. Nekimegy Csabának és emiatt az autója picit keresztbe áll, jobbra nekimegy a pitbejárat falának. Zsozeszt Csaba és Gstyle is megelőzi. Az eset Zsozsesz figyelmetlenségéből adódik és mivel csak ő a károsult, így nincs büntetés.

5:53 - Zsozesz a sikánban megcsúszik és élősszőr balra majd jobbra vágódik az autója és a jobboldali falon megtámaszkodik. Csaba időben fékez a sikánban, de nem tud megállni és a teljesen lelassuló Zsozsesz autójának megy. Az eset egy elég szerencsétlen helyen volt, Versenybaleset.
Buchert Csaba

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Csaba » szer. aug. 28, 2013 5:18 pm

MTCC Brazil V8 bajnokság - 5. Futam Londrina

6.45 - Voodoo - Giorgio, Voodoot megdobja a kerékvető és megforog a pályán, Giorgio mögötte jön aki nem tudja kikerülni, versenybaleset.

13.03 - Kopi - Gstyle, Gstyle későn fékez és megtolja Kopit, Kopi tovább tud menni idő és pozíció veszteség nélkül, nincs büntetés, de Gstylet megkérjük kicsit óvatosabban közelítse meg a féktávokat, főleg ha vannak körülötte.

13.34 - Gstyle - Kopi, Gstyle ismét későn fékez, és megint eltalálja Kopit, aki megpördül és pozíciókat veszít, igaz, hogy megvárja Kopit és maga elé engedi, de 3 helyet hátra esett és feltehetőleg sérülhetett az autója is, Gstyle a az előbbi esettel együtt, 5 rajt helyes büntetésben részesül.

16.29 - Bandi - Voodoo, Bandi megpördül és indulna tovább a pályán, de Voodoo is keresztbe érkezik a kanyarba és összeérnek, versenybaleset.

Összegezve:
Gstyle 5 rajthelyes büntetés
Buchert Csaba

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Csaba » kedd szept. 03, 2013 7:52 am

MTCC Brazil V8 bajnokság - 6. Futam Jacarepagua

3.26 - A verseny első körének 2.-3. kanyarjában Voodoo a bal oldalon a füvön megcsúszik és jobbra előbb Bandinak csapódik majd balra Kopinak. Bandi jelentős időveszteség nélkül tovább tud haladni viszont Kopi sok helyet veszít. Mivel ez a verseny első köre volt így a büntetés is erősebb a szabályzat szerint.
Voodoot 5 helyes rajtbüntetésben részesítjük.

Rögtön az előző eset után a 3. kanyarban még egy baleset történik. Makákó túl szélesen megy be a kanyarba és neki megy Whitesidenak. Helyezést csak Makákó veszít, de mivel a verseny első köre így figyelmeztetésben részesítjük!

4.36 - Kopi a 2. kör első kanyarjának féktávján nekimegy Csabának, Csaba korrigál. Versenybaleset!

6.19 - Kopi hátulról picit neki ér Whitesidenak. Versenybaleset!

12:49 - Csaba és Zsozsesz egymás mellett mennek a kanyarban. Zsozsesz picit túl nagy gázt ad és megcsúszik, nekiér Csabának amitől jobbra vágódik, Kopi már nem tudja lereagálni és neki megy. Versenybaleset!

Érvényben lévő büntetések:
- Gstyle 5 rajthelyes büntetés
- Voodoo 5 rajthelyes büntetés
- Makákó figyelmeztetés
Buchert Csaba

Avatar
voodoo
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 653
Csatlakozott: csüt. dec. 27, 2007 12:07 pm
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: voodoo » csüt. szept. 12, 2013 6:45 pm

Vicces , indolás még viccesebb további jó játékot.
"Tommy KUPLUNG !!! " by Voodoo (Indy500 2012)

"Mise után okos a gyülekezet" by Ginger (Texas 2010)

"Majd visszafigyelem" by Dzsibi (Texas 2010)

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Csaba » csüt. szept. 12, 2013 7:35 pm

voodoo írta:Vicces , indolás még viccesebb további jó játékot.
Nem kell elfogadni a szabályzatot(márpedig megtetted), abban ennél sokkal súlyosabb büntetés van erre!!!!
Durcimorci!
Buchert Csaba

Avatar
voodoo
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 653
Csatlakozott: csüt. dec. 27, 2007 12:07 pm
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: voodoo » csüt. szept. 12, 2013 9:00 pm

Áruld már el Csabi hogy egy pályát levágó füvön mellém kerülő ember mitől tényező ebben az esetben ? Az rendben hogy Bandinak neki csúsztam azaz nincs rendben , de Kopit kikerülni semmi esély nem volt , de ott se kelett volna neki lennie , tehát ami vele történt sajnálatos de hogy ezért büntetés jár az szép megálllapítás. -l-
"Tommy KUPLUNG !!! " by Voodoo (Indy500 2012)

"Mise után okos a gyülekezet" by Ginger (Texas 2010)

"Majd visszafigyelem" by Dzsibi (Texas 2010)

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Csaba » pén. szept. 13, 2013 6:23 am

Voodoo légyszíves nézd már meg azt hogy mi történt. Levágta? fél keréknyommal van kijjebb mint a fehér vonal. (azt, hogy ez egy elfékezés vagy egy szándékos manőver mert látt, hogy megcsúszol, azt nem tudom)

De!!!!! A lényeg, hogy szerinted ha azzal a keréknyommal beljebb van akkor nem mész neki, mert akkor figyelsz és elkerülöd? Ugye csak viccelsz? Ennek semmi köze ahhoz a tényhez, hogy elrontottad a féktávot és balesetet okoztál a 2.-3. kanyarban, pont!

Idézném az ÁLTALAD elfogadott szabályzatot:
3.Bajnoki büntetési rendszer:
Szabálytalanságtól függően a Versenybíróság az alábbiakban meghatározott
bajnoki pontlevonásos büntetéseket szabja ki az adott pilótának:

a. Baleset (első kör, egy versenyző károsulttal): 5 pont levonás
b. Baleset (első kör, 2 vagy több versenyző károsulttal): 10 pont levonás


A szabályzatból tehát látszik, hogy 5pont levonás járna, de hajszálon múlt, hogy 10 legyen belőle.
Ezzel szemben kaptál egy 5rajthelyes büntetést, amit te simán le tudsz küzdeni.

De biztos ki akartunk veled cseszni, mert utálunk és nincs jobb dolgunk!

Gondolt át ezt mégegyszer és szeretném ha belátnád, hogy tévedtél.
Buchert Csaba

Avatar
voodoo
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 653
Csatlakozott: csüt. dec. 27, 2007 12:07 pm
Admin: Admin

Re: MTCC 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: voodoo » pén. szept. 13, 2013 3:13 pm

Csaba írta:Voodoo légyszíves nézd már meg azt hogy mi történt. Levágta? fél keréknyommal van kijjebb mint a fehér vonal. (azt, hogy ez egy elfékezés vagy egy szándékos manőver mert látt, hogy megcsúszol, azt nem tudom)

De!!!!! A lényeg, hogy szerinted ha azzal a keréknyommal beljebb van akkor nem mész neki, mert akkor figyelsz és elkerülöd? Ugye csak viccelsz? Ennek semmi köze ahhoz a tényhez, hogy elrontottad a féktávot és balesetet okoztál a 2.-3. kanyarban, pont!

Idézném az ÁLTALAD elfogadott szabályzatot:
3.Bajnoki büntetési rendszer:
Szabálytalanságtól függően a Versenybíróság az alábbiakban meghatározott
bajnoki pontlevonásos büntetéseket szabja ki az adott pilótának:

a. Baleset (első kör, egy versenyző károsulttal): 5 pont levonás
b. Baleset (első kör, 2 vagy több versenyző károsulttal): 10 pont levonás


A szabályzatból tehát látszik, hogy 5pont levonás járna, de hajszálon múlt, hogy 10 legyen belőle.
Ezzel szemben kaptál egy 5rajthelyes büntetést, amit te simán le tudsz küzdeni.

De biztos ki akartunk veled cseszni, mert utálunk és nincs jobb dolgunk!

Gondolt át ezt mégegyszer és szeretném ha belátnád, hogy tévedtél.


Mást akartam írni , de elismerem tévedtem. bye
"Tommy KUPLUNG !!! " by Voodoo (Indy500 2012)

"Mise után okos a gyülekezet" by Ginger (Texas 2010)

"Majd visszafigyelem" by Dzsibi (Texas 2010)

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Csaba » szomb. szept. 14, 2013 10:47 am

voodoo írta: Mást akartam írni , de elismerem tévedtem. bye
Nyugodtan mondjad, de megbeszélhetjük szóban is mi a problémád. Nem kell megsértődni a semmin.
Buchert Csaba

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Csaba » szomb. szept. 14, 2013 10:48 am

MTCC Brazil V8 bajnokság - 7. Futam Salvador

A versenyen semmilyen incidens nem történt, gratulálunk!
Buchert Csaba

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MTCC 2013 Bírói döntések

Hozzászólás Szerző: Csaba » kedd okt. 01, 2013 7:28 am

MTCC Brazil V8 bajnokság - 8. Futam Campo Grande

A versenyen semmilyen incidens nem történt, gratulálunk!
Buchert Csaba

Lezárt

Ki van itt
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég