Szerverre lépéssel, csapatrádióval, szabályokkal, jogosítvánnyal és óvással kapcsolatos információk.
Avatar
Thomasz
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: pén. dec. 26, 2014 9:13 pm

Re: Seat Leon EuroCup 2014 Óvások

Hozzászólás Szerző: Thomasz » vas. feb. 08, 2015 10:30 pm

Kedves verseny biroság!
Nem hinném hogy normális a verseny elött pár órával ilyen döntést hozni!
Ráadásul már egyszer figyelmeztetésben részesültem ez eset miatt nem irja senki, hogy várható szankciók lesznek még ezért! Miért mennék vissza olvasni döntéseket mikor már egyszer láttam hogy figyelmeztettek!!!!!!
Ha már így elhuzodott a döntés legalább privát üzenetben jeleznétek vagy Emailben.
Nem olvasom a fórumot verseny elött nem biztos hogy ráérek ráadásul úgy hogy pár órával elötte születtek a döntések!
És ha már ilyen késön született döntés legalább figyelem felkeltöen kéne jelezni!!!!
Kérem a büntetésemet átrakni a következő futamra és akkor majd letöltöm!
És momentán mindkét versenyen a leghátsó sorból startoltam előnyöm nem származott belőle!!!!!
Kovács Tamás.
Kép

Avatar
barcalaci84
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: kedd júl. 01, 2014 1:03 pm

Re: Seat Leon EuroCup 2014 Óvások

Hozzászólás Szerző: barcalaci84 » hétf. feb. 09, 2015 10:58 am

szóval egy kicsit azért már zavaró h pár embernek 1-2 kanyart egyszer sem sikerült bevennie a 18 kör alatt...:) valakinél az eau rouge sikerült gyakorlatilag mindig úgy h a kerékvetőhöz képest 1-2 autónyira volt a pálya rosssz oldalán...valakinek pedig a sikán előtti tempós bal kanyar nem akart összejönni...
azt megértem h párszor kicsit elméri az ember , túl sok a tempó stb...de replay alapján úgy tűnt nekem h itt nem erről van szó , hanem konzekvensen direkt történtek ezek pár embernél...pedig biztos tudták h bizony ezért a prequal szerveren bizony lassító bünti járna...


2 ember tűnt fel...meg is néztem replayben... Szabó Gábornak a tempós balos nem jött össze a 2 futam alatt..
Molnár Attis -nál pedig igazán durva vágások voltak...ő a tempós balosban, nem hogy a kerékvetőt nem érintette , de még a "műfüves" rész is távol volt...
eau rouge 1-2 x sikerült , de jellemzően 1-2 autónyit levágott belőle mindkét futamon...
(ő egyébként Silverstone-ban is a Stowe után mindig szélesített pár autónyit...)

úgyhogy kérem a pályahasználatuk vizsgálását

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: Seat Leon EuroCup 2014 Óvások

Hozzászólás Szerző: metosz » hétf. feb. 09, 2015 6:12 pm

Thomasz írta:Kedves verseny biroság!
Nem hinném hogy normális a verseny elött pár órával ilyen döntést hozni!
Ráadásul már egyszer figyelmeztetésben részesültem ez eset miatt nem irja senki, hogy várható szankciók lesznek még ezért! Miért mennék vissza olvasni döntéseket mikor már egyszer láttam hogy figyelmeztettek!!!!!!
Ha már így elhuzodott a döntés legalább privát üzenetben jeleznétek vagy Emailben.
Nem olvasom a fórumot verseny elött nem biztos hogy ráérek ráadásul úgy hogy pár órával elötte születtek a döntések!
És ha már ilyen késön született döntés legalább figyelem felkeltöen kéne jelezni!!!!
Kérem a büntetésemet átrakni a következő futamra és akkor majd letöltöm!
És momentán mindkét versenyen a leghátsó sorból startoltam előnyöm nem származott belőle!!!!!

Legtöbb sportban a játék közben bíráskodnak.
A fórum követésével kapcsolatosan pedig a fórum főoldalán olvashatod az ajánlást-kötelezettséget: (..............Versenyző felelőssége továbbá, hogy naprakészen ismerje és betartsa a weboldalon vagy a fórumon közölt aktuális információkat, szabályzatot.)

Több helyen ki lett írva, hogy döntések még lesznek legkésőbb a futamig, nem szeretnélek megbántani vele, hogy belinkelem őket.

Ha "figyelésbe" helyezed a bíró döntések témát akkor kapsz róla emialben a rendszertől értesítést, ami sajnos elképzelhető, hogy SPAM-ba, vagy bulkba - ki minek nevezi - érkezik, de az első után be lehet, a legtöbb szolgáltatónál állítani, hogy ne oda érkezzen az adott email címről a többi levél. Sajnos a dolgok összefüggésben vannak, nem véletlenül kérjük, hogy ott ne csevegjen senki sem, nem csak az átláthatóság csökken, a témában kiküldött levelek "értéke" is.

A szabályok biztosítják a fairplay-t, szórakozást!
Kérem a büntetésemet átrakni a következő futamra és akkor majd letöltöm!
Qualiztál? Ha igen akkor a következő futam maradj légyszi a bokszban. Megértésed előre is köszönöm!
Sajnálom, hogy váratlanul ért a döntés!
Kép

Avatar
Thomasz
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: pén. dec. 26, 2014 9:13 pm

Re: Seat Leon EuroCup 2014 Óvások

Hozzászólás Szerző: Thomasz » hétf. feb. 09, 2015 7:57 pm

metosz írta:
Thomasz írta:Kedves verseny biroság!
Nem hinném hogy normális a verseny elött pár órával ilyen döntést hozni!
Ráadásul már egyszer figyelmeztetésben részesültem ez eset miatt nem irja senki, hogy várható szankciók lesznek még ezért! Miért mennék vissza olvasni döntéseket mikor már egyszer láttam hogy figyelmeztettek!!!!!!
Ha már így elhuzodott a döntés legalább privát üzenetben jeleznétek vagy Emailben.
Nem olvasom a fórumot verseny elött nem biztos hogy ráérek ráadásul úgy hogy pár órával elötte születtek a döntések!
És ha már ilyen késön született döntés legalább figyelem felkeltöen kéne jelezni!!!!
Kérem a büntetésemet átrakni a következő futamra és akkor majd letöltöm!
És momentán mindkét versenyen a leghátsó sorból startoltam előnyöm nem származott belőle!!!!!

Legtöbb sportban a játék közben bíráskodnak.
A fórum követésével kapcsolatosan pedig a fórum főoldalán olvashatod az ajánlást-kötelezettséget: (..............Versenyző felelőssége továbbá, hogy naprakészen ismerje és betartsa a weboldalon vagy a fórumon közölt aktuális információkat, szabályzatot.)

Több helyen ki lett írva, hogy döntések még lesznek legkésőbb a futamig, nem szeretnélek megbántani vele, hogy belinkelem őket.

Ha "figyelésbe" helyezed a bíró döntések témát akkor kapsz róla emialben a rendszertől értesítést, ami sajnos elképzelhető, hogy SPAM-ba, vagy bulkba - ki minek nevezi - érkezik, de az első után be lehet, a legtöbb szolgáltatónál állítani, hogy ne oda érkezzen az adott email címről a többi levél. Sajnos a dolgok összefüggésben vannak, nem véletlenül kérjük, hogy ott ne csevegjen senki sem, nem csak az átláthatóság csökken, a témában kiküldött levelek "értéke" is.

A szabályok biztosítják a fairplay-t, szórakozást!
Kérem a büntetésemet átrakni a következő futamra és akkor majd letöltöm!
Qualiztál? Ha igen akkor a következő futam maradj légyszi a bokszban. Megértésed előre is köszönöm!
Sajnálom, hogy váratlanul ért a döntés!
Rendben köszönöm a megértést akkor a következő futamon boxban maradok.
Bár elönyre nem tettem szert mert így is hátulrol indultam! :-)
Kovács Tamás.
Kép

gkaloczi
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: csüt. dec. 04, 2014 11:19 pm

Re: Seat Leon EuroCup 2014 Óvások

Hozzászólás Szerző: gkaloczi » hétf. feb. 09, 2015 9:15 pm

Hát a pálya szélesítés érdekes volt több embernek is bajos volt az Eau Rouge illetve a hátsó sikán előtti gyors balos kanyar ott voltak sokszor a műfüvön kívül is. Ha lehet akkor ezt jó lenne megnézni.Csak sajnos ez nagyon sok időbe telne mire mindenki át lenne nézve :(
Gabor Kaloczi // Kálóczi Gábor

Avatar
Hezso
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: szer. dec. 17, 2014 5:16 am

Re: Seat Leon EuroCup 2014 Óvások

Hozzászólás Szerző: Hezso » szer. feb. 11, 2015 2:06 pm

Metosz kérésére a párbeszédünk áttéve ide, mivel a birói topikból törölni fogják.

Mindent átrakok, mert csak igy értelmes.

"B R1 Első kör ötödik kanyar.
Kone Mátyás X Hegyi Zsolt

B R1 Ötödik kör hatodik-hetedik kanyar.
Az első megmozdulás magam ellen, kicsúszás után szabálytalanul jövök vissza, igy kilököm Kone Mátyást. A második megmozdulás viszont Kone Mátyás ellen, tekintve hogy többször egymás után nekem jön és kirak a pályáról.


- 5. Kanyar: Hegyi Zsolt és Kone Matyas ütközik.

Döntés:
"Kone Matyas" 10pont levonásban részesül, mivel egyetlen pici gázelvétellel elkerülhető lett volna az ütközés.

5.KÖR
- 6-7 kanyar: Hegyi Zsolt és Kone Matyas többször ütközik

Döntés:
"Hegyi Zsolt" 10pont levonásban részesül, mivel a hibáját követően szabálytalanul tér vissza is kilöki Kone Matyas-t. "Kone Matyas" figyelmeztetésben részesül mivel ebben az esetben is elég lett volna egy kis gázelvétel a baleset elkerülése érdekében.

Én csak szerényen érdeklődnék, hogy ugye kaptam tiz pont levonást a rosszalkodásomért. Viszont ezt a büntetés fajtát közben eltöröltétek, tehát akkor most nem tudom hogy mi a büntim. Mivel mást nem irtatok ki futam előtt.

Köszönöm.


Köszi a jelzést! 10 pontos büntetésed törölve lett, mivel a 20-ért utolsó rajthely járt a 40 ért 2db uccsó rajthely, büntetésed most csak szigorú figyelmeztetés, de mivel már egy korábbi futamról hoztál magaddal egyet, csak akkor vehetsz részt a monzai futamon, ha előtte tesztversenyen és rajtgyakorlatokon részt veszel. Kérlek vedd komolyan, amennyiben nem tudsz a tesztfutamon részt venni, gondban vagyunk, ezért remélem ráérsz. És ne rosszalkodj tovább, legalábbis a szerveren!

Tisztelt VB.

Kezdve azon hogy megint én szóltam, ha nem szólok, sunnyogok, semmi bajom nincs és nyugodtan mehetek a bajnokságban. Folytatva ott, hogy valószinüleg nem fogok tudni a tesztversenyen részt venni, sem a rajtgyakorlatokon, igy köszönettel akkor elbúcsúzom ettől a bajnokságtól. Nem nagyon tudom lenyelni hogy amiatt hogy szóltam nektek, gyorsan lett nekem külön kreálva egy büntetés, ugyanis senki más nem kapott majdnem ötven emberből ilyet, hogy csak akkor indulhat a következő futamon, ha részt vesz a rajtpróbákon és a tesztversenyen. Ez eléggé diszkriminativ büntetés szerintem.

Nem érzem azt hogy én ennyit hibáztam volna, előzőleg is én voltam főleg a szenvedő fél, ráadásul magamat óvtam meg, a büntetés kiszabásánál csak azt irtátok le amit én magamra és a saját leirásom alapján szabtátok ki a büntetést rám.

Igy elég vicces ez az egész történet, főleg hogy általában engem raknak ki a pályáról.

Szóval további jó versenyzést kivánok nektek és ezek szerint a becsületes emberek nem kellenek ide a bajnokságba.

Üdv

Még annyi, ezt meg sem emlitettem, hogy az óvásomnál miután én kilöktem, a kolléga direkt kirakott engem a pályáról, úgy viselkedett mintha nyilt szerveren versenyzett volna, gyakorlatilag verseny közben visszaadta nekem a kilökést, ezt a vb elintézte egy "ha elvette volna a gázt akkor nem lett volna ütközés, majd legközelebb jobban vigyáz" tétellel. Gyakorlatilag ami azután történt köztünk hogy én hibáztam és kilöktem a pályáról, az meg sem történt a vb szerint. Nem emlitettem akkor meg, de ezek után már tényleg érdekesnek tartom az egész biráskodást.


Azt hiszem ez a történet igy kerek.
Öregember nem gyorsvonat.....

tjoe
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: hétf. márc. 24, 2008 3:03 pm
Kapcsolat:

Re: Seat Leon EuroCup 2014 Óvások

Hozzászólás Szerző: tjoe » szer. feb. 11, 2015 3:33 pm

Nem kötözködős jelleggel, és az is lehet hogy már nagyon le vagyok lassulva, de ezt valaki elmagyarázná:

Idézet a bírói döntésekből:

-9. KÖR
A kanyarhoz érve Molnár Attis a belső, Teply József a külső íven van. Teljesen egy időben fékeznek, viszont Molnár Attis elkezd a külső ív felé húzódni, míg Teply József egyenesen halad. A balesetet az okozza, hogy Molnár Attis a kocsija hátsó részével érinti Teply József kocsijának az elejét, ezért mindketten kicsúsznak a pályáról és több pozíciót is veszítenek.
-Döntés:
Molnár Attis figyelmeztetésben részesül. Figyelembe kell venni akár a szoftver hibáit is a távolság felmérésekor. Ütközésnek helye nincs, a jövőben kéretik körültekintőbben vezetni.
Teply József figyelmeztetésben részesül, kötelező tesztfutam és rajtgyakorlat részvétellel. (@Amennyiben a SPA-i rajtgyakorlatokon és tesztfutamon részt vettél, a büntetésed letöltötted.)


A balesetet az idézi elő hogy "Molnár Attis a kocsija hátsó részével érinti Teply József kocsijának az elejét".
Tehát Molnár Attis hibázik, ezt egyébként a futam topikjában ő is elismeri. Ezek után Attis figyelmeztetésben részesül én pedig büntetést kapok. Nem mintha megerőltető lenne tesztfutamon megjelenni (ha ráérek amúgy is szoktam) de vétlenként súlyosabb büntetést kapni, hát nem tudom...
De hová tűnt Damon Hill !?

Avatar
Ginger17
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 3224
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 2:54 pm

Re: Seat Leon EuroCup 2014 Óvások

Hozzászólás Szerző: Ginger17 » hétf. feb. 23, 2015 7:45 am

Nem is tudom, hogy mikor írtam ilyen topikba utoljára.

Monza A/R2/L2

Szeretném kérni a tisztelt Versenybíróságot, hogy nézze át, az A szerveren, a monzai második futam, 2. körében (az Ascari sikán előtti) tömegbaleset eseménysorát. Nem feltétlenül a baleset kiváltó okára gondolok, sokkal inkább az azt követő, érkező autók manővereire. Első sorban Kovács Tamás helyzetfelismerésére és reakcióira hívnám fel a VB megtisztelő figyelmét, de a többieket is kérném megnézni. Hozzátenném, hogy 2015-öt írunk és egy színvonalas MaSzim eseményről beszélünk. Előre is köszönöm.
Peter Rigo

Avatar
Pico
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: hétf. dec. 08, 2014 10:28 am
Kapcsolat:

Re: Seat Leon EuroCup 2014 Óvások

Hozzászólás Szerző: Pico » hétf. feb. 23, 2015 9:16 am

Monza A/R1 és R2

Kálóczi Gábor következetesen szélesítette az Ascari kijáratát szinte minden megtett körén, mindkét futamon, így tisztességtelen előnyt szerezve a többiekkel szemben. A rendszerességből és a leírt útból tisztán látszik, hogy nem túlvállalásból vagy hibából adódóan tett így.

Elég csúnya lagokat is produkált, 4-5 autónyi távokat ugrált időnként minden irányba. R2 második kör elején (célegyenes végi féktáv) egy ilyen lagja komoly károkat okozott az autómban, mivel alám teleportált és gyakorlatilag minden alkatrészem sérült emiatt. Ami miatt ezt kiemelném, hogy esetében nem először jelzünk hasonló problémát, már a korábbi helyszíneken is hasonlóan rossz volt nála a helyzet, többször, többen szóltunk már érte.
Tamas Pazsy // Pázsy Tamás
| CPU: i7-4790 @ 4.0GHz | GPU: GIGABYTE GV-N770OC-2GD (GTX770 OC 2GB) | MOBO: ASUS B85M-G
| RAM: 2x8GB Kingston 1600MHz HyperX CL9 Blu DDR3 | PSU: CM Elite Power 600W | OS: Win 8.1 x64

R Peter
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: szer. dec. 24, 2014 10:06 pm

Re: Seat Leon EuroCup 2014 Óvások

Hozzászólás Szerző: R Peter » hétf. feb. 23, 2015 5:56 pm

Monza A/R1

Jano Gelencser
4.kör célegyenes vége,első kanyar. Egy "kicsit" rövidre sikerül neki a féktáv,és több autót megelőzve ütközik.
Rozgonyi Peter

tjoe
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: hétf. márc. 24, 2008 3:03 pm
Kapcsolat:

Re: Seat Leon EuroCup 2014 Óvások

Hozzászólás Szerző: tjoe » vas. márc. 01, 2015 3:49 pm

"Teply József laggolt, (melyet megvizsgálva többször is előfordult a két futam alatt, így kérnénk próbálja meg ellenőrizni az internet kapcsolatát)"

Sajnos ez így volt. Várok minden ötletet hogyan javíthatnék rajta. Eddig egyszer sem volt ilyen problémám. A Spa-i verseny óta pedig semmi nem változott. A Win7-be semmilyen program install/uninstall nem volt. Sem hardware, sem firmware változás nem volt. Az AC beállításaival sem lehet nagy gond, mert a Seat móddal 21 ai-val is van 45-50 fps-em Monzán.
Nekem az a gyanúm, hogy a net szolgáltató (UPC) szarakodott aznap.
De hová tűnt Damon Hill !?

Lezárt

Ki van itt
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég