Minden, ami a témához kapcsolódik
Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: BengA » csüt. júl. 18, 2013 7:33 am

Jajjj gyerekek, ez már olyan....hát lerágott csont, de azért cuki pofa vagy, hogy eszedbe jutok naponta többször -pucszi-
Már megérte azt a kocsit megcsinálni -hh-
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: metosz » vas. júl. 21, 2013 11:01 am

Kiegészítő információk utazás tervezéshez.
Az európai államok közül Angliában élnek a legnagyobb mellű nők. Az angol nők többsége D méretű melltartót visel. A második helyen Dánia, a harmadik helyen pedig Hollandia áll. A listát Olaszország zárja, a legkisebb méretű mellekkel. Az olasz nők közel 70%-a B méretű melltartót hord.
Kopi remélem figyeltél, többet kell Tommyhoz látogatnod. Sőt csoportos utazásokat is szervezhetünk, kiegészült a program! Nem csak tea, hanem a zord esőben nagyra nőnek a gombák is. 8)
Kép

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: Dietrich » vas. júl. 21, 2013 3:25 pm

Mai napon újabb olasz motoros vesztette életét Andrea Antonelli a Moszkvai pályán. Szakadó esőben indították el a Supersport versenyt és az első körben bukott a mögöte jövő Zanetti gázolta el. Piros zászlóval le is állították a versenyt. Kórházba szállítását követően hunyt el. 25 éves volt.
RIP
Ezt követően a SBK versenyét is törölték a mai napon.

"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: Csaba » vas. júl. 21, 2013 4:28 pm

metosz írta:Kiegészítő információk utazás tervezéshez.
Az európai államok közül Angliában élnek a legnagyobb mellű nők. Az angol nők többsége D méretű melltartót visel. A második helyen Dánia, a harmadik helyen pedig Hollandia áll. A listát Olaszország zárja, a legkisebb méretű mellekkel. Az olasz nők közel 70%-a B méretű melltartót hord.
Kopi remélem figyeltél, többet kell Tommyhoz látogatnod. Sőt csoportos utazásokat is szervezhetünk, kiegészült a program! Nem csak tea, hanem a zord esőben nagyra nőnek a gombák is. 8)
Hát szerintem azért van ez mert dagadtak mint az állat....
Buchert Csaba

Avatar
Peter Szentpeteri
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: szomb. feb. 16, 2013 9:42 pm
Admin: Admin

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: Peter Szentpeteri » vas. aug. 11, 2013 7:14 pm

Sziasztok!
Egy kis érdekességet szeretnék veletek megosztani.
Igazából az "igen" nevű igen agresszív versenyzőtársunk Rónai Tamás, aki 15 éves létére már formula renault 2.0 vezetett.
Itt van a Facebook oldala: https://www.facebook.com/tamasronaihun?fref=ts
Remélem nem zavartam! :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter Szentpeteri csüt. okt. 31, 2013 4:12 pm-kor.
Kép
A képet köszi Gábornak :D

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: Csaba » vas. aug. 11, 2013 8:41 pm

Ettől még egy barom módjára ment itt.... Ha Vettel ment volna így, ugyanezt a "szankciót" kapta volna.....
Amúgy meg ez számomra látva mind a sebességét, mint a társakhoz való viszonyát, nagyon meglep.
Buchert Csaba

Avatar
Peter Szentpeteri
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: szomb. feb. 16, 2013 9:42 pm
Admin: Admin

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: Peter Szentpeteri » vas. aug. 11, 2013 9:03 pm

Igen, az engem is eléggé. Bár lehet hogy a gokartozás kihozza belőle ezt, de hát akkor is.
Kép
A képet köszi Gábornak :D

Avatar
GABOR
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: szer. márc. 23, 2011 5:09 pm

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: GABOR » hétf. aug. 12, 2013 12:42 pm

Érdekes mert aki élesbe tud menni, az szimulátorba hogy hogy ennyire béna és sportszerűtlen? (már elnézést)
Biztos ugyan arról az emberről beszélünk? -hh-
Komolyan ezek után én is kipróbálnák egy ilyen gépet... -hh-
Annyit engednének tesztelni mint szoktam, végén vb lennék XD
Kép

Avatar
Matte
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 655
Csatlakozott: pén. márc. 23, 2012 3:25 pm
Admin: Admin

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: Matte » hétf. aug. 12, 2013 2:26 pm

GABOR írta:Érdekes mert aki élesbe tud menni, az szimulátorba hogy hogy ennyire béna és sportszerűtlen? (már elnézést)
Biztos ugyan arról az emberről beszélünk? -hh-
Komolyan ezek után én is kipróbálnák egy ilyen gépet... -hh-
Annyit engednének tesztelni mint szoktam, végén vb lennék XD
Pl én is ilyen vagyok, nem tudok vezetni szimulátoron mert nem érzem az autót, díjátadón meg megnyerem az aranyat... :D
Kép

Avatar
GABOR
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: szer. márc. 23, 2011 5:09 pm

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: GABOR » hétf. aug. 12, 2013 3:44 pm

Matte írta:
GABOR írta:Érdekes mert aki élesbe tud menni, az szimulátorba hogy hogy ennyire béna és sportszerűtlen? (már elnézést)
Biztos ugyan arról az emberről beszélünk? -hh-
Komolyan ezek után én is kipróbálnák egy ilyen gépet... -hh-
Annyit engednének tesztelni mint szoktam, végén vb lennék XD
Pl én is ilyen vagyok, nem tudok vezetni szimulátoron mert nem érzem az autót, díjátadón meg megnyerem az aranyat... :D
Érdekes amit írsz mert én úgy gondolnám hogy az emberben alapból megvan ez a tulajdonság hogy ha tud menni élesbe akkor játékba is megvannak a reflexei függetlenül attól hogy nem tudja átadni azt az élményt egy szimulátor. Én a gokartban is ugyan olyan jól éreztem magam, persze nem voltam nagyon gyors de az egyik legszarabb gokartot fogtam ki meg a pályát sem ismertem. -hh-
Sőt igazából akkor ültem másodjára gokartba életem folyamán, mégis úgy éreztem mintha mindig mentem volna. Érdekes érzés volt, egyáltalán nem volt idegen a dolog. -mos-
Kép

Norbi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 12:06 pm
Admin: Admin

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: Norbi » hétf. aug. 12, 2013 4:44 pm

Matte írta:
GABOR írta:Érdekes mert aki élesbe tud menni, az szimulátorba hogy hogy ennyire béna és sportszerűtlen? (már elnézést)
Biztos ugyan arról az emberről beszélünk? -hh-
Komolyan ezek után én is kipróbálnák egy ilyen gépet... -hh-
Annyit engednének tesztelni mint szoktam, végén vb lennék XD
Pl én is ilyen vagyok, nem tudok vezetni szimulátoron mert nem érzem az autót, díjátadón meg megnyerem az aranyat... :D
Jólvan, de te ismered a pályát mint a tenyeredet és tudtad melyik gokart a leggyorsabb, úgy nem nehéz nyerni -monster-

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: Csaba » hétf. aug. 12, 2013 5:14 pm

Norbi írta:Jólvan, de te ismered a pályát mint a tenyeredet és tudtad melyik gokart a leggyorsabb, úgy nem nehéz nyerni -monster-
Háháá, ott a pont! :)

Egyébként meggyőződésem, hogy vannak itt páran akik nagyon jók lennének realben....
Voodoo, Norbi, Tony, Mozart akár Gábor is, vagy még sokan. (Persze ha nem számoljuk, hogy Voodoo pl akkora mint a ház! :D) Ha tippelnem kéne akkor nem "igen" re szavaznék, hogy a legügyesebb...
Buchert Csaba

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » hétf. aug. 12, 2013 5:35 pm

Ez pont fordítva működik mint ahogy irtátok. Attól hogy valaki "real"-ben jó, nem jelenti azt, hogy szimulátoron is jó. Viszont fordítva sokkal nagyobb az esély, tehát ha valaki szimulátorban jó vagy nagyon jó, az viszonylag nagy valószínűséggel a valós versenyen is jó. Lásd Kiss Norbi, Wéber Gabi vagy Michelisz.

Avatar
GABOR
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: szer. márc. 23, 2011 5:09 pm

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: GABOR » hétf. aug. 12, 2013 5:58 pm

Vagy talán még az lehet a legjobb magyarázat hogy aki kis kora óta gokarthoz szokott és csak később kezdett el szimulátorozni, neki már nehéz úgymond visszafejlődni erre a szintre így nem érzi az autót amihez már hozzászokott az igazi versenyek folyamán. De én, aki szimulátoron nevelkedett sokkal könnyebb a jobbat/igazit megszokni mint fordítva.
Kép

Avatar
KOPI
Hozzászólások: 1989
Csatlakozott: kedd nov. 11, 2008 7:44 pm
Admin: Admin

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: KOPI » hétf. aug. 12, 2013 6:47 pm

metosz írta:Kiegészítő információk utazás tervezéshez.
Az európai államok közül Angliában élnek a legnagyobb mellű nők. Az angol nők többsége D méretű melltartót visel. A második helyen Dánia, a harmadik helyen pedig Hollandia áll. A listát Olaszország zárja, a legkisebb méretű mellekkel. Az olasz nők közel 70%-a B méretű melltartót hord.
Kopi remélem figyeltél, többet kell Tommyhoz látogatnod. Sőt csoportos utazásokat is szervezhetünk, kiegészült a program! Nem csak tea, hanem a zord esőben nagyra nőnek a gombák is. 8)
Pl nem megyünk el biliárdozni? -v-
Kép
Kép

Avatar
GABOR
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: szer. márc. 23, 2011 5:09 pm

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: GABOR » hétf. aug. 12, 2013 8:17 pm

KOPI írta:
metosz írta:Kiegészítő információk utazás tervezéshez.
Az európai államok közül Angliában élnek a legnagyobb mellű nők. Az angol nők többsége D méretű melltartót visel. A második helyen Dánia, a harmadik helyen pedig Hollandia áll. A listát Olaszország zárja, a legkisebb méretű mellekkel. Az olasz nők közel 70%-a B méretű melltartót hord.
Kopi remélem figyeltél, többet kell Tommyhoz látogatnod. Sőt csoportos utazásokat is szervezhetünk, kiegészült a program! Nem csak tea, hanem a zord esőben nagyra nőnek a gombák is. 8)
Pl nem megyünk el biliárdozni? -v-
Kép
Ezzel a mérettel már bowlingozni is lehet... XDD
Kép

Norbi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 12:06 pm
Admin: Admin

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: Norbi » hétf. aug. 12, 2013 8:40 pm

Csaba írta:
Norbi írta:Jólvan, de te ismered a pályát mint a tenyeredet és tudtad melyik gokart a leggyorsabb, úgy nem nehéz nyerni -monster-
Háháá, ott a pont! :)

Egyébként meggyőződésem, hogy vannak itt páran akik nagyon jók lennének realben....
Voodoo, Norbi, Tony, Mozart akár Gábor is, vagy még sokan. (Persze ha nem számoljuk, hogy Voodoo pl akkora mint a ház! :D) Ha tippelnem kéne akkor nem "igen" re szavaznék, hogy a legügyesebb...
Ezzel csak az a baj, hogy mi már soha az életbe nem fogunk a gokartnál feljebb fejlődni igazi versenyzés terén.
Esetleg csak nagy mázlival ahogy a Norbiknak sikerült.

Avatar
GABOR
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: szer. márc. 23, 2011 5:09 pm

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: GABOR » hétf. aug. 12, 2013 8:51 pm

Norbi írta:
Csaba írta:
Norbi írta:Jólvan, de te ismered a pályát mint a tenyeredet és tudtad melyik gokart a leggyorsabb, úgy nem nehéz nyerni -monster-
Háháá, ott a pont! :)

Egyébként meggyőződésem, hogy vannak itt páran akik nagyon jók lennének realben....
Voodoo, Norbi, Tony, Mozart akár Gábor is, vagy még sokan. (Persze ha nem számoljuk, hogy Voodoo pl akkora mint a ház! :D) Ha tippelnem kéne akkor nem "igen" re szavaznék, hogy a legügyesebb...
Ezzel csak az a baj, hogy mi már soha az életbe nem fogunk a gokartnál feljebb fejlődni igazi versenyzés terén.
Esetleg csak nagy mázlival ahogy a Norbiknak sikerült.
Vagy megnyered az ötös lottót, abból 1 futam talán kijön a Marussiánál -g- XD
Kép

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: Csaba » kedd aug. 13, 2013 5:16 am

Norbi írta: Ezzel csak az a baj, hogy mi már soha az életbe nem fogunk a gokartnál feljebb fejlődni igazi versenyzés terén.
Esetleg csak nagy mázlival ahogy a Norbiknak sikerült.
Sajnos ez így van. Erről ez jut eszembe:
"Money, money, money
Must be funny
In the rich man's world "
Buchert Csaba

Avatar
Makako
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: szomb. dec. 19, 2009 8:06 am
Admin: Admin

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: Makako » kedd aug. 13, 2013 10:44 am

Vagy pedig: "üljenek a fiúk ölébe a lányok"... -kamaty-
Annyiszor van igazam ahányszor csak akarom...:)

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: BengA » kedd aug. 13, 2013 4:45 pm

Makako írta:Vagy pedig: "üljenek a fiúk ölébe a lányok"... -kamaty-
Majd Te az enyémbe -pucszi-
Kép

Avatar
Makako
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
OW és zárt kasztnis (road) Pilóta
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: szomb. dec. 19, 2009 8:06 am
Admin: Admin

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: Makako » szer. aug. 14, 2013 8:39 pm

Csacsifiú! -vv- Vazze mikor iszunk már egyet? Gad , Csabi, te, stb... !%!!
Annyiszor van igazam ahányszor csak akarom...:)

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: Csaba » csüt. aug. 15, 2013 7:07 am

Makako írta:Csacsifiú! -vv- Vazze mikor iszunk már egyet? Gad , Csabi, te, stb... !%!!
Jó kérdés! Lehet el kell mennem Pestre dolgozni, jó lenne még előtte.
Buchert Csaba

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: BengA » csüt. aug. 15, 2013 4:23 pm

Csaba írta:
Makako írta:Csacsifiú! -vv- Vazze mikor iszunk már egyet? Gad , Csabi, te, stb... !%!!
Jó kérdés! Lehet el kell mennem Pestre dolgozni, jó lenne még előtte.
Má megint inni akarsz? Menjünk inkább csajozni -kamaty-
Kép

Avatar
Matte
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 655
Csatlakozott: pén. márc. 23, 2012 3:25 pm
Admin: Admin

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: Matte » hétf. aug. 19, 2013 10:13 pm

@Voodoo ezt csak neked
shot0001.jpg
Kép

Avatar
sanya
Hozzászólások: 1117
Csatlakozott: hétf. jan. 12, 2009 5:31 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: sanya » csüt. aug. 22, 2013 11:53 am

Norbi írta:
Csaba írta:
Norbi írta:Jólvan, de te ismered a pályát mint a tenyeredet és tudtad melyik gokart a leggyorsabb, úgy nem nehéz nyerni -monster-
Háháá, ott a pont! :)

Egyébként meggyőződésem, hogy vannak itt páran akik nagyon jók lennének realben....
Voodoo, Norbi, Tony, Mozart akár Gábor is, vagy még sokan. (Persze ha nem számoljuk, hogy Voodoo pl akkora mint a ház! :D) Ha tippelnem kéne akkor nem "igen" re szavaznék, hogy a legügyesebb...
Ezzel csak az a baj, hogy mi már soha az életbe nem fogunk a gokartnál feljebb fejlődni igazi versenyzés terén.
Esetleg csak nagy mázlival ahogy a Norbiknak sikerült.
Neki is összejöhet! :)
http://www.motorsportal.hu/michelisz-no ... 51006.html

Ha volt már akkor bocs.
Ő itt ment kiskimi néven, ugye?? =_

Avatar
voodoo
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 653
Csatlakozott: csüt. dec. 27, 2007 12:07 pm
Admin: Admin

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: voodoo » csüt. aug. 22, 2013 3:10 pm

Matte írta:@Voodoo ezt csak neked
shot0001.jpg
Alakul :D
"Tommy KUPLUNG !!! " by Voodoo (Indy500 2012)

"Mise után okos a gyülekezet" by Ginger (Texas 2010)

"Majd visszafigyelem" by Dzsibi (Texas 2010)

helyesa
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: szomb. aug. 24, 2013 6:50 pm

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: helyesa » vas. aug. 25, 2013 6:43 am

sziaztok.

előre bocsánat, hogy ide pofátlankodok egyetlen kérdés erejéig. bár lehet maradok is :)
(talán ez a topic jó lesz)
rfactoros kérdés.

PLR fájlban bel ehet állítani, hogy fix setup. És ugyan ott van a free settings, ahol pár dolgot lehetne engedélyezni a setupba. Eddig minden világos, ezt tudom kezelni.
De ott csak ezek a lehetőségek: 1=steering lock, 2=brake pressure, 4=starting fuel, 8=fuel strategy 16=tire compound, 32=brake bias, 64=front wing, 128=engine settings

ezeket nem lehetne valahogy átírni? konkrétan azt szeretném, hogy csak garázs első fülén lévő adatokat lehessen állítani. Váltó, diffi, szárnyak, motor, fékerőelosztás,kormányzár.

remélem érthető. köszi.

üdv: Ádám

Avatar
Tommy78
Hozzászólások: 4325
Csatlakozott: vas. nov. 18, 2007 8:28 pm

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » vas. aug. 25, 2013 8:05 am

helyesa írta:sziaztok.

előre bocsánat, hogy ide pofátlankodok egyetlen kérdés erejéig. bár lehet maradok is :)
(talán ez a topic jó lesz)
rfactoros kérdés.

PLR fájlban bel ehet állítani, hogy fix setup. És ugyan ott van a free settings, ahol pár dolgot lehetne engedélyezni a setupba. Eddig minden világos, ezt tudom kezelni.
De ott csak ezek a lehetőségek: 1=steering lock, 2=brake pressure, 4=starting fuel, 8=fuel strategy 16=tire compound, 32=brake bias, 64=front wing, 128=engine settings

ezeket nem lehetne valahogy átírni? konkrétan azt szeretném, hogy csak garázs első fülén lévő adatokat lehessen állítani. Váltó, diffi, szárnyak, motor, fékerőelosztás,kormányzár.

remélem érthető. köszi.

üdv: Ádám
Szia Ádám!

Mindent be lehet állítani. Csak az mar kicsit bonyolultabb.
Amit a PLR fájlrol írtál az nem pont így van, mert ezeket az adatokat a mod rFm fájljából olvassa ki az rFactor es ezek csak a Parc ferme szabalyra vonatkoznak, tehát ezek az állítási lehetőségek csak időmérőn futott kör után lépnek életbe. Tehát ha ezeket te mind szeretnéd állítani akkor először az rFm-ben kell a Parc ferme szabályt 0-ra állítani illetve a free settings-t -1-re.
De ez meg csak az első lépés.
Hogy miket allithass es miket ne, azt mar az autó HDV fájljában kell beállítani paraméterenként.

helyesa
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: szomb. aug. 24, 2013 6:50 pm

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: helyesa » vas. aug. 25, 2013 3:26 pm

Tommy78 írta:
helyesa írta:sziaztok.

előre bocsánat, hogy ide pofátlankodok egyetlen kérdés erejéig. bár lehet maradok is :)
(talán ez a topic jó lesz)
rfactoros kérdés.

PLR fájlban bel ehet állítani, hogy fix setup. És ugyan ott van a free settings, ahol pár dolgot lehetne engedélyezni a setupba. Eddig minden világos, ezt tudom kezelni.
De ott csak ezek a lehetőségek: 1=steering lock, 2=brake pressure, 4=starting fuel, 8=fuel strategy 16=tire compound, 32=brake bias, 64=front wing, 128=engine settings

ezeket nem lehetne valahogy átírni? konkrétan azt szeretném, hogy csak garázs első fülén lévő adatokat lehessen állítani. Váltó, diffi, szárnyak, motor, fékerőelosztás,kormányzár.

remélem érthető. köszi.

üdv: Ádám
Szia Ádám!

Mindent be lehet állítani. Csak az mar kicsit bonyolultabb.
Amit a PLR fájlrol írtál az nem pont így van, mert ezeket az adatokat a mod rFm fájljából olvassa ki az rFactor es ezek csak a Parc ferme szabalyra vonatkoznak, tehát ezek az állítási lehetőségek csak időmérőn futott kör után lépnek életbe. Tehát ha ezeket te mind szeretnéd állítani akkor először az rFm-ben kell a Parc ferme szabályt 0-ra állítani illetve a free settings-t -1-re.
De ez meg csak az első lépés.
Hogy miket allithass es miket ne, azt mar az autó HDV fájljában kell beállítani paraméterenként.

Köszi a választ.

Tudsz a neten valami leírást HDV szerkesztésre?(keresgéltem én már mindenhol de értékelhető nem akadt a horogra :D) Vagy egy adott sort kell átírnom, és máris nem lehet majd állítani az adott dolgot? PLR-t csak csak értem, mert ott levan irva mi van. RFM-be meg gondolom magam irogatok bele sorokat.

ha nagyon bonyolult akkor haggyuk. nem akarlak titeket terhelni ezzel :D nem élet halál kérdése hogy be tudjam állítani. csak már régóta érdekel a dolog :)

Avatar
KOPI
Hozzászólások: 1989
Csatlakozott: kedd nov. 11, 2008 7:44 pm
Admin: Admin

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: KOPI » hétf. szept. 09, 2013 6:07 pm

BengA ez te vagy? :mrgreen:
Kép
Kép

Avatar
Gilberto
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 763
Csatlakozott: csüt. feb. 12, 2009 9:29 am
Admin: Admin

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: Gilberto » hétf. szept. 09, 2013 6:10 pm

Srácok ez mennyire szabályos??????

"A Red Bull egyébként szombatról vasárnapra nem csupán biztonsági szempontok miatt változtatott autóján. Míg Vettel az időmérő edzésen rövid áttétellel, alacsony végsebességet elérve szerezte meg a pole-t, a futamra taktikát váltottak. Végül hosszabb áttételre tértek át, és jó 8 km/órával nagyobb csúcssebességre voltak képesek. Vettel szerint ez meghatározó fontosságú volt sikerük szempontjából. „Ha bármi is rosszul sült volna el, másként nem lett volna elég a végsebességünk az előzéshez és a védekezéshez. 2011-ben éppen ez jelentett nehézséget. Szerencsém volt, hogy akkor gyorsan meg tudtam előzni Alonsót” – emlékezett vissza a német.
„Pénteken még nem volt egyértelmű a taktikánk, nem tudtuk, egy vagy két kiállást tervezzünk. Ezenkívül esőt jósoltak. Ilyen sok ismeretlennel nem lehet tervezni” – mondta Newey, akinek végül így is sikerült megtalálni a tökéletes stratégiát és megoldásokat."

a teljes cikk http://www.motorsportal.hu/forma1/miert ... 51400.html
Manchester United

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: BengA » vas. szept. 15, 2013 8:00 am

Sziasztok!

Kicsit el voltam tűnve, mert elutaztunk 10 napra Németországba és csak szombat este értünk haza.
Elnézést ha nem jeleztem indulási szándékaimat ezen időpontra esett futamokon, de nem szeretem nagy dobra verni, ha nem tartózkodom huzamosabb ideig otthon -hh-
Kép

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: BengA » vas. szept. 22, 2013 9:05 am

Valakinek van tapasztalata a Nascar The Game 2013-al?
Én ma kipróbáltam és egész jónak tűnik...
Kép

Bandika
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: szomb. feb. 05, 2011 11:34 am

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: Bandika » csüt. szept. 26, 2013 3:41 pm

Balogh András

Avatar
GABOR
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: szer. márc. 23, 2011 5:09 pm

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: GABOR » csüt. szept. 26, 2013 5:09 pm

Én is imádom a GTA-t, van is xboxom, de addig tuti nem játszok vele még ki nem jön pc-re... -hh-
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: Gadfly » csüt. szept. 26, 2013 5:43 pm

Figyelgetem én is pár hete a GTA-s híreket/kommenteket és sokak elmondása szerint ezzel is az a baj, mint ami a 4-el volt, hogy laggol mint állat. Ami durva, hogy az 5. rész már konzolokon is! :grin: Tehát feltehetően PS4-en lesz majd jó.
Ha majd kijön jövőre PC-re az 5. rész, akkor hasonló lehet a szitu mint a 4-nél. Tehát nem lesz olyan vas, amin rendesen fog futni....
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Dietrich
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 4481
Csatlakozott: szomb. júl. 21, 2007 1:09 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: Dietrich » vas. szept. 29, 2013 3:05 pm

DTM lehet visszatér a Hungaroringre?

Ab in den Süden: Ungarn und Spanien vor DTM-Rückkehr?
"Indianapolis kemény volt velem pályafutásom során. Az őrületbe kerget. Itt érhetsz el a legmagasabbra, de itt süllyedhetsz a legmélyebbre is." Paul Tracy

Kép

Avatar
Gilberto
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 763
Csatlakozott: csüt. feb. 12, 2009 9:29 am
Admin: Admin

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: Gilberto » hétf. okt. 07, 2013 8:02 pm

"A két autó alapjaiban megegyezik, de az Ignis és a Swift alap paraméterei eltérnek." by emerico ULTRA LOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! /=/ /=/ /=/ /=/ /=/ /=/ /=/ -l- -l- -l-
Manchester United

Norbi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 12:06 pm
Admin: Admin

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: Norbi » pén. okt. 25, 2013 2:35 pm

Új WRC játékot próbálta valaki?
Azt hallottam, hogya CMR 1-be komolyabb a fizika és, hogy a grafikája egy mobilos játékhoz hasonlítható Kép

Gameplay (xbox360 verzió)
http://www.youtube.com/watch?v=8yO8OSWsw5o[/youtube]

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: Gadfly » pén. okt. 25, 2013 3:17 pm

Ma délelőtt olvastam én is róla, hogy "megjelent". A korábbi évek próbálkozásait próbáltam anno, de azokra pont az volt jellemző, amit te is írtál. Állítólag (hozzászólások alapján) ez vmivel jobb lett. Ma késődélután ránézek és majd írok...
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: BengA » pén. okt. 25, 2013 5:12 pm

Hát most youtube-on megnéztem 1-2 gameplay-t erről a wrc 4-ről, elég jónak tűnik...asszem leszedem én is, megnézem milyen az irányítás...
Remélem jó, mert faszán néz ki -monster-
Kép

Norbi
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 12:06 pm
Admin: Admin

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: Norbi » pén. okt. 25, 2013 6:57 pm

BengA írta:Hát most youtube-on megnéztem 1-2 gameplay-t erről a wrc 4-ről, elég jónak tűnik...asszem leszedem én is, megnézem milyen az irányítás...
Remélem jó, mert faszán néz ki -monster-
Azt mondták, hogy felesleges felszerelni a kormányt :D
Engem ez az indok győzött meg, hogy leszedni sem érdemes :D

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: BengA » pén. okt. 25, 2013 7:56 pm

Norbi írta:
BengA írta:Hát most youtube-on megnéztem 1-2 gameplay-t erről a wrc 4-ről, elég jónak tűnik...asszem leszedem én is, megnézem milyen az irányítás...
Remélem jó, mert faszán néz ki -monster-
Azt mondták, hogy felesleges felszerelni a kormányt :D
Engem ez az indok győzött meg, hogy leszedni sem érdemes :D
Na akkor telepítés indul, majd írok véleményt én is...köszi Norbi -kakcsi-
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: Gadfly » pén. okt. 25, 2013 8:40 pm

Nah az első 3 részhez képest ténylegesen fejlődött, mert szerintem az irányítása jobb lett. A grafika sztem nem sokat változott, de igazából ez sztem nem is olyan fontos hiszen nem a tájban kell gyönyörködni. A kormány meglepően jól működik (a korábbi verzióknál ezzel volt gond). A fizikán lehetne még mit csiszolni, de ha arcade kategóriát nézzük, akkor sztem a jobbak közé tartozik. Sokat nem mentem még vele, de érezhető rajta, hogy kell némi gyakorlás mire az ember elkezdheti érezni a fonalat, ami sztem mindenképp jó jel. A 2. próbálkozásomat fel is vettem (a kézifékes megmozdulásaimon van még mit csiszolni :) ).

Összegészében: maradni fog a gépemen, és lehet a 7végén elkezdek egy karriert is....oszt majd meglátjuk, h meddig fogja még foglalni a szektorokat a vinyómon. :mrgreen:

jaaa és a beállításokban a 900 fokos kormányszöget sztem kapcsoljátok ki.

GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
GABOR
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: szer. márc. 23, 2011 5:09 pm

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: GABOR » pén. okt. 25, 2013 9:12 pm

Tök gagyi... ez a legjobb:



-hh-
Kép

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: BengA » pén. okt. 25, 2013 9:49 pm

A 900 fokot kapásból kinyomtam én is -kakcsi-
Kezdtem egy karriert ha jól emlékszem az ellenséget 7-esre állítottam, kb az az én szintem és így is volt...A német rally-n 5 mp-vel a 2. helyen végeztem...azért nem árt gyakorolni vele, mert a végére nem volt valami szép látvány a kocsi, pedig nagyot nem is ütköztem...a törés max-on volt.
Minden esetre szerintem elég jól irányítható, legalább is szerintem...nekem tetszik, szóval csak hogy Norbit idézzem, "kormány fent marad" -kakcsi-
Kép

Avatar
Matte
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 655
Csatlakozott: pén. márc. 23, 2012 3:25 pm
Admin: Admin

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: Matte » szomb. okt. 26, 2013 8:31 am

Szerintem még mindig a rally championship 2000 a legjobb rallys játék.
Kép

Avatar
Gilberto
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 763
Csatlakozott: csüt. feb. 12, 2009 9:29 am
Admin: Admin

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: Gilberto » szomb. okt. 26, 2013 10:16 am

Gadfly írta:Nah az első 3 részhez képest ténylegesen fejlődött, mert szerintem az irányítása jobb lett. A grafika sztem nem sokat változott, de igazából ez sztem nem is olyan fontos hiszen nem a tájban kell gyönyörködni. A kormány meglepően jól működik (a korábbi verzióknál ezzel volt gond). A fizikán lehetne még mit csiszolni, de ha arcade kategóriát nézzük, akkor sztem a jobbak közé tartozik. Sokat nem mentem még vele, de érezhető rajta, hogy kell némi gyakorlás mire az ember elkezdheti érezni a fonalat, ami sztem mindenképp jó jel. A 2. próbálkozásomat fel is vettem (a kézifékes megmozdulásaimon van még mit csiszolni :) ).

Összegészében: maradni fog a gépemen, és lehet a 7végén elkezdek egy karriert is....oszt majd meglátjuk, h meddig fogja még foglalni a szektorokat a vinyómon. :mrgreen:

jaaa és a beállításokban a 900 fokos kormányszöget sztem kapcsoljátok ki.

Elvileg törtel megy a multi is :)
Manchester United

Avatar
Gilberto
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 763
Csatlakozott: csüt. feb. 12, 2009 9:29 am
Admin: Admin

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: Gilberto » vas. okt. 27, 2013 4:12 pm

Gilberto írta:
Gadfly írta:Nah az első 3 részhez képest ténylegesen fejlődött, mert szerintem az irányítása jobb lett. A grafika sztem nem sokat változott, de igazából ez sztem nem is olyan fontos hiszen nem a tájban kell gyönyörködni. A kormány meglepően jól működik (a korábbi verzióknál ezzel volt gond). A fizikán lehetne még mit csiszolni, de ha arcade kategóriát nézzük, akkor sztem a jobbak közé tartozik. Sokat nem mentem még vele, de érezhető rajta, hogy kell némi gyakorlás mire az ember elkezdheti érezni a fonalat, ami sztem mindenképp jó jel. A 2. próbálkozásomat fel is vettem (a kézifékes megmozdulásaimon van még mit csiszolni :) ).

Összegészében: maradni fog a gépemen, és lehet a 7végén elkezdek egy karriert is....oszt majd meglátjuk, h meddig fogja még foglalni a szektorokat a vinyómon. :mrgreen:

jaaa és a beállításokban a 900 fokos kormányszöget sztem kapcsoljátok ki.

Elvileg törtel megy a multi is :)
Nem tudom ki írta Norbi, hogy szar kormánnyal...stb. Sztem kurvajó lett az egész H-váltóval megyek és kurva nagy feeling!Minden segítség off, törés max és sztem egész real...Arcade de közeledett a szimhez, és ami a lényeg nagyon élvezetes!
Manchester United

Avatar
BengA
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: pén. aug. 05, 2011 11:20 am
Admin: Admin

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: BengA » vas. okt. 27, 2013 5:47 pm

Szerintem is kurva jó lett...nyomom a karriert ha van időm, most WRC2-ben vagyok, ahol 3. lettem Monacóban. -3- Asszem 7-es szintre toltam és úgy ahogy Gilberto is írta, minden off és max törés. 1-2x eléggé fossá törtem, de sikerült javítani :D
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: Gadfly » kedd okt. 29, 2013 5:03 pm

BF4-et próbálta már vki?
Nekem vmiért mindig kifagy az elején, mikor a folyosó mászkálás után találkoznék a társaimmal. 5let?

A videón lévő 2:30-nál fagy ki
https://www.youtube.com/watch?v=JXR_h4-D2W0#t=69
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Avatar
Gilberto
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 763
Csatlakozott: csüt. feb. 12, 2009 9:29 am
Admin: Admin

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: Gilberto » kedd okt. 29, 2013 5:20 pm

Gadfly írta:BF4-et próbálta már vki?
Nekem vmiért mindig kifagy az elején, mikor a folyosó mászkálás után találkoznék a társaimmal. 5let?

A videón lévő 2:30-nál fagy ki
https://www.youtube.com/watch?v=JXR_h4-D2W0#t=69
Még csak a bétát mert az eredetit csak holnap lehet megvenni, én csütörtökön kapom meg , de nem single-zek:) Szar a törés amúgy de mit vársz hivatalosan még meg sem jelent:)
Manchester United

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: Gadfly » kedd okt. 29, 2013 5:52 pm

hát lehet h a törés, de ahogy olvastam a hsz-eket, olyat nem találtam akiknek szintén itt fagyna ki (v. csak elkerültem). egyébként befrissítettem mindent (vga driver, directx stb.), a gépem simán viszi high-on fullHD-ba (kb. 60-70 FPS-el) a kritikus pontig....szal nem értem. =_

megvenni biztos nem fogom, mert annyira nem érdekel, csak gondoltam rálesek, hogy milyen a single. (BF3-om viszont meg van eredetiben, viszont kibontva még az sem lett :grin: ) mielőtt még bárki megrökönyödne azért, mert kaptam és nem én vettem/akartam a gamet :razz:
COD4-nél nálam vhogy befejeződtek ezek a játékok....bár a FC3-al toltam azért 1 kicsit :mrgreen:

minden esetre letörölni még egyelőre nem fogom a BF4-et, hátha jön a napokban hozzá vmi másik crack v. patch
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: Csaba » kedd okt. 29, 2013 8:28 pm

Tud valaki tanácsot adni milyen laptopot érdemes vennem, ha a következő igényeim vannak.
Fogalmam sincs mit érdemes venni márkában. A HPre azt mondják hogy szar, nem tudom.
Egy a lényeg tudjak rajta dolgozni, fejlesztőrendszerhez jó a minél nagyobb monitor. úgy látom a 15.6" az általános mostanában. Szerintem manapság már a 4g memória is elvárható... De ezen felül mit érdemes figyelni? Vagy ti mit vennétek. 100-130 e FT körül gondolom az árat.
Buchert Csaba

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: Gadfly » kedd okt. 29, 2013 9:46 pm

Nekem Asus van (igaz már picit öregecske (4-5 éves)), de töretlenül szalad még továbbra is. Amit sztem ne vegyél az Fujitsu és Acer. A HP-t tényleg sokan szidják, igazából véleményt nem tudnék róla mondani, de vmiért én sem vennék ilyet.
Az Asus előtt volt egy Fujitsu laptopom (az első 2 magos szériából) és 1 év 2 hónaposan elégett az alaplap benne. Mondanom sem kell, hogy 1 év gari volt akkor rá és a javítása 120 lett volna, így inkább vettem ugyan ennyiért egy újat (jelenlegi Asus-t).
Ami még fontos, hogy semmiképp se AMD procis legyen, mert azok előbb megadják magukat ill. jobban is melegednek.
Tehát mindenképp Intel legyen és abból vmilyen i-s széria.

Itt Pécsen az Infolexet ajánlanám, mert elég nagy a választék náluk: http://laptop.infolex.hu/laptop

Saját tapasztalatból Asus, Dell v. esetleg Toshiba-t vennék.

pl:
http://laptop.infolex.hu/asus/x550ca/xo ... ptop/28757
http://laptop.infolex.hu/dell/inspiron/ ... ptop/28779
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Vittorio
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: csüt. okt. 24, 2013 8:37 pm

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: Vittorio » kedd okt. 29, 2013 11:04 pm

Szerintem az Acer is jó. Csak annyit tudok közbeszólni,hogy nekem lassan 4 éve van Acer Emachines-om és semmi bajom vele, internetezésre és alapműveletekre tökéletesen megfelelő. Pedig napi rendszerességgel használom.

Avatar
Gilberto
Top Pilóta
Top Pilóta
Hozzászólások: 763
Csatlakozott: csüt. feb. 12, 2009 9:29 am
Admin: Admin

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: Gilberto » szer. okt. 30, 2013 6:59 am

Acer,IBM,ASus! Dellből az elmúlt 2 hónapban kettőt láttam elégve idebent csak munkára kb netezésre és excelre használva:)
Manchester United

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: Gadfly » szer. okt. 30, 2013 8:36 am

No igen az IBM = Lenovo laptopok is jók.
Igazából ez is olyan dolog, hogy mindegyikre lehet ugyan annyi jót és rosszat is mondani. Sajnos minden gyártónál előfordulhatnak selejtek (ugyan úgy mint az okostelefonok piacán ill. bárhol).
Dell-t csak azért ajánlottam, mert volt a kezemben már pár és sokkal minőségibb a benyomása mint a többi gyártóénak ill. ezekre általában 3 év garit adnak, amíg a többi gyártó csak 2-ig szokott elmenni.

Csabi a fő lényeg annyi, hogy olyan (hardver) paraméterekkel rendelkezzen, ami a Te elvárásaidat kielégíti elsősorban munka szempontjából. Az, hogy melyik gyártó szerelte össze ill. illesztette rá a logóját, az már másodlagos. Csak annyit tudok mondani, hogy ha lehet, akkor Intel chip-es legyen ill. olyan konfigot válassz, amelyben van egy jó grafikus chip is (ati v. nvidia), mert így akár rF-re is használhatod és tudnál jönni a futamokra is, ha Pesten vagy. :mrgreen:

Sok laptopban viszont Intel VGA-t fogsz találni. Ezeknél talán arra érdemes figyelni, hogy Intel HD 4000-nél gyengébb/kisebb ne legyen benne. A 4000-es már támogatja a DX11-et és a Shader 5.0-át.

Most egy kicsit tovább keresgélve találtam egy egész jó Lenovo-t, ami ár/értékben szerintem megveri azokat, amiket korábban linkeltem:
http://laptop.infolex.hu/lenovo/ideapad ... ptop/27987
(proci egy picit gyengébb hiszen ebben nem i-s van, viszont az összes többi paramétere jobb. ezen sztem még az rF2 is elfutna)
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Csaba
Hozzászólások: 1755
Csatlakozott: hétf. aug. 25, 2008 11:02 am
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: OFF - Topic -minden ami csövön kifér

Hozzászólás Szerző: Csaba » szer. okt. 30, 2013 8:55 am

Köszi a tanácsokat, én is azt gondolom, hogy mindegy hogy Acer, Asus, vagy lenova. Mindegyik made in china!!! :D
Kicsit átfogalmazva idéztem! :D

Köszi még-egyszer!
Buchert Csaba

Válasz küldése

Ki van itt
Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 23 vendég