Minden, ami a témához kapcsolódik
Válasz küldése
Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

C-64

Hozzászólás Szerző: metosz » csüt. ápr. 07, 2011 9:47 pm

Urak!

http://index.hu/tech/hardver/2011/04/07 ... ore_64-et/

mondjuk én a helyükben csak a nevet használtam volna commodore pc-nek meg van a maga varázsa, én mindenképpen azt vennék, ha lenne rá lehetőségem /=/

Kép
Kép

kiru
Hozzászólások: 941
Csatlakozott: szer. márc. 24, 2010 6:50 pm

Re: C-64

Hozzászólás Szerző: kiru » vas. okt. 16, 2011 11:11 am

Ma megjelent c64-re a Prince of Persia!

Hihetetlen! :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Letöltés: >> itt <<

C64 Emulator: >> itt <<
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: C-64

Hozzászólás Szerző: metosz » vas. okt. 16, 2011 12:09 pm

-v- 20 év és meg van! Király!

rF2 lesz a második rekord. 8)
Kép

kiru
Hozzászólások: 941
Csatlakozott: szer. márc. 24, 2010 6:50 pm

Re: C-64

Hozzászólás Szerző: kiru » szer. jan. 18, 2012 1:35 am

A kedvenceim C64-en:

Elite
Kép
(számomra ez a legjobb játék amivel valaha játszottam) :)

Mercenary
Kép

Creatures 1-2
Kép

Kép

Laser Squad
Kép

Supremacy
Kép

Turrican 1-2
Kép

Kép

Defender of the Crown
Kép

The Last Ninja 1-2
Kép

Kép

Pirates
Kép

International Karate+
Kép

Imposible Mission 1-2
Kép

Kép

Space Rogue
Kép

Microprose Soccer
Kép

Midnight Resistance
Kép

Archon
Kép

Zak McKracken
Kép

Pitstop2
Kép

Commando
Kép

Bruce Lee
Kép

Street Rod
Kép

King's Bounty
Kép

Myth
Kép

Speedball2
Kép

Maniac Mansion
Kép

Ivan "Ironman" Stewart's Super Off Road
Kép

Newcomer
Kép

Stunt Car Racer
Kép

Test Drive 1-2
Kép

Kép

Rick Dangerous 1-2
Kép

Kép
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: C-64

Hozzászólás Szerző: metosz » szer. jan. 18, 2012 9:05 am

Jó volt rápillanatni erre a pár képre, és számomra sem kérdéses, hogy az Elite a legjobb játék, sőt ezt pozició, főleg azért mert az egész kevesebb volt mint 100 kilobájt, szerintem elvehetetlen tőle.
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: C-64

Hozzászólás Szerző: Gadfly » szer. jan. 18, 2012 10:26 am

Én is C64-el kezdtem 89-ben. Kazettától a floppy-ig fejlődtem és érdekes módon egészen 97-ig kitartottam mellette. Haveroknak már korábban átálltak 286-486-ra, de engem nem győztek meg azok, mert a C64 talán tartotta a szintet. 97-ben viszont a beköszönő Pentium korszak engem is megmérgezett, így ekkor álltam át. (az első gépem procija :-) )

Rengeteg játékkal toltam én is viszont ezen a listán akad 1-2 ismeretlen, többek közt érdekes módon az Eilite is. Viszont ezek mellé lehetne még sorolni párat mint pl. Revs, Double Dragon, Wizard Of War, Giana Sisters, Summer Games, stb...
Szerintem nagyon nehéz meghatározni, hogy melyik lehetett a legjobb mert rengeteg jó játék volt hozzá. Grafika megjelenítés szempontjából én a Creaturesre szavaznék. (ez nekem eepromon, Cadridge formában volt meg)
Viszont játékélményben az autós játékok közül a Street Road fogott meg a legjobban, rengeteg időt töltöttem vele.
Autós játékoknál kiemelném még a Revs-et. Abban az időben még nem nagyon létezett a szimuláció jelenség a játékoknál, viszont ez a játék szerintem kőkeményen közelített felé, mivel vmi elképesztő fizikája volt az autónak.
Amit még kiemelnék az a Supremacy! Na ez kategóriáján belül sztem mindent vitt. Azóta is ég bennem a vágy, hogy jó lenne tolni vmi hasonló gammel, melyet pár hete szerintem meg is találtam. A neve OGame és a http://ogame.hu/ lehet elérni. Semmit nem kell letölteni/telepíteni mivel ez egy online javascriptes játék. Csak ajánlani tudom azoknak, akik szeretik az ilyesmit. ;-)
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

kiru
Hozzászólások: 941
Csatlakozott: szer. márc. 24, 2010 6:50 pm

Re: C-64

Hozzászólás Szerző: kiru » szer. jan. 18, 2012 10:26 am

metosz írta:Jó volt rápillanatni erre a pár képre, és számomra sem kérdéses, hogy az Elite a legjobb játék, sőt ezt pozició, főleg azért mert az egész kevesebb volt mint 100 kilobájt, szerintem elvehetetlen tőle.
"..."Valahol egy messzi-messzi galaxisban..." - kezdhetnénk a leírást, de félő, hogy a Lucasfilm Ltd. beperelne bennünket copyright-jogok megsértéséért. Így tehát a modern népmesék kedvelt indításánál maradunk. "Egyszer lesz, hol nem lesz, lesz egyszer - egy galaxis". Egy galaxis, amely teli van a legkülönfélébb technikai szintű élőlényekkel lakott bolygókkal. Ezek a bolygók egy hatalmas egységbe, a Galaktikus Szövetségbe tömörülnek, amelynek tagjai - többé-kevésbé - békésen kereskednek egymással. Ennek megfelelően világűrben űrhajók százai száguldoznak ide-oda, kereskedelmi teherhajók, a megsemmisült hajók roncsait eltakarító űrkotrók, ősi többgenerációs hajók. Természetesen jelen vannak a szabadkereskedelmet gátló tényezők is a kalózok. Ők a megélhetés egy egyszerűbb módját választották, miszerint az árut nem vásárlás, hanem kirablás és lemészárlás útján szerzik be. Ellenük próbálják biztosítani a bolygók környékét a Galaktikus Rendőrség vadászgépei, illetve a fejvadászok, akik a "halálos" vagy az "elit" minősítésű űrhajókra csapnak le a vérdíj megszerzése céljából. Mint minden science-fiction történetben itt is megtalálhatóak az "idegenek", akik természetesen a Galaktikus Szövetség megdöntésére és leigázására törekszenek - ők a thargoidok. Leginkább a Szövetséghez tartozó galaxisok peremvidékén találhatóak meg, de előfordulhat az is, hogy beljebb is vagy akár a hipertérben (ld. később) portyáznak. Kellemetlenül erős harcosok.

A Galaktikus Szövetség 8 galaxis több, mint 2000 bolygóját foglalja magába. A különböző technikai fejlettségű bolygók eltérő szükségletei biztosítják, hogy az árukereskedelem teljes mértékben virágozzék, azaz egy jó üzleti érzékkel rendelkező kapitány biztosan megtalálja számítását. A bolygóközi kereskedelem a bolygók körül keringő Coriolis űrállomásokon keresztül bonyolódik. Ezeken megtalálható a kereskedelem összes feltétele: árut adhatunk el/vehetünk, további felszereléseket és fegyvereket vásárolhatunk, stb.

Mi a játék célja? Nahát, ez egy jó kérdés. A válasz több összetevőből áll, amelyek egymásból következnek: elérni az ELITE veszélyességi besorolást, meggazdagodni, a felszerelést bővíteni, és végül - de nem utolsósorban - ÉLETBEN MARADNI. Ezenkívül a játékban előrehaladva különböző küldetéseket is kapunk...." ..."



>> leírás <<
Kép

kiru
Hozzászólások: 941
Csatlakozott: szer. márc. 24, 2010 6:50 pm

Re: C-64

Hozzászólás Szerző: kiru » szer. jan. 18, 2012 10:34 am

Gadfly írta:Autós játékoknál kiemelném még a Revs-et. Abban az időben még nem nagyon létezett a szimuláció jelenség a játékoknál, viszont ez a játék szerintem kőkeményen közelített felé, mivel vmi elképesztő fizikája volt az autónak.
A REVS-et Geoff Crammond készítette.
További munkái többek között:
- Stunt Car Racer
- Microprose F1GP
- Microprose F1GP 2
- Microprose F1GP 3
- Microprose F1GP 4


Commodore +4-esre egy magyar srác konvertálta: Pigmy alias (Szigethy András)
Az ő nevéhez fűződik az Elite C+4-es konvertálása is.
Kép

Gadfly
Hozzászólások: 4031
Csatlakozott: pén. feb. 06, 2009 12:25 am
Admin: Admin

Re: C-64

Hozzászólás Szerző: Gadfly » szer. jan. 18, 2012 11:05 am

kiru írta: További munkái többek között:
- Stunt Car Racer
- Microprose F1GP
- Microprose F1GP 2
- Microprose F1GP 3
- Microprose F1GP 4
A GP2 és GP3 nagy kedvenc volt. Tulajdonképpen ott kezdődött nekem is minden F1 szinten. :grin:
A GP4 már annyira nem kötött le, mert akkor már az EA is belépett az F1 sorozattal és az online adta lehetőségek oda terelgettek. 8)
(jó dolog ez a nosztalgia)
GYÓGYULJ MEG BAJNOK!

Válasz küldése

Ki van itt
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 28 vendég