Minden, ami a témához kapcsolódik
Válasz küldése
Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

MASZIM RELOAD

Hozzászólás Szerző: metosz » kedd júl. 09, 2019 12:18 pm

Kép
Előzmények megtekintése - "Halott város"


Frissítés:
Amennyiben hozzászólni, regisztrálni szeretnéd magad a MaSzimon, a fórum regisztráció után a metosz@yahoo.com email címre küldj egy levelet, aminek tartalmaznia kell a fórumon regisztráld neved, az aktiváláshoz.

A 8. indianapolis 500 előkészületek téma:
http://www.maszim.hu/forum/viewtopic.ph ... 415#p73905

RELOAD

A MASZIM újra versenyszervezésbe kezdett. Bár elsőre nevetségesen távolínak tűnik a következő verseny, de az alapos munkához idő kell, illetve az is teljesen egyértelmű, hogy a Maszim akkor él, ha azok, akik csinálják a versenyzésben is motiváltak. A felkért szervezők, a csapathoz csatlakozók, a pilóták számára is szükséges lehet az idő, gépvásárlástól a tesztelésig, újra köztudatba kerülésről nem is beszélve.

A jövőkép egyszerű, teltházas 500-as futam 2020-ban, annak megismétlése 2021-ben. Esetleg SennaEst.

Apukás, szenior tempóban a szervezésben és maximálisan felkészülve a versenyre mindenkivel, aki részt vesz, ahogy korábban is. Nyitott kasznis online szimulátor versenyzés kuriózum, eltérő dimenzió, főleg, ha egy futamon van a hangsúly, - alkalmatlanok nem lehetnek pályán.

Annak érdekében, hogy minden üzemeljen cserélnem kellett a régi fórumot, 3.0.9.-től 3.2.7-re ami egyáltalán nem volt egyszerű. Ha ezzel a mutatvánnyal kapcsolatosan valakinek kérdése van, akkor még egy hétig képben leszek 😊. Egy új kezdőlapot is kreáltam, ami a jövőben csak is az aktualitásra van kihegyezve. Sajnos a híreket időhiány miatt nem tudom megmenteni, nagyon sok és nagyon nagy munka lenne átszerkeszteni, de a statisztikát pár nap alatt rendben raktam és a kezdő lapon a STATISZTIKA link alatt megtalálható. Mivel mindent át kellett néznem hozzá, közben szép számmal kiderültek hiányosságok, elmaradások. Nem lett túl csicsás, de 1.0-nak megfelel és tartalmazza azokat az adatokat, amikhez jelenleg hozzáférek. Azok, amik a szerveren voltak még meg vannak, de a winyót be kell valahova kötni, amire 5 év alatt nem volt még időm. Ha Bedynek meg van még a 3 db junior bajnokság, ami valami free helyre mutatott, akkor teljes lehet az adatbázis, illetve a fórum szövegekből is ki lehet hámozni ezt azt.

8. Indianapolis 500 menetrend:

2019. szeptemberig a szervező csapat összeállítása. (Az első „értekezleten”, 2019.06.29-én, az rFactor2 mellett döntöttünk - Bedy, Tony, metosz. Más érdemben nem történt, körbe jártuk az Asseto Corsa lehetőségét is, elkezdtem a melót az oldallal, hallottam megint Spiczit, Bedy lövöldözött, Tony meg amíg bírta hallgatta.)

2019. novemberig ötletelés vége. VIP-lista felállítás, szervezőknek (4+1 fő), korábbi bajnokoknak amennyiben jelentkeznek biztosított lesz a qualifikációmentes versenyzés.
BAJNOKOK: Nagy Zsolt, Rigó Péter, Kovács Gábor, Igriczi Csaba, Molnár Dávid, duplázni, sőt triplázni eddig csak Rigó Péter tudott. (5 fő)

2019. decemberig a szabályok megírása, részvételi feltételek leírása.

2020. január 1-én, jelentkezés kezdete, szerver indítás. A vizsga mindenki számára kötelező lesz, illetve újabb feladatokat is muszáj beleraknunk, többek közt tervezzük egy elméleti online vizsga bevezetését is. Összességében ragaszkodunk a régi rendszer maximális betartásához: jelentkezés, szabályelfogadás, vizsgázás, szabályos fair versenyzés. A boksz utca limit is kötelező lesz (ahogy eddig is) de most már a „BEKI” ismétlésével fog járni, az egy figyelmeztetés utáni ismételt figyelmen kívül hagyása. Alapelv, hogy Indianapolis 500 májusban van, - a futamot előrébb hozni nem fogjuk, 2020. május a mozgástér.

2020. januártól-március szerverfinomhangolás, tesztfutamok, vizsgafeladatok teljesítése, 10X°%, KTTT, BEKI (kivétel a tesztfutamok feladat.)

2020. március 31. jelentkezés lezárása.

2020. április-májusban mondjuk szerda esténként hivatalos tesztfutamok, több jelentkező esetén qualifikációs futamok, meghatározott rajtgyakorlat mennyiséggel.

2020.május ? Tervezett POLE DAY 19.00-

2020.május ? Tervezett 20.20- 25% tesztfutam – nincs rajt gyakorlat, utolsó vizsga lehetőség

2020.május ? Tervezett RACE DAY 19.00-
Kép

Tom
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 1131
Csatlakozott: vas. jún. 04, 2006 10:27 am
Admin: Admin

Re: MASZIM RELOAD

Hozzászólás Szerző: Tom » pén. júl. 12, 2019 2:12 pm

Sziasztok!
Már csak a nosztalgia miatt is remélem, hogy rá fogok érni :):):)
üdv nektek!

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MASZIM RELOAD

Hozzászólás Szerző: metosz » pén. júl. 12, 2019 10:14 pm

;-) Jó újra
látni
téged!
Még messze van, gyakorlatilag nem történt nyilvános hirdetés az oldalon kívül, de téged mindenképpen kerestünk is volna. -gg- 8) Edét talán már nem.

Addig is érdemes ismerkedni a dologgal, 10 percet áldozni neki hetente. Ahogy már a bevezetőben írtam rF2-vel megyünk, az alap csomagban már van egy 2012-es indycar illetve pálya.

:help: Pálya bugos, - ahogy Gstyle is megerősítette - a kettes kanyar után nagyon könnyen falba lehet akadni, de reméljük ez addig javítva lesz, illetve gondolom lehet jelezni a problémát a készítőnél vagy már meg is tették.
Engem az zavar, hogy a STEAM állandóan frissülhet és nem volt túl megnyugtató Bedytől az a válasz, hogy ilyen. Nem igazán lehet úgy elvárni egy normális rajtot, ha a fizika a futam előtt frissítette magát, még akkor sem, ha esetleg semmi érdemleges nem változott, a bizalom a kocsi felé sokaknál csökkenhet.
Nyilván ezt szabályozni kell majd vagy bizonyos idővel a futam előtt se szervert, se játékot már senki nem frissíthet, illetve fel kell készülni a visszacsinálásra, ha valaki elrontja.
=_ - de mindezt, mint laikus mondom, ez az egész steam környezet baromi idegen, nem látom még át.
Kép

Avatar
gstyle
Ász Pilóta
Ász Pilóta
Hozzászólások: 1080
Csatlakozott: csüt. júl. 26, 2007 5:58 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MASZIM RELOAD

Hozzászólás Szerző: gstyle » csüt. júl. 18, 2019 7:10 pm

Na újra itt!:DD
Nagyon örülök, hogy a MASZIM újra feléled!:D -gg-
"Néha bukik az ember, de a törött csontok összeforrnak, és hajtunk tovább." by Gilles Villeneuve

http://www.indycar-hungary.hu

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MASZIM RELOAD

Hozzászólás Szerző: metosz » csüt. júl. 18, 2019 8:21 pm

gstyle írta:
csüt. júl. 18, 2019 7:10 pm
Na újra itt!:DD
Nagyon örülök, hogy a MASZIM újra feléled!:D -gg-
Üdv újra itt!
-vv-
Ezúton is köszönöm az IndyCar szabálykönyvet! Jó alap, meg keretet is ad.
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MASZIM RELOAD

Hozzászólás Szerző: metosz » csüt. júl. 18, 2019 8:23 pm

Mivel páran kerestek más fórumokon is (facebook, email.stb) arra gondoltam, a fórumra történő visszaszokás érdekében is, megpróbálok gyorsan általános kérdésekre választ adni, illetve természetesen a jövőben is ebben a témában kéretik a kérdéseket feltenni. A fórum él, mások is már tudnak válaszolni, illetve visszalehet keresni a már megválaszolt kérdéseket, vagy linkelni. Problémákat itt, vagy ha éppen a fórummal kapcsolatos, metosz@yahoo.com címen lehet jelezni.

-v-
1. A verseny jövőre lesz.
2. Támogatást jelenleg nem fogadunk.
3. Fórum nincs rendbe rakva és gyakorlatilag csak ez a téma él, ennyire van most szükségünk. Persze lehet máshova is írni, csak nem sok értelme van. A fórumot tervezzük rendbe rakni, de nyár van, és 1-es pont.
4. Ebben a témában állandóan tájékoztatunk mindenkit, próbáljuk tartani a tervhez magunkat.
5. Tesztcsapat felállítás szerver indítás után lesz, jelenleg a szerverrel kapcsolatos szervezés zajlik, 2020.január 1-ig indul szerver, talán előbb.
6. Az indianapolis 500 tervezett menetrend az első hozzászólásban.
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MASZIM RELOAD

Hozzászólás Szerző: metosz » hétf. aug. 12, 2019 10:55 am

Tesztbétanagyon0.1 szerverre lépéshez:
http://www.maszim.hu/forum/viewtopic.ph ... 855#p73855


Jelenleg az F1 fut - kellenek az adatok, pl. azt már látom, alapból az rf1-el azonos igényei vannak, 12kb/s/pilotával itt is lehet számolni, kicsit több mint amit itt írnak:
https://forum.studio-397.com/index.php? ... r-2.27901/

Összességében úgy számolom, hogy bizony 35 emberhez biztonságosan kell 117 Mbit/s, de már 75-tel is stabil kell legyen.
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MASZIM RELOAD

Hozzászólás Szerző: metosz » kedd aug. 13, 2019 8:16 am

A újonnan regisztráltaknak meg kell várni a fórumon az aktiválást, (mivel első sorban orosz barátaink elszabadultak és volt olyan este amikor kb.160 tartalmát tekintve erősen megkérdőjelezhető hozzászólás született egy adott szerverről- azonos IP címről) megértéseteket köszönöm!
Kép

Tom
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 1131
Csatlakozott: vas. jún. 04, 2006 10:27 am
Admin: Admin

Re: MASZIM RELOAD

Hozzászólás Szerző: Tom » szer. aug. 14, 2019 5:01 pm

Sziasztok!
Gondoltam megyek egy pár kört a szerveren.
Sajnos nem sikerült, ugyanis tönkrement a kormányom. (g25) szerintem elfüstölt a motorja.
Karácsonyra meglepem magam egy másikkal. Addig is jó tesztelést!
üdv:Tom

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MASZIM RELOAD

Hozzászólás Szerző: metosz » szer. aug. 14, 2019 8:03 pm

Sajnálom. Nekem még a G25 van, baloldalt már pár éve (évtizede) leszakadt a bőr, illetve a baloldali gomb megbízhatatlan és eleve csak kettő van. Emiatt vettem egy Momot, ami ad hoc elkalibrálja magát az egyik végponton, 2-3x történt ilyen - használhatatlan a feladatra, marad a G25. Ez a kormány iszonyat mit kibír, eleve folyamatosan vezettem vele, aztán az összes táborban ezzel megy a szimulátorozás, és a "rángatni csak rendeltetésszerűen, szóval ráállni, lógni rajta talán nem kellene", hangzott el rendszeresen.

Mivel leped meg magad?


https://kormany-videojatekhoz.arukereso.hu/?orderby=1
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MASZIM RELOAD

Hozzászólás Szerző: metosz » csüt. aug. 15, 2019 11:51 am

2020-as 104. Indy’500 május 24-én kerül megrendezésre, nem az utolsó májusi vasárnapon. Nyilván vagy előbb vagy később lesz itt.
Kép

Tom
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 1131
Csatlakozott: vas. jún. 04, 2006 10:27 am
Admin: Admin

Re: MASZIM RELOAD

Hozzászólás Szerző: Tom » szer. aug. 21, 2019 9:31 am

Szerintem maradok a Logitechnél. G29, vagy G920

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MASZIM RELOAD

Hozzászólás Szerző: metosz » hétf. szept. 09, 2019 10:17 am

Itt az ideje, hogy a két témát különválasszuk, a maszim reload (illetve páran reboot-ot alkalmasabbnak tartották) ebben a témában folyik tovább és mint általános csevegő üzemel.

A 8. indianapolis 500 előkészületek témát itt találjátok.
http://www.maszim.hu/forum/viewtopic.ph ... 415#p73905

Első hozzászólás frissítve.
Kép

Avatar
Matte
OW (road+ovál) Pilóta
OW (road+ovál) Pilóta
Hozzászólások: 655
Csatlakozott: pén. márc. 23, 2012 3:25 pm
Admin: Admin

Re: MASZIM RELOAD

Hozzászólás Szerző: Matte » szomb. szept. 28, 2019 12:14 am

Hey mindenki!

Sorry ha Off Topic, de látom csevegő lett:

Jó újra itt, és nagyon örülök a kezdeményezésnek! -l-
Bár aktívan nem szimulátorozok (munka mellett egyelőre nem fér bele a napi "edzés" és setupolás), tartozom a Maszimnak annyival, hogy segítek talpra állítani, mivel nekem ez egy olyan hely volt, ami gyerekként utat mutatott, és támogatott.

Sok dolog történt mióta legutóbb találkoztunk, a lényeg hogy önfenntartó lettem, illetve a motorsport mellett maradtam sportbíróként.

Szóljatok, ha bármiben segíthetek, Igyekszem felnézni TS-re is. -vv-

U.i.: Egy kormányt azért mindig tartok az asztalomon fun-olásra, meglátjuk rá tudom e szánni magam újra az érintett hobbyra -kakcsi-

Tom írta:
szer. aug. 21, 2019 9:31 am
Szerintem maradok a Logitechnél. G29, vagy G920
Javaslom a Thrustmaster T150 Pro-t, conical brake mod jár hozzá, és kicsit mindig olcsóbb lesz a Logitechnél. Itthon viszont nincs szervizük, így célszerű megválogatni a beszállítót garis ügyintézés miatt. ( FYKI: korábban pedálszáram tört egy RGT FFB-n, a pro pedálsoron a brake mod miatt nincs ilyen veszély) _a_
Kép

Avatar
metosz
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 7670
Csatlakozott: hétf. okt. 03, 2005 10:40 pm
Admin: Admin
Kapcsolat:

Re: MASZIM RELOAD

Hozzászólás Szerző: metosz » szomb. szept. 28, 2019 3:15 pm

Üdv újra itt Matte!

A helyzet az, hogy nem véletlenül tervezünk jelenleg csak egy futamot. Erre van idő tisztességesen felkészülni, mind szervezésben, mind pedig versenyzésben. Igazán a dolgok csak jövőre fognak beindulni, de keddenként már folyamatosan "szeánszokat" tartunk 21.00-21.55-ig, bár múltkor is kicsit megcsúszva végül 11-ig dumálgattunk, és több szó esett a Battlefront 2-ről, mint az rF2-ről. Jelenleg a kapcsolatot messengeren tartjuk, de a következő kedden rábeszélem az Urakat, hogy térjünk vissza a fórumra, hogy mások is lássák az aktivitást. A régi mondás él, aktivitás aktivitást szül, ha ilyen ütemben haladunk, már hirdetni se kell a telt házas futamhoz, 8) már nem tudom egy kezemen megszámolni az indulókat, illetve Bedy eltűnt, reméljük tud róla valaki valamit, és nincs baja, messengeren nem válaszol az üzenetekre.
Kép

Tom
OW (road) Pilóta
OW (road) Pilóta
Hozzászólások: 1131
Csatlakozott: vas. jún. 04, 2006 10:27 am
Admin: Admin

Re: MASZIM RELOAD

Hozzászólás Szerző: Tom » szomb. szept. 28, 2019 7:32 pm

Köszönöm Matte a tippet!
Bár most felcsillant a remény, találtam egy embert, aki vállal javítást. Időközben kiderült, hogy a vezérlőpanelben ment tönkre valami.
Ha meg tudja javítani, akkor már csak környezetvédelmi szempontból is marad a g25. (Ha nem muszály, nem termelek elektronikus hulladékot :) )
üdv:Tom

Válasz küldése

Ki van itt
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 32 vendég